Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

hasleerka
17. máj 2009

no si zlatá, už si to dúfam zapamätám a nebudem ťa otravovať

miselin
17. máj 2009

Zuzi ja som ich už vymazala, lebo som si myslela,že si ich už videla 😅 Ale večer keď dojdem domov tak ti ich tam dám znova.

miselin
17. máj 2009

Hašlerka veď ja už ju nechávam aj pišťať, lenže ona dokáže vrieskať aj hodinu vkuse keď sa už naštve a mňa to už nebaví počúvať tak sa podvolím 😅 😅 Ma normálne terorizuje 😅 😝

miselin
17. máj 2009

Ale dnes si od nej oddýchnem nech sa babky pobavia 😀 A v pondelok idem spať aj s ňou na Lánsku, lebo idem v utorok konečne po roku na endokrinológiu tak musím ráno vstávať

fialllka
17. máj 2009

ahojte koculky

tak ja prave balim na tyzdnovy vylet do PB na SNP, uz sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim, som zvedava ako mi bude mala spavat, lebo u nasich jej nedokazem urobit taku tmu ako tu na dome, tak vstava hned za svetla ... tak bude mat dva spanky 😉
hlasia krasne pocko, tak uz zajtra isto pojdeme von na ihrisko 😉

miselin: nechaj Domcu, nech sa pri tebe vyvrieska a ty sa v klude sama najedz, ved musi pochopit, ze nie je stredobod vesmiru ... mne ked mala zacne trucovat, tak jej poviem, chod trucuj a ona odide a o chvilu pride ako slniekco vysmiata ... zjeduje sa a potom o chvilu je ok 😉

hasleerka
17. máj 2009

vidíš misel aj fialka ti to radí, vyskúšaj ... a aká bola grilovačka, babky sa s malou vyšantili

miselin
17. máj 2009

Grilovačka bola super Domča nato, že vstávala o piatej tak dnes spala len hodinu a zaspala pred chvilkou 😖 A nebojte sa ja Domču nechávam aj vrieskať, lenže ono je ťažké odučiť dieťa vrieskať keď sa do šiesteho mesiaca nosilo len na rukách pretože ho stále bolelo bruško, ona je na mňa skrátka naučená a preto si to tak vidobíja, pretože tých šesť mesiacov čo mala koliku som ju mala na rukách od rána do večera a predsa som ju nemohla vtedy nechať revať keď mala kŕče a preto je to rozdiel odúčať takéto dieťa a dieťa čo je naučené byť aj chvíľu samé, preto to skrátka nejde. Keby nemala koliku tak by som ju určite nevláčila len tak zo srandy na rukách, a ja keď ju nechám revať tak ona reve aj hodinu a potom sa začne zachádzať, to by ste museli vidieť potom by ste ju tiež radšej zobrali ako ju nechali plakať, veď ja je aj po riti nahádžem keď jej neni rady a aj ju nechám revať, lenže ona skrátka neprestane 😒 a keď to počúvate celú noc a ešte aj cez deň tak to fakt neni sranda ju nechať rozpišťať lebo potom už má urevaný celý deň. To by ste ju museli vidieť alebo to vyskúšať a by ste videli, že to neni s ňou len také jednoduché

miselin
17. máj 2009
miselin
17. máj 2009

Dneska som sa s malou presťahovala do deckej na týždeň a ak tam bude lepšie spať ako v spálni tak ju tam už nechám navždy 😝

miselin
17. máj 2009

Tu je pár našich nových fotiek https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

kaciatko68
18. máj 2009

miselin: tak ako ste spali ?

fialllka
18. máj 2009

ahojte maminy

tak my sme dnes mali budika o 4:15 ... skoro som odpadla a o osmej mala zalomila na 50 minut a akurat, co sa nadesiatovala a pojdeme von ....

miselin
18. máj 2009

Tak hlásim, že dnešná noc bola supééééér, malá sa prvý a posledný krát zobudila o 4:45 dala som jej mlieko a už ani Bohovi spať 😒 šupla som ju do postielky, tak si tam kvákala a potom som sa o šiestej už zhrabala aj ja hore, no a o pol ôsmej zaspala na hodinku a potom sme šli von a už zase spí hodinu a dnes idem spať k našim tak som zase zvedavá. Inak sme rozmýšlali, že jej dáme do spálne cestovnú postieľku lebo aj teraz v nej spala predsa len o tú sieťku sa tak netlčie ako o tie mriežky.

Kačiatko a aké pliešky ste si dali do tej spálne? By som to aj ja vyskúšala

miselin
18. máj 2009

Baby za koľko ste kupovali sandálky v Protetike? Lebo dnes tam bola mamina a boli tam len po 20eur, ale mama ma stále ukecáva aby som jej kúpila ešte len tie také papučkové sandálky, lebo mne malá chodí o moc horšie v topánkach ako v papučkách, predsa sú tie papučky ľahšie 😖

fialllka
18. máj 2009

miselin: super noc ... tak my sme boli cca tri hodky vonku a tiez teraz zalomila 😉

miselin: moje tiez stali cca 20 eur v protetike, ale mala v nich super chodi, davam ich jej aj namiesto papuciek po dome, lebo jej sa strasne v papuckach potia nohy .... tak sandalky uz si aj svoje odsluzili a uz aj tak vyzeraju, tak akurat na pranie 😀

miselin
18. máj 2009

To fakt stoja 20eur 😲 😲 Sa mi zdálo, že tak okolo 14 eur 😒 Je možné aby stáli rovnako ako topánky 😖 Inak keď som bola v Deckom raji tak tam majú topánky z protetiky drahšie cca o 2 eurá si na ne pekne prihadzujú 😠 Budem to musieť omrknúť dúfam, že budú mať aj 18 veľkosť.

hasleerka
18. máj 2009

miselin my máme tie isté ako fialka, za 60€ ... detský raj si možno ani moc neprihadzuje, ale tuším v nemocnici je priamo protetika, preto sú možno lacnejšie ... skús pozrieť aj v agrosane na rohu, tam majú tiež detské

takže malá už spala lepšie?

fialllka
18. máj 2009

hasleerka za 60 eur????? 😕 😕 😕

babenky, zajtra ak bude pekne, tak isto pojdeme na ihrisko na SNP doobeda cca medzi 10-11 sa vieme vytrepat 😀 vsetko bude zavisiet od toho, kedy si mala urobi budicek a ci pojde aj rano opat spat ... dnes vstala o 4:15 a o 8:00 sla spinkat ... takze taaaaaaaaaaaak 😉

hasleerka
18. máj 2009

no fialka chybička sa vloudila, som rozmýšlala nad 600,-Sk a šupla som tam omylom 60€, samozrejme že iba 20€

škoda my zrovna zajtra varíme, ale ak by sme stíhali, naštartujeme bickáč a dobehneme

fialllka
19. máj 2009

ahojte maminky

tak hlasim, ze mala rano vstavala o siedmej, ja som uz nachystala na francuzske zemiaky a ked prideme vonku, tak zapnem ruru ...

ideme sa na chvilu vyvetrat, kym neprsi ... ale najskor si idem opisat cisla na zuzku a katku, bo vzdy ich zabudnem a hned si ich vlozim do mobilu 😵

kaciatko68
19. máj 2009

Teda to ste šikulky. My sme len pred chvíľou vstali.

kaciatko68
19. máj 2009

My ideme dnes pred obedom na očkovanie, ale poobede - teda od 16.00 budeme mať čas.
fialllka : pošli mi mob. číslo do IP.

kaciatko68
19. máj 2009

Kde ste všetky ?
No už sme teda po očkovaní. Bola to hrúza. malá len čo zbadala doktorku začala hystericky revať a doslova sa škrabala na mňa. To asi po tom šití pusinky. Doki robila aj preventívnu prehliadku. Akurát dnes má 16. mesiacov. Váži 10940g. Tak už sa konečne pomaly blížime k tej 11. Potom sme boli v Tescu na nákup, takže išla spať až o 13.30 hod. Ale už bola úplne grogy.
Ešte som jej kúpila také zlaté krátke gaťušky a tričká.

kaciatko68
19. máj 2009

Miselin, to sú z pozinkovaného plechu, majú presný tvar podľa nákresu a sú umiestnené tam, kde mi nakreslil. Takže to si tam asi nemôžeš len tak dať.

miselin
19. máj 2009

Zdavím 😀
Konečne mi dneska dorazila autosedačka tak sa vtešujeééém 😵
Kačiatko to sa Linduška isto preto tak bála, lebo aj mne Dominika keď ideme po dlhšej dobe k doktorke tak sa na ňu aj usmeje ale čo sme boli len týždeň po tom ako jej brali krv tak vrieskala tiež hneď ešte som ju ani položiť nestihla 😒 Ale váhu máte krásnu možno aj Dominika bude mať raz 11 kíl i keď neviem kedy to bude ale asi až za dva roky 😖
Kačiatko a tá Britaxka sa nedá polohovať keď v nej dieťa zaspí? Inak to polohovanie má skoro rovnaké ako Maxi cosi priori od 9-18kg, lebo tú som bola aj omrknúť, takže to nie je až také hrozné a ja nemám plusku ale ten poťah je v pohode som sa bála, že bude nejaký lačbavý ale super ja si aj tak na to poťah ušijem ešte jeden. Včera som Domči ušila za 10 minút čapicu 😀 😀 Mala všetky špinavé a som jej nemala dať čo na hlavu 😝

miselin
19. máj 2009

Kačiatko a ešte mi prosím povedz čo za pliešky ste si to dali do tej izby či to vám dal ten chlap nejaké? A Holanďan už odišiel?

miselin
19. máj 2009

Dnes som spala s malou u našich a spala dobre, len o tretej spustila revy na celú Lánsku, že hneď naši dobehli celý vystrašený, že čo sa stalo 😀 Ju bolelo bruško lebo jej ide ďalšia stolička a ju to bruško vie vtedy chytiť 😒 Ale inak spala dobre, sa mi zdá, že keď jej išli rezáky tak to horšie znášala ako keď jej idú stoličky 😒

miselin
19. máj 2009

Jáj Kačiatko dík ale si ma moc nepotešila no ☹ Ale dnes presťahujeme cestovnú postielku do spálne a vyskúšame nech spí v nej lebo keď spí v nej tak spí aj cez deň dlhšie no a ak to nepomôže tak sa budeme musieť presťahovať všetci do deckej , lebo tam spí celkom dobre ťuk ťuk ťuk až to hneď aj nezarieknem

kaciatko68
19. máj 2009

Ten ujko to nejako zistil asi podľa mojich všelijakých príznakov, že tu nemáme dobré zóny a potom som mu ešte hovorila, kde máme okno a myslím že svetové strany.
Inak spôsob vyšetrovania je z očí, podľa reflexným bodov na nohách a ten tretí bol taký dosť divný - chodil mi rukou popri tele a stále si čosi zapisoval. Spôsob liečenia ako v pszchotronickej poradni - vitamíny, byl. čaje a obklady. no jeden by si musel zobrať dovolenku a len sa sebe venovať. Ale napr. našiel mi cysty na prsníku, môj doki sa mi smial, keď som tam prišla, že liečiteľ tvrdil, že mám cysty, ale keď ich našiel, tak už bol ticho.

kaciatko68
19. máj 2009

To vám rýchlo prišla tá sedačka. Hlavné je, že si s ňou spokojná. Holanďan odišiel už v sobotu o 12.00, takže už oddychujeme.
miselin, nemá tá cestovná postielka také mäkké dno? lebo to by asi nebolo dobre, keby na tom trvale spala. Alebo si tam dala normálny matrac? A čo kebz si skúsila presťahovať ešte normálnu postielku ?