Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

kaciatko68
12. dec 2008

Aj ja som zvedavá, ako Vám to dopadlo.
Aj ja súhlasím so včielkou, ale až od nového roku. Teraz to isto nepostíham ☹ .
Odrážadlo nám už prišlo. Je fajn, ale chýba nám jeden dielik ku kolesu a jedenšróbik je tam zasa navyše. Tak neviem, či to ešte vymenia celé, alebo nám len pošlú súčiastku. Asi ma z toho porazí. Už som sa tak tešila, že to prišlo.
Dnes som bola v kvetinárstve u Slocíka - pri hlavnej križovatke, majú tam všeliaké pekné ozdoby - hneď by som všetko vymenila. Ale na rok už by som určite chcela iný stromček. Máme zlato - červený. Páči sa mi aj hnedo - zlatý. Ale všetko je tam dosť drahé.
Kúpila som akurát zlatú stuhu na stromček namiesto reťazí. Robia tam na objednávku krásne adventné vence - jeden som videla, keď ho balili jednej panej. Bol ladený do hneda - ale myslím, že som počula 800 Sk - čo sa mi zdalo dosť.
malá spala dnes dva krát, takže zaspala až o 21.30 hod.

zuzka99
12. dec 2008

Ahojte, no som dosť sklamaná, vobec nemáme také mojkacie fotky, máme 5 spoločných, ale to tam sedíme jak v škole a potom má 11 samotných. On vobec nechcel spolupracovať, ked mal ležať to bol horor, ani za svet, ani sedieť, 3 ľudia ho museli zabávať aby chvilu sedel. Tak labzoval po ateliéri a ona ho naháňala s foťákom, len hovorila, že má pomalý foťák na to aký je on rýchly. 🙂 kým zmačkla, on bol fuč. Ale viete čo sa nám stalo? Mal sa odfotiť ako stojí v strede miestnosti a za ním pozadie. Tak sme ho tam postavili, ja som sa dala nabok, on vie stáť sám a on sa rozbehol. Normálne tam začal chodiť po 2, sme tam nechápali a máme jeho prvé kroky aspoň nafotené. On doma spravil tak jeden, dva, ale tam normálne, že kašlem na vás a odišiel po nohách preč. 🙂
A zaspal až teraz, veď spal pol hodiny dnes od rána, tak prečo by mal byť unavený, že? Som si pri ňom aspoň polievku na zajtra navarila, idem ešte žehliť a chlapa doma nemám. To je život.
Ale už mám všetky darčeky pokúpené, je ich 35 (bez darčekov svokrovcom, tie má nastarosti starý). To zase bude 24. rýchlo rýchlo čo mám kúpiť, už ho vidím. A boli sme dnes na vianočných trhoch a dostala som perníkové srdce - Milujem ťa. 🙂

miselin
13. dec 2008

Potom zober fotky do ukázať do včielky. Ja nemám ešte kúpené skoro žiadne darčeky, len niečo pre Dominku a svokrovcom sme sa skladali na kávovar. Ja vždy nakupujem až tesne pred Vianocami a skoro každý rok presne na Štedrý deň. Ja to neviem tak skoro 😖 Inak Domča je poslednú dobu taká strašne dobrá 😀 😀 😀 😵 Sa na nej teraz tak strašne dosmejeme 😀 😀 Je to teraz úplne o niečom inom keď plače úplne minimálne 😉

kkaattkkaa
13. dec 2008

Miselin, citam ze Dominika "je uz dobra", to je super...Len aby sme to teda nezakrikli...

miselin
14. dec 2008

Katka no dúfam, že teraz jej to už ostane, veď po tých siedmych mesiacoch už je aj na čase, veď niektoré deti toľko naplačú za celý život čo Domča za tých 7 mesiacov. Katka a ty kde teraz bývaš?

miselin
14. dec 2008

Kto ide zajtra do včielky?

zuzka99
14. dec 2008

miselin, ja asi zajtra nie, teda uvidím kedy vstane, lebo idem na kožné, ale možno ak vstane skoro to ráno stihneme.

kaciatko68
14. dec 2008

Ja zajtra pôjdem s malou von. Dnes sme neboli - ja som upratovala a muž umýval auto - malá bola u našich. Tak aspoň zajtra musíme ísť von.

miselin
14. dec 2008

Alebo tú včielku teda nechajme až po Novom roku a potom už budeme pravidelne, keď Zuzka chodíš ešte ku tej kožnej
Baby mne malá strašne vrieska keď sa jej niekto pozrie do kočíka a nedaj Bože si na ňu dovolí aj prehovoriť 😀 Neviem ako by som ju to odnaučila 😖

kaciatko68
14. dec 2008

Po novom roku to bude určite lepšie. Neviem teraz, kde mi hlava stojí 😀.

kaciatko68
15. dec 2008

Zuzka, ako si varila pre malého cviklu? A už si skúšala fazuľu - ale nie zelenú ?

jana30
15. dec 2008

Ahojte, ja sa teraz na net moc nedostanem, tak som vás prišla aspoň kuk 🙂
Fazuľu som skúšala teraz prvý krát dávať Maťkovi, a jedol ju včera a dnes a zatiaľ mu nič nie je, a dávala som mu normálnu polievku so smotanou ako si my varíme, len menej slanú a rozmixovala som mu to a do toho kúsky rožteka a spapal v pohode plnú misku, 🙂
miselin myslím si že to vrieskanie ju prejde samo, hlavne ked bude väčšinou v kočíku sedieť, teraz ti tam viacej leží že, náš Maťko mal tieť chvíľu také obdobie že sa rozplakal ked sa mu niekto cudzí prihovoril v kočíku a prešlo ho to 🙂

miselin
15. dec 2008

Janka mne už malá v kočíku sedí, lebo keď ležala, tak vrieskala vkuse takže v šporťáku už je kľudná, ale aj tak tam vydrží len maximálne hodinu 😒
Katka dnes som ťa videla na Lánskej išla si akurát po moste aj s malým tušim si ho mala v tej šatke asi si už išla domov

zuzka99
15. dec 2008

kaciatko, fazulu som nedávala, len zelenú. cviklu som očistila, uvarila vo vode a postrúhala. zrovna zajtra ju idem robiť. ale asi uvarím na pare. ale myslím, že tú fazulu už by mohli s kyslou smotanou takú polievočku, ja soliť ešte nechcem, tak asi len takú. ale mám aj recept na fazulovú polievku pre deti tak zajtra ti ho pošlem, mi pripomeň. Ja by som aj zajtra do Včielky zbehla keby ste niekto išli

miselin
15. dec 2008

No ja zajtra nemôžem idem variť a tsarouš ide na Východ k babke tak ho musím vychystať no a príde mi UPC a neviem o koľkej, som si objednala jedno koliesko dopredu tak budem mať aj trojkolesák, s tým by sa mi už malo po snehu chodiť lepšie ak vôbec nejaký napadne

kaciatko68
16. dec 2008

Miselin a to más kočík štvorkolesový aj trojkolesový ?
Zuzka tú cvikľu jedol len samú, bez zemiakov a mäska ? Pošli mi recept na tú fazuľu, ale rozmýšľala som, že by som ju urobila s mrkvou a zemiakmi bez smotany, ale ju asi nebudem mixovať, neviem ako by sa rozmixovali tie šupy - v toho zeleného hrášku to bolo hrozné.
Ja tiež dnes nemôžem, bežím ešte do mesta dokupovať darčeky.

zuzka99
16. dec 2008

tak teda aj ja idem variť. Nám robím paradajkovú polievku, zemiakovú kašu a pangasiusa a pre malého mám zemiak, mrkvu, kura a pohanku a tú cviklu normálne do misky ako šalát, prílohu. Bude to tak zajedať, ale robievam to k normálnemu jedlu, nie ako samostatné jedlo. Vidíš na tú fazulu by som zabudla a to furt listujem v kuchárkach. Takže: 1 hrsť fazule, 1 malý zemiak, 1 malá mrkva, 1 dl mlieka, 1 natvrdo uvarený žltok, 1 ČL olivového oleja. FAzulu namočíme deň vopred, scedíme a uvaríme v novej vode. Prepasírujeme cez sitko (kaciatko urob to cez sitko, tie šupy ti ostanú v ňom, tak som počula, že baby robia). Uvaríme zemiak a mrkvu a všetko zmiešame aj so žltkom. Podla potreby pridáme dojčenské mlieko a olej a rozmixujeme dohladka.

Ja nerada robím veci ktoré majú mlieko, lebo ak to malý hneď nezje, sa bojim to odložiť, že však doje večer alebo druhý deň. Sa bojim ked to mlieko može byť len 2 hod. zarobené či uvarené vydrží dlhšiev jedle, ako normálne?

miselin a ty čo varíš? nech sa inšpirujem, lebo rozmýšlam čo budem zajtra. ty nejdeš na východ? Ja by som šla, by ma porazilo samu doma niekolko dní.

miselin
16. dec 2008

No ten kočík mám 4 kolesový ale dá sa naň kúpiť aj len jedno koliesko a bude to trojkolesák.
Zuzi ja som varila len čínu je to na leči, a na východ nejdem a som aj rada, lebo potrebujem taký oddych, lebo starý je od 5. 12. doma a do roboty ide až 10.1. takže bude mať aspoň chvíľu kľud a aspoň si môžem poriadne a hlavne v kľude upratovať, lebo to keď je on doma tak to sa mi moc nechce šak to poznáte keď sú chlapi doma tak sa nič nedá urobiť 😀 Ja som inak veľmi rada sama doma, lebo to často nebýva, koľko krát ho aj vyháňam, nech ide s niekym na pivo a nechce. A to koleso mi nakoniec dojde až vo štvrtok som dneska furt pozerala na mobil, že čo mi už nevolajú a potom mi písala tá pani, že mi to pošle až zajtra.

miselin
16. dec 2008

Inak Zuzi ja som už malej skúsila uvariť krupicu normálne s čerstvého plnotučného mlieka a tak ju zmidlila, že mi skoro až do ruky zahryzla, no a od vtedy vždy keď jej varím krupicu tak len s týmto mliekom, lebo inak mi ju vôbec nechce inak pije ešte sunar. Môj kámoš má tri deti a všetkým dávali čerstvé mlieko už od 6 mesiacov a nič sa im nestalo, lebo teraz tieto UM doktori odporúčajú, len preto lebo z toho niečo majú, takže ak sa nebojíš tak mu to skús uvariť z čerstvého mlieka a potom mu to jedlo vydrží aj do druhého dňa

kaciatko68
16. dec 2008

Miselin, UM je tiež z kravského mlieka, len je upravené pre potreby detí. Ale teraz naozaj neviem posúdiť, aké je teraz predávané kravské mlieko pre malé deti a ani neviem posúdiť aké je UM. Ale pre istotu budem zatiaľ dávať UM.

kaciatko68
16. dec 2008

Inak to máš super kočík, že sa dá meniť zo 4 kolesového na 3. To vymysleli naozaj dobre. Ja som dnes dokúpila darčeky, takže už konečne všetko mám 🙂.
Už len doupratovať a napiecť a už to všetko bude 😀.

zuzka99
16. dec 2008

Ja by som tiež rada, čítala som, že od roka do varenia kravské a na priame pitie UM. Asi to tak budem robiť, ešte 2 týždne vydržím. Mne už malý nechce vobec tie babatkovské kašičky zeleninovo-masové, tak od zajtra idem variť mu akože normálne. Len aby to vyzeralo normálne, ale budem používať len povolené suroviny. Zajtra mu urobím na olivovom oleji osmahnem kúsok póru, vykydnem kyslú smotanu a tvrdý postrúhaný syr, to sa povarí a k tomu cestoviny.
No ja už mám aj upratané, ešte musím prezliecť v spálni periny a klasické sobotné upratovanie, darčeky zabaliť, dnes sme urobili aj nákup potravín, čo sa nepokazia a piecť bude moja mama 🙂 Takže ja viac-menej už vegetím.

Miselin, nakolko išiel starý preč? JA som tiež rada sama s malým doma, ale nie večer, ked sa ide kúpať, a obliekať, to jeden človek nezvládne. A potom ked nechce spať a ja už hej tak to som už úplne nervná. Dnes zaspal o 22,00, sa to pokazilo ináč už zaspával o osmej.

kaciatko68
16. dec 2008

Zuzka a ideš dávať už aj polievku a druhé jedlo ? Mne to zatiaľ malá papá pekne, ale v rozmixovanom má vždy niečo nerozmixované. Ale tiež asi už od ďalšieho varenia skúsim nemixovať, len na drobnejšie nakrájať, resp. trochu popučiť.
Len ma napr. nenapadá, ako by som dusila samostatne nejakú lyžicu mäska a vlastne bez ničoho. Ja ho zatiaľ vždy varím so zeleninou - takže má vlastne mäsovo zeleninový vývar, len v hustejšej konzistencii.
A vôbec si nepamätám, čo jedla moja staršia dcéra. Akurát viem, že sa vtedy varili polievky, nie kašovité jedlo, kaša, puding, ale kedy som jej začala variť polievku a druhé, to si vôbec nepamätám - hlava dubová ☹ .

kaciatko68
16. dec 2008

Museli sme už zmeniť postielku a dať tam šteblíky, pretože chce už len loziť a to ešte aj v spacom vreci. Takže mi spadla z postele, ale našťastie tam najskôr zhodila deku. Tak už spí v postielke, ale v tom spacom vreci sa menej mrví. Len cez obedné spanie, keď sa zobudí, tak ju už neuspím - to som si zvykla k nej ľahnúť, chytiť ju za ručičku a ona ešte niekedy zaspala. Teraz by som ju musela vybrať z postielky a potom ak by aj zaspala, tak by som zasa nemohla odísť od nej. A ja varím pre ňu akurát keď spí.
No tak si zvykáme na nový režim 🙂.

zuzka99
17. dec 2008

Kaciatko som to pozerala v receptoch s tým masom. TAk tam všade je napísané, že osmahnúť kúsky na cibulke a podusiť. JA teraz mám ešte narobené v mrazáku kocky, pomixované a zamrazené v nádobkách na lad, ale už uvarené. tak ja to len dám na olivový olej alebo maslo a tak roztopím. Ešte som zabudla, keby ste chceli robiť tú syrovú omáčku s cestovinami, ide tam aj brokolica.
S tým spaním to je u nás taky tak. On spí v postielke ale po pol hodine sa zobudí a musím ho brať do velkej postele a už sa nemožem od neho pohnuť. No čo ale aspon si s ním pospím 🙂

miselin
17. dec 2008

Zuzi ja ju od narodenia kúpem a aj ukladám sama, mňa to vytáča keď sa mi tam pletie 😒 Ja som divná povaha a aj mama furt, že šak ona mi požehlí a tak ale keď ja si všetko robím najradšej sama. Ja som malú kúpala sama hneď v ten deň keď som došla z pôrodnice lebo Rasťo bol na dvanástke takže som s ňou bola celý deň sama takže ja to už mám tak zaužívané. Zuzi od kiaľ máš také všeliaké recepty? Lebo ja neviem čo by som jej také varila, ona mi už tiež tie kaše nechce takže jej len pučím a rožtek jej len odlamujem také centimetrové kusy a ona si to hryzie. Rasťo príde asi v sobotu a som aj rada, lebo malej sa režú tie zúbky a stále plače a zase z toho dostala nádchu takže mám doma šou v noci som k nej vstávala asi 30 krát a to nepreháňam, lebo stále pišťala. No a keby bol doma tak by ma len vytáčal, lebo keď reve tak mi furt hovorí aby som jej skúsila toto a potom zase hento no ja potom znervózniem a tak.

miselin
17. dec 2008

No Kačiatko mám tento kočík http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro... a potom budem mať aj tento http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro... a to koliesko stojí len 406sk + poštovné

zuzka99
17. dec 2008

Miselin, mám kadejaké recepty knihy pre dojčatá a furt v nich listujem a vymýšlam a tak. Dnes som spravila na zajtra morčacie rizoto, dám na to postrúhaný syr ešte zajtra. Moc nechce jesť, musím vymýšlať a skúšať ako mu to bude vyhovovať. Dnes napr. som ho krmila jeho lyžičkou a stále nechcel a nakoniec som náhodou skúsila velkú polievkovú našu a tou zbaštil plný tanier. Ešte mi ukazoval ked som mu nenápadne vymenila lyžice, že nie, on chce tú velkú. Musím ísť dať malého spať tak zatim 🙂

miselin
17. dec 2008

Zuzi a to máš od kiaľ knihu? Šak aj ja chcem malej vyvárať, potrbujem aby mala do leta aspoň 9kg aby som jej mohla kúpiť novú autosedačku, lebo inak na dovolenku nepôjdeme 😒

zuzka99
17. dec 2008

miselin, jednu som kúpila tu na Strede v kníhkupectve - Receptár zdravej výživy pre dojčatá a deti, potom mám stiahnutú z netu - myslím stránka Alinkin pestrofarebný svet, neviem presný odkaz, by som ti to hodila, ale niekde na MK to je, aj v téme recepty je kopu vecí, potom mám ešte MAma a ja špeciál s receptami a odoberám Dieťa a už dávno som si odkladala odtial recepty, je tam taká rubrika - Bábetkám pod zúbok a som si to vystrihovala a lepila do zošita 🙂 Inak aj na nete je kopu receptárov pre deti. Len neviem presné linky. Ja by som tiež rada vykrmovala a vyvárala, len keby bolo komu, on aj tak má najradšej klasický jogurt a banán. Ale každé zvlášť. Som mu skúsila robiť takú dobrotu, že na spodok misky piškóty, poliať čajom, na to popučený banán a zaliať jogurtom...no to ani vidieť, sa díval čo za humus mu dávam a samotný jogurt zbaštil celý. aj banán zje...ale nie kombinovať.