Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

jankabambulka
2. nov 2009

ahojte
kde idú otvárať KIK????
no katka je už je docela ok , miška ešte trocha preháňa ale rvá to už 5-6dní

hasleerka
2. nov 2009

bambulka no predsa v hypke ... joj ja sa moc teším

ivka000
2. nov 2009

ahojte akosi stále nemáme čas ale musím sa vám pochváliť Kubka tie stavy nervozity trocha prešli len aby som to nezariekla 😵 neviem čo mu bolo ale zuby to neboli aspoň sme mu žiadny nový nenašli 😀 Zajtra a v stredu by sme konečne chceli ísť do Včielky tak uvidím ako sa podarí vstať ráno 😉 idete niekto?
Na KIK pôjdeme pozrieť aj my, ked som bola v PU tak sa mi tam celkom páčili veci na deti ale na dospelích nič moc ale je pravda že to som len tak letmo prebehla no veď uvidíme čo to tu bude.

ivka000
2. nov 2009

bambulka tak to si si pri nich užila nezávidím, nech sú už len zdravučký a dobručký nech sa stretneme všetky vo Včielke 🙂

ivka000
2. nov 2009

a kde ste všetky? zasa tu nikto neni?????????????? ☹

dadulaa
3. nov 2009

ahojte.. tak malý má laryngitídu ☹ 😒 včera dostal asi po roku a pol ATB, a stratil úplne hlas, lebo má chytené hlavne hlasivky a celú tú trubicu 😖 Segra s malou sú už doma z nemocky, no nič jej tam nezistili, vôbec nevedia, z čoho mala také vysoké teploty. Vidím, že nie sme sami, čo sme chorí, tak prajem všetkým maródom skoré uzdravenie! 😉

ivka000
3. nov 2009

dada akurát ráno som na nich myslela že sa ťa opýtam či už sú doma.čo je tej laryngitídy toľko aj včera ked sme boli na hudobke tak jedna chýbala lebo ležia v nemocke ☹ tak želám skoré uzdravenie Jakubkovi aj všetkým ostatným.

zuzka99
3. nov 2009

juj Dadi a vás nechali domA? Normálne sa bojim aj do tej včelky teraaz? boli ste niekto?

zuzka99
3. nov 2009

čo budeme teraz sedieť doma? zase nechcem malého izolovať totálne, chcem s ním aj medzi deti. neprídete aspoň k nám nech sa zahrajú?

dadulaa
3. nov 2009

nechali nás doma, lebo našťastie nemá teplotu (klop, klop). Na detské vraj prijali cez víkend koopec detí ☹ Ja si aj tak myslím, že tú nádchu, čo mal predtým, chytil vo včielke, keďže tam bola kosa jak v tanku a v škôlke sme neboli už skoro 3 týždne..

Zuzi, ja by som radšej počkala zo 2 mesiace a nešla do včielky, kým neprejde to chrípkové, choď s ním radšej na chvíľu von, to má otužovanie 😉

ivka, díky za želanie, dúfam, že sa z toho rýchlo dostane, aj keď zatiaľ sa mi zdá, že sa mu to zhoršuje ☹

miselin
3. nov 2009

Dadulka ☹ Len teraz keď bude spať tak na neho dávaj sakramenský pozor, lebo mne to malá chytila z hodiny na hodinu a aj teplotu dostala hneď rovných 40 a do toho ešte aj dusenie, no hrúza. Ale je teraz strašne veľa tej laryngitídy a ja si tiež myslím, že to má zo včielky lebo aj tam s nami ležala mamina čo boli tiež vo včielke vtedy keď aj my ☹ Ja začnem chodiť až v januári keď sa to tak trošku ukľudní a najviac ma štve, že malá v noci zase akosi chrchlala, tak som jej hneď nasadila fenistil a sinupret, tak dúfam, že sa jej zase niečo nerozbehne, veď je ešte len týždeň bez ATB a na líčkach sa jej vyhodili také červené vyrážtičky tak to už vôbec neviem z čoho to má. A ja som tiež akási na dve veci ma strašne všetko vytáča a som strašne unavená ☹

andulkau
3. nov 2009

Ahojte maminy ,
Nech sa deticky rychlo vyliecia.
Podla mna to nebude tou vcielkou ,ze tam chodite.Moze to dostat hoci kde.Ked je oslabena imunita,staci ked pridete do obchodu ,kde je vela ludi.Ja som bola vcera s Adamom v nemocnici, lebo ma v ustach same afty.A neviem s coho to chytil.Nic neje a iba pije.
Boli tam same deti male co boli cez vikend na pohovosti.Vracali a vsetko mozne do toho.No a ked tam caka clovek len hodinu ,tak tam rychlo cosi chyti.Ani neviem ,ako.No je to hrozne s tymi chorobami.A to ta sprosta jesen a zima.Boze, ako ju ja nemam rada. 😠
Tamka sa drzi celkom v pohode ,len ked to napisem isto zajtra cosi chyti. 🙄 Drzi sa uz mesiac.Davam jej uz druhy mesiac Bio Gaju , mozno to pomaha a Oscilo.
Misel si predstav, keby si bola nutena ist do prace ani nemozes od malej.Mozno teraz bude stale chora a potom ked pojde do skolky ju to bude obchadzat.
Mne to mal tak moj Adam ,ked chodil do jasli tyzden doma a tyzden v jasliach a okolo 3-4 rokov bol sem tam chory.A teraz bol naposledy az vo februari.To dieta si imunitu robi asi az do 18-tky. 😀

miselin
3. nov 2009

Andulkau mne to aj v tej nemocnici hovorili, že ono je tá častá chorobovosť tak do 6 rokov a potom sa to postupne zlepšuje a isto aj preto lebo tieto staršie deti sú už aj špinavé aj si špinavé ruky strčia do pusy aj keď im jedlo spadne na zem tak si ho zvihnú a zjedia a tak ďalej a tým sa im imunita posilňuje. Ja keď vidím malej špinavé ruky tak ma ide šľak trafiť a hneď utieram a to tiež neni dobré a tak isto aj keď jej padne niečo na zem tak jej to málokedy dám dojesť 😅
A do tej Včielky chodia koľko krát aj s kašlajúcimi deťmi čo majú aj sviečku pod nosom, veľmi veľa krát sa mi to stalo 😒

dadulaa
3. nov 2009

Andulka, ja viem, že tú laryngytídu nechytil vo včielke, iba tú nádchu tam dostal, čo mal predtým a jasne, že mal oslabenú imunitu z tej nádchy a niekde inde to chytil. A ja tiež neznášam jeseň a zimu.. 😠

Misel, ja sa len bojím, že sa mi v noci začne dusiť a chytí teploty, to by nás asi nemocka neminula ☹ včera, keď sme boli u dokiny, ešte ako tak rozprával, no dnes už nevydal ani hláska 😒 no včera som si zohnala zvlhčovač vzduchu, tak v noci sa celkom dalo, je to výborná vec.

miselin
3. nov 2009

Dadulka to mu už bude hádam lepšie keď od včera užíva ATB to mu už začne účinkovať. A ono sa skôr asi dusia takéto menšie deti, mi v nemocke hovorili, že takéto malé deti to tam majú ešte moc zúžené či čo ( Som bola vtedy vynervovaná tak si to dobre nepamätám 😅 ) Ale ak by si chcela môžem ti doniesť pre istotu tie tabletky čo sa dávajú keď sa to dieťa už dusí a nič nepomáha, vtedy sa dá ten čípok a do piatich minút sa ten opuch stratí, to mi vtedy dali, keby sa mi náhodou doma dusila. Ale keby náhodou tak hneď ho treba dať do okna aby sa nadýchol alebo aj vodou oprskať

dadulaa
3. nov 2009

Práveže mi včera dokina povedala, že s ATB mám ešte počkať dodnes, a keď sa mu to zhorší, až potom ich nasadiť, takže som mu ich dala až dnes ráno. Díky moc, zatiaľ netreba tie lieky, hádam ho nebude v noci tak dusiť, keď mám aj ten zvlhčovač..a okno máme otvorené dokorán posledné 2 noci stále, dávam mu aj vlhké zábaly na krk 😉

miselin
3. nov 2009

Babule nechcete niekto to TIBI mám nachystané pre Adryku ale sa od včera neozýva tak je už asi v pôrodnici tak ak chcete tak dobehnite 😉

miselin
3. nov 2009

Dadula ako sa máte, som sa zlakla lebo som bola priam vonku a som si všimla, že sa u vás nesvieti, dúfam, že ste nešli na pohotovosť 😲

nikiarudi
3. nov 2009

ahoj baby, dostala som jeden super link, tak mi nedá aby ste si ho nekukli..a poslúži už aj maminám aj tehulkám aj snažilkám..tak pozorne čítajte, ktoré vás to zaujíma... 😉 🙂 tak pozorne čítajte... 😉

http://jozefmihal.blogspot.com/

hasleerka
3. nov 2009

dadula ved keby čosi v noci, tak len rýchlo otvor okno, nech sa nadýcha čerstvého vzduchu

katka.carska som ti volala, ozvi sa

ivka000
3. nov 2009

tak dnes sme vo Včielke neboli ale zajtra isto ideme, už sa teším dúfam, že tam nebudeme sami ked je teraz toľko detí chorích 😖 a to s tým chorľavením je jedno kde to chytíme lebo ak máme byť chorí tak budeme lebo doma sediť celú zimu nemôžeme to môžeme ochorieť aj v obchode alebo hoci kde inde.Len to je pravda že choré deti do Včielky NEPATRIA ako hovorila Misel aj ja som tam choré deti videla a to som tam neni tak často.

ivka000
3. nov 2009

dnes som potrebovala niečo napalovať na počítači tak som mm povedala že nech nakŕmi malého a dá ho do pyžama a ja okolo pol deviatej prídem a dám mu ceco a bude spať a prídem hore a malí už spal, že za desať pol odpadol ako mucha aj bez ceca a maminky 😀 tak to sa mu ešte nepodarilo a včera prespal úplne celú noc čo sa už dosť dávno nestalo 😉 akosi ma prekvapuje žeby sa vracal do starých koľají 🙂 však ma on zasa preberie ked mu pôjde nejaký zub si to užijem

miselin
3. nov 2009

My budeme zatiaľ chodiť len na prechádzky, kým sa Domine nedá imunita dokopy, ale minulý rok som chodila aj cez chrípkové. A dosť mi to vadí, že tam chodia aj s chorými deťmi. Ja som nikdy nešla s Dominou ku deťom ani na ihriská nechodievam aj keď má len trošku nádchu zo zubov aj vždy upozorním keď ku nám nejaké dieťa pribehne, že je zrovna chorá a nie ju ešte vláčiť a nechať nech kašle na ostatných 😠

Dadula tak ako, už je Kubkovi lepšie?

kaciatko68
3. nov 2009

Ahojte maminy, tak dnes sme to nejako postíhali. Mojej kaderníčke sa to dnes celkom podarilo. Chcela som melír, ale navrhla som jej, nech mi ho robí farbou a nie melírom. Tak som si vybrala farbu o niekoľko odtieňov bledšiu ako moje vlasy a vyšlo to celkom pekne. Nechcela som taký bledý melír.
Ozaj, nepoznáte poľký Nutilon - Bebilon. Známy ho tam kupuje v TESCU pre syna. A vychádza okolo 260 Sk. Asi si ho dám kúpiť tiež http://www.nutricia.com.pl/produkty_marki.php?b...

miselin
3. nov 2009

Kačiatko jedna pani v nemocnici mala ten Bebilon a ja som nevedela čo to je lebo to vyzeralo presne ako nutrilon, ale ono to bude isto rovnaké zloženie ako Nutrilon veď teraz tie mlieka už musia splňovať všetky normy

dadulaa
3. nov 2009

Misel, nemýlila si sa, boli sme na pohotovosti, lebo sa mu pohoršilo ☹ Poslali nás na krčné a chceli si nás tam nechať, no zachránilo nás to, že sme sa dohodli s dokinou, že budeme doma poctivo inhalovať. Tie hlasivky má poriadne opuchnuté, povedala, že v noci sa bude možno aj dusiť, tak mi dala tie čípky do ritky proti duseniu. Musela som si požičať inhalátor, no mám ho len na 1 deň, potom neviem, čo bude 😒 Baby, nemáte ho náhodou niektorá doma?

miselin
3. nov 2009

Dadula to mi je ľúto, nás tiež vtedy krčná poslala domov a o 4 hodiny som tam bola zase a to už mala 40 teplotu a dva krát sa tak lahšie dusila, že pomohlo len otvorené okno. Ja by som radšej ostala v tej nemocnici,predsa len mu tam hneď dajú infúziu a aj ATB rovno do žily čo zaberú rýchlejšie a keď sa začne dusiť tak by mu hneď poskytli odbornú pomoc a tak. ☹ Tej nemocnice sa nemusíš tak báť, veď si tam stále s ním a je tam milý personál 😉

zuzka99
4. nov 2009

dadi, aká bola noc? Ja by som asi oka nezažmúrila ☹
kaciatko - o tom poľskom a maďarskom Nutrilone je tu tiež niekde téma. Baby tam písali, že to overovali na nejakej linke informačnej, skús si to pohľadať.

kaciatko68
4. nov 2009

dadulaa : inhalátor nemáme. Ja by som tiež asi radšej zostala v nemocke. Ani si neviem predstaviť, čo by som robila, keby sa mi začala dusiť. Tak dúfam, že je Vám už lepšie...

dadulaa
4. nov 2009

Tak malý prespal celú noc v pohode bez dusenia 🙂 večer som urobila všetky možné opatrenia, aby ho nedusilo a pomohlo mu isto aj to inhalovanie liekov.

Misel, ja sa nemocnice nebojím, veď keby sa mu to zhoršilo, tak by sme tam išli a raz sme tam už ležali, no dúfam, že najhoršie je už za nami 😉