Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
29. júl 2009

Hašlerka tá akcia trvá do 24 augusta. Ja ich neobjednávam online ale cez ten súbor čo som si stiahla odtiaľ. Vždy si dám fotky ktoré si chcem objednať do jedného súboru a potom ich len prenesiem do toho programu, no a potom si ich v tom programe otvorím a vyberiem si veľkosť fotky a počet kusov, no a potom dám len odoslať, príde ti mail, že dostali tvoju objednávku to treba potvrdiť, no a môžeš sa tešiť na fotky 😉

miselin
29. júl 2009

Hašlerka dúfam, že si to aspoň trošku pochopila z toho môjho vysvetlenia, lebo som to napísala ako tatár 😅

miselin
29. júl 2009

Ozaj nezbierate niekto víčka z Pribináčika, je tam súťaž, že za 30 viečok dostanete nejakú plyšovú hračku. ja mám 10 viečok tak ak niekto zbierate vám ich dám, lebo mne sa to nepodarí nazbierať, lebo malej už pribinák akosi prestáva chutiť 😒

hasleerka
29. júl 2009

no ja tiež môžem niekomu pomocť ... občas kupujem pribinka .... miselin ja som si ten program stiahla a ručne som tam uložila 100 fotiek ... aký je rozdiel online?

miselin
29. júl 2009

Hašlerka keď si si tam dala ručne 100 fotiek tak žiadny, ale keby si tam preniesla do toho iba ten adresár s uloženými fotkami tak veľký,lebo by si nemusela klikať na každú jednu fotku ale mala by si ich tam hneď prenesené, takže by si si ku tomu prepísala len počet fotiek a formát fotiek

miselin
29. júl 2009

Hašlerka asi ma zabiješ, ja som zabudla, že to je už vlastne nový program a ja som ti vysvetlovala ešte ten starý postup 😖 Ale aj tak by som to zase na prd vysvetlila, ono sa to lepšie vysvetluje z očí do očí alebo priamo pri čine. Ale už keď ich budeš posielať nabudúce, ti to už pôjde lepšie a prídeš na to aj sama. A hlavne si sleduj či ti dojde ten spätný email, lebo kámoška ho zabudla potvrdiť a fotky jej neprišli.

hasleerka
29. júl 2009

no už som ich aj objednala, čakám na mail ... ked som prepočítala cenu aj s poplatkami tak to vychádza 2,7SK ... tak sa to oplatí len ked je akcia ... a si s nimi úplne spokojná

zuzka99
30. júl 2009

miselin, ja mám zatial jeden pre teba, som to doteraz vyhadzovala, si hovorím, načo nám bude ďalší plyšák, ale budem ti teda odkladať, aj keď u nás to jem iba ja sem-tam.

jankabambulka
30. júl 2009

no tak máme noc za sebou.malý mal teploty takéobr do cca 4h a to sa striedalo 39.4 a 39,8°C no o 3.30 keď dostal zábal tak to bol konečne posledný a teplota sa zrazila. teraz je akurát chlap s ním u dokiny. ke´dpríde poviem čo a aako

jankabambulka
30. júl 2009

tak má Bakteriálny zápal mozgových blán, meningitída
je to vraj už tretí prípad v bystrici

dadulaa
30. júl 2009

bože bambulka ☹ , to mi je ľúto, tak sa liečte, nech je malý rýchlo fit.. 😉

zuzka99
30. júl 2009

jani a nenechali vás a tie deti v nemocke? teraz som narýchlo čítala, že to može sposobiť aj pneumokok, ste očkovaní? držím palce, bože až mi je zle

hasleerka
30. júl 2009

fúha bambulka moc sa držte až sa rýchlo vyzdravíte .. až mi slzy vyšli ...

jankabambulka
30. júl 2009

zatiaľ nie sme v nemocke lebo sa ešte udržal sedieť a môj chlap povedal že ho do tejto nemocky ani nedáme. je to tu hrúza- iná pakáreň. o pol tretej máme volať v akom stave je ak budú však teploty okolo 39 tak sa pýtať nebudú a zoberú ho. teraz konenčne zaspinkal. zatiaľ sme teplotu zrazili na 38,2. ale ked vbehne na 39 či to bude večer alebo hoc kedy musíme ísť. včera to boli horory. teda hlavne v noci. božinku fakt sa hovoríže keď človek zúfalý spraví hoc čo., ani si neviete predstaviť ako som sa bránila dávať zábaly-.. vždy som zavolala maminkua tá to dávala borke keď bola maličká. ale teraz sa nedalo už čakať keď mal 39,8
na pneumokok bol očkovaný. tak nevieme ani kde to mohol chytiť. chovorili že sa nemusím e báť vraj by to nemal nikto z rodiny dostať i keˇdje to kvcapôčkového pôvodu.. vraj ke´dto doterza nemáme

miselin
30. júl 2009

Bambulka 😲 😲 Nech sa Miško rýchlučko vylieči, snáď nebudete musieť do tej nemocky ☹

miselin
30. júl 2009

Hašlerka ja som s tými fotkami spokojná a raz sme boli so švagrom na dovolenke a on si dával robiť fotky v Konice a my v Happy fote a nakoniec si ich dal urobiť ešte raz v Happy lebo boli o moc krajšie. Ale môže sa aj tam stať, že sa im nevydaria to je taká blbá náhoda 😒

miselin
30. júl 2009

Zuzi ja som tie viečka len tak odkladala, že ak by náhodou, ale zatiaľ to vyzerá, že nie a nemusíš mi ich odkladať,lebo aj tak kým by som ich nazbierala by sa tie plyšáky minuli. Tak kašlem na to ale aj tak díky 😉 Ja som , len že ak niekomu chýba len pár tak by som mu ich dala

hasleerka
31. júl 2009

ahojte, pekné slnečné ráno ... bambulka som ti volala, ale asi máš behačky okolo Miška, napíš ako sa má, či už lepšie ...

miselin fotky som objednala, dúfam, že budú pekné, ak hej ešte objednám aj druhú stovku

miselin
31. júl 2009

Hašlerka ja si tiež vždy objednám aspoň 200 😅 A ja si objednávam vždy po Vianociach a cez leto vtedy bývajú akcie, inak sa to moc neoplatí iba v akciách. A mali by byť pekné, lebo oni to posielajú do Rakúska robiť, tak tam majú určite lepšie stroje na to ako u nás 😝

Bambulka aj ja som na Vás stále myslela, dúfam, že už je Miškovi lepšie 😉

dadulaa
31. júl 2009

Bambulka, ako je malému? dúfam, že už lepšie, hádam ste neskončili v nemocke.. 😒 😉
Baby, držte mi palce, dnes dokončím moju 1. poťahovanú tortu, snáď sa mi podarí, ak hej, potom hodím foto. 😉

hasleerka
31. júl 2009

fíha dadula tortu robíš a komu? ... ja som včera Zuzke len takú pudingovo-smotanovú, ale je výborná so šlahačkou a jahodkami, ... misel tiež si myslím že budú dobré, bo som tam volala a mi tá pani povedala že sú robené v rakúsku ... budeš nás vždy informovat že kedy je akcia 🙂

dadulaa
31. júl 2009

hasleerka, torta bude pre nášho oslávenca ku 4. narodkám, aj meninám, celý víkend máme oneskorené oslavy, skôr sa nám nedalo. Aj také ako ty robievam sú chuťovo výborné 😉
Mne vždy príde na mail, ked je nejaká akcia v Happy fote, som si to tak nastavila.

miselin
31. júl 2009

Hašlerka a to je výhoda, že ti to poštárka donesie až ku dverám 😀

Dadulka riadne pooslavujte a aj keby sa ti torta nepodarila, tak aj tak ju nafoť 😉

jankabambulka
31. júl 2009

ahojte kočky
prekopčím vám , čo som písala aj kámoškám dvojíčkovým maminkám
ahojte
ja si myslím , že dokina sa musela pomýliť s tou diagnózou.
je pravda že mu našli príznaky kroté su tipické pre tú chorobu /pri pokrčení podvihol nožičky, má vyrážky, usedí len prichytenými rôčkami, obr teploty/ ale večer v tom zúfalstve som mu dala do čajíka viac citrónu a aby to nebolo kyslé , dalal som mu obr moc medu-sakra , babenky to bolo na grcku tak sladké a predstavte si miško to vypil, tak ako sme to tlačili čajíkom len striekačkou j to len po 5ml tak hento vcucal 20!!top bolo radosti a slzy nei z nešťastia ale z úspechu. hneď som robila daľší cumeľ - teda čaj sladký ako riť. a zasa vypil a takto sme fičali do rána a ráno teplota ústúpila a je ok . teda relatívne.hteplotuje stále, výsyp je stále aj dvíha noženky ale bola som na pohotovosti dnes pre zmenu s katuškpu. poobede o 14.10 Vvstala a horela ako fakľa tak rýchlo obliecť paralen, čaj do ruky a behom k dokine lebo je síce vo vedľajšom vchode ale len do pol tretej. naštastie stihli sme. no pri tom zhone som pozabudla sa z domáceho odevu prezliecť do nového. MUdr. to zjavne nevailo keď videla katušku . /jjáááájj a barborka dostala včera úpal-bola sa kúpať s nastávajúcimi svokrovcami- to aby som to nemala tak ľahké/ no vráťme sa : dokina povedala , že to asi nebude tá meningitída či ako sa tá sviňa píše . lebo tie teploty by neklesli po 2dňoch a trvali by dlhšie. dokonca chlapec-miško už aj ustojí a bije sa o hračky , no sem tam ho zanese ako keby vypil fľašu štoku. dokonca už mu ani svetlo tak nevadí.tak teraz máme dvoch v tepltoách i ke´d katka zatiaľ len 38,3 ALE DúFAM, že to vyššie ani nepôjde.
ale tá predstava čo sa môhlo stať keby ten miško to fakt má, bože ten pocit ,neprajem nikomu ani tomu najhršiemu nepriateľovi, ťažko sa opisuje akô ôzkosť, pocit bezradnosti.. sme pociťovali všetcia , či už ja , chlap rodičia.. a to čakanie ako sa to vyvinie ta celá skur.. choroba....
ten kameň čo nám odpadol , tak to si neviete ani predstaviť, ten museli poočuť aj v tom najjužnbejšom cípe austrálie.

tak milé babenky bystričanky, fakt kočky, ďakujem za podporu a milé slová,,,, PATRÍ VÁM VEĽkÁ VĎAKA.
tak už len savystrábiť z pozúrov teplôt a bude OK. inak ja si myslím že to je možno len nejaká vyróza

miselin
31. júl 2009

Bambulka to je paráda, že to nieje hentá pliaga 😵 Som na Vás aj celý deň myslela a stretla som segrenku a tá bola dnes dať malú zaočkovať proti kliešťom, lebo od nich z dediny už dve deti dostali zápal mozgových blán ☹ A Kaťuške nech rýchlo klesnú teploty 😉 A aj Borke nech sa polepší 😉

dadulaa
31. júl 2009

bambulka, no chvalabohu,že to takto dopadlo, aj ja som na vás dnes myslela 😉 nech sa obaja, vlastne všetci traja rýchlo vyliečia, držíme paluchy 🙂 😉
Zajtra hodím foto tortičky, som sa s ňou dlllho mordovala, no ešte neviem, ako bude chutiť. 😅 😉

zuzka99
31. júl 2009

juj, aké dobré správy, ja som to aj maminám na ihrisku hovorila, aj som na nete čítala o tej chorobe a som sa trocha ukľudnila, lebo písali, že dnes už sa tá meningitída lieči antibiotikami a nie je to také ako kedysi. a kamoška sestrička na ARO tiež hovorila, že tá bakteriálna neni až taká hrozná, možno by to bolo horšie od kliešťa...ale nie som doki tak nechcem písať blbosti 🙂

miselin a segrenka bola už koľkú dávku na klišťovú encef.? Veď to sa začína v zime očkovať, to už asi mala poslednú - 3. dávku, ale aj tak, tá by mala byť na jar, nie? pred sezónou

miselin
31. júl 2009

Zuzi ja neviem či to už mali poslednú alebo ako to má, ani ma to nepadlo sa opýtať vieš 😅 Ale viem, že to sa ešte v zime očkuje. Ale to bude mať už skôr na rok teraz jej to asi moc nepomôže 😒

hasleerka
31. júl 2009

ahojte, tak som rada že Miško je ok, nech sa obaja z toho rýchlo dostanú, aj Borka nech je ok, posielam cmučíky na ozdravenie

naša tortička bola vynikajúca, Zuzka sa najviac potešila podprsenke 😀 ... bože len toť sa narodila a už má sedem 😉

miselin
31. júl 2009

Jééj Hašlerka Ma zani nenapadlo, že Zuzka má narodky. Tak jej prajem všetko len to naj v živote a hlavne veľa zdravia 😵 A to už nosí podprsenku 😲 No každým rokom to začínajú nosiť skôr a skôr 😀 😀 Takže sa mám pripraviť, že keď pôjde Dominika do škôlky tak už aj ona bude potrebovať 😀 😀