Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
18. aug 2009

a čo Tamarka? Ako ju pripravuješ do jaslí? Chystáš ju nejako a nastavuješ na ich režim, či ju proste dáš tam a zvykne si až tam?

zuzka99
18. aug 2009

kaciatko, ty si kde? snaď som ťa neurazila 😢

kaciatko68
18. aug 2009

Tu som. Neurazila som sa, len som grogy. Už som stratila aj hlas. Večer ma strašne bolí hrdlo. Od včera užívam antibiotiká. Kúpila som si na hrdlo aj Orofar, ale je to úplne k ničomu. Je tam vraj aj lidokain na znecitlivenie, ale ani to nebolo poznať, keď som si večer dala tabletku. nedá sa mi ani poriadne prehĺtať. Malá už celkom fajn, ale ešte chcem s ňou ísť na kontrolu. Valková mala dovolenku, tak sme boli u Balabúrovej, ale teda Valková sa mi zdá lepšia. Aspoň teda poriadnejšie vyšetrí.
Uf, takémuto malému dieťaťu by som sa asi bála dať tabletky na spanie - dúfam, že som to dobre pochopila. A nejde to skôr nejakými čajíkmi - napr. medovka, alebo zmenou umiestnenia postielky, atď. Šak sa ešte tabletiek na spanie naje v živote dosť.
Miselin : a vy sa máte ako ? Malá má ešte teploty ?

kaciatko68
18. aug 2009

jankabambulka : všetko najlepšie Barborke k narodeninám
hasleerka : všetko najlepšie Zuzke k narodeninám

kaciatko68
18. aug 2009

Zuzka : a malého z čoho preháňalo ? S tým Vaším spaním, to je mi ľúto. My to máme taký celodenný a spací režim a už to funguje dosť dlho. Ale asi u každého dieťaťa sa to takto nemusí dať. A malá je spachtoš asi po mužovi. Ten by spal aj postojačky 🙂 .
Mojej malej brali krvičku naposledy v pôrodnici, takže ani neviem, kde ju potom deťičkám berú.
Ozaj, za akú dobu po užívaní pikovitu začne dieťa lepšie jesť? Kamoška má takú skoro trojročnú a začala jej ho dávať.

zuzka99
18. aug 2009

kaciatko ja som dávala týždeň a nezačal jesť, akorát nechcel vobec spať, lebo to je aj na nadmernú únavu, takže to deti nabudí a potom dostal tú hnačku, tak som prestala

kaciatko68
18. aug 2009

Tak to som teda zvedavá, čo to spraví im ...

sebastianela
18. aug 2009

Tak a ideme sa kupkať, spravim mu prvykrat hami hajaja a dam tabletky na spanie. Modlim sa, aby zabrali.

ludka_r
18. aug 2009

Ahojte, tak my sme dnes boli na očkovaní.. Malý plakal, len čo som ho dala sadnúť na váhu.... 😀 Ten nebude po mne, ja rada behám po doktoroch.... 😀 😀
Predpísala mu znovu aj Vigantol, ktorý sme prestali už pred dvoma mesiacmi brať.. Vraj preto, že má len dva zúbky, čo je nenormálne na jeho vek... 😉 Tak budeme znovu kvapkať ako miinku.... 😀
Inak som aj dnes ´prišla na to, že náš Vilko je veľmi maličký.. U doktorky ho nemeriavame, ale stál dnes pri ňom 9 mesačný chlapček a boli skoro rovnako vysoký... A pol roka rozdiel, to by malo byť riadne vydno aj na výške.... 😨

zuzka99
18. aug 2009

hej Ludka, nám kázala normálne do 2 rokoch Vigantol, aj keď už má zrastenú fontanelu, aj všetky zuby. KAždá doki vraví inak. a jak myslíš, že Vilko je maličký, prídi ho porovnať so Slávkom, ten je menší a ľahší ako deti čo majú rok, alebo má veľkých kamošov, lebo podľa tabuľky až tak nezaostáva 😉

miselin
18. aug 2009

Ahojte 😉

U nás hrúza, zase som celú noc nespúala, Domča má teploty okolo 39,3-39,6 takže mám stále stresy aby to nešlo ešte vyššie, ale vôbec jej to nejako nevadí, lieta ako blázon 😒 Ak jej to do štvrtku neprejde tak máme ísť znovu. Dávam jej Nurofenu až 4ml tak jej teplota rýchlejšie klesá a pamykon do nošteka. A asi to bude tými očnýmy lebo už má diasenka nabelené, tak dúfam, že sa jej rýchlo prerežú až už má malá pokoj.

Bambulka, želáme Borke všetko naj, veľa zdravia, šťastia, lásky trpezlivosti z rodičmi lebo teraz ju už bude potrebovať, lebo už ju budete len vytáčať 😀

Sebastianela malej tiež brávali vždy z hlavičky a to jej brávali asi každý mesiac niekedy aj dva krát do mesiaca, ale od toho 9 mesiaca jej už berú z ručičky, len ono to záleží od toho aké má to dieťa žilky na tej ruke, preto berú bábätkám hlavne z hlavičky, lebo tam sú tie žilky pevnejšie, aspoň tak mi doki vravela

zuzka99
18. aug 2009

miselin a nekázala už aj Diazepam? pri takej vysokej horúčke ☹ držím palce nech je to tými zúbkami 😵

miselin
18. aug 2009

Nie Zuzi nekázala, včera som jej ju aj zrážala ale dávala som jej zatiaľ len obklady na čielko namočené do mlieka a behom pol hodiny jej klesla teplota na 38,5. Asi má tú šiestu chorobu tá väčšinou pri očných zuboch býva uvidím či sa aj osype, ale dúfam, že jej to do štvrtku prejde, lebo ani doktorka nič také nezistila, len keď má soplík tak jej radšej dala aj ten pamykon

hasleerka
18. aug 2009

miselin cmuk cmuk vyzdravte sa rýchlo 😉

ivka000
18. aug 2009

ahote konečne som sa sem aj ja dostala. dnes som mala akýsi naprd deň. ☹ my sme sa len nedávno vrátili z nemocnice s tou šiestou chorobou ako vraví miselin. ale nášmu nešla zraziť teplota ani po čípku ani po zábaloch tak si ho tam nechali pre istotu na infúziach. ☹ a ako si robila ti oblady s mliekom? to som ešte nepočula. a že šiesta choroba pri zuboch??? my nemáme ani jeden. želám skoré uzdravenie 🙂

hasleerka
18. aug 2009

fuha ivka ... aj tam malý leží či je doma či ako si vás tam nechali?

ivka000
18. aug 2009

nie my sme tam boli asi 3 týždne do zadu. ale skúsenosť to bola... už to nechcem zažiť najbližších 100 rokov.

hasleerka
18. aug 2009

aha blbá, ved čítam že nedávno ... no ja som tam bola s každou dcérou 2x ... po každé som si vravila že nikdy viac, ale musela som to zvládnuť 4x ... ale jedno pozitívum mám, ostala mi odial kamarátka

sebastianela
19. aug 2009

Dobré ránko! Stal sa zázrak. Tabletky účinkovali super. O osmej zaspal a zobudil sa na smäd rano o štvrtej, hned potom zaspal a vstal az teraz o stvrtej. Ja tu nasu dokinu milujem. Ej, aka som štastna, este aj o pol deviatej idem ku kadernicke.😀

sebastianela
19. aug 2009

Preklep! Vstal teraz o Šiestej. Pa

sebastianela
19. aug 2009

Miselin. Zistím názov a poraď sa s tvojou dokinou a skúsiš jej dať. Uvidiš, čo a ako.

zuzka99
19. aug 2009

sebastianela, tak to gratulujeme, konečne si si pospala 🙂 skús ďalšie noci bez tabletky, len s Hami Hajaja, si písala, že aj to si dávala 1x, možno zabralo aj to. Vieš, radšej nech si nenavykne na tabletky. Ale určite to je niečo na prírodnej báze, chémiu by vám doki asi len tak nedala

ja mám dnes opačný problém, Slávko ešte spí, zase nebude chcieť spať na obed a ja som mala toľko plánov čo musím urobiť keď bude cez obed spať a zase prd. V piatok už ideme do Tatier, tak musím aj prať a žehliť, zase budem v noci, kua

zuzka99
19. aug 2009

na obed som mu dnes objednala jedlo z jedálne, má my to oco doviezť do obeda, tak variť nejdem, aj tak to nechce a z jedálne sa ide za tým pozabíjať. Asi varím moc zdravo 🙂

ivka000
19. aug 2009

sebastianela ja som tiež neni za chémiu a tabletky a podobné veci dávam len v prípade najkrajnejšiej núdze tak neviem.
chcela som sa vás opýtať či niektorá z vás nechodila s detmi na nejaký plavecký kurz alebo dačo podobné. ja som chcela na jar, tu malo byť na plavarni ale bolo nízka účasť tak sa nič nekonalo.

zuzka99
19. aug 2009

ivi, ja chcem na jeseň začať, myslím že aj miselin chcela, tak by sme sa mohli dohodnúť všetky a ísť spolu. a keď ste boli v nemocke, ležala si a s malým na izbe, či si musela byť dole v pivnici na izbe matiek?

a my stále spíme a spíme.... 😠

ivka000
19. aug 2009

našťastie na izbe inak by som tam asi spala na tej fotelke 😉 on je strašné šidlo a ked mal tú infuzku tak som nemohla ani na wc nie ešte tak do pivnice
a s tým plavaním by to bolo super. a kam chcete ísť

zuzka99
19. aug 2009

miselin, z cukety som urobila cuketovú kapustu, priletel mi na balkón recept večer keď som polievala kvety 😀 vieš, aké je to super? normálne ako keď dusíš kapustu, len je to cuketa 🙂 a z druhej som upiekla koláč cuketový, no len keby ste ho videli, má na výšku asi 2 mm. Ivka, poraď, všetky koláče mám splasnuté na plechu, čo mám urobiť aby bol vysoký a nadýchaný? robím presne podľa receptu, aj trúbu mi opravili, vymenili špirály a aj tak ☹

zuzka99
19. aug 2009

asi sem do PB na plaváreň

ivka000
19. aug 2009

tak to neviem čo si mohla pokaziť na tom koláči??? 😀 všetky suroviny spolu zmiešaš ani nemusíš šlahať a dáš piecť na 200 do trúby ja som ho tiež nedávno robila.

ivka000
19. aug 2009

ja som volala s tou čo to má robiť ale ešte nevedela či to bude lebo má vraj 3 mesačné bábo.