Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

kaciatko68
9. aug 2009

miselin : možno je to len nezvyk malej na cestovanie. My sme tiež cestu tam mali dosť otrasnú a cesta naspäť bola s malou úplne super. Trochu síce mrnčala a vykríkala mama, keď mala ísť poobede spať a ja som šoférovala celé Chorvátsko po diaľnici, ale potom sme vbehli do nejakého strašne dlhého tunela a vyšli sme von a už spala. Inak odchádzali sme pred obedom, takže v aute jedla ovocie a potom o jednej miesto polievky som jej robila na odpočívadle HAMI kašu - mali sme prevarenú vodu v termoske. Zjedla všetko, ešte sme ju nechali trochu pobehať. No a potom ešte jedla raz o 18.30 zasa na chorv. - maď. hraniciach - zasa kašu - len som jej tam ešte popučila banán. A o 20.30 zaspala a spala až domov do 00.30 hod. Večerné mlieko som jej ale nedávala, bála som sa, aby sa nedovracala.
Inak v Chorvátsku jedla tak ako doma - teda dobre a chodila spať v takých istých časoch ako doma. Ešte som sa čudovala, že som ju prvý krát uložila do požičanej cestovnej postieľky, zakývala papa, zavrela dvere a ona zaspala.
Ale v autosedačke nebola ani chvíľu. Ku zadnej sedačke sme ešte priložili k nohám kufor a na to som dala preloženú perinku a potom ešte vankúšik a tam spala, ale aj sedela a hrala sa. Inak sme mali v navigácii nahraté aj tri rozprávky, tak chvíľu s mužom pozerala. Autosedačka nám len zavadzala a ja som sedela v strede na takom kúštiku, alebo potom MM, keď som šoférovala.
No vidíš, po ceste do ZA sa mii dovracia a 14 hodín cesty v aute - z toho asi 2 hod prestávka vydrží bez vracania. Inak tá morská voda asi pôsobí aj na spanie - alebo sú také unavené detičky, že spia dobre. Malá sa ani nejako moc nemrvila, ako niekedy doma. No a na pláži nerobila ani taký neporiadok ako doma, takže hneď by som išla tráviť materskú do Chorvátska - teda, kebyže na to mám 🙂.

nikiarudi
9. aug 2009

Babyyyyyyyyyyyyy tak malá Lejlaaaaa je už na sveteeeee...juhuuuuuuuuu JAJKAR GRATULUJEEEEEM!!! maličká je náááááááááááááááááádherná, videla som ju na facebooku tvoj Luboš pridal foto a niekto z mojich kamarátov to okomentoval, tak som ju mohla vidieť...je úúúúúúúúúúžasnáááááááááááááááááááááááááááááá... ešte raz GRATULUJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM!!!

zuzujan
9. aug 2009

nikiarudi super spravicka............ja chodim s jajkar na predporodnu pripravu, tak som rada ze to ma uz za sebou, tak sa tesila na babo.................... 🙂
ja zatial stale cakam, som uplne fit na porod to nevyzera...........ach jaj

prosim nevies viac podrobnosti??? aspon cas, vahu a ci su OK

hasleerka
9. aug 2009

no ja už som v snažilkách pogratulovala 🙂

jankabambulka
9. aug 2009

misel- nie že si najväčšia drba- ale chábala si tu !!! nebola si tak si všimni - sa ani nepísalo

Katuš- tak to ste skvele zvládli cestu.

dadulaa
9. aug 2009

Ahojte, aj my sa pripájame a želáme malej Lejle len to najlepšie do života, nech rastie do krásy a maminke rýchle zotavenie 🙂
Celý víkend sme boli na chate a u sestry a bolo fajnovo, grilovali sme a oslavovali 😉
Miselin, tak tú cestu si si odskúšala a asi bude lepšie počkať na budúce leto. Myslím, že malej bolo asi celú cestu zle, ked ťa ešte aj okosila, možno preto bola taká nervózna v tej sedačke.

jana30
9. aug 2009

ahojte, tak aj ja sa pripájam ku gratulácii, k narodeniu malej Lejly, tiež som ju videla na facebooku, nádherné bábatko, blahoželáme a želáme veľa síl do života, nech rodičom robí samú radosť 🙂

jana30
9. aug 2009

no a už som chorá aj ja , krásne som to dostala od mojich detí, zajtra idem k doki s Maťkom a aj so sebou, a zoberiem aj katku nech ju preistotu popočúva, a to som si myslela ako budeme chodiť na kupko , kým je ešte teplo ☹

miselin
9. aug 2009

Kačiatko Linduška to teda zvládla na jednotku 😵 Mne nemá Dominika režim ešte ani teraz nie tak ešte na dovolenke 😅 😝

Bambulka ale aj tak som 😅 😀

Dadulka tak vám aj počasie dobre vyšlo na grilovačku 😉

Janka nech ste rýchlo fit 😉

miselin
9. aug 2009

A Lejluške želáme veľa šťastíčka a hlavne zdravíčka a nech je dobrá ako med 😵 😵

kaciatko68
9. aug 2009

Aj my želáme Lejluške veľa zdravíčka a sťaštíčka.

ludka_r
10. aug 2009

Jej, bábätko sa narodilo, super, gratulujem.... 😀

nany100
10. aug 2009

Lejlušku vítame na svete, nech sa jej tu páči a robí rodičom samú radosť 😉

kaciatko68
10. aug 2009

Ahojte, nedali by sme stretko na nejakom ihrisku? My sme boli dnes na Hlinách, ale viac sa mi asi páči na Lánskej. Chýbajú mi tam hojdačky a malá by sa len hojdala ... 🙂

ivka000
11. aug 2009

ahojte tak aj ja sa pripájam k vám. Od kedy ste začali chodiť s detmi na ihriská, pieskovisko, húpačky ... my sme boli včera prvý krát na ihrisku na strede ale chýbali mi tam hojdačky ale malému sa páčili kamienky na zemi viac ako piesok.

zuzka99
11. aug 2009

miselin, prajem krásne meninky nám 😀 čítam, že Lejluša je na svete? Mooooooooooc gratulujeme šťastným rodičom 😵 a prajeme šťastný štart do života

Ivka, nerobila si v TIku náhodou pred MD? Som si raz u teba samizdá dávala piecť tortu, si to ty?

andulkau
11. aug 2009

Ja sa k vam tiez pridam.Moc nepisem ,lebo vas nepoznam.A vy si tu uz pisete strasne dlho.Ale obcas sem kuknem .
Miselin,zuzku99,ako tak poznam.Hasleerku dlhoooo. 😀

kaciatko68
11. aug 2009

Ahoj ivka000 : vítam ťa medzi nami, si z Považskej Bystrice?
Tak my sme chorí. Z toho týždňového soplíka jej to zišlo na hrdlo. Boli sme doobeda u doki a dala jej antibiotiká. najhoršie, že MM je do konca týždňa na služobke, tak budeme válčiť sami. Ozaj des, v lekárni som nechala skoro 600 Sk. Teda najviac stáli probiotiká. To je teda sila, mať tak choré 3 alebo 4 deti, tak sa nedoplatíme.
Zuzka : ako bolo v Čechách ? Nehodíš do Picasa nejaké foto ?

dadulaa
11. aug 2009

Ivka000, vitaj medzi nami 🙂 napíš niečo o sebe, nech ťa trošku spoznáme aspoň takto cez net😉

Všetkým Zuzkám želáme len to naj,najlepšie, dobre to oslávte 😉

Kaciatko, to je mi ľúto, že ste chorí, rýchlo sa vyliečte 😉

zuzka99
11. aug 2009

no to už asi zase začína to obdobie nádchové, ja som tiež riadne prechladnutá, dúfam, len že to neprenesiem na krpca. a má Linduška aj teplotu? A jani, Maťko ako? Boli ste u doki?
V ČR bolo super, aj keď pre nás už asi takéto výlety nie sú, bolo nás partia 10 ľudí, všetko bezdetní, takže sa nám ťažko prisposobovalo, oni v noci hýrili, grilovali a pod., ja som vždy musela okolo 1,00 ísť na izbu za krpcom, potom do obeda všetci spali a kým sa vyhrabali z postele, ja som už musela dávať spať malého a tak. A navyše absolútne nič, ale to myslím naozaj nič neje, ešte som tam zháňala Pikovit, ale ani po tom sa to nezlepšilo. Asi budeme musieť k doktorke, alebo ja už neviem čo mám robiť. Som z toho úplne hotová.
miselin, vám sa to po Pikovite zlepšilo? lebo čo som čítala v letáku, on je skor na doplnenie vitamínov keď deti nechcú jesť ako na odstránenie nechutenstva

andulkau
11. aug 2009

Zuzka ja som davala pikovit malemu .A u neho to zabralo ,ked nechcel jedavat.Ale to musis dlhsie aj tyzden.
A maly ti vobec nechce jest?Ani mlieko?

zuzka99
11. aug 2009

andulka, on vypije ráno asi 120 ml mlieka - Nutrilon, na obed mal presne 3 malé lyžičky zemiakovej kaše s hráškovým prívarkom a potom až večer ide s prepáčením zožrať všetko - napr. včera zhltol na 3 razy banán, potom vyžobral pri fontáne od nejakej babky rožok a doma zjedol 1/2 parenej buchty a vypil asi 150 ml mlieka. A potom ešte v noci pije 180 ml mlieka. Ako sladkého by zjedol bárs koľko, ale varený obed (polievka, niečo druhé, maso) to ani náhodou. No a ešte papá ten Pikovit, to oblíže celú lyžičku lebo je to sladké

kaciatko68
11. aug 2009

Ja musím zatiaľ zaklopať, malá ešte takéto nechutenstvo nemala. Zataiľ papá dobre. Ale zo všetkého najlepšie polievky. To zje aj 4 veľké žufanky polievky. V noci mala asi teplotu, to som nemerala, ale poznám to už najlepšie ústami na tvári. Dali sme jej nurofen a ráno mala 36,8. A teraz konečne spí. Akosi nemohla zaspať. No a nechce si nechať odsávať soplíky a kvapkať kvapky.

andulkau
11. aug 2009

Zuzka, tak potom on papa ,len si zacal vyberat 😉

Moja tiez vypije rano okolo 7 mlieko 250ml ale normalne plnotucne. Potom okolo 9-10 jogurt alebo jablcko,banan.A obed okolo 11,30 ,ale iba polievku.My mame zas taky problem ,ze ona nezje co ja varim pre nas.Tak jaj jej varim tie huste polievky,lebo viem ze to zje.Ked sa zobudi okolo 15 tak vypije znova 250ml mlieka a do vecera jogurt alebo roztek.A na veceru robievam kase.Alebo cisty chleba alebo rozok.Ona na jedlo je hroznaaaaaa.A cely den este vypije aj 1,5L caju.

kaciatko68
11. aug 2009

andulkau : zlaté detičky. Keď je medzi nimi takýto rozdiel, hrajú sa spolu ? Nám je doma smutno, keď máme takú malú len jednu. No ale rodiť už isto nebudem 🙂.

ivka000
11. aug 2009

zuzka99 som to ja robila som v Tiku pečiem torty. Asi si ťa nepamätám kedy som ti piekla?

jana30
11. aug 2009

AHOJTE, TAK ZUZANKáM VšETKO NAJLEPšIE, HLAVNE ZDRAVíčKO , šťASTíčKO , KOPU LáSKY A AJ PENIAžKY TREBA A NECH DETIčKY POSLúCHAJú 😀 😀 😀
tak ja mám ATB a aj Maťko, obaja sme chorí, maťko to má asi so zúbkov, ale preto že nemohol v noci dýchať nosom tak dýchal ústami pre zapchaný nos z nádchy tak ho začalo boleť hrdlo a začal kašlať a stále teploty tak mu dala ATB, no a ja zrejme angínu, bola som v pondelok, no hrúza u našej doki 52 ludí zapísaných, strašne veľa ludí je teraz chorých. a že dovolenkové obdobie,
no ale už sme lepší, aj maťkovi to už prechádza, to najhoršie máme za sebou

jankabambulka
11. aug 2009

ahojte
všetko najlepšie zuzankám- hodne zdravia , šťastia , lásky,
rodinnej pohody a nech sa Vám splní všetko po čom túžite.

kaciatko68
11. aug 2009

Aj my prajeme všetkým Zuzkám k meninám všetko najlepšie ....

andulkau
11. aug 2009

Kaciatko dakujem 🙂 no hraju sa ,ale Adamkovi mala niekedy ide na nervy.Ona je uplne na neho naviazana.Vsade ,kde ide on tak aj ona.Vsetko po nom opakuje a berie mu vsetko hlavne auta. 😅 .Adamko je tiez taky neposed, skace kade tade a potom ho len okrikujem. 😉 .....no rodit nebudem dufam uz ani ja 😀 .Nejdem sa zapovedat. 🙂