Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

jankabambulka
26. feb 2010

ahojte
nepáči sa vám rozkvetová školka? inak ja som mala tiež problémy raz s jednou učiteľkou a vtedy sme to riešili cez riaditeľku.
ja som teraz úplne mimo , že nezoberú deti.. to je sila
ja mám možnosť na dedovec ale to je hoodne od ruky a najviac by sa mi páčilo asi orlove ale o tom chlap nechce ani počuť

kaciatko68
26. feb 2010

Dnes je akosi škaredo, tak ak by sa niekomu chcelo prísť na kávičku, tak prídite 🙂.

ivka000
26. feb 2010

ahojte tak my sa od rána trápime s boľavým bruškom mm mal včera brušnú chrípku a dnes pre zmenu ja s Kubkom. na raňajky som si dala hylak od vracania a prehánania a zatiaľ statočne odolávam ale malý už od rána stone nič nepapá a už aj vrackal a chúdatko zaspal mi na kolenách. tak uvidím ako to bude pokračovať ☹
zuzi dnes mala v pláne doniesť ti po hudobke tie cd ale nemám síl a nejdem nikam aby som vás nenakazila ☹ ked budem fit tak ti ich donesiem.

peťa bola si na hudobke? a bola aj markíza?

ivka000
26. feb 2010

idem si aj ja ľahnúť kým kubko spí nech sme rýchlo zdraví 😉

ludka_r
26. feb 2010

Fuha, veru, škaredo je. Ale to je ako naschvál. Zrovna dnes, keď cestujem aj s malým vlakom do ZA ☹ A to nemám pre neho ani pršiplášť, ani nič podobné.. Tak budem len dúfať, aby sme nezmokli..
Dadula, skúšku máme len tí, čo boli na prednáške a to preto, že budeme mať ešte v pamäti bankovú simuláciu, čo sme tam robili. Tak snáď ma pamäť nesklame..
So škôlkou ja problém nemám. Prihlášku som tam odovzdávala 16.2., tiež máme čas až do 15.3. O tom, či ho zoberú, sa dozviem až o rok. Ale ja som dala Vilka až od septembra 2011, nie od mája, tak snáď ho vezmú. Len dúfam, že pri tom druhom nebudem mať také problémy,ako Vy, tiež by som ho dala až keď bude mať práve tri, ani skôr, ani neskôr.

miselin
26. feb 2010

Babýýýý mne dnes spala malá úplne celú noc bez prebudenia 😲 Už dva týžne je ako med( aj keď sa stále hádže o zem ale to ju tak rýchlo asi neprejde 😒 ) Tak neviem čo si mám o tom myslieť, či zase len ticho pred búrkou alebo už bude dobrá navždy 😕

jankabambulka
26. feb 2010

misel-dúfaj , že navždy. my neprespíme ani keby sme sa ....

katka.carska
26. feb 2010

nas tatino bol v skolke pri kupalisku, no povedali mu, ze sance su male, najskor predskolaci, potom surodenci, potom pracujuce maminy a az potom ostatni, ale prihlasku si dame, lebo matusko sa uz taha za detmi. Pri Fialke sme este neboli, uvidime.
No tam, kde sme byvali predtym, uz Matusko nejaky cas chodil do skolky, bola som tam dokonca s nim cely cas - ale dedina je asi nieco ine. Malo deti, niektore nemali ani 3 roky, no boli i take, co nemali dva. Ale neboli tam jaslicky a skolka rodinneho typu.
Fialka a kedy chodite von ? Zeby si Terezka skusila kocikovat 😀 Matuska to naramne bavi - pokial sa este Ondrik akotak chce aspon tu polhodku. My totizto obycajne zaparkujeme na tom ihrisku pri vas.

petra5258
26. feb 2010

ivka na hudke sme boli len styri a markiza zasa nebola lebo pani redaktorka je chora 🙂 takze ta buduci piatok neminu, my neprideme lebo ideme s tatinkom do rakuska a inak dnes ideme na ten plavecky kurz s linduskou do trencianskych teplic tak som zvedava ci sa nauci potapat, trva to do nedele tak ma 3 dni cas tak drzte palceky 🙂

sebastianela
26. feb 2010

Tak ja dufam,že mi mojho zoberu od decembra 2011. Tu na dedine to az taky problem nie je. Beru tu aj od 2 rokov,len nesmie mat plienku.
Miselin! Tak to je skwelé! Moj mal zase v noci rokoko. Aj brácho mi vybuchoval na stenu. Potom som mu naložila 5 a 20,dala nurofen a bol hodinu kľud. Nás by za susedov nechcel nikto!!!

miselin
26. feb 2010

Dadulka prosím ťa nevieš kedy bude vo Včielke tá burza detského oblečenia? By som to tam chcela dopratať lebo to už nemám kde skladovať 😖

dadulaa
26. feb 2010

Misel, tak to myslíš fakt vážne, keď už nechceš odkladať veci? Neviem, kedy bude, ale skúsim to zistiť.. 😉

miselin
26. feb 2010

No ja to myslím vážne som tak minule nad tým rozmýšlala a neviem si predstaviť ako by som vodila Domču ráno do škôlky po prebdenej noci a ešte niesla plačúce mimi na rukách keby tiež nechelo byť v kočíku a ešte aj Domču popri tom naháňala, lebo to ona a disciplína nie sú kámošky, tak to by som bola úplne KO a môže sa stať, že by som mala ešte horšie dieťa ako Domča no a to by bolo už fakt nezvládnuteľné. poznám dosť veľa ľudí čo tiež mali také zlé dieťa a veru aj ostali len pri jednom 😒
Ja sa teda opýtam v pondelok vo Včielke, že kedy bude a potom vám dám vedieť ak by ste niekto chceli ísť niečo kúpiť alebo predať 😉

zuzka99
26. feb 2010

misel, ale zase može byť aj lepšie, čo vieš? Inak kamoška mala prvú strašne zlú, že už boli úplne psycho a išli do druhého dieťaťa, že už horšie byť nemože a nič ich neprekvapí, ale ako sa strašne mýlili. Vtedy si uvedomili, že tá prvá bola úžasná 😀 Ja som na pondelok nalanárila baby do Včielky a dnes som bola u zubára a kázal mi ísť v pondelok na RTG so zubami do nemocnice a v utorok aj so snímkom k nemu, tak neviem či to postíham 😠

kreksina
26. feb 2010

ahojte babulky, tak my sa stále trápime. Jedna je na atb a vraj má veľkú nosnú mandlu-nemáte niektorá skúsenosti s "nosnými mandlami"? Treba byť pri vyberaní hospitalizovaní, robí sa to pod narkózou u malých detí...????
No a druhá mi neskutočne vrieska- dr konštatovala, že zuby /má len 4m/ ☹

xsunx
26. feb 2010

kreksina aj Olivii vysli prve dva zubky v 4m 🙂
a nosne mandle mi vyberali ako 5 rocnej a nebola som pod narkozou a lezala som v nemocnici ... ale to bolo davno, ako je to teraz neviem ...

miselin
26. feb 2010

Zuzi no veď ako sa poznám tak by som mala to druhé 100krát horšie ako Domču ak nie hneď dvojičky 😖

Maťa kámoškinej malej vyberali nosnú madľu asi okolo roka a sa mi zdá, že bola pod narkózou, lebo mi tušim vtedy vravela, že ju ani nepoznala keď sa preberala ale na 100 percent ti to nepoviem 😒 Držím palčeky nech ste čím skôr fit 😉 A bruškom to nebude? Tiež jej mohla aspoň výter zobrať či nemá náhodou bacila alebo tak nejak 😒

zuzka99
26. feb 2010

kreksi, u detí neviem, ani ako s nosnými, mne chceli vyberať krčné, v dospelosti a mala som ležať. Bola som aj na príjme, ale nakoniec mi ich nevybrali. Ale myslím, že len do druhého dňa sa leží. takže na výtvarku neprídete?
Inak včera bola u mňa kamoška a spomínala nejakú kamošku, že aj tam bola a nakoniec sme zistili, že to u teba 😀

zuzka99
26. feb 2010

Mńa hneď napadol ten prípad, u v PB, ako vyberali tým dvojičkam mandle a tie tam ležali, ale tým brali krčné. A povedali, že to treba vybrať?

zuzka99
26. feb 2010

ivka, s tými CD si nerob starosti, stačí keď sa stretneme, nemusíš kvoli tomu ísť do Pb, hlavne sa uzdravte. Miselin, nepredávaj tie veci, uvidíš budeš ich predávať za babku a potom si budeš kupovať nové? Nezmestia sa do pivnice, alebo k rodičom, svokrovcom a tak?
sebi, tak to úspech po Nurofene v noci spať hodinu, super 😀 my sme tiež dnes zobudili o 2,00 celý barák, lebo krpec začal jačať, že prečo sme mu upratali hračky, keď on sa chce hrať a asi 10 min. tak škriekal 😠

dadulaa
26. feb 2010

Mojej kamoške malému budú vyberať nosné mandle, lebo strašne v noci chrápe a má stále zápaly dutín a že bude v narkóze a strávi tam 1-2 dni.

Zuzka, a nevytrhol ti ho ešte? to sa budeš trápiť celý víkend s bolesťami?

zuzka99
26. feb 2010

Baby, neviem aké mávate na Veľkú noc zvyky, ale čo tak tá chata vtedy, či?

zuzka99
26. feb 2010

Dadi, on dnes nemal čas, to len sestrička ma objednala na utorok a vypísala sprievodku na rengen, že mám prísť aj s tým. Ale už to moc nebolí, len to tak cítim, že sa tam tlačí
aj slávko chrápal v noci dosť dlho, boli sme aj na ORL pohotovosti a nosné mandle zväčšené nemal. Ale teraz tiež občas zachrápe a ideme bud. týždeň na poradňu tak to chcem spomenúť. A furt sa mu dívam do nosa, aké to tam má.

zuzka99
26. feb 2010

si mi nasadila chrobáka do hlavy, dúfam, že nám nebudú vyberať tie mandle. lebo Slávko celú zimu v noci občas zakašle a počujem, že má aj soplík v nose, a vždy ráno vstane, vysmrká sa, trochu pokašle a zase je celý deň až do budúceho rána pokoj. Cez deň nezakašle, ani soplík nemá, nič.... neviete čo to može byť? Alebo čo mu mám dávať?

ivetka007
26. feb 2010

Prišla som vás len tak narýchlo pozdraviť. Skoro každý tu je chorľavý, ani ja nie som výnimkou. Dnes som volala mm do roboty, či nemôže prísť domov, lebo som sa nevládala postarať o malého. Našťastie sa mu dalo. Akosi tá choroba nie a nie odo mňa odísť.
Inak s tými škôlkami ste ma prekvapili. Také dlhé čakačky? Aby som aj ja išla malého niekam prihlásiť.
Všetkým vám prajem skoré uzdravenie.

miselin
26. feb 2010

Zuzi práveže to nemám kam podávať, ja som toho oblečka mala do roka strááášne veľa a len mi to tu zavadzia a švagrovci asi tak skoro mať mimi nebudú a brácho nemá ani frajerku takže tam tiež nehrozí, aj tak by mi to len zažltlo dovtedy kým sa mi odhodláme na druhé, len dúfam, že ma v tom Domina nepredbehne to by nebolo Bohviečo 😖

dadulaa
26. feb 2010

Zuzka, neboj, isto mu ich nebudú vyberať, ten kamoškin malý je nonstop chorý, ide z jednej choroby do druhej, to by asi musel byť aj Slávko stále chorý...myslím, že také občasné zakašľanie nič vážne neznamená 😉 a musel by mať tie mandle dlhodobo zväčšené.

Inak pridávam sa k chorôbkam, cez zaslzené oči od nádchy nevidím poriadne ani na monitor, malý takisto ☹

dadulaa
26. feb 2010

ozaj, mne vyberali tiež nosné mandle ale bez uspatia, keď som mala 5 rokov a bolo to brutal, nikdy na to nezabudnem 😝 akurát tá povinná zmrzka po tom bola super 😵

miselin
26. feb 2010

No tie mandle to je iná masiareň 😝 Mne ich našťastie nevyberali, ale mne sa zdá, že kámoškina malá chorá nebývala,len poriadne chrápala, musím sa jej opýtať keď s ňou budem volať, lebo to bolo asi pred 5 rokmi, tak sa všetci pekne liečte až môžete ísť s nami do Včielky 😉

xsunx
26. feb 2010

dadulaa ani ja nezabudnem na tu zmrzku 🙂 doteraz si pamatam ako ma priviazali a posadili sestricke na kolena ... este mi nic nerobili a uz som bola od strachu hotova ked som videla co sa deje a tie nastroje 😢