Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

tajka1
24. aug 2008

mala ma myslim 3mes. nie?a neskusis to predsa len potiahnut dalej?okolo 3mes.byva taka kriza, ze je menej mliecka, ale aj babo papa menej, mnozstvo sa mu snazi prisposobit.ja som taketo stavy mala pri oboch dievcatach. anorekticka?to sa pridi pozriet na nasu Nikolku, pokial bola kojena tak priberala super, ved v 1r.mala 11kg a teraz ma 3a pol a ma 14,5kg, tiez by bola najradsej ak by nemusela jest, ale ked vidi sladkosti...tak ich musim skovat, niekedy mi to pripada akoby mali deti na sladkosti radar, zacitia ich vsade 😝

majka.sibka
24. aug 2008

ahoj tajka1...ty si z DK? A priamo z Kubina? Ja pochadzam z Trstenej, ale manzel je z blizkej dedinky pri PB, tak sme v Povazskej uz asi rok...

...prajem Vam peknu nedelu...ja mam za sebou otrasnu noc...vcera sme pre vysoku teplotu boli aj na pohotovosti...hrozne som sa vylakala...39,2 najvysia teplota, to uz po odcitani...drobcek cely horel a pritom vsetky zuby, ktore nam predtym vychadzali sprevadzala iba drobcekova mrzutost...ak vam tiez rastu zubky, tak nech vas teploty radsej obchadzaju...

...a dobru chut k obedu... 😉

tajka1
24. aug 2008

ahoj Majka, ano som priamo z DK, byvame vedla kocky za drevenym mostom-neviem ci to tam poznas 😝 .
ta teplota je dost vysoka, to by sa vylakal kazdy, ja uz mam strach ked maju cez 38. ale starosti pri zubkach dobre poznam, Viky sa tlacili viacere naraz a niekedy bola fakt hrozna. ma 15mes. a uz mame skoro vsetky zubky, akurat nam rastu ocne, uz su chvala bohu vonku-no i tak nas este cakaju tie druhe stolicky. co ste dobre varili?ja gulas, knedlu, detom polievku z kur.prs a zeleniny a este som hodila do truby kokosovy kolac

miselin
24. aug 2008

Tajka Domča už má zajtra 4 mesiace a ja ju aj tak nekojím, lebo sa mi už nechcela prisať, lebo keď mala tie problémy po pôrode tak ja som ju prvý krát držala na rukách až po 4 dňoch a to do nej ládovali flaškou a aj tak bola hrozne slabá nato aby sala z cicíku 🙂 takže mliečko len odsávam a už ma to nejako nebaví a aj tak som anemická a preto je aj malá lebo mi v mlieku to železo chýba, tak možno sa jej potom trošku zlepšia výsledky.
Inak dnes mi ušiel kočík dole kopcom, lebo moja herečka zase musela byť na rukách a ja už som mala krč v ruke tak som si ju išla napraviť a zle som zabrzdila kočár a keď som ho pustila tak mi zdrhol 😀 našťastie zišiel po dvoch metroch z chodníka a zbehol na trávu tak sa nejako zabrzdil, lebo neviem ako by som bežala dole kopcom s deckom na rukách, ešteže v ňom nebola aj Domina 😲

majka.sibka
24. aug 2008

...tajka...viem asi presne, kde je ta kocka...len neviem, ci to tam volate brezovec, ci bysterec... 🙂 mam tam aj krstnu a aj birmovnu mamku...teda segry mojej mamky...ale to uz su starsie osobky...chi chi chi...hadam si to neprecitaju a neurazia sa...dnes som varila len kuracinku na smotane s kolienkami...kolacik sme mali od vcera...taky s tym jednoduchym kremom {viete...piskota a na nej creme ole+mandarinky+smotana}
...marek ma este teplotu ale uz nie taku vysoku...nieco cez 37 a obcas to vybehne nad 38, ale zvladame...dobru nocku 😉

tajka1
24. aug 2008

to je bysterec, brezovec je okolo nemocnice...ten kolacik poznam, tiez je dobry, no ja som dnes len pozela ako mi Niky zjedla skoro pol plechu toho kokosoveho...tiez prajem dobru noc,papa

miselin
26. aug 2008

Baby nemáte nejaký recept na to aby bábu začalo chutiť, lebo Dominka stále jedáva ako keď mala mesiac, už sme z toho s mužom na prášky. Veď ona má 4 mesiace a papá každe tri hodiny 80ml a keď sa jej podarí zjesť 100ml tak skáčeme od radosti, jedine tej kašičky zje na večeru 130ml ale inak bieda 😢

zuzka99
26. aug 2008

ahojte babky, tak som tu akosi nestíham. cez víkend sme boli na tej svadbe na východe, supiš, a teraz je malý zlý jak neviem čo. už aj suseda vybehla na chodbu, že čo furt reve. on tak zúri, lebo chce stáť na nohách. ani na rukách nechce byť, ani v postielke ani v ohrádke len stáť a stáť. tak sme dnes kupili koberce, do detskej dva, jeden taký modručký, akvamarínový a potom ten z cestami, nech sa hrá a lozí. a musím sa priznať, kupili sme choditko, od sesternice, som nechcela, ale po dnešnom dni, ked som skoro skončila na práškách z neho som ho kupila. je super. od Jané, taká formula, polohovatelná, aj sa dá naštartovať, aj smerovky hádže, hrá, telefon tam je. hrozne sme sa na ňom nasmiali. dá sa nastaviť, že nemá nohy na zemi, len tam sedí, alebo aj nohy na zemi, proste rozme nastavenia. tak ho tam budem dávať aby nebol na nohách. no čumel jak vyoraná myš ked tam sedel prvýkrát.
miselin, aj náš jedol stále rovnako. dostal sa na nejakých 80 - 100 ml jedno kojenie a vyše nie ani v pol roku. teraz ho už nevážim, neviem kolko vytiahne, viac asi nie. nerieš to, pokial je spokojná, jej to stačí

tajka1
27. aug 2008

ahojte, miselin-tak som sa ti pytala kamosky a vravela, ze ked mas dcerku taku malu, myslim na vek, tak kvapky hylak, co uz davas a ked bude vacsia, tak probiotikum myslim ze sa to vola nutrolin..ale blizsie sa skus informovat u dokt.alebo v lekarni

zuzka99
27. aug 2008

tajka, to sa bavíte o tom, aby malej začalo chutiť papať? ten Nutrolin je nato? či na bolesť bruška...

tajka1
27. aug 2008

ano, aby jej zacalo chutit, ale ja osobne by som jej tiez nic nedavala, mozno to ma v genoch a ako si pysala, asi jej to staci 🙂

tajka1
27. aug 2008

pisala, pardon..

miselin
27. aug 2008

Dík baby tak sa na to asi vykašlem a prestanem to riešiť 🙂 Zuzi úplne si viem predstaviť ako nervačí , lebo moja mi to robí so sedením, len sedieť a sedieť, inak hrozný rev, júj tak by som ju vycápala po tej ritke malej keď hentak nervačí, sa normálne vtedy bojím, že jej praskne nejaká cievka, tak sa spína. No a nechajte sedieť 4 mesačné decko na zadku 😖 Zuzi ako zvládol malý cestu na východ? Lebo mi asi pôjdeme v piatok ak dajú mužovi dovolenku, tak mi prosím poraď či sa máme na to dať, inak malá je v aute ako med a nafoť to odrážadlo

miselin
28. aug 2008

Baby, normálne, že mi včera na večeru malá zjedla 150ml hustej kaše 😲 ale mlieka ani za pána. Šak tá kaša je o koľko hustejšia a sýtejšia a toľko jej zvalí 😲 Uvidím ako bude papať to franc. mliečko, možnože jej bude viacej chutiť ako nutrilon 😒

zuzka99
28. aug 2008

miselin, sa mi o tebe snívalo 😀 nechci vedieť čo.... 😵

cestu znášal celkom v pohode, som sa bála že to bude horšie. ráno sme išli o 8,00, o chvilu zaspal, potom aj zuril, sa nudil, som ho musela stale zabávať, potom asi v Poprade zaspal znova a spal skoro až do Levoče. cestou spať zaspal v levoči a spal do ružomberka a potom sa pekne hral až po žilinu a v žiline už sa nudil, tak sme ledva došli domov. malého nafotím...v chodítku. a po kaši v pohode? a akú dávaš?
tajka, asi som ťa včera videla v podchode, malá ti jačala, Nikolka, si s ňou bojovala 😀

zuzka99
28. aug 2008

ale ved v piatok je volno, sviatok, nie? či musí si brať dovolenku? ja na MD teraz takéto sviatky vobec nesledujem, ked som robila to bolo iné, som vedela 2 roky dopredu kedy je volno 😀 teraz mi len muž vravel že je volno aj piatok aj pondelok aby sme niekam šli, len mne sa nechce zas baliť 😖 asi len tak do krosničky pojdeme na jednodnové výlety

tajka1
28. aug 2008

ano?no moze byt...ak tak poobede okolo 16-17h, tak sme sli aj s kamoskou a Niky jej nechela pozicat kolobezku...horzne, neviem ci je to vekom alebo skolkou, ale zacala byt hrozne lakoma..doma sa tiez tlcu o jednu hracku 😲

zuzka99
28. aug 2008

ee, tajka, to muselo byť prv, asi okolo 15,00.

miselin
28. aug 2008

No daj Zuzi čo sa ti snívalo 😀 Muž robí v PSL takže makajú aj víkendy keď mu výde takže chce na nedeľu. Po kaši úplná pohoda, tej kaše by zvalila aj 200ml, dávam jej sunarku, ale už mám nakúpené ďalšie dve od hippu. Inak môžu ísť 4 mesačnému bábu zuby? Lebo malá je dnes strašne mrzutá a od siedmej vôbec nejedla, stále má v ústach len tie kľúčiky a obhrýza a obhrýza ale dáva si ich iba na jednu stranu, tak neviem čo jej to zase sadlo na nos. Každý deň ma prekvapí niečim iným 😖

miselin
28. aug 2008

a robili ste aj prestávky, už sa teším na dechtáre na halušky mňam

zuzka99
28. aug 2008

asi možu isť zuby, ale náš tiež hryzie všetko pomaly od 3. mesiaca a zuby vyšli až ked mal 7. robili sme prestávky smerom tam asi 3 - 4 a spať len 1 v Žiline.
s tým snom si to ešte rozmyslím... 😀

zuzka99
28. aug 2008

neboj, nič hrozné, podla snára je to super pre vás 😀

miselin
28. aug 2008

no povééééééééééééééééédz, ja som strašne zvedavá 😅

miselin
28. aug 2008

Koľko ti teraz Slávko váži? Moja má tiež také líčka, že keď ju vidia naobliekanú tak každý povie, že šak neni chudá, ale keď ju potom vyzlečiem tak ostanú len dupačky 😀

tajka1
28. aug 2008

tak to Zuzi asi nie, ja som len po 15h.isla na zdravotnu...tekze opacnym smerom

miselin
28. aug 2008

A vy dve sa nepoznáte v reáli keď bývate vedľa seba?

miselin
28. aug 2008

Mám zopár nových fotiek tej našej nezbednice 😉

miselin
29. aug 2008

Ideme do mesta tak ak tam uvidíte ženskú čo má dieťa na rukách a tlačí kočík tak to som ja 😀

zuzka99
29. aug 2008

miselin, nepoznáme sa. tak čo jačala ti v meste?

my sme dnes boli na Čertových skalach v ČR na výlet, potom na Pulčínskych a cestou spať sme sa ešte previezli do Sulova. tak som malému v Puchove v Tescu kupila tie Babysušienky, hned som mu jednu dala, celu dobu som držala flašku s čajom v ruke a striehla keby sa začal dusiť, ale pekne si ju rozpušťal a papkal. zjedol asi tretinu, zbytok bol všade... 🙂

čo to pivo? kedy vyrážame?

ja idem doobeda uvariť konečne malému králika a poobede chceme isť do MAxa do žiliny, muž mi chce nakupiť nejaké oblečko 😀 asi budu výpredaje

zuzka99
29. aug 2008

miselin, malá je krásnučká. sa mi zdá, že celý Rasťo ako si ho pametám... 😀 škoda, že ten moj vykuk už má frajerku 🙂 ale keby to nevyšlo so Sárou tak mu poviem, nech zbalí Domču