Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

kaciatko68
2. dec 2008

Ahoj Janka, krásne fotočky a malý je zlatučký.

kaciatko68
2. dec 2008

Miselin, k tým autosedačkám - tu sú testy autosedačiek adac : http://www.ebabo.sk/pages.php?CDpath=2_19
Ja sa snažím už pár dní z toho nejako vysomáriť. Pozerám aj ročíky dozadu, chcela by som niečo testované a zasa nie nejaké drahé. Z dôvodu ceny sme isofix vylúčili, ale toto uchytenie je vraj najlepší.

kaciatko68
2. dec 2008

Zatiaľ mi z toho vychádzajú tieto :
9-36 http://www.ebabo.sk/pages.php?pID=74&CDpath=2_1...
Našla som ju len na tejto stránke :
http://www.babytrend.sk/kiddy-kiddy-comfort-pro... - ale stojí pomerne dosť
9-18 : http://www.ebabo.sk/pages.php?pID=28&CDpath=2_3...
Je na tejto stránke : http://www.babytrend.sk/kiddy-kiddy-infinity-pr...
9-18 : http://www.ebabo.sk/pages.php?CDpath=2_3_5_9&pI...
Najlepšia cena je na tejto stránke - http://www.malvik.sk/Autosedacky/autosedacky-9-...
To Chicco je inak slušné. Bola som ho pozrieť aj v Detskom svete - tam ale stojí 5700 Sk a na internete 3550, čo je celkom slušný rozdiel.
V kategórii 9-25 ( tá by bola najvhodnejšia, ich je pomerne málo ) som nenašla nič také.

zuzka99
2. dec 2008

miselin, si sa pýtala na tu autosedačku, my máme od 0 do 18 alebo 25 neviem presne, pozriem zajtra v aute. je polohovatelná na 3 polohy, lah, polosed a sed. ona je vlastne aj ako vajíčko ale sme ju tak nepoužívali to sme mali normálne vajco. teraz ju má už na sedenie a je super. zajtra napíšem bližšie, značku a tak.

miselin
3. dec 2008

Kačiatko ja by som tiež najradšej kúpila tú od 9-25. Ešte som rozmýšlala, že by som kúpila tú s tým izofixom ale už používanú lenže to zase vraj nieje dobré autosedačka z druhej ruky, lenže zase 11000 je zase veľa na naše pomery. Zuzi ty si dala koľko za túto autosedačku?

miselin
3. dec 2008

A videli ste tú reklamu na Čachoch aby dávali deti do autosedačiek? No strašné ale je to taká šoková terapia si myslím, že každý rodič čo ju videl od vtedy dáva dieťa do autosedačky a ak nemal tak kúpil. Ja od vtedy pozerám už väčšiu a chcem aj kvalitnejšiu

kaciatko68
3. dec 2008

Miselin, ak niečo dobré a nie drahé nájdeš, daj vedieť.
Išli ste dnes do včielky ?
My by sme už v pondelok išli. Ešte má trochu soplík, ale dovtedy to dúfam prejde.
Reklamu som nevidela, ale Janka áno a hneď včera hovorila, aby sme ju dávali do autosedačky.

miselin
3. dec 2008

Mi sme nešli do včielky i keď som pôvodne chcela ísť ale malá zase buntošila v noci a akosi začala dlho spávať, dnes sme vstali až o 8:15 takže nestíham, ja som zvyknutá už o 6:30 byť hore no a teraz mám všetko posunuté. Musím si zajtra budík nastaviť. A o jednej odeme na poradňu tak sa idem psychicky pripraviť, lebo malá zase trošku podrástla a tým pádom schudla, všetky gate sú jej v páse voľné, takže nechcem vidieť to číslo na váhe 😖

jana30
3. dec 2008

ahojte 🙂
my sme z PB , bývame na SNP, na dovolenke sme boli v Chorvatsku a bolo super, malý tam bol najlepšie díte, to sme boli celá banda 5 áut a bolo super, tiež som sa toho zo začiatku bála ale vôbec som nebanovala že sme išli celú cestu tam aj späť prespal, fakt bol super a všetko zvládal v pohode, ale on je stále dobrý už od dvoch mesiacov mi prespí celú noc, 😀
a do autosedačky dávame od narodenia najskôr do vajíčka a teraz máme po Katke takú 0-18 kg a je uplne obyčajná ale myslím že v pohode a bez autosedačky by som nešla ani 1 m aj Katka je tak naučená, sadáme do auta a keď ešte nie je pripútaná tak nemôžem ani vyštartovať, tiež najskôr protestovala ale zvykla si a berie to ako samozrejmosť, že keď sadne do auta, tak automaticky na podsedák / už teraz / a pás, inak sa nejde, a Maťko tiež sem tam štrajkuje ale nepovolím - jednoducho musí byť v sedačke a myslím že to tiež zachvíľu bude brať ako samozrejmosť 😉

zuzka99
3. dec 2008

Majkinemu Maroškovi blahoželááááááááááááme k 1. narodeninám!!!!!Moc som na vás myslela, aj v noci 2.12. ked som kojila. Nech ste zdravučký, šťastný a šikovníčkovia. Napíš ako ste oslávili, ako to prebehlo a tak, nech sa inšpirujem. ja už na tom intenzívne pracujem...a hoď nejaké foto z oslavy. tak ešte raz Maroškovi len to NAJ

misamur
3. dec 2008

hľadám opatrovateľku k svojmu 7mes.chlapčekovi, len seriozne 0902 595 556

kaciatko68
3. dec 2008

Miselin, napíš, ako bolo na poradni. Ja idem v útorok aj na očkovanie, tak sa popýtam na ten chrbátik pri sedení a na cvičenie. Inak mám to od kamarátky natočené na videu. Na fit lopte už cvičíme aj my.

kaciatko68
3. dec 2008

Majka aj my blahoželáme k prvým narodeninám. Piekla si, alebo budeš piecť aj tortu. Ozaj minule v januárových bábätkách písali maminy o nejakých foto dieťaťa na jedlej oplátke na tortu. Vyzeralo to celkom dobre, ale neviem si predstaviť, z čoho jedlého to je.
Ja som chcela spraviť pre mojich rodičov a svokrovcov kalendár na budúci rok s malou, ale akcia na jed trvala len do 10.11.2008. Inak je to dosť drahé. Takže asi počkáme na nejakú ďalšiu akciu. Páčia sa mi aj vianočné pohladnice s foto dieťaťa, ale nemáme oblečenie a len pre to sa mi ho kupovať nechce. Ozaj majú v TESCU pekné bodíčka s krátkym rukávom pre chlapcov a dievčatá jednotlivo po 45 Sk. Ja som kúpila malej 12 - 18 a mamina na mikuláša ešte 9-12. A mám tam ešte vyhladnutého takého slimáka na ťahanie tesco s domčekom na vkladanie - stojí 290 Sk a ešte zľava 25 % dolu.

kaciatko68
3. dec 2008

Misamur ahoj. Žiadnu opatrovateľku nepoznám.
Ale len tak ma napadlo, že by sme si mohli pribrať jedno dieťa na opatrovanie 🙂, to by sme si vyskúšali, aké to má Janka s dvojičkami.
Ale ja by som istotne nezvládla a po týždni by ma niekam odviezli 😀.

kaciatko68
3. dec 2008

Malá spí od 12.15 hod, takže dnes už druhé spanie nebude. Ja varím a hľadám na internete autosedačku a pre svokrovcov nejakú súpravu hrncov alebo tlakových hrncov.

majka.sibka
3. dec 2008

ahojte kocky...tak sa ozyva Lazaret...ja som asi len zuzke pisala, ze ma trapia oblicky...son ma antibiotikach, od piatku a v pondelok som bola na urologii, tak mi tam nasli oblickovy kamen...dnes sa riadme tocil, lebo som sa zvijala v bolestiach...manzel ma chripku, jedine nas marek je zdravy ako rybka...

vcera dopadla oslava vyborne...marek dostal 2 torty...jednu som piekla ja, no nevyzerala ako z obchodiku, ale piekla som ju z lasky, tak to stalo za to, druhu mu upekla svagrinka...ta bola krasna, malicka a mohol ju aj papat, ale jemu asi take sladke veci mu nechutia,lebo si dal len malicku lyzicku a viac nechcel...poslem ukazky oboch, teda v nedelu oslava pokracuje...a bude aj 3 torta...samozrejme, ze marek sa do torty pustil ruckami...bol uteseny a samozrejme, ze sviecka ho fascinovala najviac...od pondelka sa velmi rozhovoril...tak tu mame aj napriek bolesti dost veselo...a vcera, ked tu bol synovec s neterou sa za Luboskom normalne sam rozbehol a urobil 5 krokov...vecer sa mu to chodenie velmi pacilo, tak striedavo chodil odo mna k muzovi a naopak...marek uz rano vstal, ako keby vedel, ze je dnes jeho narodeninovy den...usmieval sa...svagor nam nechal aj jeho paradny fotak, tak sme mu urobili vela krasnych fotiek...a dnes budem vo foteni pokracovat...

dnes sme mali byt na ockovani, ale nasa p.doktorka nerobi, tak az o tyzden...

tak rada by som vybehla aj do vcielky, ale neda sa...okrem toho ma v pondelok caka rentgen s kontrastnou latkou v tele...hadam zistia, co je to za kamenisko...obija mi celu oblicku a preto mam v moci krv...joj iba vas tu zatazujem...idem sa hrat s drobcekom...akurat vstankal...

papa

jana30
3. dec 2008

My ideme zajtra na poradňu aj s očkovaním, tak som zvedavá ako to zvládne 😉
opatrovateľku tiež nepoznám ☹

miselin
3. dec 2008

Majka tiež sa s Domčou pripájame k blahoželaniu 😀 😀
No poradňa prebehla tak ako vždy, Domča bola ako siréna a doktorka so sestričkou sa na nej len smiali 😀 😀 Strašne sa im páči, že by si ju aj domov zobrali ale že len tak na hodinu 😀 😀 . No a vážime 6200 a meriame 66cm

miselin
3. dec 2008

A ešte som zabudla máme ďalšie dva zuby takže už 6

miselin
3. dec 2008

Kačiatko chrbátik máme našťastie v poriadku som sa hneď na to pýtala, ale vravela, že ho má pekný, tak som rada, lebo som sa bála, keď ju od troch týždňov vláčim na rukách vieš.
Janka to máš super dieťa keď ti už Maťko prespí celú noc. U našej Dominiky to tak skoro nehrozí 😖 Teraz spla 4 dni výborne to som k nej vsávala len tri krát ale dnes už som vstávala asi 11 krát a to od polnoci až do druhej vôbec nespala a len sa prehadzovala a mrnkala, ale dúfam, že druhé už bude dobré 😀

jana30
3. dec 2008

miselin, neboj druhé deti sú lepšie, Katka tiež nebola takáto dobručká, tiež sa v noci budila, ale ona zase spala viacej cez den, cez obed aj 3-4 hodiny a Maťko len tak 3 x po pol hodinke ☹
Maťko má len 4 ďuby ale tlačia sa ďalšie, tieto štyri mu vyšli v priebehu jedného mesiaca / deviateho / 😀
ku ktorej deckej doki chodíte? väčšinou asi na Rozkvete , my chodíme k Mičudovej 😉
aj Vás meria na poradni? či to sa doma sami, lebo my sa musíme len sami, nás len vážia
😲

miselin
3. dec 2008

No mne Domča spí málo aj cez deň, ona je celkovo dosť uplakaná takže máme zábavu a tieto zúbky vlastne nemá ešte prerezané ale už sa jej tlačia takže do týždňa ich máme vonku a tiež jej všetky vyšli behom mesiaca, sme si teda čosi užili a teraz mala 4 dni pauzu čo bola strašne dobručká a teraz jej zase idú tie zúbky takže oddych skončil 😀

kaciatko68
3. dec 2008

majka.sibka : tak sa rýchlo všetci vyzdravte. Teším sa na foto.
Moja malá je dobrá, len sa málo vydrží hrať sama. Za chvíľu mrnčí a vyžaduje si pozornosť. Inak tiež asi od dvoch mesiacov prespí celú noc. Predtým sa len zobudila, najedla a za chvíľočku zaspala. Dúfam, že to tak bude pokračovať aj ďalej.
miselin : a nemáš tam nejaké geopatogónne zóny, alebo nesprávne umiestnenú postel ? 🙂.
Ja ich tam mám tiež a na ich rušenie tam mám nejaké pliešky - snáď to pomôže 🙂 ( to mi raz hovoril jeden liečiteľ, u ktorého som bola.
A ešte podľa feng šui spím nesprávnym smerom vyhľadom na svoje pozitívne a negatívne svetové strany.

miselin
4. dec 2008

Kačiatko a aké pliešky si tam mám dať a to stačí dať trebárs na nočný stolík, lebo aj mi sme dosť taký nevyspatý a už sme rozmýšlali či to nieje aj niečim takýmto 😒

miselin
4. dec 2008

Lebo šak Domča mi na Lánskej keď sme spali vstávala v noci len raz a to som ju nemusela ani pretáčať, takže tam asi niečo bude 😒

miselin
4. dec 2008

Jana Ja chodím sem na Rozkvet ku Karasovej a som s ňou veľmi spokojná a išla som ku nej aj na odporúčania mojich známych ale našťastie k nej aj patríme takže ma hneď zobrala 😀 A oni nás vždy aj merajú majú taký špeciálny meter pre bábätká. Inak máš veľmi pekné detičky 😉

miselin
4. dec 2008

Kačiatko moja sa tiež sama nepohrá maximálne tak 5 minút a aj to je niekedy veľa. Musím byť stále pri nej a sa s ňou stále rozprávať alebo keď varím tak musí byť pri mne v tej vysokej stoličke. Je to taká maminkina sukňa 😀
Zuzi kedy ti začal Slávko štvornožkovať a kedy sa sám postavil.

jana30
4. dec 2008

no tak my sme boli v poradni, a napodiv nás dneska aj merali, takže Maťko má v 10 mesiacoch 75 cm a váži 10450 g, náš Maťko začal štvornoškovať presne ked mal 8 mesiacov a v tom období sa začal aj sám stavať popri niečom. Očkovali ho posledný krát ešte raz pôjdeme na preočkovanie Prevenarom a to je dúfam koniec, lebo znášal to celkom zle celú tú poradňu, vôbec sa mu tam nepáčilo ani popočúvať sa nechcel dať a doteraz tam bol vždy rád ale už vníma a už mu to vadí. 😉

zuzka99
4. dec 2008

ahojte, tak som to pozerala mi máme autosedačku Baby relax. polohovatelnu, my teraz používame druhú polohu. je od 0 do 18 kg. od 0 do asi 9 kg sa dáva proti smeru jazdy a potom v smere jazdy.
akorát robím slávkovi tú knižku - Prvý rok nášho chlapčeka, tak ti miselin poviem úplne presne - 5 mesačný bol na 4, ale stál na jednom mieste a sa hupal dopredu dozadu, 7,5 mesačný už sa rozbehol a odvtedy fičí. Postavil sa na 2 nohy ale s ohnutým chrbátik (tak v predklone stál a držal sa nábytku) presne vtedy - 7,5 mesačný a s prehladom sa postavil v postielke vystretý o 4 dni neskor. čiže 7 mesiacov a 3 týždne. teraz sa už postaví aj sám, nemusí sa ničoho držať a pokúša sa o prvé kroky. a stáť vydrží bez držania strašne dlho a potom spadne na zadok.
jani, my tiež chodíme k Mičudovej. a presne ako píšeš, v oktobri sme boli na očkovanie a to už si vedel zaradiť kde sme, tak už sa mu nepáčilo. k doktorke ešte v pohode, ale sestrička, tu už pozná ako tú ktorá ho pichá, tak na nu vrčal ked sme odchádzali a doktorke dal aj papa, sestričke ani zasvet. potom som ho ešte na chodbe krmila a vyšla sestrička volať ďalších, malý jak ju zbadal hned na ňu, že "vrrrrrrrrrrr"

kaciatko68
4. dec 2008

Janka, malý je riadny chlapina 🙂. Napíš, koľkokrát denne jedáva a cca koľko toho zje a vypije.