Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
4. mar 2010

Baby, prosím vás možete mi poslať do IP čísla mobilov? Sa mi rozbil ten moj a mám nový a kontakty som mala uložené asi v telefóne a nie na SIM karte, tak teraz žiadne nemám. Som chcela aj volať miselin, kvoli Včielke a nedá sa.

kaciatko68
4. mar 2010

Zuzi, v školke mi vravela riaditeľka, že detičky idú do sauny dva krát po 5 minút. Tak na to by som saunu asi niekde inde neplatila, iba že by s ním jeden zatiaľ vonku a druhý ešte v saune. Inak si to na 5 minút neviem predstaviť. Posielam Ti nejaké čísla čo mám.

miselin
4. mar 2010

No tak malá je chorá do šľaka, dúfam, že nebude mať teplotu a ostane to len pri nádche 😒 V noci sme už vstávali 15 krát a teraz už spí lebo je taká uplakaná 😢 Na očkovanie pôjdeme až keď bude zdravá 😖

miselin
4. mar 2010

A ešte som sa zabudla pochváliť, že Domča už má konečne 9 kíl 😀 😵 Dúfam, že do dvojročnej prehliadky bude mať váhu aspoň ročného dieťaťa 😝 😀

miselin
4. mar 2010

A keď sa vyličime tak už budeme môcť dať stretko aj na detských ihriskách keď už bude pekne 😉

zuzka99
4. mar 2010

miselin, rýchlo sa vyliečte, snáď to bude len pri nádche. Jarka, a vy ste choré, či ste boli len na prehliadku včera?
Inak, tiež sa včera dr. nepozdávala výška malého, hneď brala tie rastové krivky a pozerala ich, ale vraj je ešte v tej tolerancii. Ale na tomto vidieť, že tí lekári fakt sa držia tabuliek.
My sme nakoniec tiež nešli do Včielky, sa mi samej nechcelo a začala som teda robiť zemiakové placky a poobede chceme ísť na priehradný múr na prechádzku. No ja som objednaná na kozmetiku a ešte som chcela ísť do mesta na nákup, tak neviem či nepojdu chlapi sami. A včera sme boli v Protetike, som kúpila malému botasky, také na suchý zips na jar, boli len za 10 EUR, asi ešte jesenný model, ale 9.3. majú dostať novú jarnú kolekciu. Ale čo, decku to je jedno či má minuloročný model alebo nový model, a tie sa mu páčili, aj mne a sedeli mu a mali dobrú cenu, tak som ich zobrala.
Ozik a zháňam taký ten šilt pre deti, keď sa umývajú vlásky aby netiekla voda do očí. neviete náhodou kde sa dá kúpiť, už som pobehala čo ma napadlo. A bola som aj v Detskom svete v tlačiarňach a všimla som si, že tam majú najlacnejšie papučky. Som vždy kupovala v Priore okolo 8 EUR, a tam sú tie isté za 6 aj čosi. Pojdem tam dnes kúpiť nové.

ivka000
4. mar 2010

aj my sme tam včera kupovali a stáli 6,70 a tiež potrebujeme nejaké botasky lebo tie čo má sú mu tak akurát a jedny tomu môjmu prasiatku nestačia a ešte neviete náhodou aké najmenšie číslo sa dajú kúpiť detské gumáčky? tei papučky som mu kúpila 14 neviem aké je to číslo žeby 21?

ivka000
4. mar 2010

misel rýchlo sa vyliečte aby sme dali to stretko 😉

zuzka99
4. mar 2010

ivka, ja vobec týmto číslovaniam nerozumiem, som mala aj takú tabuľku, kde to všetko bolo, aj dlžka noh v cm a vobec to nesedelo tak som to vyhodila

miselin
4. mar 2010

Zuzi a koľko Slávko meria a váži?

hasleerka
4. mar 2010

zuzi ste išli asi autom, bo som čakala že prejde a auto zrazu parkuje, kukám že to tvoj muž .. aj ty si v nom bola???

zuzi mali v protetike aj botasky,??? ja som myslela že len topky majú .. idem s babami 17teho na očné, tak sa tam skočím okukať

zuzka99
4. mar 2010

miselin, 12,5 kg a 86 cm

hasleerka, to sme boli my 😉 Ja som chcela botasky, neviem teda čo sú topky, ale ja som kúpila, také ako botasky, ale na také 2 pásiky na suchý zips

kaciatko68
4. mar 2010

aj my sa chystáme po 9.3. do Protetiky na topánky. Inak taká dvojstrana sá dá pozrieť na stránke protetiky - už tam majú jar, leto 2010. Celkom dobre vyzerajú a budú aj pekné tenisky. Linda váži tak okolo 14 kg - oblečená máva 14,3, 14,4 a naposledy som jej namerala 92 cm - ale to bolo tak pred mesiacom. Ale Linda bude určite dosť vysoká po mm, keď má 196 cm. A Slávko zasa maličký ani drobný nie je. Tak myslím, že je to OK.

petra5258
4. mar 2010

kati nam vraveli na tom kupani s detickami co sme boli ze deti mozu byt v saune 15 minut ale len raz tak teraz neviem... inak baby uz len 2 klince a mam stajnu tak mi poslite prosim nech uz m am kam dat koniky,dakujem

zuzka99
4. mar 2010

No to Linduška je teda riadna baba. A peti ako bolo ináč na tom pobyte, popíš bližšie, čo ste robili, aké máš pocity z toho, či sa to oplatí....a v Rakúsku ste pokúpili?
Zajtra sme mali ísť preč, tak som nič nevarila na zajtra, ale sa to zrušilo a teraz keď malého uspím musím teda rýchlo variť. Alebo pojdeme niekam na menu 😉

petra5258
4. mar 2010

zuzi dobre bolo, hotel bol fajny aj strava a plavanie sa mi pacilo, linduska sa vie na povel aaaa sup nadychnut a zadrzat dych len ked ju ponorime sa jej to nepaci, musime ist na to pomaly, ukazali nam detske masaze a ako sa mame pohybovat s detmi vo vode a instruktorka bola strasne mila, spievala detom a do toho sme s nimi robili co nam kazala, pacilo sa mi ale ta cena je strasne prehnana, volali nas aj nabuduce ale myslim ze uz by nam nemali co nove ukazat len by z nas cucali love a spievat jej vo vode viem aj ja, pojdeme na ten plavecky od troch rokov co je v pb potom, dovtedy to zvladne vo vode aj so mnou 😉 .

petra5258
4. mar 2010

jaaaj a v rakusku skapal pes ziadne akcosky no to je drzost🙂 v nedelu prideme do pb tak potom by sme mohli ist uz aj konecne von co baby? 😎

andulkau
4. mar 2010

Ahojte ,tak som tu dlho nebola.
Vsetkym chorym nech ste rychlo zdravi.

Zuzka ja platim u zubara vzdy okolo 40 € tak si s toho nic nerob 😠 .A to mi robi jeden zub(biela blomba) a ja si davam vzdy injekciu, lebo sa bojim. 😉
A co sa tyka maleho ,ze vrieskal u Micudovej ,tak si s toho nic nerob.NA nasu nemate.Lebo ona len ideme do nemocnice tak vrieska ako tur.Prideme do cakarne to sa nevyzlecie a caka.Potom ju musim prehovarat a zabavat aby zabudla kde sme. ☹ .A ked vchadzame do vnutra no horor.Vsetci vedia ,ze sme tam. 😅 .V utorok sme boli na alergologii no strach doktorka si musela zapcha usi ☹ .Mozno sa to casom zmeni.
Nasa je tiez dost velka po mame 😀 meria 97 a vazi 15,5. 😎 A keca jedna radost az moc. 😅

Tak pekny vikend vam prajem, mna caka pracovny 🙄 .Ale ma byt dost zima.

xsunx
4. mar 2010

zuzi aka hamba, Slavko nie je jediny ktory place u doktorky, len ostatne deticky pre to ze uz chcu ist prec a Slavko preto ze tam chcel este ostat kvli motorke 🙂 mz nie sme chory, mala nema teplotu, ani kasel len uz dlhsie jej tecie z nosteka, len taky priesvitny soplik, a tiez nas mali ockovat tak som radsej s nou isla ze co a ako ... tak ju neockovali a spravili jej poradnu a popocuvala ju ... tak Oli meria 75 cm a vazi 9300g

miselin
4. mar 2010

Jarka tak to máte ideálne miery 😉

Seby kedy dojdeš do PB?

kaciatko68
4. mar 2010

Saunovanie dieťaťa
Platí zásada: krátko a intenzívne. Dojčatá (blahodárny vplyv na pokožku) a deti saunujeme pri nižších teplotách (ca. 35-80°C), čas v saune by mal byť od troch do desať minút. Verte pocitom dieťaťa, nenúťte ho v saune ostávať dlhšie len preto, že ste za ňu zaplatili, snažte sa o pozitívny zážitok. Všímajte si, kedy začína byť dieťa nepokojné, vrtí sa, stráca trpezlivosť a je mu dlhá chvíľa - najvyšší čas ísť zo sauny von. Potom dieťa pomaly ochlaďte pod sprchou alebo v bazéne, voda však nesmie byť pre dieťa ľadová, aby nedostalo kŕče. Vlažná úplne postačuje. Potom ho zabaľte do osušky alebo župana, prikryte a nechajte ho ležkať. Nezabúdajme, že deti „vychladnú“ rýchlejšie. Ideálne je tento proces ešte dvakrát zopakovať, ale treba brať ohľad na to, ako to dieťatko zvláda. Do sauny nemajú ísť deti s plným bruškom, teda posledné jedlo by malo byť približne pred dvoma hodinami a po saune je potrebné, aby sme im doplnili tekutiny.

zuzka99
4. mar 2010

počujte, neviete v čom chodia deti do školky? Objednávam malému nejaké oblečko a neviem či viacej nejaké pekné pohodlné teplákové súpravy, či rifle, menžestráky a tak. Čo myslíte? Ako sa tam deti obliekajú

xsunx
4. mar 2010

miselin vies ze ani netusim ake by mala mat v jedenastich mesiacoch 🙂
musim pozriet niekde tu tabulku ...

zuzka99
4. mar 2010

http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...

pozri tu, ste ideál, ešte aj trošku vyššia je 😉

kaciatko68
4. mar 2010

Toto som zatiaľ našla k saunovaniu detičiek. Tak to, čo povedala riaditeľka MŠ, by v podstate do toho času spadalo, no ešte som zabudla vtedy napísať, že je to mokrá sauna - okolo 60 stupňov tepla. nemali by ísť do suchej sauny s teplotou 90 stupňov.
A ako čítam, tak z toho berú ten zlatý stred 5 minút a dva krát 🙂.

zuzka99
4. mar 2010

No modelku Dominiku už aj malá Oli predbehla 😀 ale raz bude za to Domča rada, že je taká chudá

kaciatko68
4. mar 2010

Tak pozrela som podľa tabuliek Lindu - tá je na maxime 🙂

zuzka99
4. mar 2010

hej, ja by som išla do tej parnej, bylinkovej, solnej a pod. čo majú od 37 do 45st.

zuzka99
4. mar 2010

tak keď ich všetkých spriemerujeme tak sme na tom super

kaciatko68
4. mar 2010

Uf ja si veru nepamätám, či sa tam nosí niečo na prezlečenie .... Ale isto budem rada, keď sa to dozviem 🙂 . Zuzi a kde objednávaš oblečko ???