Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

fialllka
15. apr 2009

juj miselin, nech to dopadne suepr a Domku co najmenej boli .... nam este krv vobec klopy klop nebrali ...

kaciatko68
15. apr 2009

miselin, nech vám odbery dopadnú dobre. Ani nám krvičku ešte nebrali.
Zuzka, napíš, ktoré hotové jedlá ste už jedli a boli dobré. My sme ešte z nich nejedli nič - ale potom neviem, či by mi to vôbec jedla. Tak by som zajtra išla niečo kúpiť.

miselin
15. apr 2009

Ďakujem moc dúfam, že nebude plakať ako keď jej ju brali minule lebo jej ju nemohli ani zastaviť čo tak strašne vrieskala ☹ Sa už normálne bojím ☹Malej brali krv skoro každé dva týždne až do 4 meisaca , potom som jej prestala dávať moje mlieko tak sa jej výsledky zlepšili a od vtedy jej nebrali som zvedavá ako je na tom, lebo mi nechce vôbec jesť ovocie a už dva týždne mi nechce ani polievky a ani druhé, láduje len rožky, chlieb, jogurty a mlieko a z obeda len pár lyžičiek

fialllka
15. apr 2009

kaciatko: nasej malej najviac chutia Hami ... a nesmakovala jej len fazula s paradajkami co je od 10. mesiaca ... inak vsekto jej chuti ... zeleninovy tanier s kuratom, potom ragu-zelenina kura spenat, bolongske spagety, provensalska zelenina s hovadzim maskom ... to pisem len tie, co su uz od 10. mesiaca a hmotnost je cca 250 g... mne ich mala spapa na jedenkrat .... a z tych mensich po 200 g nam chutila aj sote s dusenou zeleninou, cestoviny s morkou, prikrm tekvica, zemiaky a morka ...

skus kuki na www.hami.sk .... tam je tych prikrmov neurekom 😉

hasleerka
15. apr 2009

ahojte všetky, andulka vitaj medzi nami 😉 ...

zuzi, ozaj bolo vás veľa detí na piesku ... no škoda, že v stredu mávame tanečný, ved nabudúce

a zajtra ide niekto k fontáne?

fialka krásne fotečky 🙂 🙂 🙂

zuzka99
15. apr 2009

kaciatko, malému najviac chutia Sunarky - myslím kura so zeleninou, lebo je tam kopor a Hipp - cestoviny, rajčiny a teľacie maso. Skúšala som minule zemiaky s lososom, ale to bol iný humus, toho sa ani nedotkol a v podstate iné som ešte ani nemala čas vyskúšať. Ja to kúpim raz za čas a vtedy sa snažím kúpiť niečo také čo doma nevarím alebo varím málo. NApr. kuracie a morčacie nekupujem, lebo to možem uvariť hocikedy, ale napr. toho lososa som nemohla zohnať a teľacie tiež varievam málo doma.
Inak baby ja sa hrozne smejem na tých príkrmoch, keď to nazvú, že roláda a na obrázku taká úžasná roláda naservírovaná, alebo francúzske zemiaky, normálne odfotené fr. zemiaky a v skutočnosti je to všetko rovnaký maglajz pomixovaný 🙂

fialllka
15. apr 2009

zuzi: tak to ano ... vsetko je tam zmixovane ... 😉 ja malej obcas kupim aj kuraci ci morcaci prikrm, bo ma to predsa len inu chut ako ked ja jej navarim kura ci morku so zeleninou 😉

fialllka
15. apr 2009

no idem do hajan, zelam bru nocku 😵

hasleerka
15. apr 2009

jej baby vám to deti jedia ... mojim to moc nechutilo, akurát na dovolenke to bola Miška nútená zjesť

zuzka99
16. apr 2009

hasleerka, Slávko to má strašne rád, keď balím na výlet presnidávku a príkrm, tak mi to vyťahuje z tašky a chce to zjesť hneď 🙂 Pre neho je to niečo výnimočné, že nebude jesť doma v stoličke, budeme preč a pod. Tiež zje aj ten 250 g naraz, max. mu odložím otvorené do chladničky a doje na večeru.

jankabambulka
16. apr 2009

ahojte
ja mám stále v zásobe nakúpené tieto príkrmy. je to vďačná vec /podľa mňa/, keď ideme niekam na výlet alebo ako keď ideme na nákup do rakúska a do auta.. nedávam to často ale v zásobe mám vždy a zväčša len hipp bio. ale mojin to až tak móóc nemueia. skrátka zjedia ale nehovoria mňam mňam. skúste králičie rizoto s brokolicou. 😉

zuzka99
16. apr 2009

ja mám tiež vždy 1-2 ks pre prípad núdze schované v špajzi 🙂

jankabambulka
16. apr 2009

pozor !! má len 6rokov

zuzka99
16. apr 2009
zuzka99
16. apr 2009

hasleerka, čo sa stalo Miške? Sme prišli ku fontáne a strašné plače, ani ste si nás nevšimli a potom ste išli domov, som ti aj volala. Malá asi spadla na tom odrážadle, som pochopila. Ublížila si moc?

hasleerka
16. apr 2009

zuzi veru švihla chúdatko z motorky, som chaosila, tak som si vás veru nevšimla ... som chcela bežať aj na chirurgiu, či nemá trepnutú hlavu, ale chlap ma zrušil že na čo ... tak sme išli len k tete do 54 sa umyť a potom do lekárne kúpiť čosi na vyčistenie ... ešte sme sa tam vrátili, ale nikto nebol pri fontane ...

Miška je taký kaskadér 😀 😀 😀

miselin
16. apr 2009

Ahojte Hašlerka som počula o Miške od Jany ☹ nech sa jej boľačky rýchlo zahoja 😉

Dnes sme boli na tie odbery a som bola normálne prekvapená, keď sme vošli do ordinácie tak Domča stále kvákala a až keď jej chytili ručičku(jej brali už konečne z ruky a nie z hlavy) tak až potom spustila rev, ale na poradni keď ju doktorka počúva tak plače viac ako dnes. A keď jej krvičku zobrali tak plakať hneď prestala, čo sa jej na poradni podarí až keď vídeme von 😀 Tak som strašne rada, lebo som v noci aj zle spala keď som si predstavila ako bude zase strašne plakať 😅

miselin
16. apr 2009

Inak mne Domča tie kupované príkrmy moc nemusí a keď jej ho dávam tak zje ledva štvrtinu tej 200g ale ona mi aj obedu zje tak málo. A tiež pri tých kupovaných nemňamká. To máte super, že vám deti tak výborne papajú. Ja musím do Domči všetko pomaly na silu dávať a mám všetko zarýpané od toho ako mi stále vyráža lyžičku 🙄

jankabambulka
16. apr 2009

jej mis- aj mne mišo všetko vyráža ale vypadá ako keby jedol od rána do večera
chúďa domča - mojim keˇbrávajú krv z hlavenky tak bučím ako šiblá a to som statná baba

jankabambulka
16. apr 2009

inak aj moji majú jednu 180 na poly- tiež im to až tak neberie ale borka vždy sa pýta a to ešte jedia-keď nezjedia môžem ja?? 😀

fialllka
16. apr 2009

miselin: super, ze to tak dobre dopadlo, tei odbery, som na vas myslela 😵

no mne mala zatial nemnamka za ziadnym jedlom, ci uz uvarenym alebo kupovanym ... poviem jej ide sa papat, to sa cela vytesi a zviskne a uz sa hrabe ku mne ....

bambulka: aj teba dvojcata div ze nevyzliekaju? moja ma hocikedy chyti za tricko, hlavne ked chce mlieko a uz ma aj vyzlieka a vala sa po men a tricko mi cmula 😵

miselin
16. apr 2009

Díky, že ste na nás mysleli 😵
baby ja Vám tak závidím samozrejme, že v dobrom, že máte takých papkáčov. mne až trasie žalúdkom keď idem Domču kŕmiť, už pri tom zčínam strácať nervy, lebo ona mi už skoro dva týždne nechce jesť varené a ovocie mi neje hádam už aj dva mesiace a keď vidí, že idem z lyžičkou tak jej ide do revu alebo hneď zavrie ústa a začne sa otáčať aby som jej to nemohla do tej hubky strčiť 😠 Ale keď zbadá, že mám rožok, chlieb, jogurt alebo pribináka tak hneď mňamká a mňamka s každým sústom 😀

jankabambulka
16. apr 2009

fial-to je na dlho , mišo jáj dnes ma malý tak ťahal za retiazku lebo chcel prse že ma skoro uškrtila tak nervačil že ani neviem ako ma schmatol za cicík a vytasil ho von že v tú bolesť som v tom momente ani nepociťovala
katka neje ale žere/sory za výrazú ale to je elevátor, šrotovník... pred ňou ani žujku nesmieš mať lebo hne´d pýta jesť a miško je presne ako tvoja misel- s tým rozdielom že on chce výlučne len vývar alebo kašu s cuketou a žĺtkom alebo kašu s brokolicou a žĺtkom poprípade samotnú ryžu . zbytok zvádzame tuhý boj
ale slovo cicík mpozná aj zo sna a už mi leži na nohe a hrnie triko hore.

jankabambulka
16. apr 2009

baby edna od nás z dediny v 4,5 roku ešte kojí - ja si myslím že to je už chorééé
podľa môjho názoru je to do max.2rokov akože v poho aj to by som povedala tak do roka a 3/4 ale budiš do 2r. ale hento je len závisklosť a choréé

jankabambulka
16. apr 2009

jáááj naq milujú obaja probio nápoje 😵

hasleerka
17. apr 2009

baby tak to musí byť zase úžasný pocit, ked vám tie ciciky vytahujú, to som ja nezažila .... možno to občas lezie aj na nervy ... jambulka tiež si myslím že 4,5 roka už nemá význam kojiť ... keby sa mne bolo dalo, tak sa snažím najviac do 1,5 roka ... a čo ako lezú vedomosti do hlavy 😀

miselin, dík ... zuzi nás včera videla aký sme zožgretý ... opýtaj sa dr. či by nebolo treba dať Domči niake probiotíka, žeby ti začala trošku lepšie papať

jankabambulka
17. apr 2009

ahojte
hasl. kde mám skype nik??? 😠
inak už jmi ostžáva len 2O str. 🙂

a baby!!!

malá sa hrá s chodítkom a zrazu sa len postaví a ide 😵 😵 😵 s chlapom sa neveriacky po sebe dívame, že čo to ??? a ona si štráduju 😵 😵 😵

fialllka
17. apr 2009

bambulka: supiiiiiiiiiiiiiiis .. blahozelame ... tak uz chodi sama? 😉

jankabambulka
17. apr 2009

tak aleešte nie na dlhí trate ale po izbe prejde i keď ju trocha bočí, ale aj sa zvrtne a ide iným smerom.. a začína zatiaľ len tak že sa o niečo opre, narovná a ide 😵 😵