Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

sebastianela
13. nov 2009

No na obed som robila dolky-lievance a spravila som dvojitú dávku a je ich tak okolo 150 a viac. No amen. Tak celý víkend budeme jesť dolky. Ale recept mám dobrý,ak by niekto chcel.

zuzka99
13. nov 2009

sebi, to nemyslíš vážne, ja akorát som prišla na počítač, že si nájdem recept na hruškové lievance na večeru 😀 a to robíš s kvasnicami? Rýchlo hoď recept, idem to urobiť 😉

zuzka99
13. nov 2009

no len ja nemám tú panvicu na dolky, budem to robiť na palacinkárni

sebastianela
13. nov 2009

No tak :
500ml mlieka
2 vajcia
1 kocka kvasnic
1 čaj.lyž. Soli
2 pol.lyž.cukru
polohruba múka
vymiešaj si najprv žltka s cukrom a solou,pridaj kvasok a zvyšok tepleho mlieka a zamiešaj to so snehom z tych vajec a podla potreby prisýpaj múku. No nechaj tak 20 min kysnut a môžeš smažiť. Su dobručké a hlavne to išlo rýchlo.

zuzka99
13. nov 2009

a ten kvások sa ako robí?

sebastianela
13. nov 2009

Dáš si zohriať tak 2 dcl mlieka,dáš tam 2 lyžičky cukru,rozmrvíš tam tú kocku kvasníc,zamiešaš a necháš to v pohári trebárs aj zakryté utierkou vykysnúť. Asi tak 10-15 min. Ale mlieko musí byť také teplé aby nepálilo a nezabilo tie kvasinky.

zuzka99
13. nov 2009

dík moc, už kysneme 😉

sebastianela
13. nov 2009

Už asi aj smažíte...

zuzka99
13. nov 2009

už sme dosmažili, moc nenakyslo, boli z toho palacinky 🙂

sebastianela
13. nov 2009

No mne to zase kyslo ako blázen. Som to smažila na krbovych kachliach a vedla som mala misku s cestom no a tam hic ako v pekle a to len kyslo,kyslo a furt neubúdalo z tej misy. Išlo ma klepnúť. A ten sneh si tam dala Zuzi? Ja som to robila na teflónovom dolkovači bez oleja.

ivetka007
13. nov 2009

Ahoj kočky, ďakujem za privítanie. Malý dnes opäť nespal, ale bol zlatý. Konečne. Až na ten večer. Nevie zaspať a potom sa budí každú chvíľu. Sebi, ešte kojíš? Ja mám tiež malého závisláka a netuším, ako ho odstaviť. Nemám pevnú vôľu ☹
Maminy zo Stredu - chodievate do Včielky? V stredu som sa tam chcela ísť pozrieť, ale akosi z toho vzišlo. Ja sa chystám s malým chodiť aj na plaváreň. Len netuším, ako to s ním tam zvládnem. Nechodí niekto?

katka.carska
13. nov 2009

Ivetka, podla mna pokial nemusis odstavovat nechaj to na Miskovi.
Nedavno som citala clanok, kde autorka pise, ze celosvetovo su deti v priemere dojcene do 4 rokov, takze casu mate este dost.
u nas to bolo podobne, ale postupne si Matusko sam zacal vynechavat jednotlive dojcenia a pred mesiacom sa odstavil sam-co bolo pre mna predtym nepredstavitelne, ale nastastie to stihol pred prichodom babatka. Uz som totizto zacala rozmyslat, ci sa daju dojcit aj dve deti naraz...
Mne to velmi pomohlo, ked byval Matusko chori (a to je casto) - bez dojcenia si to ani neviem predstavit.

ivetka007
13. nov 2009

Katka, ja som tiež toho názoru, len čo ma štve, že malý bez cicíka nezaspí. Som zvedavá, ako ho naučíme spať samého. Minule som čítala pekný článok v Dieťati,kde mama dojčila obidve deti. Vlastne to staršie bolo už síce odstavené, ale keďže mala mlieka na rozdávanie, cucali obidve 🙂 No ja si neviem predstaviť, že by som malého mala v noci nosiť a čičíkať, ako písala Miselin. Malý totiž váži cca 13,7 kg. Už teraz mám problémy s chrbátom.... ☹

hasleerka
13. nov 2009

ivetka pridaj to foto nech ťa spoznáme 🙂

ivka000
13. nov 2009

ahojte baby tak mi máme opačný problém s kojením ☹ Kubkovi idú zuby nič neje a na moje prekvapenie odmieta aj cicík a ja mám teraz mlieka a mlieka ☹dúfam že ho to prejde lebo odstrikať sa mi to nedarí dúfam že nechytím nejaký zápal alebo čo. on bol závislák prvej triedy a tiež nezaspal bez neho a teraz už druhý deň ho k tomu doslova nútim aby si aspoň cucol aby ma tak neboleli 😠 ale ja ho chcem kojiť aspoň do 1,5 roka. som sa bála ako ho budem odstavovať a nakoniec to urobí za mňa? tie deti si s nás robia srandu každý den chcú niečo iné

ivka000
13. nov 2009

ivetka na paváreň sme chodili do prázdnin a chystám sa aj teraz ale akosi ešte nebol čas možno bud. výkend a do včielky chodíme väčšinou len v stredu doobedaa budeme radi ak sa pridáte 😉

ivka000
13. nov 2009

len škoda že je detský bazén otvorený len cez vykend ☹

ivetka007
13. nov 2009

Hašlerka, foto pridám, len to chvíľu potrvá. Máme totiž nový foťák, ešte nemám stiahnuté fotky, tak snáď sa čím skôr k tomu dokopem. Aj sa už chytám na plavko neviem koľko a nie a nie sa tam dostať. Ja sa tiež chystám do Včielky, ale skôr poobede. Ja sa akosi doobeda neviem nikam vyhrabať. Malý je doobeda dosť upišťaný ☹ No inak detičky si ozaj robia z nás srandu. Minule som malému v zúfalstve povedala, že keď budem stará, že mu to vrátim (ak ma neodloží do domova dôchodcov 😠 ).

miselin
13. nov 2009

Ivetka mne tiež vrešťávala vkuse jak oči rozlepila koľko krát aj po ceste do včielky ale hneď ako sme tam prišli bola ticho a potom mi vždy spala skoro 2 hodiny čo inokedy spávala tak 2 krát po 20 minút.

ivetka007
13. nov 2009

Ja tiež dúfam, že tam sa trochu "polepší". Aby som to nezakríkla... Len ja rozkvet nepoznám, bojím sa, že sa tam stratím 😀

hasleerka
13. nov 2009

ivetka a ty si sa sem prisťahovala, či tu dávno bývaš???

ivetka007
13. nov 2009

Bývame tu dávno. Ale z toho rozkvetu mám hokej, bola som tam raz či dvakrát.

hasleerka
13. nov 2009

a kde presne, ved kludne ho do IP

kaciatko68
13. nov 2009

sebi : poslala som ti ten recept do IP.
Tak babulky a čo kupujete teda deťúrencom na vianoce ?
hasleerka : kedy nastupuješ do práce?

hasleerka
13. nov 2009

kaciatko, zajtra mi vedúca povie aké budem mať smeny, tak som sama zvedavá

petra5258
13. nov 2009

Ahojte baby, som tu na fóre nová, mám 6 mesačnú Lindušku a hľadám si kamošku na kočíkovanie a kávičkovanie, nájde sa tu nejaká mamička čo by mala záujem? A inak kde je tá Včielka a čo presne sa v nej deje?🙂

hasleerka
13. nov 2009

ahoj petra vitaj ... no ja už s tebou moc nenakočíkujem, ale pokecať môžeme aspoň tu ...

ivetka007
13. nov 2009

Ahoj Petra, ja som tu tiež len pár dní. Aj ja ťa vítam. A kde bývaš? Hašlerka, veď ešte možno budeš v budúcnosti kočíkovať 😉 Či už nehrozí?

zuzka99
14. nov 2009

peti a ty si odkiaľ? Kľudne na kávičkovanie sa možeme spichnúť, ale aj na prechádzky 🙂

zuzka99
14. nov 2009

baby, poraďte mi dobrý recept na niečo z hovadzej sviečkovice 😵 ale nie sviečkovú, to sme mali minulý víkend, ďakujeeeem