Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
26. nov 2008

Kačiatko len ma moc neprovokuj lebo ja sa už vidím v Tescu ako nakupujem 😀 😀 😀 Musím povedať mužovi nech mi schová peniaze lebo Tesco je pre mňa ako Las Vegas 😀

miselin
26. nov 2008

Aj ja chcem aby mi už povedala mama 😵 Domča vedela povedať tato ale hovorila to len tak dva týždne a potom už nie, no a po najnovšom keď piští tak vtedy sem tam povie také poriadne natiahnuté nnnnníííííííéééééééééé

miselin
26. nov 2008

Ja zajtra nejdem do včielky musím variť a chcem ísť už aj do obeda nachvíľu von

kaciatko68
26. nov 2008

Veď ja tiež skoro nikam nechodím, len do TESCA, takže som celá vytešená, keď idem na nákup 😀.

My ešte nikam nepôjdeme, kým sa nezbavíme soplíka. Už mi je doma aj dlho ☹ .
Dnes aj na januárových bábätkách písala jedna mamina, že bola na kontrole a malá má pri sedení okrúhly chrbátik, tak budú cvičiť nejaké cviky na posilnenie chrbtového svalstva.
V útorok pôjdem s malou na poradňu na očkovanie, tak sa musím na to doktorky opýtať.

miselin
26. nov 2008

Ja idem na poradňu tretieho a tiež sa idem na to pýtať a malú som zase začala pre istotu dávať viacej na bruško, len keď sa mi už potvorka z toho bruška hneď pretočí 😢

miselin
27. nov 2008

Dnes som v noci k malej vstávala iba dva krát, to sa mi hádam ešte ani nestalo, takže to vypadá, že to je len ďalšie ticho pred búrkou 😖

zuzka99
27. nov 2008

miselin, neboj možno sa naozaj umúdrila a vyrástla z toho. veď uvidíš ďalšie dni a noci. moj pokus o zavedenie pevného režimu zase dnes stroskotal, ten moj krpec si robí čo chce. nešla som ani do Včielky, lebo vstal o 9,00 tak si hovorím, že pojdeme na doobednú prechádzku, potom sa naobeduje a dám ho spať a budem to tak dodržiavať. no, len on zadrichmal o 11,00 v kočíku a hotovo. a ja mám po veškerej snahe. už aby chodil, bude všade chodiť pešo a basta aby pritom nezaspal a unavil sa na večer. tak. potom nikdy neviem či ráčil zaspať na 10 min. či na 2 hodky, či mám začať variť, či nemám...

tajka1
27. nov 2008

Zuzka ja som chodila s Viky dva krat za den von, ked mala spat, lebo doma spala pol hodku a vonku aj dve hodky...az po roku sa naucial spat v postielke 🙂 ...

zuzka99
27. nov 2008

tajka, ked ja potom mrznem, ked on spí vonku 2 hod. on vie spať v postielke aj cez deň, len málokedy sa mi ho podarí tam dať. ja by som chcela chodiť s ním aj za detičkami, lenže kým sa kamsi presunieme, alebo kým prídeme domov mi zaspí. vieš, sa jedujem, lebo zaspal o 11,00 a teraz nevydrží až do večera. zaspí okolo 17,00 - 18,00 a potom bude labzovať do polnoci. myslíte, že to nemám siliť a nechať na ňom? alebo mám tvrdo trvať na akom-takom režime? bez režimu zase ja si neoddýchnem, nič neurobím a režim zase nechce on. ☹

kaciatko68
27. nov 2008

Zuzka, nenechaj ho zaspať - nedá sa to ???

kaciatko68
27. nov 2008

Ale, skúšaj znova, to nevadí, keď stroskotá režim aj viackrát. My chodíme spať v rovnakom čase od 11.30 do 12.00 už asi pol roka zaspí mi ( síce na prsníku) do 2 minút. Len dĺžka spania je rôzna - a podľa nej prispôsobujem druhé spanie - ale zasa v rovnakých časoch. Nezúfaj, ono to pôjde 🙂 🙂 🙂 .

kaciatko68
27. nov 2008

Podľa môjho názoru by nejaký režim mal byť - síce nie úplne striktný, ale aspoň niečo. Veď v podstate aj dospelý majú nejaký režim kedy vstávajú, idú spať, kedy jedia - práve toto sa mi v tej knižke páčilo - nie to, že nechám dieťa vyplakať...

zuzka99
27. nov 2008

som ho uspala teraz o 15,00, o chvilu ho zobudím a snáď bude večer aspoň trocha normálny...

miselin
27. nov 2008

Zuzi veď ho ráno nenechaj spať až do deviatej to potom neni divu, že nechce večer zaspať, veď takto sa preúčajú aj bábätká čo majú pomýlený deň s nocou. Síce bude umrnčaný ale ten jeden deň sa to dá vydržať, veď mne mrnčí malá celý deň už 7 mesiacov a tu som. Ale za pokus to stojí

tajka1
27. nov 2008

moja Viky vstava o 7 rano, lebo ideme zaniest Niky do skolky a potom ju ukladam o 11-11:30, pravidelne, snazim sa aj vychadzky prisposobit tomu aby som vzdy bola doma. cez vikend si baby sice pospia tak do 8, ale obedny spanok sa im posunie maximalne tak do pol 12, snazim sa ich ukladat vzdy rovnako, lebo potom aj zle zaspavaju

miselin
27. nov 2008

Mne chodí malá spávať večer o siedmej a ráno tiež vstáva tak do tej siedmej, no a včera som ju dala spať až o ôsmej lebo prišla kámoška a ráno vstávala už o šiestej, skoro ma švihlo, no ale čo už. A cez deň mi spí ako kedy má náladu, ona ešte stále nemá režim, lebo jeden deň piští tak sa všetko poposúva no a na ďalší deň jej vadí zase to tak je to zase inak a tak ďalej a tak ďalej... 😀

miselin
27. nov 2008

No akurát zaspala tak mám veget, starouš v robote takže idem upratovať a cvičiť. Zajtra idem do Prečína ku kámoške tak som zvedavá či mi to moje Domčadlo nevráti zajtra tú dnešnú super noc, lebo dneska poslúchala pišťala asi len hodinu a pol do kopy takže super deň 😀

miselin
27. nov 2008

Kámoška nám z irska doniesla ďalší oblečík kuk https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

miselin
27. nov 2008

A ešte sme mali aj takýto https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... ale ten je nám už malý ☹

miselin
27. nov 2008
miselin
27. nov 2008

Jáááj do šlaka šak mi to nejako blbne tak ešte raz https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

tajka1
28. nov 2008

miselin, tak ta mala kravicka je uzasna 🙂 😉 😲 😝 😕

kaciatko68
28. nov 2008

Halooo Zuzka, kde si ???

zuzka99
28. nov 2008

kaciatko tu som, dala som krpca do postielky nech si robí čo chce, je zlý jak čert dnes. furt len mama, mama. ani prebaliť sa nechce nechať, ani nos vyčistiť...ledva som ho prebalila. tak včera zaspal o 20,00, som bola šťastná ako blcha, no o 21,00 sa zobudil, tak som ho nakojila a zaspal ale len na 20 min. a o 21,30 bol hore ako definitívne. tak som ho hodinu do pol jedenástej nosila na rukách, visel ako opička na mne s rukami okolo krku a samozrejme musel spať s nami v posteli. som uplne dolámaná, ako sa strašne vrtí a hádže, trieska hlava-nehlava, krížom cez postel...vstal dnes o 8,30, tak ho dám spať len raz okolo 13,00 a uvidím. ale vždy chodí spať len raz ☹ a aj tak večer takéto problémy. to mám už zrušiť aj to jedno spanie? či čo? asi si začnem viesť ten spánkový režim čo je v tej knižke a potom to ukážem na poradni. veď to takto nejde. vonku svieti slnko a my sme doma, lebo neviem čo s ním, nechce ani jesť, neviem či bude chcieť o chvilu, či bude spať...
urobila som mu mrkvu s jablkom - odmietol, jogurt - odmietol, tak som otvorila tú jablkovú presnidávku od teba - odmietol. kaciatko tie poháre ti vrátim? či ich nechceš? inak jak som otvárala tú jablkovú presnidávku, to viečko vobec nepuklo a uplne lahko sa otvorilo, tak neviem či nechytilo viečko, či mu to mám dať. no už zase ma volá, bežím....
miselin, si išla do prečína autobusom?

kaciatko68
28. nov 2008

Ťažko radiť, lebo každé dieťa je trochu iné.
K tomu jedeniu - my máme na jedenie tiež presné časy, keď vtedy nechce (to sa nestalo), alebo zje menej, tak potom dostane až na ďalšie jedenie. Iba keď bola chorá, tak som jej dávala častejšie a kedy chcela - ale to sme vtedy len kojili.
Naše jedenie :
5.30 - kojím ju po spiačky ( teda ona spí, nie ja 😀 )
9.00 - kojenie + fľaša, potom rožtek
11.30 - desiata - ovocie, alebo jogurt, potom ideme spať - kojenie
15.00 - obed
17.00 - pred spánkom kojenie
18.30 - olovrant - jogurt, ovocie, kaša
21.00 - kojenie + fľaša
22.30 - dokojíme a dopijeme fľašu po spiačky

Samozrejme je to tak s rozdielom cca pol hodinu. Máme to tiež také poposúvané, pre neskoršie ranné vstávanie. Medzi týmto dotane len čajík. Nedávam jej jesť až keď si pýta, že je hladná, ale keď je čas na jedenie, tak dostane jesť. Tieto časy jedenia máme už tiež cca pol roka tie isté. Mení sa len jedlo.

Takže v podstate máme na všetko nejaký režim. Keď ideme na návštevu ku svokrovcom do Žiliny, tak sa nám to všetko skoro rozsype, ale na ďalší deň frčíme zase podľa režimu.
Najskôr sme skúšali chodiť na spanie, ale vo výťahu sa nám vždy zobudila, tak chodíme doobeda, keď má byť hore, nenecháme ju v aute zaspať, u nich sa naje a ide spať. Takto je to asi najlepšie.

kaciatko68
28. nov 2008

Ak to bolo šróbovacie viečko, tak by malo puknúť, ak sa ti to nezdá, tak to spapajte vy 🙂 .
A ozaj ešte - keď spí dva krát denne, tak je teraz začnej uspávať až o cca 21.30 hod - kúpeme sa neskôr, potom papá, potom sa ešte hráme na koberci. Pred tým som sa ju snažila uspať skôr a iba som sa sňou naťahovala, boleli ma ruky a aj tak nezaspala.
Skús si to celé načasovať s jedením aj so spaním a začnite to podľa toho robiť. Ale isto to potrvá najmenej dva týždne, kým si ako tak zvykne.
Ale zaspávať ho nechávaj tak, ako bol zvyknutý - teda moja malá napr. na rukách s prsníkom, alebo dudlom v puse. Keď napr. cez deň nezaspí cca do 20 min. už ju viac neuspávam - to sa týka druhého spania. Ale keď spí prvé spanie viac ako dve hodiny, tak ju spať už druhý krát nedávam - aj keď píšu, že by mali spať do roka dva krát, ale podľa mňa je dôležitý celkový čas spania počas jedného dňa.

kaciatko68
28. nov 2008

Ja mám teraz tiež problém pri prebaľovaní - stále sa otáča na bruško, pár krát ju nechám, no a keď sa neumúdri tak ju pridržím, prebalím a ona vreští ako tur. Potom ju to ale hneď prejde.
To isté teraz robí, keď jej chcem vyčistiť nos a kvapnúť kvapky.
Myslím si , že tí drobci už skúšajú, čo si môžu dovoliť a chcú si robiť len podľa svojho 🙂 koťužky malé 😀.
Fľašky mi niekedy môžeš doniesť, zídu sa na rok.

zuzka99
28. nov 2008

dik za detailný rozpis. u nás asi takto: (by som si predstavovala)

8,00- budíček, prezliecť, umyť..ranná hygiena
8,30 - rožtek, chleba s maslom, pomazánkou, čaj
10,00 - ovocie, ovocná kaša
10,30 - 11,30 - prechádzka, alebo včielka
12,30 - obed
12,45 - spať - neviem dokolkej, max. do 15,00
15,00 - jogurt
15,30 - prechádzka, iný program
18,30 - večera
19,00 - kúpanie
20,00 - mlieko (flaša a kojenie)
20,00 - spánok
a v noci mlieko a kojenie 1x okolo 1,00
5,00 - 6,00 - kojenie

akorát som vyberala ten detský nábytok, len sa mi nič nehodí. na postel je ešte malý, skriňu na oblečenie má a nábytok na hračky je asi blbosť, nedočiahne na ne a ako a bude hrať a furt ich tam ukladať... stolík a stoličku má, aj tak ešte nepotrebuje...čo myslíte, čo budete kupovať vy? my rozmýšlame, že skor nakúpime tie kontajnery na hračky, tam ich bude mať nahádzené, sám si ich vytiahne, schová, kedy bude chcieť a nemusím mu podávať každú hračku z poza nejakého skla na nábytku...čo si o tom myslíte?

kaciatko68
28. nov 2008

Zuzka, my máme len jednu detskú izbu na poschodí a tam som kupovala nábytok pre dcéru minulý rok, takže nad tým vôbec nerozmýšľam.
Ale asi by som kúpila taký, ktorý by bol dobrý do nejakých cca 10 rokov, nie pre také úplne malé deti. Takže podľa mňa, keď spí malý pri Vás v izbičke mu zatiaľ stačia kontajnery na hračky - ja som ich pre dcéru kupovala v IKEA.
A nábytok riešiť, až keď tam budete chcieť malého presunúť aj so spaním.
Ale každý má iný názor 🙂 .

miselin
29. nov 2008

Tajka dík aj mne sa veľmi páči 😀
Zuzi išla som autobusom do toho Prečína dole Rozkvetom pešo a potom aj hore Rozkvetom pešo, ale malá bola ako med. Iba keď sme išli tam tak v pol ceste začala plakať, ale to preto, lebo nastúpila jedna pani, čo sa jej zase nepozdávala, ale potom už bola v pohode. Dnes som k nej zase vstávala len tri krát ale dnes jeakási umrnčaná, ale to preto , lebo dnes ideme s mužom na večeru a moji rodičia budú strážiť, takže si to všetko šetrila asi na dnes 😝