Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
8. máj 2009

Ale nechápem prečo je pri nej napísané, že je to autosedačka od 15-36kg keď je to tá Evolva 123 šak aj v tom názve to je , že je pre skupinu 123 tak je od 9-36 😒

jankabambulka
8. máj 2009

http://deti.bazos.sk/predam/autosedacky/?hledat...

porovnaj si čo všetko sa dá ktorým modelom robiť /polohy.../ a potom pozri inzeráty-použité, čo sa ti bude viac zdať. ja keď som išla kuopovať novú tak ja som si presne podľa tohoto zoznamu vybrala . len ako som ti písala,ja som bola pre ne v rakúsku. misel- myslím nič nestratíš ak kúpiš použitú len daj pozor aby nebol poťah moc vyšúchaný resp. natrhlý nebodaj zašívaný, lebo sa ti bude ďalej párať....praním a sedením- toto som kedysi našla na nete kde boli diskusie o použitých autosedačkách , lebo pôvodne som myslela , že kúpime tiež použité, ale nakoľko sme boli na nákupoch oblečká v rakúsku a zazreli sme aké ceny sú tam na ne, tak tie naše sme fakt kúpili lacnejšie ako použité tu. tak teraz neviem v akých cenách sa pohybujú ale minulý rok to bolo tak

http://www.prejetesi.cz/levne/romer-9-18-kg/

kaciatko68
8. máj 2009

miselin, ale pozor, my sme mali ultra 2008 - je to lepší poťah a sú drahšie. V kolekcii 2009 je to myslím plus.

jankabambulka
8. máj 2009

ahá ty už si tu napísala že chceš britax-ku, ja som začala písať a popri odstrekujem tak som nevedela ... tak nič.. hlavne nech sa malá dominička v nej cíti akov bavlnke 😵

kaciatko68
8. máj 2009

Aha tu je : http://www.ajuty.cz/shop/autosedacky-britax-evo....
miselin : pohodlné spanie skoro po sediačky to určite nie je. Ale byť tebou, pozrela by som si autosedačky 9-18. Dominika je drobnejšia, nemusíš sa báť, že budeš mať sedačku 2 roky a môžeš ju predávať. A okrem toho chceš ešte aj druhé dieťa.

kaciatko68
8. máj 2009

u máš k tomu pomôcku, ak nechceš hoci čo, ale popozeraj aj roky dozadu http://www.ebabo.sk/pages.php?pID=57&CDpath=2_19.

miselin
8. máj 2009

Kačiatko takže sa nedá moc polohovať čo 😒 Tak asi si objednám tú do 18kg, To bude asi najlepšie, lebo Domči je ešte aj vajíčko veľké, kľudne by v ňom vydržala ešte aj 4 mesiace ale nechce byť v protismere jazdy, tak som ju otočila ale to len keď ideme tu v PB inak by som ju neotáčala.

miselin
8. máj 2009

Bambulka a ty máš tu Romer tú King alebo ktorú a ako sa dá polohovať vyspia sa v nej decká v pohode?

jankabambulka
8. máj 2009

RÖMER KING plus Trend Line myslím toto je celý názov - kľudne si prídi vyskúšať polohy, koľko ich jue veru takto neviem , my to máme na viac ľah a spia tam úplne ok. hlavne miško lebo katka je menšia - nemá tú správnu veľkosť a hlavne váhu 😉

jankabambulka
8. máj 2009

chlap hovoír, že jemu sa zdá že sú 3 ale aj fiallka ju má ale neviem aký presný názov ,ale tam je to v podstate rovnaké akurát tie nad 9-10tis sú úplný ľah a iné komforty za tú pálku 😉

kaciatko68
8. máj 2009

Babule, my sme boli dnes na chirurgickej pohotovosti. Malá spadla z malej detskej stoličky na zem a predpokladám že nie na ruky, ale pusu a mala rozkusnutú vrchnú peru zvnútra asi tak 6 mm. No krv je z toho valila, že som bola krvavá aj ja. Išli sme na pohotovosť a oni, že to treba zošiť jedným stehom. Skoro som skolabovala. Samozrejme nám ju vzali, malá revala ako tur, som sa čudovala, že sa nezašla, ja som plakala. Má to teraz také spuchlé. Ale už našťastie chúďatko spí. Som z toho na prášky ☹.

jankabambulka
8. máj 2009

ježiši katka, CHúďatko linduška - tak nech sa jej to rýchlo zotaví !!!! zlatíčko malé, ona je taký maličký anjelik 😵
ja ťa úplne chápem , my sme vo štvrtok boli na úrazovke z miškom - MOSÍM STOJ čo stoj VYBAVI´T mu tam PERNAMENTKU

zuzka99
9. máj 2009

kaciatko 😢 😢 😢 😢 to z tej jedálenskej? No neboj, ona rýchlo zabudne a aj ty. Ja by som tam revala ako tur hádam ešte viac ako ona. A Miškovi sa čo stalo?
inak ja sa strašne bojím týchto úrazov, preto aj furt sliedim za malým, on stále lieta a naháňa sa a hodí šípku do postele a na kobár, alebo sa zastaví na chladničke a hrozne sa mu to ľúbi a rehoce sa a to urobí aj 50x za sebou

jankabambulka
9. máj 2009

božinku ja som myslela že dnes bude pekne a dám si posledný deň voľna a potom sa už budem len a len učiť ... a počko mi to takto kazí ☹
zuzik-miškovi čistili ruku /mal zahnisané, lebo padol na húpačkách na tú drevennú drť, tá sa zapichla a nedalo sa vybrať , tak nám povedali, že to musí vyhnisať, teda dá sa vybrať ale museli by hlbšie ísť bŕŕ a s tým som nesúhlasila. v pondelok na kontrolu

miselin
9. máj 2009

Kačiatko ☹ ☹ ☹ Nech sa to Linduške rýchlo a zahojí a nech ju to neboľká 😉 To je hrozné s tými úrazmi a môže byť človek dieťaťu pri ritke aj 24hodín a aj tak sa stane. mamina sestra si tak vybila dva predné zúbky keď mala rok a to ju aj za ruku držali ale tak padla, že si ich hneď aj vybila. A u nás sa včera tiež padalo. Najprv mi Domča ušla a kým som sa stihla postaviť tak v chodbe spravila otočku a padla tiež rovno na ústa a prehryzla si peru z vnútra ale nie moc a tiež jej aj krv tiekla no som sa inak zlakla. No a potom si hneď na to pricvikla v pavúkoch prsty tak ďalšie revy a potom som vešala prádlo tak som si ju dala na balkón v pavúkoch a zachvíľu sa na ňu pozrem a ona už bola prekotená aj s pavúkmi rovno na hlave 😀 ale ani neplakala a doteraz nedokážem pochopiť ako to dokázala 😀

miselin
9. máj 2009

Som sa rozhodla, že si tú autosedačku kúpim v Rakúsku alebo Maďarsku. Si spravíme taký výlet bez malej na celý deň, nech si od nej konečne trošku odpočiniem, ale až keď bude mať MM ďalšie voľno

kaciatko68
9. máj 2009

Padla z tej malej detskej stoličky - taká umelá malá. keby si nebola kusla do tej pery, tak by to bolo OK. teraz vyzerá ako káčatko ☹. Aj sme rozmýšľali nedať to zašiť, ale doki hovoril, že sa jej tam môže dostávať jedlo, kým to zrastie a môže to začať hnisať, tak sme to teda nechali.
Ale stále mám pocit, že nevie vôbec padať. Asi to budeme nejako trénovať.

jankabambulka
9. máj 2009

miško si prehrizol jazyk v útorok a má tak stále dierku od zúbka 😝 , ale už je to ok ale ke´d papal tak bolo zle.
misel - rozumno a ak pôjdeš do rakúska do shopingu tak ti dám moju kartu a budeš mať aj zľavu - nie je veľa ale je. inak tam sa oplatia aj fľašky .. napr. my sme tak kúpili avent kúzelný hrnček 260ml za 240 tu pod 300sk nekúpiš. ale aj cumlíky tak som kúpila dva za cenu čo tu jeden tiež avent a tie obrázočky 😵 😵

jankabambulka
9. máj 2009

dadulka neviem či som ti písala ale Radka tiež prijali ☹

dadulaa
9. máj 2009

bambulka, no to je super! 😉 ja som minule zistila, že tam prijali ďalšie moje 3 známe, tak tam aspoň nebudeme samé 2 baby, lebo napr. kamoška, čo tam chodí 1.rok, tak je v triede sama medzi 30 chalanmi 😀 ale nesťažuje sa 🙂
Inak ja už mám z toho pondelka takú depku, že už sa mi nedá ani poriadne rozmýšľať ☹ uf, nech už to mám za sebou. 😒
Dnes sme boli pozrieť na Míľu a stretla som tam hasleerku, inak nikoho z MK.

kaciatko, to mi je ľúto, čo sa stalo Linduške, ale neboj, kým sa vydá, ešte zopárkrát bude mať nejakú malú nehodu. 😉

jankabambulka
9. máj 2009

neboj Dadulka budem ti držať päste - koľko pästí toľko štestí 😉 a naučím to aj dvojíčky aby ich bolo viac

zuzka99
9. máj 2009

fakt, dnes bola míľa, my sme boli na tej chate. Bambulka a Radko je manžel? to budú spolužiaci či na inú školu?

zuzka99
9. máj 2009

nikto tu nie je, idem teda spať, chlopi už spia, som ešte kúpeľku aspoň umyla

dnes bolo super, ráno vyzeralo, že nikam nepojdeme a nakoniec sa krásne vyčasilo. Sme pekne pokosili a pohrabali a potom už len sedeli a grilovali a pili a kecali

hasleerka
9. máj 2009

halo zuzi neuchod

hasleerka
9. máj 2009

joj kačiatko čo to čítam, že Linduška mal úraz ... dufam, že už je to OK ...

dnes sa dáko nikomu nechcelo do mesta ... len s dadulou sme sa stretli

bambulka super dík za info, kámoška je s odsávačkou hrozne spokojná

zuzka99
9. máj 2009

no trocha som sa začítala v téme Záhadný muž....nasmiala a ako by som to ja písala...

kaciatko68
9. máj 2009

Tak dnes vyšlo super počasie na míľu. Ozaj a kadiaľ ste to chodili a koľko tam bolo ľudí ? Už sa mi zdá, že jej puska trošku odpúcha. Tak dúfam, že to bude OK.
Zuzka, to by sa aj mne páčilo, taký dnešný program. Ja som dnes varila a upratovala a ešte aj okolo domu sme to dávali trochu doporiadku. V pondelok o 17.00 si máme ísť pre toho nášho holanďana. Tak to budem celý týždeň len variť a každý deň niečo iné. Takže mám o zábavu postarané.
Potom na ten ďalší týždeň by som chcela ísť s malou do tej Žiliny.
Babulky, no a čo teda s tým spoločným výletom. Nedáme sa teda niektorý víkend dohromady??? Napíšte teda všetky, či by ste vôbec išli a ak áno, ktoré víkendy by ste mohli. Snáď by sme to nejako zorganizovali 😉 .

kaciatko68
9. máj 2009

Kukla som to, zaujímavá téma 😀

hasleerka
9. máj 2009

no už o tom spomínali baby v inej téme, idem to aj ja pozrieť

ja k tej ZA, pôjdete autom či vlakom ... ten spoločný výlet zatiaľ neviem povedať

kaciatko ak sa malá smeje a chutí jej papať tak je dobre