Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

kaciatko68
24. nov 2008

jankabambulka : moja malá tiež neštvornožkuje a len by stála a chodila. Tiež mám strach, aby nemala niečo s chrbtičkou. To prišla na to detská doktorka a tá vás poslala na neurológiu, alebo až neurológ ?

My sme boli u primára neurológie raz, lebo sa mi zdalo, že má malá jedno očko viac otvorené ako druhé a díval sa na mňa ako na úplného blbca. Klepol jej po nose, pozrel na ňu - zahlásil, že má dobré reakcie a je v poriadku.

kaciatko68
24. nov 2008

Našla som perfektné odrážadlá : http://www.nakup.sk/index.php?mak=|772&page=5&c...
Čo na ne hovoríte ??? Také by sa mi páčilo, len kde ho teraz viditieť naživo?

kaciatko68
24. nov 2008

Kde ste ??? ☹

miselin
24. nov 2008

Kačiatko aj ja som jej chcela kúpiť ten klavírik ale zrovna ho vtedy nemali tak som jej kúpila taký ružový tušim za 250sk ale aj tak dobre lebo ona do neho najradšej kope takže u nás dlhú životnosť mať teda nebude 😖 A odrážadlo máme zo shelliek, brácho jazdí na kamióne tak mal vela bodov tak mi ho kúpil, no teda Dominike ale ja mám z neho väčšiu radosť 😀 A každé dieťa čo knám príde na návštevu sa tu na ňom vozí takže sa im asi páči https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

miselin
24. nov 2008

Ozaj boli ste dnes niekto vo včielke? Ja som nebola lebo mi začali posielať materskú k našim na Lánsku tak som si ju musela ísť vybrať na poštu. Aj by som to stihla možno otočiť, keby nebol celý Rozkvet zamrznutý a musela som ísť dole centimetrovými krokmi, šak ma skoro porazilo, hneď som aj volala mužovi nech pozerá realitky, že sa idem odtialto sťahovať do mesta a on ma len vysmial, že som si už mohla aj zvyknúť a žiadne sťahovanie nebude. ☹

fialllka
24. nov 2008

ahojte kocky

ani my sme tu dlho neboli, bo malej idu horne zubky a bola ako sto certov 😉 😀 a tak hlasim, ze uz mame treti zub 😀 a konecne som sa tuto noc vyspala u nasich a mala sa nebudila kazdu hodinu ako cely tyzden

dnes sme boli na poradni a mame 9100 g 😵

zuzi: nestretli sme sa nahodou dnes na ceste, ktora ide ku Tescu pri tom charitnom dome? sla som s maminkou na poradnu a mala som dojem, ze si sla oproti 😉

janka: drzime palec na skuskach 😵

no idem malu okupat a ulozit na nocny spanok, dufam, ze bude tak ukazkovo spat aj doma ako minulu noc u mojich rodicov 😉

miselin
24. nov 2008

Fiallka ja to mám takto už mesiac už máme 4 zuby a neviem či nám nejdú už ďalšie. Mne už normálne dnes praskli nervy a už som sa aj rozrevala, lebo malá len reve a reve už reve aj na rukách a mňa už ide poraziť. Dnes už fakt nevládzem a ako na potvoru starý má zrovna poobednú takže som tu celý deň sama s malou a ide mi aj hlavu už roztrhať. Dnes som s ňou nebola ani vonku, lebo neviem ako by som ju obliekla keď ju nemôžem ani na pol minúty položiť, lebo začne stráááááášne vrieskať. Ale už našťastie zaspala. Fiallka je vstávam za posledný mesiac v noci okolo 15-30 krát a pol dňa ju vkuse vláčim na rukách čo stále plače už som z toho na prášky. Posledné 3 noci k nej vstávam už iba 5 krát takže to je super sa aspoň vyspím. Ja si budem pýtať od Ježiška asi pobyt v blázinci, mám pocit, že to už totálne nezvládam. Ja som od jej troch týždňov ešte nemala ani jeden týždeň v celku normálny. Keď ju už konečne prestalo bolieť bruško tak jej zase idú zúbky. Ja už normálne uvažujem že už nechcem ani to druhé bábo, lebo keby malo byť ako Dominika tak by som to už psychicky nezvládla, pretože 6 mesiacov nepretržitého plakania je už na mňa príliš. Ale hlavne že je zdravá šak na tieto jej hysteráky si už dúfam za pár rokov ani nespomeniem.

zuzka99
24. nov 2008

fialllka akorát som ti chcela ísť napísať, že som ťa videla, som sa snažila aj pozdraviť ale mala som pocit že ma nepoznáš, lebo som mala na hlavu kapucu. som bola dnes na SNP u našich, lebo tam bola sesterka, včera išli z BA na Liptov a mali autonehodu za Považskou, tak rozbili komplet auto, im sa našťastie nič nestalo. ona je ešte navyše tehotná, tak museli prespať u nás. no auto je došrotu, už ho nejdú ani opravovať, vraj nové vyjde tak isto ako oprava. a to nemali vobec poistku ☹ takže zarobili nejakých tých 100 tis. no teraz už odišli na vlak a idú ďalej vlakom. nechali si tu kopu vecí čo už neodniesli, tak asi pojdeme na víkend ku nim, a doniesť im to.
nebojte, deti sa polepšia. oni z toho vyrastú. končím krpec sa mi liepa po nohách 🙂

miselin
24. nov 2008

Fiallka kedy sa ti začala malá pretáčať, lebo Domči sa veru nechce 😖

majka.sibka
24. nov 2008

🙂 ahoj ahoj...po neskutocne dlhom case sa ozyvam...marek ma 7 zubok, zvladli sme cestu zo zaviatej oravy-boli sme mrknut nasich...mamka preraba kvetinarstvo, tak sa velmi tesim z toho noveho krasneho priestoru...marek nema rad sanky, aspon ten prvy krat, ako na nich sedel sa vypinal ako strunka...predvcerom urobil sam 3 kroky, boli sice velmi srandovne, ale urobil ich bez drzania a potom sa hodil ocinkovi do narucia...

podla vasich prispevkov je toto pocasie nejake vdacne na rast zubadielok... 🙂 ale ja som rada, ze ich mame uz 7...tento posledny vysiel kludne, drobcek len vela spinkal, horsie boli tie dva predtym-to sme aj teplotovali...

miselin...neboj, budu aj pokojnesie mesiace...ale viem si predstavit, ze vydavas hrozne vela energie a nemas si kedy oddychnut...ale vsetok cas, ktory dominike davas ti ona raz vrati... 😉

zuzka...ked sme sli z oravy tiez sme videli auto v priekope...vdaka Bohu, ze sa im nic nestalo...istotne to nebolo prijemne, ked niekto havaruje a pritom mu pod srdieckom rastie miminko...joj

janka...nech ti ta skuska dobre dopadne, hlavne nech je skusajuci v dobrej nalade...

...takze vsetkym pekne snicky a krasny cely zajtrajsi den...pa

kaciatko68
24. nov 2008

zuzka99 : dnes som kúpila tie pohankové vločky. Ako ich pripravuješ pre malého? A ešte som sa chcela opýtať na ten kel - varila si ho len so zemiakom, alebo si pridala ešte niečo ?

miselin : neboj to prejde, ale mala by si si na chvíľu od malej oddýchnuť - napr. nechať tatovi a odskočiť si na nákup, alebo s kamoškami na kávičku. To trochu pomáha. Moja malá je vcelku dobrá a aj tak som mala niekedy pocit, že ak nikam na chvíľu nepôjdem, tak ma z toho asi porazí 😀

miselin
24. nov 2008

Majka no vitaj akurát som dnes na teba myslela, že sa akosi neozývaš. 😀 😀 Tie nehody sú strašné ja som od pôrodu strašne na takéto veci háklivá dokonca sa už nedívam ani na televízne noviny, lebo mi je až do plaču lebo ja si hneď predstavím keby sa to prihodilo náhodou nám a už som potom hotová 😖
Kačiatko lenže ja som taká, že keď mi ju aj naši zoberú von tak ja už sa len dívam z okna že kde sú a tak, ja bez nej nevydržím ani chvilku. Ale to ja mám také stavy, že keď tak plače tak som už hotová a potom keď zaspinká, tak sa na ňu furt chodím kukať ako spinká a tá únava a vyčerpanosť mi akosi prejde. Inak ja som na nej strašne závislá.
Majka blahoželáme s Domčou k tolkým zúbkom 😀 😀 😀 Ja už sa teším keď už konečne budeme mať plnú hubku. My máme zatiaľ len 4 také malé ale stále sa na ne pozerám 😀 😀
Kto ide v stredu do obeda do včiely? Ja pôjdem lebo Domine sa strašne lúbi to recitovanie a spievanie. Dneska som sa tolko naspievala, že som aj kukulienku už spievala v melódii kolo kolo mlynské 😀 už mi z toho pekne hrabalo 😀 Ale keď jej to zaberá a potom je aspoň 20 minút bez revu tak spievam ako najatá 😝

zuzka99
24. nov 2008

tak sa hlásim, malého sme akorát uspali, ufff, ja asi zájdem s ním kamsi, ale kam sa chodí v takomto prípade? 🙂 asi ja by som mala na psychinu, potom chcem postel vedľa miselin. ja som taká istá ako ty, tiež som rada, ked mi ho naši vezmú a potom stojím na balkone, pomaly so slzami v očiach kde sú, či neplače, neni mu zima a pod. išla by som aj večer na posedenie s babami ale asi by som z toho nič nemala, každé 2 min. by som volala či je všetko OK.
kaciatko ten kel som robila ako prívarok, teda uvarila vo vode s trochou rasce, zemiakom a pomixovala a pridala žltok. teraz chcem skusiť ružičkový kel najbližšie. baby neviete ako ked urobím malému napr. zemiak. kašu s nutrilonom a on ju nezje, či to vydrží do večera? neskysne to mlieko?
ja bych šla v stredu do včielky, zajtra idem na kožné, ale v stredu by to šlo. len tie riekanky su od kedy? lebo minule jak sme došli už bolo po nich. tak sa baby držte a nezabúdajte že nie ste sami

miselin
25. nov 2008

Zuzi vyskúšaj ho aspoň raz zobudiť ráno okolo siedmej, lebo on to má také poposúvané a skús ho potom cez deň čo najviac unaviť a možno zaspí skôr. Inak sú aj nejaké upokojujúce čajíky tušim aj od hippu, ale radšej skoč po radu k doktorke.Tie riekanky začínajú tušim o desiatej, lenže minule sa tý,m deťom moc recitovať nechcelo tak to nechali tak

kaciatko68
25. nov 2008

zuzka99 : dnes jej skúsim urobiť ten kel. Yuyka, ešte prosím ťa tie pohankové vločky - ako si ich pripravovala ?
My teraz vstávame o 8.00 hod, ideme spať cca o 21.30 a cey deň spíme 2 x, od 12.00 a od 17.00 - ale najdlhšie do 18.00, potom ju budím.
My do včielky neprídeme, Ja mám nejakú nádchu a malá má tiež trochu soplík - buď odo mňa, alebo čo bola v sobotu a v nedeľu vonku.
Ja keď som preč, tiež by som najradšej mala nejakú kameru a videla, čo sa s ňou deje, ale s mužom a našimi ju tak na 1,5 hodky nechám v pohode, viem, že sa postarajú dobre. Ale to chodím len na nákupy do TESCA, alebo do mesta.

Na ten nutrilon, nie som si istá, keď môže byť max 3 hodky, ale snáď v ľadničke, keď tam môže byť aj materské mlieko, tak vydrží aj nutrilon. Ale ja dávam mäsový alebo zel. vývar. Skús dať vodu z parenia zeleniny, alebo len prevarenú vodu.

miselin
25. nov 2008

Kačiatko všetko najlepšie k meninám a rýchlo sa uzdrav.
Janka to malému ako prišli na to, že má krivú chrbticu, to ti už obvodná na poradni vravela a preto ťa poslala k neurológovi alebo čo, lebo moja Domča je od 3 týždňov väčšinu dňa na rukách a bez perinky lebo v nej nechcela byť a už od piateho mesiaca sa snažila si sadnúť tak som ju tak na minútku aj dávala, lebo inak strašne vrieskala no a teraz sedí už dosť často aj keď ešte sama nesedí, takže sa bojím aby aj ona nemala krivý chrbátik.
Na ako dlho chodíte v takej zime s deckami von, lebo dnes som bola iba hodinu a zdá sa mi to strašne málo, ale keď je taká zima tak sa ani mne moc nechce 😖

tajka1
25. nov 2008

ahoj dievcata, citam citam, ze teda uz vam vobec nestiham...mi sme nejaky chori, ale zvladli sme to bez antb.zajtra mame kontrolu, takze zase behacky po nemocnici, no vobec na taketo veci nie som. 😝

zuzka99
25. nov 2008

my sme dnes boli 2 hod. vonku, ked som bola na tom kožnom, tak tam za mnou išli oni pešo a potom spať, celé to trvalo 2 hod. ale inak som rada aj ked sme na hodinu, lebo mne už omrzajú nohy a ruky.
zajtra chcem do včielky len neviem či to stihneme, kedy malý vstane, dnes vyzerá že máme nočnú. ak neprídem tak ešte spíme 🙂

miselin
25. nov 2008

Ja idem tiež zajtra do včielky tak sa hádam uvidíme 😀 Mne Domča spí už od pol siedmej lebo od pol piatej rána máme bláznenie 😝

kaciatko68
25. nov 2008

miselin : Ďakujem za prianie k meninám. Malej sa pustil soplík už poriadne. Doslova jej tečie z nošteka.
Len si to nechce nechať ani utierať, ani odsávať, zatiaľ jej dávam len Libenar a varím v kuchyni morskú soľ. Ale zajtra asi kúpim aspoň pamycon.
Včera som volala s kamarátkou, čo má rovnako starého chlapčeka ako Linda, ale býva vo Zvolene. Bola na poradni a keď povedala doktorke, že ešte si sám nesadne, tak jej napísala do karty, že má opozdený vývoj a poslala ju na rehabilitáciu. Dnes tam boli. Fyzioterap.pracovníčka jej po dvoch minútach ako videla malého povedala, že mu nič nie je ( nič patologické), ale keď ho videla ako sedí - má pri tom okrúhly chrbátik, tak jej povedala, že ho dávala skoro sedieť a ukázala jej nejaké cviky na posilnenie chrbtice - natočila si to, tak dúfam, že to budem vidieť. Vraj dieťa sa má nechať sedieť až vtedy, keď sa posadí samo. Takže teraz má sedieť minimálne, minimálne stáť a hlavne ležať a byť na brušku - a to on tiež nerád.
Moja malá tiež tak nepodareno sedí ☹ . Ale teraz, ako sa snaží začať štvornožkovať, tak si ho aspoň precvičuje. jej malý sa ešte ani nesnaží.
Ale cvičiť budeme tie cviky asi aj my.

zuzka99
26. nov 2008

kaciatko a malá sa sama neposadí? myslím tak z ľahu. to je pravda, že pokial sa samé nevedia, tak ich nedávať sedieť.
my sme do včielky nešli, malý zaspal večer o 23,30, v noci každú hodinu hore, a ráno vstal o 8,30. poraďte mi, ako im robíte režim? ja s ním nemožem nikam ísť, lebo si zdriemne po ceste a potom doma nechce. lenže to sa nevyspí poriadne, potom ho to zlomí znova podvečer a už nechce večer spať. ako mám urobiť aby mi nespal v aute alebo v kočíku? a kaciatko dávaš kuskus malej? by som chcela skúsiť len neviem či možem.

kaciatko68
26. nov 2008

Z úplného ľahu na chrbátiku sa neposadí, ale ak je trochu na šikmo, tak hej. Ale vraj si má dieťa sadať z bruška a zo štyroch tak, ako tvoj malý. No ale keď nevie štvornožkovať, tak si tak nevie ani sadnúť. Tak teraz sa trápime stále na bruchu. Ale jej sa odmalička na brušku nepáčilo, vždy pišťala, až teraz sa stále pretáča na bruško, ale aj tak sa tam rozčuluje.
To spanie večer je strašne neskoro. Ja ju dávam spať v presné časy s rozdielom tak cca pol hodiny. Takže teraz vstáva od 8.00 do 8.30 - potom ju uspávam v čase od 11.30 do 12.00 a ak spí menej ako dve hodiny, čo je teraz vždy, tak zasa ide spať od 16.30 do 17.00. Večer zaspáva o 21.30, ale teraz kúpeme neskôr, naje sa potom sa ešte ponaťahuje na zemi na koberci a zaspí cca do 5 minút. Ale zaspáva na rukách a prsníku, nie sama, čo tiež nie je neviem čo.
Skús pár dní presné časy uspávania a v kočíku nenechaj zaspať. Toto mi robil najskôr muž a potom dedo, keď kočíkovali - zaspala na 15 min a spanie bolo včudu. Ja ju nenechám zaspať ani v kočíku ani v aute - ale keď je moc unavená, tak ju musím stále sledovať a zabávať, inak by zaspala.

kaciatko68
26. nov 2008

Našla som si tu na nete knihu - každé dieťa vie spať - skúsim ju pohladať v pošte, lebo som ju posielala mužovi na vytlačenie. Je celkom dobrá - ale všetko podľa nej určite nerobíme !!! Poslala by som ti ju.

kaciatko68
26. nov 2008

A idem variť - malej obed, nám večeru a poobede mi ešte prídu bývalé kolegyne, tak aj niečo pre nich. Uf, asi to aj tak nepostíham.
Ozaj, bola som dnes v tescu na nákup a majú zľavu na hračky 25 % - len teraz neviem, či na všetky. Male som kúpila na mikuláša taký domček s rôznymi tvarmi a číslami na vkladanie (tesco) a také malé autíčko v kuse s kolieskami pre najmenších.

kaciatko68
26. nov 2008

Zuzka, poslala som ti knihu do e-mailu.

zuzka99
26. nov 2008

kaciatko, ďakujem za knižku, len bohužial ja som ju čítala už dávno. na nás toto nefunguje, nechať plakať a chodiť v intervaloch, on totiž neplače, on sa hádže a kričí a proste sa mu nechce spať. a on by v tej postielke stál aj do rána, keby som ho nejak neunavila a neuspala.
inak dnes prvýkrát oficiálne už mi povedal "mama" a teraz keď ma stratí z dohľadu, tak už počujem "mama, mama"
dnes zaspal o 21,00, tak asi ráno pojdeme do Včielky, mal by sa zobudiť skor. len sa bojim, že keď pojdeme odtial sa vyspí v aute. a zase je po režime ☹ asi ho pošlem pešo, nech sa unaví. aj som rozmýšlala, že pojdem autobusom, ale to vobec si neviem predstaviť, to by zase spal v kočíku
a vy ako? už ste všetci zdraví?
a ak chceš ti tu knihu donesiem, nech ti ju nemusí muž tlačiť.

miselin
26. nov 2008

Čaute, ja som dneska bola vo včielke ale bola som ani nie hodinu, lebo tam boli väčšie deti tak ma to tam moc ani nebavilo 😒 Dominika bola dneska ako taký malý med tak som šťastná ako blcha a dnes sa začala už konečne aj pretáčať, lebo sa jej nechcelo 😀
Kačiatko keď sú v Tescu zľavy na hračky tak ja tam mám zákaz chodiť, lebo by som kúpila všetko čo by som tam videla, lebo ja sa neviem kontrolovať v takýchto veciach 😖

kaciatko68
26. nov 2008

zuzka99: Ani ja nenechávam malú plakať, nechodím tam v intervaloch, skôr som myslela nejaký presný denný režim, ukladanie na spanie v rovnakom čase, atď. My ju už máme vytlačenú asi pol roka, takže mi ju netreba.

kaciatko68
26. nov 2008

Dnes malá splala cez obed 2,5 hod., takže som ju druhý krát nedala spať a spíme od 20.30 hod.
To musí byť zlaté, keď už hovorí mama 🙂

kaciatko68
26. nov 2008

miselin : Kúpila som malej taký zlatý domček - vyzerá ako perníková chalúpka, do ktorého sa vkladajú rôzne tvary, písmená aj čísla, a ešte také autíčko pre najmenšie deti celé v kuse s kolieskami - všetko pod značkou tesco, ale je to veľmi zlaté.