Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

sebastianela
8. jan 2010

Fialka,ďakujem moc. Strašne si mi pomohla. Idem mu to odmerať,len mi zaspal a stoná a vzdychá. Chúďatko malé.

fialllka
8. jan 2010

sebi: ja by som pri teplote 37,5 vôbec nič nedávala...pri takejto "teplote" ani nezaberajú lieky na zníženie horúčky...Treba dávať až od teploty 38 . Ono telo musí mať nejakú teplotu a s touto teplotou sa telo vie vyrovnať aj samo, bez pomoci liekov... Lepšie je vraj dať vaňu, vlažnú vodu a trošku dieťa okúpať
a zábaly robiť takto: dať obklady len na určité časti tela a to:
- hlava - na čelo
- ruky - na zápästia
- telo - na slabiny (asi sa nevykokcem, ale na stehná, až úplne hore)
- nohy - na členky

fialllka
8. jan 2010

sebi: nie je za čo .. odmeraj aj ked spinka a napis, kolko ma ... nieco vymyslime 😉 som na nete a cakam 🙂

zuzka99
8. jan 2010

fialllka, má Vercef, vždy v januári má atb., neviem prečo v januári, ale raz do roka užíva.

sebi, ak nemáš od teploty nič iné, skús tie zábaly jedine a hlavne ho sleduj. A Diazepam máš? Ak by už mal teplotu nad 39, skús dať aj Diazepam podľa návodu - proti krčom.

zuzka99
8. jan 2010

fialllka, to Slávko mal 37,6 v noci, sebi myslím nepísala koľko má malý. Ja len či si si to nepomýlila. 😉

inak nám zase na pohotovosti kázali dávať zábaly, len keď pri teplote nemá studené ruky a zabaliť hrudníček, ale nie cez kríže

zuzka99
8. jan 2010

A ja som mu pri tejto teplote dala Nurofen a išla okamžite dole, tak teraz vobec neviem kam až by vystúpala

fialllka
8. jan 2010

zuzi: a myslis si ty ako mama, ze chyta trubicovy kasel? alebo ze by sa mu nejak zmenil hlas? akoze zachripol .... ze by to bol priznak, ze mu to ide do trubice, cize priedusnice?

zuzka99
8. jan 2010

no rozpráva tak zahuhnane a myslím, že niekedy zakašle tak pisklavo, trubicovo

fialllka
8. jan 2010

zuzi: nepomylila som sa ... a hej nesmie mat studene ruky ani nohy pri zabaloch 😉 to som zabudla napisat ...

fialllka
8. jan 2010

zuzi: tak mu tie atb davaj ... a nenakazala vam aj kalciovy sirup?

zuzka99
8. jan 2010

jaj sbi ti asi písala, že má 37,5. Lebo aj mne v noci keď som ho skúsila, prišlo že horí a po odmeraní 2 teplomermi - na čele aj pod pazuchami vyšlo rovnako

fialllka
8. jan 2010

nam Balaburova nenakazala ale ja som jej ho posledne nasadila, lebo fakt zachripla a jej to pomohlo na hlasivky ... stary dobry kalciak 🙂

hasleerka
8. jan 2010

ahojte ... to sú pekné správy že budete fialka snažilkovať ... teda hlavne aby ste dlho nesnažilkovali nech je tu na prvý šup ...

babulky dúfam, že posedíte dlhšie lebo ja budem môcť doraziť až okolo deviatej ... dokedy budete kávičkovať???

zuzka99
8. jan 2010

nie, kalciový nie. ešte má Hedelix sirup, Biogaiu, fenistil

zuzka99
8. jan 2010

kávičkovať? 😀 pekne si to nazvala. Ja uvidím, podľa stavu malého a pod.

fialllka
8. jan 2010

zuzi: asi sme sa domotali ... sebi este nepisla kolko ma ...
to neva, asi sme sa pomotali 😉
aj mne sa niekedy zda, ze mala v noci hori, ked bola chora a nemala ani horucku, len zvysenu teplotu a vtedy som jej nic nedavala .... len ked mala tu horucku velku, teda cez 38 alebo sa blizila ku 38 tak som jej preventivne ked bola chora na noc dala paralenovy cipok, aby sa jej lepsie spalo a aby jej nesla v noci hore ...

zuzka99
8. jan 2010

kalciový mám doma, ale už ho nechcem preliekovavať. Fialllka a čo si myslíš o užívaní dlhodobom probiotík a multivitam. sirupov?

fialllka
8. jan 2010

zuzi: tak ak sa ti zda, ze ostava zachripnuty, nasad mu kalciovy sirup ... kavovu lyzicku dvakrat denne pred jedlom ... nim nic nepokazis a pomaha na hlasivky najlepsie 😉

hasli: no moj manzel by snazilkoval co najdlhsie 🙂 ale nie preto, ze by babo nechcel hned na prvy sup 😀

zuzka99
8. jan 2010

a ešte keď ťa už spovedám fialllka a ty si robila na tom srdcovom ústave. Chcem aj zavolať doki ohladne tej sauny. Keď mal šelest 1-2 stupňa po narodení, teraz je v sledovaní na kardiologii, teraz sme boli v decembri a nemá to ešte celkom OK, ale kázali nám na kontrolu až za 4 roky. Myslíš, že by s týmto mohol do tej sauny, max. na pár sekúnd, minút a 35 st.?

fialllka
8. jan 2010

zuzi: my sme mali toto naposledy: atb Amoksyklav, stoptussin kvapky, fenistil kvapky a ja som jej dala aj ten kalciovy sirup ...

biogaiu sme nedavali .... ani ma to nenapadlo ... biogaiu mi Terezka brala len raz, ked mala hnacky ... inak vobec ...
a multivitaminove sirupy sa mi nepacia ... chemia ... ako aj multivitaminy pre dospelych .... ja to malej vobec nedavam ...

xsunx
8. jan 2010

ja dufam ze sa mi zajtra podari prist, mala zacala pokasliavat ale nie je to nic hrozne,
tak dufam ze sa jej to nezhorsi.
kto vlastne vsetko ide?

fialllka
8. jan 2010

fuha, dobra otazka, ale asi na nespravnu osobu 😀 osobne by som sa fakt najlepsie spytala erudovanej lekarky, co ho ma pod dohladom ... ja nie som lekarka aby som toto vedela posudit ... a aj ked som robila na UVS, tak to bola vedecka praca lekarskeho charakteru ...
ale ja by som si najskor zistila u lekarky a ptoom sama zvazila, ci to skusime alebo nie ...

zuzka99
8. jan 2010

no veď zavolám asi aj pediatričke aj Karasovi - kardiológ. A možno to ešte preberiem s mm sesternicou, tiež pediatrička.

zuzka99
8. jan 2010

vonku prší, to zase bude poľadovica ráno 😠

fialllka
8. jan 2010

hej hej, spytaj sa na viacerych a z toho si vyvod zaver 🙂

ani nevrav, zajtra sme chceli na cesty, pozriet mojich starych rodicov do TN, lebo medzi sviatkami nam to Terezka narusila, a ochorela, tak sme nikam nesli ...

ivka000
8. jan 2010

ani ja som neni za chémiu a tiež idem ku lekárke až ked sú teploty tak ako píše fialka 😉
dúfam že sme už z najhoršieho vonku malí už nemá takú strašnú nádchu ako ja a aj menej kašle dala som mu najskôr Hedelix a teraz už stoptusin lebo sme mali obaja doslova záchvaty kašlu a čajíčkujeme o dušu 😉fialka ked si taká odborníčka daj vedieť či sa to takto kombinovať môže lebo ja sa riadim len letákmi pri liekoch čítam do detailov a ešte neviete mi náhodou povedať či ked je na tom stoptusine napísané že kojace matky ho môžu len v nevyhnutných prípadoch či je toto nevyhnutný prípad? 😅 fak si myslím že by mi mohol pomôcť ale bojím sa ho užívať
a ja mám radej lieky ked už musia byť tak skôr prírodné na bylinnej báze alebo homeopatiká ale nebola som v lekárni a doma momentálen nič nemám ☹

miselin
8. jan 2010

Seby ak by mal malý 40teploty tak choď radšej na pohotovosť, lebo by mu aspoň rýchlejšie zistili čo mu je. Ja keby som išla s malou v auguste hneď v ten večer čo mala 39,5 na pohotovosť tak by jej skôr zistili, že má zápal obličiek a nemusela ho mať až taký silný, takže ja už som teraz s vysokými teplotami opatrnejšia a isto má Seby riadnu teplotu keď mal najprv zimncu ☹ vtedy to vybehne strašne rýchlo ☹

Zuzi ja by som tiež nasadila kalciový aj Domine ho dávali pri tej Laryngitíde, ten je fakt najlepší 😉

fialllka
8. jan 2010

ivka: stoptussin si mozes aj ty dat .... Kubko uz je dost velky a uz sa isto tak casto nekojite ako ked bol babatko, takze v pohodke ho mozes ...

ten Hedelix sirup, to je proti kaslu, ze? a je tam indikacna skupina antimukolytikum alebo antitussikum?
lebo ja ho doma nemam a neviem teraz povedat ....

hasleerka
8. jan 2010

fialka tak to mi je jasné s tvojím manželom ... ten môj by tiež rád furt snažilkoval 😀 😀 😀

a pri 40tkách by som už aj ja hnala na pohotovosť, zažila som febrilné krče so Zuzkou a nie je to nič príjemné ... odvtedy dávam na teploty veľký pozor

fialllka
8. jan 2010

miselin: a tebe ked Dominika mala 39,5 to bolo po odcitani? a kleslo jej to, ak si jej nieco nasadila? isto si neurobila chybu, ze si s nou hned nesla .... kazda mamina sa snazi najskor doma to zvladnut ako sa len da a ked to nepomaha, tak potom hlada pomoc u lekara .... na tom nie je nic zle ... a ja by som tiez najskor skusala sama zrazat teploty a keby to neslo, tak ptoom vyhladat lekarsku pomoc ...