Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

kkaattkkaa
17. dec 2008

Par receptov pre babetka:
http://www.mcbublinka.sk/index.php?s=poradmesi01
Skus si zadat do vyhladavaca recepty pre babatka, alebo nieco take...

Ja som si povedala, ze za tie tri roky, co mu nedoprajem zakazane potraviny mi to stoji, ak by potom v zivote nemal alergiu-ale dostat ju moze tak ci tak, len si nic nebudem vycitat.
Kdesi som aj videla zotnam co kedy...ak to najdem, zavesim to sem

Mlieko-zatial nedavame ziadne, ani UM ani kravske ani kozie(manzel kedysi choval kozy), a doktorka(na gastroenteorologii-cize by mala byt fundovana odbornicka) nam povedala, ze do troch rokov nie, podrobne mi to vysvetlila-vapnik z neho dieta nedokaze vyuzit a naviac obsahuje velmi vela (neviem uz coho) co neumerne zatazuje detske oblicky(ale mi sme ho pili a sme tu, no na druhej strane, ktora z nas nieje na nieco alergicka? ) -a ked som sa ohradila, ze UM nechcem davat (lebo predsa aj to je od kravy), povedala, ze v podstate teda netreba. Stacia jogurty a tvaroh, kysle mlieko, kysla smotana, a ze ten vapnik je aj inde (soja, a spol...)

Ked mal Matusko 10 mesiacov zakazali pit kravske mlieko mne(ako dojciacej matke), lebo ze to nejako prechadza aj donho. Ale ja mlieko vobec nepijem.

Miselin bola som to asi ja-som v Bystrici do piatku, lebo Mirko stavia slamennu pastieren dost daleko, tak tam aj byva, a samej mi je smutno, tak som prisla na chvilu k rodicom. Uz ma tie jeho fusky nebavia.No ked on nechce robit, to co vystudoval-vraj za pocitacom by zblbol a pribral a spisovatelia zevraj aj tak nezarabaju dobre-tak sa radsej lopoti na zime so sekerou a pilou.
My uz kocik nemame, posledny krat som ho v nom viezla ked mal pol roka (ň+-). Matusko v nom plakal od malicka. aj v hlbokom, aj v sportaku aj v golfacoch(ked sme si skusili pozicat). A takto mi je to pohodlne-mam "kocik" stale pri sebe, zlozim ho do tasky, a nepozeram schody, neschody... a naviac je mu teraz prijemne teplo (nehovorim vsak o lete...)

kkaattkkaa
17. dec 2008

Tak tu je toho dost-deticky a papanie
http://www.rodinka.sk/index.php?id=1155
Tu je prehlad co, kedy davat papat
http://www.rodinka.sk/index.php?id=489276

miselin
17. dec 2008

Katka díky za linky. Mne Domča tiež piští v kočíku a vydrží v ňom maximálne hodinu a to som sa najviac vytiešala, že si budem bábätko od rána do večera po Rozkvete vyvážať, nóóó to isto princeznička len na rukách 😖
Inak môžem si ísť dať akurát tak kávu, lebo Domča má nádchu a režú sa jej zúbky no a aby toho nebolo málo tak ju bolí aj bruško ☹ A zase by som len vstávala každých 15 minút ako včera a to je ešte horšie ako keď spať ani nepôjdem, lebo vždy keď som zaspala tak začala plačkať, takže kašlem nato urobím dnes nočnú 😒

kaciatko68
17. dec 2008

Teda, dnes ste sa tu nejako rozpísali 🙂. Ja som robila doteraz vianočný stromček. Už je skoro hotový, ale ešte zajtra pôjdem do kvetinárstva ku Slocíkovi kúpiť také vínové guličky. Už som nejaké kúpila, ale ešte ich je málo. Ale stromček aj tak vyzerá pekne.
Ozaj Zuzka, kúpila si ten vianočný obrus?
Kedy to takto vyvárate? Zuzka, to varíš každý deň ?
Ja vôbec nestíham. Malej varím každé dva dni, s výnimkou, keď varím špenát - ten len na jeden deň. Ale pri nej neurobím vôbec nič. Doobeda niečo pospratávam, potom ideme von, naje sa, spí - vtedy varím pre ňu a nám až večer. Muž pracuje v Žiline a chodí domov v priemere o 18.00, takže toho už moc nepostíham.
Zajtra je muž doma, takže dúfam, že čosi postíham - ale doobeda pôjdem ešte na nákup potravín a MM sa bude starať. Najhoršie je, že jemu ale zje iba trochu, takže jedenie je na mne.
Ale už pôjdem spať, lebo som úplne grogy ☹ .

zuzka99
18. dec 2008

Kaciatko, vianočný obrus som kúpila, teda ten stredový pás, alebo ako by som to nazvala. U Slocíka. Chceli sme asi 1,5 m, ale predávali len celé balenia tak máme 9 m 🙂 Ja dám na stol biely alebo oranžový obrus a na to ten pás, on je priesvitný a len také zlaté hviezdy tam budú. No ja varím vačšinou večer, ked prídeme z vonku a je aj manžel doma. Varila som na dva dni, teraz už musím skoro každý deň. Včera ma skoro vystrelo lebo som varila aj doobeda, malému tu syrovo-brokolicovú omáčku, potom som to dorobila tak aby to bolo aj pre nás na večeru, lenže to muž zjedol 2 porcie a že je hladný, tak som rýchlo robila zemiakovú kašu s morčacím masom, som to aj melému aspoň naporcovala do mrazáku a do toho ešte rizoto malému na dnes, no 3 hod. večer za sporákom ☹

Baby, malý sa akorát pokakal, chcela som sa opýtať. Včera papal trochu kukurice, normálne tie žlté guličky a teraz ich vykakal také vcelku. Myslíte, že to je zlé, že mu to nemám dávať, že to nevie ešte spracovať?

A ešte jedna, dokedy vám kázali dávať Vigantol? Mne akorát dochádza, tak som volala Mudr.., že akorát v roku skončíme, či možeme a ona že do 2 rokov podávať sa má. A ja som všade čítala že do roka. Tak som sa stavila, ked som bola pre recept aj na Lánskej kúpiť to telacie, ale nemali. KAciatko, ty si aké kupovala? Najdrahšie bolo že telacia panenka, som chcela to ale už nebolo a potom mi mama povedala, že najkvalitnejšie je plece. Ale nemali ani plece. Jahňacie mali, ale to sa dalo kúpiť len asi polka telaťa, čo by som s tým robila.

Miselin, a to ako zvládaš, nespať celú noc? Ty sa mi zdá vobec nepotrebuješ spať 🙂

miselin
18. dec 2008

No Keď musím tak musím 😖 Išla som spať nakoniec ráno o piatej a od pol jedenástej večer som mala malú na rukách až teda do tej piatej a nemohla som si s ňou ani sadnúť lebo plakala, no a samozrejme si už teraz nechce dať odsávať noštek strašne pri tom plače takže aj preto som ju musela mať stále na rukách lebo inak nemohla dýchať a keď sa kvapky môžu dávať len 3x za deň tak čo už som mala robiť 😒 Do toho chytila aj koliku takže každú chvíľu vrieskala lebo mala kŕče v brušku no skrátka zábava ☹ A dnes som chorá už aj ja takže úplne super. Teraz akurát zaspala, tak dúfam, že bude spinkať čo najdlhšie, lebo dnes už nevládzem, pred včerom som k nej vstávala asi 30 krát no teraz som šla spať o piatej a do siedmej som k nej aj tak vstala ešte 4 krát takže som skoro vôbec nespala už dva dni a ešte som aj chorá a necítim si ruky, ráno som už mala až kŕče 😢

jana30
18. dec 2008

ahojte, mne tiež doki povedala že vigantol do dvoch rokov, a myslím že pri Katke sa podával do roka, stále sa niečo mení,
a tú kukuricu, myslím že aj dospelí ju vykadia celú, že to nevie žiadne telo stráviť ale to je len môj názor, myslím si že je to tak, a ja malému už dávam skoro všetko a zatiaľ mu nič nie je - samozrejme mu to vôbec nekorením a strašne máličko solím,

jana30
18. dec 2008

miselin a podložila si jej v postieľke niečo pod hlavu, aby mala vyvýšenú hlavičku? ja keď je Maťko chorý tak vždy dám pod matrac v postieľke vankúš, alebo dva vedľa seba aby to bolo stabilnejšie a spí tak šikmo aby mu sople pekne stekali dolu, to mi aj doki odporučila a pekne celú noc spí a dýcha, Tie vankúše nesmú byť zase moc veľké aby to nemal moc šikmo ale tak akurát tak v pololahu. 😉

miselin
18. dec 2008

Janka lenže ona mi nechcela vôbec ležať, ju bolelo aj bruško lebo sa jej sem tam vie vrátiť aj kolika a to má vtedy strašné kŕče ona vtedy až doslova vrieska a vtedy jej je najlepšie keď ju mám pritlačenú o seba a aj tie soplíky jej aspoň stekali ☹

miselin
18. dec 2008

Chudiatko si už čosi vytrpela s tým bruškom 😢

kkaattkkaa
18. dec 2008

Miselin, a ako poznas, ze Dominiku boli brusko ? Pri Matuskovi mi to vsetci tiez tvrdili a tvrdili tiez to, ze 3-mesacna kolika trva tri mesiace-vynimocne 5-6. No vyrazne zlepsenie sme pocitili az okolo 9 mesiacov, ale to zase zacal "řádit" v noci. Takze ako tak sme z toho vonku v roku a pol.
Ja som od isteho casu v noci rezignovala, aj ked som mala este v zalohe "zenske zbrane", ktore vacsinou zabrali, a Matuska posunula tatinovi-okolo 3-4 v noci. A on ho nosil do 5, pokial nesiel do prace.

Citala som vsak, ze tieto "kolikove deti" sa rychlejsie psychomotoricky vyvijaju-aj u nas sa to potvrdilo, ale co z toho, ze Matusko zacal chodit v 9 mesiacoch, ked sa doteraz necha velmi rad nosit.

Citala som ze Vigantol do dvoch rokov, v zimnom obdobi (pokial nie je dostatocny prijem vitaminu D prirodzenou cestou) az do puberty-mi skoro oci vyskocili. No vzapeti autor dodal, ze staci 10 minut na slniecku na pokrytie dennej davky.

zuzka99
19. dec 2008

Baby, díky za odpovede, chcela som sa ešte podeliť s jedným receptom, čo idem zajtra skúsiť urobiť malému na obed. Vyzerá to dobre a mám na to chuť aj ja 🙂
Vločkové placky so zeleninou - uvaríme ovsené vločky vo vode na hustú kašu, pridáme dusenú zeleninu (mrkva, karfiol, kaleráb...hocičo čo máme doma) a zmiešame dokopy. Potom k tomu pridáme žltok a robíme placky a buď na teflónovej panvici a troche olivového oleja opekáme, alebo poukladáme na plech na papier na pečenie a ncháme piecť v trúbe. Podávame buď samotné, alebo so zemiakovou kašou alebo s chlebíkom. Mňam

kaciatko68
19. dec 2008

Teda Zuzka, klobúk dolu, že máš na to čas. Ja tu behám ako taký blázon a stále niečo zháňam. Teraz som rada, že niečo navarím a nie to ešte niečo vymýšľať. Ale určite tie placky budú dobré.
Malá včera zaspala o 20.30 hod, ale potom prenášaním, jedením a ukladaním do spacieho vreca sa mi zobudila - teda o 22.30 a do 1.30 hod nechcela zaspať. Už som myslela, že ma vynesú ☹ .
Včera som jej skúšala dávať len na drobno pokrájanú akože hustú polievku z červ. šošovice, mrkvi, zemiaku a zaj. mäsa, ale s tým mäsom mala problém, tak som to ešte zmixovala.
Včera som skoro nič nestihla, lebo doobeda som varila, poobede som bežala do mesta, potom ešte prišla návšteva - zmeškané meniny, spratávala som riady - bolo ich hrozne veľa a porciovala som mäso do mraziaku. Dnes má muž v práci vianočný večierok, takže príde zo ZA tak o polnoci.
Ale stromček ozdobený už mám. Je pekný - taký vínovo červený so zlatou. Ja mám zasa takú 9 m stuhu omotanú okolo stromčeka. Vyzerá to dobre. Šak dúfam, že prídete pozrieť 🙂.
Miselin, my máme odsávačku na vysavač - je naozaj dobrá, krásne vyťahuje soplíky a nemusím jej strkať rúrku do nošteka. Keď bola malá chorá v 3 mesiacoch, tak som ju ešte nemala a bolo to hrozné. Aj keď sa trochu bojí vysávača, už si zvykla, ale robíme jej to po sediačky. Tak menej plače.
Dnes som kupovala plienky v DM - majú akciu po 399 Sk 84 ks - MAXI.
A keď mala nádchu, tak som ešte v kuchyni parila morskú soľ - a to vyvýšené na spanie treba. A ešte sme na spanie dávali detský Nasivin, aby mohla dýchať.
Vtedy z tých hlienov aj vracala, ale ak sa jej dostávajú do žalúdka, tak ju môže aj bolieť bruško.
Ozaj Zuyza, to tel. mäso sme kupovali vo štvrtok doobeda a bolo to tel. stehno.
Dúfam, že som tu nenarobila kopu chýb, lebo sa ponáhľam 🙂 .

miselin
19. dec 2008

Katka ona keď má koliku tak začne z ničoho nič strašne vrieskať no a potom začne prdkať a to zo strašným revom a vtedy jej ani nohy neohneš čo je taká vystretá až prehnutá do luku.
Kačiatko ja mám tiež odsávačku na vysavač a aj detský nasivin som jej dala, lenže to je ten problém, že ona si tie sople nechcela dať vysať za nič na svete, no keď som ju chytila a odsávala na silu tak potom pišťala ešte 5 minút no a mala potom viac sopla ako pred tým a v letáku od nasivinu je písané, že sa má dávať len 3x denne takže som to radšej neriskovala jej to dávať častejšie lebo stačí, že ja mám problémy so sliznicami a nerada by som ich poškodila aj jej. Ale dneska už celkom pohoda, už si dala po troškách aj odsať, lenže nevládzem lebo aj ja som riadne chorá takže som rada, že dnes bola dobručká dúfam, že bude aj v noci

kkaattkkaa
19. dec 2008

Miselin, nam sa este osvedcil spray s morskou vodou-je ich kopa, su sice drahsie, my mame Physiomer (a pouzivame ten isty uz rok), ale myslim, ze to stoji za to.

kkaattkkaa
20. dec 2008

Citala som recenziu na knizku Koncept kontinua (autorka stravila nejaky cas v Juhoamerickom pralese medzi domorodcami) a tak velmi ma to zaujalo, ze kusok pripajam

Novorozenec, jehož kůže touží po odvěkém doteku živého těla, hebkého a teplého, je zabalen do suché látky bez života. Je strčen do vozíčku a ať pláče jak pláče, je ponechán v tom očistci, který se vůbec nehýbe (poprvé v celém jeho životě, který byl dosud nekončícím blahem v děloze, poprvé během dlouhé doby evoluce). Jediné zvuky, které slyší, jsou nářky ostatních obětí té samé nepopsatelné agónie. Pláče a pláče; jeho plíce, nenavyklé na vzduch, jsou roztahovány zoufalstvím srdce. Nikdo nepřichází. Když se probudí, uleví si do pleny a tato událost odvede jeho pozornost od utrpení. Ale příjemný pocit úlevy a pak ten teplý vlhký proudivý pocit kolem spodní části těla jsou rychle pryč. Teplo už se nehýbe a chládne a lepí. Miminko kope nožičkami. Propíná tělíčko. Vzlykne. Zoufalé touhou, s mokrou a nepříjemnou plenou, prokřičí se tou mizérií a pak upadne do osamělého spánku. Najednou ho někdo zvedne. Jeho očekávání se začíná naplňovat. Mokrá plena je pryč. Úleva. Živé ruce se dotýkají jeho pokožky. Pak ho zvednou za nohy a nová, proklatě suchá a neživá látka je mu poskládána kolem beder. V mžiku je situace stejná jako předtím, jakoby ruce nikdy nebyly, ani ta mokrá plena ne. Miminko nemá vědomou paměť, ani náznak naděje. Nachází se v nesnesitelné prázdnotě, v bezčasí, nepohybu, tichu, chtění. Tato situace se vymyká nesmírným zkušenostem kontinua. Miminko teprve několik hodin dýchá vzduch a už dospělo do stádia takové dezorientace (vykořenění ze své podstaty), že je mimo záchranné síly mocného kontinua.

Ak ste sa docitali az na koniec a zaujima vas pokracovanie:
http://marek.blog.respekt.cz/c/9553/Koncept-kon...

miselin
21. dec 2008

Tak čo Považská stromčeky už stoja? Mi sme ho postavili dnes a Domča sa radovala asi 5 minút a potom si ho už len ignorovala 😀 Nádcha jej už trošku prechádza tak som rada

kkaattkkaa
22. dec 2008

Maminky, po upratovani mi tu ostali casopisy Moderna zena(su to A5, asi 100 stranove), od roku 2004, plus naviac specialy Kozmetika, Varenie, Dovolenka, Byvanie, Zdravie. Mali by ste niektora zaujem ? To mase babicky citaju taketo veci, pre mna to nema hodnotu, ale do zberu je mi to luto dat-tak kaby ste chceli popocitat-v ramci PB mozem aj doniest niekam, po novom roku, ked prideme.

zuzka99
22. dec 2008

Baby čaute, dlho som tu nebola, nešiel nám net. Stromčeky stoja, malý chodí hladkať gule, ktoré sú na spodku a oberá anjelikov 🙂 BAby, ja mám také nervy. Stále nám v noci pípa alarm na postielke, boli sme aj na pohotovosti či je malý OK, robili mu vyšetrenia, vraj je v poriadku. tak nevieme či nám blbne alarm alebo či fakt nedýcha. ☹ Už dve noci som nespala, čo to stále sledujem... lebo ten prvýkrát ako to zaplo, malý spal strašne tvrdo, sme mali problém ho zobudiť. Potom som aj počula, že sa hýbe a dýcha a aj tak to zaplo. Ja už neviem. Katka, dík za ponuku, ja mám problém prečítať aj Dieťa, ktoré odoberám. Ja by som to nečítala, ja teraz po nociach sledujem blikajúce svetielko ☹

miselin
23. dec 2008

No Zuzi to ti teda nezávidím tie nervy ja by som teda tiež nespala, veď ja nemôžem poriadne spať ani teraz kď má Domka nádchu, že či môže dýchať no a z toho alarmu by som bola zrelá na prášky.

kaciatko68
23. dec 2008

My máme stromček už asi týždeň, ale malá si ho zatiaľ až tak moc nevšíma - našťastie.
Zuzka, dúfam, že alarm už nepípa a zbytočne Vás nestresuje.
Ja som už zrelá na prášky z upratovania, varenia a pečenia. Dúfam, že od zajtra si už aspoň trocha oddýchnem.
Ozaj, všetkým prajem krásne prežitie vianočných sviatkov, veľa pohody, šťastia, zdravia a poriadnu kóóóópu darčekov.
A potom hoďte nejaké vianočné foto 🙂.

miselin
23. dec 2008

Kačiatko veď už si konečne vydýchni 😉
Ja tiež prajem krásne Vianoce veľa zdravia, šťastia, lásky a pohody a nech nám tie naše deťúrence robia len radosť a nech sú hlavne zdravučké 🙂

zuzka99
24. dec 2008

Ahojte maminy, tak alarm už nepípal, dnes som ho mala aj pri sebe v noci v posteli, sa lepšie vyspím ked ten alarm nemá normálne. Inak stále podvedome sledujem svetielko a čakám na poplach. ☹
Aj ja prajem nááááááááááádherné Vianoce a zdravíčko pre detičky, ostatné príde samo, alebo je nepodstatné

majka.sibka
24. dec 2008

ahojkajte bambulky...po nekonecne dlhom case, ale v neskutocne krasny den vam zo srdca prajem pozehnane Vianoce a este krajsi rocik, co prichadza...nech je tento a aj nastavajuci cas pre vas obohatenim, lebo ti nasi krasavci bambuliatka nam ho len okrasluju...nech sme zdravi, stastni, nech mame stale usmev na rozdavanie a nech nam robia nasi drobcekovci len vela prevela radosti...dnesny den bol prekrasny, tak vam posielam tu moju radost prostrednictvom pismeniek...oddychnite si a vnimajte caro tychto chvil plnymi duskami... 🙂

miselin
25. dec 2008

Čaute Považská, ako prehol včerajšok? U nás klasika Domča pišťala už od samého rána, potom sme už volali aj mojim rodičom nech ju na chvíľu zabavia až môžeme vôbec navariť a už sme mali nervy v kýbli 😖 No a potom akosi zaspala na dve hodiny a potom zase všetko od znovu, jedli sme samozrejme každý zvlášť, lebo Domča stále plakala no a do siedmej kým nezaspala sme si Vianoce moc neužili až teda potom keď zaspala, no a dnes zase pišťala celý deň, takže tie dva týždne čo bola dobrá a už som si začínala myslieť, že jej to aj vydrží aspoň na nejaký ten mesiac tak to už teda zase neplatí 😒

zuzka99
26. dec 2008

čaute babenky, tak u nás v pohode, malý pekne sedkal počas večere v stoličke a papal oblátku, potom spapal zemiakovú kašu a lososa. Konečne na štedrý deň začal niečo jesť. No tesne pred večerou si zmyslel, že sa chce hrať s odlakovačom a ampulkou na moč, s ktorou som chodila na poradne a revy ked sme mu to brali, tak bohužial na štedrovečernom stole okrem iného bol aj odlakovač a skúmavka na moč 🙂 ale bol kľud. S darčekov bol unesený, ale len pokial sme ich neodbalili z papiera, keď to prestalo šušťať, záujem opadol. Ale najvačšia radosť je z Tatrovky, na ktorej stále sedí a usmieva sa a musí ho niekto stále tlačiť. Darčekou dostal tolko že už sa nezmestíme do bytu 🙂 a to má v pondelok narodky. Ozik, keby vás napadla nejaká dobrota na oslavu, dajte vedieť. Zajtra idem robiť tortu a v nedeľu máme oslavu - 1. etapu a v utorok 2. etapu. Ale som už teraz hotová, v noci som od 4,00 nespala a rozmýšľala čo budem chystať.

miselin
26. dec 2008

Zuzi tak aspoň u Vás prebehol štedrý deň na jednotku. Ja ti moc neporadím , lebo momentálne nevládzem rozmýšlať. Domka má zase svoje obdobie nechce spať ani v noci ani cez deň, stále plače, v noci sa chce hrať, stále sa budí, no sme s mužom úplne vyčerpaný, ja som ešte stále chorá sa nemám ani kedy vyliečiť 😒
Držím palčeky nech oslava dobre dopadne 😀

jankabambulka
27. dec 2008

vianoce sú keď rozlúskneme sa orechovú škrupinu
a pod tanier dáme z kapra šupinu,
keď na oblátku natrieme si med,
keď máme vieru, že krajší je svet,
keď ľudia k sebe blízko majú
a pri štedrom stole sa stretávajú.
Ked sviatočná koleda pohladí Vám uško,
keď voňavý medovník naplní Vám bruško,
ked pichľavý stromček ozdobí Váš domček,
uvítajte Vianoc čas,
nech je šťastný každý z Vás.
Tým najkrjším darčekom k vianociam nie je nič čo sa zlatom lskne,
ale je to úsmev, láska, pohladenie,
nad taký dar už veru nič nie je.
Nech sú tieto vianoce pohladením pre každú dušu,
prežité v láske a pokoji, v kruhu Vášmu srdcu najbližších.
Nech nový rok splní Vaše priania,
anjeli nech Vaše cesty chránia
a problémy nech sa Vás stránia!
Nech Vám radosť žiari z očí celučičký rok
a nech šťastie sprevádza každý deň Váš krok.
Až ti šampusový štupeľ trafí do oka,
až ťa vyšetria a uznajú za cvoka,
až ti bude od chľastu veľmi zle,
až ohňostroj ti v zadku vyprskne,
až vonku na štyroch psovi budeš vravieť slečna,
až zistíš, že pyrotechnika je nebezpečná,
až v prednom vačku ti vybuchne delobuch
a zapáli ti zo zadku vyprdnutý puch
a poletíš oknom ponad nejakú strechu
a rozrežeš si zadok na kuse plechu,
tak potom priať šťastie ti už neskoro bude,
preto tak skoro ti to prajem a v kľude.

Šťastný nový rok.

jankabambulka
27. dec 2008

bože ja tu píšem ako blbá neviem aké lítanie a vtom klik a všetko vymazané , skoro ma trhlo.
23.12. sme boli na poradni a hlásime:
Katuška - 7150g 67cm , dva dolné zubky a dva horné sa začali tlačiť, neštvornužkujeme ale začali sme štvornožkovoplaziť sa.
mišenko-8950g 76cm!! jeden dolný zúbok a druhý sa začal tlačiť v sprievode tepôt a sraníčka
maminka-akože ja začala vážiť ako v 5mesiaci tehotenstva pri dvojíčkach. cez vianoce som pribrala 3kg a som akon slon . ja len žerem a žerem, sory za výraz ale to sa nedá nazvať papaním
zuzanka - tak na oslvay mne sa osvedčilo, skoro vždy musí byť pečená kačica s nočkom, alebo plnené prsia a nakrájané ako jednohubky, plnenné lístkové cesto budď syrom , salámou, kápiou, uhorkou alebo hubou praženicou, poprípade šalát či už z kyslej -nie kvasenej kapusty, alebo cviklový, skrátka šalát, ačo veľmi ľúbia je plnený sendvič
neviem či ti to pomôže ale neviem v čom konkrétnom otrebuješ pomôcť

miselin
27. dec 2008

Jééj Janka pekné fotky zo Štedrého dňa 😀 Mi veru Domču pri darčekoch nemáme ani s darčekmi odfotenú lebo stále pišťala, fotili sme ju až tesne pred spaním a aj to máme asi len 5 fotiek, kde sa ako tak tvárila ☹ Tak som sa tešila ako ju pofotím pri stromčeku a takto to dopadlo stále len reve 😒 Domča ešte tiež nevie štvornožkovať, teraz rada stojí, ale to ju musíme postaviť, lebo samej sa jej nechce nič, stavie sa sama len keď ju držím na rukách tak sa zapiera, ale trošku už ustojí a stále tancuje, musím jej púšťať pesničky na klavíriku a potom začne drtiť ako o život 😀 😀 Bože šak už tie hračky nemáme ani kam dávať aj teraz na Ježiška dostala takú kopu a ešte sme boli dnes v tesku tak som jej zase kúpila ale ešťeže máme ohrádku to máme úložný priestor na hračky 😀