Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

hasleerka
8. mar 2010

fúha ivka, bud rada žes te dobre obišli, ... ja som ležala s babami na laryngitídu

zuzi som dnes nestíhala na cvičko, slúbila som deťom koláč, tak vypekáme ... aj som dosť prala, bo som piat,sob, nedela robila

sebi ja som mala chicco a s tým som bola tiež moc spokojná

fialllka
8. mar 2010

ahojte maminky

ivka: fuha, tak to ste teda fakt dobre obisli ... fenistil mu pomoze, to my nasadime vzdy, ku kalciovemu sirupu ak sme zachripnute 😉 nech ste cim skor fit 😉

peta: dnes som ta zazrela v Tescu s manzelom aj Linduskou 😉

babenky, nechcete ku nam zajtra na kavej kto ste zdravi??? 😉 okolo desiatej pol jedenastej? to by sme uz mali byt hore 😀 po ranajkach a aj upratane a navarene by sme uz mali mat 🙂
vonku je taka kosa, ze sa mi s malou velmi spacirovat nechce ... dnes ju vzala moja maminka a bola som jej vdacna, lebo mne bolo od rana tak vseliako ... takze mi to dobre padlo ...

zuzka99
8. mar 2010

Ivka, kvoli laryngitíde vás poslala? Mala podozrenie? Prosím ťa aké homeopatiká vám dala? Ja malému dávam fenistil, kalciový nie, myslíte, že by to malo stačiť proti opuchu a duseniu sa?

xsunx
8. mar 2010

no vidim ze vela drobcov je choruckych ☹
Olivia je zatial konecne ok, tak hadam uz konecne vo stvrtok absolvujeme ockovanie co sme mali mat v 9-10 mesiaci.
drahy kupil listky na Carmen do ZA na zajtra vecer, tak sa pojdeme kulturne vyzit 🙂 len som zvedava co si obleciem ked do nicoho nevlezem 😠

ivetka007
8. mar 2010

Ahojte dievčatá, vidím, že väčšina je chorých. Aj my sme dnes boli u doktorky, atb zatiaľ chvalabohu nemáme, ale keby sa to zhoršilo, tak nám hrozia ☹ Som už z toho na nervy, mám pocit, že sme stále chorí. Malý to chytil od mm - teplota, soplík, dráždivý kašel. Robili aj mu výter u nošteka, tak vo štvrtok uvidíme.
Jarka, tú Carmen vám normálne závidím. Aj ja by som šla. Ale mm také predstavenia nemusí (musela by som si nájsť náhradu 😀 ) a neviem, kto by mi na tak dlho vzal malého.

zuzka99
8. mar 2010

to čo je za obdobie? všetci sú chorí... asi to striedanie počasia, najskôr sa oteplilo, teraz zase mrazy...

zuzka99
8. mar 2010

juj a zabudla som sa pridať ku Dadulke a popriať krásny sviatok 😵 ja mám dnes príjemnú spoločníčku na oslavu - žehličku a 4 práčky vypraté čakajúce na ožehlenie. Ešte ma čakala aj ATA v kúpelke, ale tej som dala dnes voľno. Vy ako trávite večer?

zuzka99
8. mar 2010

ivetka a vám dala čo? Ja len porovnávam, aby som vedela čo zaberá na takéto stavy... Baby a skúste cibuľu s medom, cibuľový čaj a takéto. Ja neviem, ale mám pocit, že Slávkovi to supeeer zaberá (klop,klop, klop)

dadulaa
8. mar 2010

zuzka, cibuľa s medom sa u nás tiež osvedčila 😉 zaberá vždy...to máš "krásny" večer 😝 ja nenávidím žehlenie, radšej by som robila všetko ostatné, len nie to 😒
no dievčatá veru nepíšu ako oslávili dnešný sviatok, tak asi nijako 😅 my sme si dnes kúpili nového škrečka, lebo ten predtým nám skapal, tak sa malý z neho vytešuje 🙂

ivetka007
8. mar 2010

Zuzka, dala nám sirup od kašľu Prospan, fenistil kvapky a Pamykon do nosa. Pošli mi, prosím, recept, ako robíš cibuľu s medom a aj čaj. Ďakujeeeem. Inak skúšala som mu dávať homeopatický sirup Stodal, ale mám pocit, že akosi mu nezabral. Vraj u homeopatík chvíľu trvá, kým zaberú, ale v návode je zase napísané, že ak nezaberie do 3 dní, tak treba ísť k lekárovi.
Tiež vám všetkým prajem krásny sviatok 😉 Ja to trávim tak, že každých 15 min. som pri malom. Za chvíľu sa bežím osprchovať a idem spinkať.

ivka000
8. mar 2010

dadula to musí byť radosti so škrečka a čo si spravila tomu predošlému 😀 ???

ano zuzka mala podozdrnie či to nemal pirpuchnuté ale našťasite nie ale na tom krčnom povedala že treba ten fenistil inak asi do večera by sme sa asi aj my pridali do klubu hospitalizovaných ... a vraj ten by mal opuchu zabrániť tak dúfam že splní účel. doteraz jakubko papal liečiky v pohode ale myslým že po tejto skúsenosti so všetkými ,,hnusobami,, čo do neho tlačíme večer skoro všetko úspešne vypľuval po nás 😖 a bude si to pamätať nadlho.
tie homeopatiká sa volajú HOMEOVOX, DROSERA COMPOSE.

s domácich receptov: my robievame aj čajík s medom pár kvapiek oleja a alpy 😀 (nech je lepšia nálada) ale super to ukľudňuje hrdlo a nedráždi tak na kašeľ 😉

inak som ho zabudla pochváliť už asi týždeň ho drží ,,nová móda,, učí sa papať sám dokonca jogurt spapá skoro celý a s minimálnymi stratami s polievkou je to už horšie ale napapá sa. Síce musíme asistovať a zbierať jedlo po celom stole prípadne kuchyni ale ide mu to celkom dobre. od kedy vám deti papajú sami?

fialllka
8. mar 2010

no ja som travila vecer pri paprikasi, co som varila a pri jedeni, bo ma bolel zaludok 😖 a telke s vylozenymi nohami a casakom v ruke 😉

no nam nastastie vzdy zabral kalciovy sirup na hlasivky, fenistil, a stoptussin proti kaslu, teda vzdy ked sme chytili sople a kasel a pod ... no dufam, ze nas sa choroby vyhnu velkym oblukom, bo nerada by som nieco aj ja schytala v prvom trimestri 😖

ivka000
8. mar 2010

a s tým MDŽ to malo byť tak že sme mali ísť včera do Tatier len tak od rána do večera niekam na túru ale nič s toho nebolo a náhradý program sa nekoná malý drichme a pred chvíľkou som na neho kukla a už tam drichme aj starší 😀

ivka000
8. mar 2010

a ešte nám dala aj stoptusin ale ten som mu dnes ešte nedala ved tri krát denne má kalciový, fenistil a ešte to homeopatikum už aj to bolo na neho dosť ten stoptusin kázala až tak zajtra. večer mu nedám tie homeopatiká ale stoptusin. aj to neviem ako do neho natlačím 😒

fialllka
8. mar 2010

ivka: tak to je maly sikulacik ... my papame uz vsetko samy, okrem polievky ... to sama papa, ale ja asistujem, drzim misku tesne pri brade a tiez ju druhou lyzickou krmim, lebo to by sa nenajedla 😀 a Terezka ked je spinava a to by bola isto cela ukickana, tak by prestala jest a revala by 😀 😅

no MDZ ignorujeme ako sviatok, rovnako ako aj valentina ... my sa chytame len na den matiek, vyrocia svadby, narodeniny a len tak mimo roka, ked mi chce manzel urobit radost a mi donesie kyticku 😉

ivka000
8. mar 2010

inak to bolo prvý krát čo sme boli s chorobou u doktorky vždy sme to zatiaľ zvládli doma sami

ivka000
8. mar 2010

ani my nejako neoslavujeme takéto sviatky to je len náhoda do tatier sa chystáme už dlho 😀 a mm to mal ako zámienku ale nevyšlo mu to

ivka000
8. mar 2010

zuzka aj ja chcem cibuľové recepty 😉

fialllka
8. mar 2010

babenky: my tu cibulu robime tak, ze nakrajame cibulu nadrobno a zalejeme jednou-dvoma lyzicami medu, tak aby cibula bola ponorena ... a potom to pusti stavu a tu stavu pekne uzivame ako kvapky 😉 ta stavicka je len zvrchu ale cim dlhsie je cibula nalozena, tak tym viac pusta stavicku 😉 taky recept mame my, a vy zuzka?

petra5258
8. mar 2010

ahojte babeny aj my sme boli rano u doktorky, stretli sme sa tam s ivetkou a aj nam robili vyter, dufam ze vysledky budu v poriadku... a boli sme aj na koznom lebo ma nejaky ekzem okolo ocka, sli sme s lekarne s plnou taskou liekov este aj s nutrilonmi no vypadalo to skor akoby sme sli z obchodu.
fialka aj ja som vas videla len uz sme boli od vas daleko, nabuduce pokecame🙂
inak ja som dnes dostala nausnicky od muzika a to som ani nevedela ze je mdz 🙂
zajtra idem na dedicske konanie po tatinovi takze to bude zase v uvodzovkach pekny den tak uz aby bolo po nom... a liecte sa vsetci...
a co to stretko kedy dame nemate cas tuto sobotu? 🙂

zuzka99
9. mar 2010

ja ešte nakoniec tú šťavu precedím cez sitko a potom dávam po lyžičkách približne každé 2 hodiny.

andulkau
9. mar 2010

Ahojte ,tak vy ste tu skoro vsetci, akosi chori .Rychlo,sa vyliecte.

MI sme mali tu laringitidu pred mesiacom.Prislo to rychlo.Ja sopm jej teiz nasasila ako pisala Ivka .Kalcium ten musime vzdy,on tak premastuje tie hlasivky,Drozeru,Homeovox,fenistil,stoptusin je dobry uvolnuje hlieny,ale ked je obycajny len kaslik,tak nedavam drozeru ,homeovox.
Ani sa necudujem ,ze tie deti su chore ,ked je vonku taka zima.

ja mam dnes oddych iba navarim,uprecem .... 🙂 Deti su prec ,tak chvila pre seba. 😀

dadulaa
9. mar 2010

ivka, ja som mu nespravila nič, len už bol starý chudák, malý ho aj oplakal ☹
Tú cibulku s medom robím aj ja tak ako fiallka, len mu to dám do striekačky a on tú celú šťavu vypije z nej naraz, robím to tak 2x denne.

hasleerka
9. mar 2010

zuzi mňa čakal večer cif v záchode 😀 😀 😀 ... a teraz sa kamarátim s vareškou a práškom na pranie 😀 😀 😀

andulka máš dnes voľno???

ja zasypam cibuľu cukrom a dávam 3x denne, vždy robím večer, aby do rána pustila šťavu

zuzka99
9. mar 2010

andulka a si vyliečila laryngitídu sama?

ja to robím ten cibuľový sirup s medom, mi to príde zdravšie a máme litre domáceho medu, akorát som si dala ďalšiu dávku do chladničky, nech pustí šťavu 😵

a hľadala som na nete nejaké babské recepty na odhlienenie a strašne si tam baby pochvaľovali a ďakovali za radu jednej čo písala, že ona naseká cibuľu na drobno a dá do starej, čistej, bavlnenej ponožky, previaže motúzikom a zavesí dieťaťu na postieľku. Vraj je to strašný smrad ale pomáha a vytiahne všetko zlé....

ten cibuľový čaj robím tak, že dám do hrnca zovrieť vodu, keď vrie pridám na 1/4 nakrájanú cibuľu aj so šupami (poriadne umyté), také 2 min. ešte povarím a potom odstavím a nechám len luhovať a keď má takú farbu akurát, tak to precedím, osladím medom, príp. citrón a malému strašne chutí.

ešte som našla jeden recept: cesnak, maslo, med zaliať teplým mliekom a 2-3 x denne dať vypiť.

Ja robím aj majoránkový čaj, mám domáce bylinky, príp. čaj z kvetov divozela (skúste v herbárii v Dome služieb). No u nás po takomto liečení je po 3 dňoch po nádche. už len doznievajú také pozostatky, kašel už nie je a to 2 noci prekašlal celé

ak by ste niekto chceli domácu medovku, majorán, alebo šalviu dobehnite. Mám ju teda nasušenú, ale tie čajíky sú aj chutné

Peti, ja neviem ešte ako v sobotu, dohodneme sa koncom týždňa, veď nemusíme rezervovať stol, príp. stačí v piatok? podľa toho koľko by nás išlo

andulkau
9. mar 2010

Zuzka nie sama.Ked mozem skusam sama.Vzdy, ked uz vidim ,ze chyta hlasivky,tak jej davam tie lieky co som pisala.Ale naposledy nam dali antibiotika.Len Tamka chytila hlasivky jeden den,na druhy mala uz horucky 38 rano kaslala hrozne, ako hrniec .Hned som sa aj vecer isla zapisat na krcne,lebo som vedela ,ze nas tam posle.A ked ju pozerala na krcnom ,tak uz mala aj v krku hnisave aj hlasivky.
Ale ja som mala na tom vinu,lebo sme isli okolo 18 domov vecer,mala trucovala a plakala celu cestu v tej zime a chytila hned hlasivky.takze tak 😉

No ja skusim ten cibulovy ,ale neviem ci mi otvori usta.Alebo to davate aj do caju?A davate to ,ako preventivne alebo az ,ked su chori.

Hasly jasne mam volno,ale uz zajtra idem.

miselin
9. mar 2010

Čaute mi sme tiež ešte choré a ja už som aj chorá na hlavu okrem iného, dnes som s ňou už musela ráno vypadnúť von lebo to čo doma robila bolo už hrozné no a vonku hotová katastrofa a potom ako sa mi 2x šľahla o zem a potom mi utiekla a schovala sa za barák aby som ju nenašla mi už tak rupli nervy, že som ju tam vytrieskala a ťahala za ruku domov a bľačala po nej ako krava, si museli tí ľudia o mne pomyslieť a Domina sa len rehotala a to ma vytáčalo ešte viac, doma som potom od nervov asi pol hodinu revala. ja keď som nevyspatá tak som ako časovaná bomba. Od siemej rána do pol jedenástej nerevala asi 5 minút a stále chce byť len na rukách no a ja som chorá ako šľak a od štvrtku spím maximálne 4 hodiny a aj to nie vkuse a som už úplne KO. Ešte jedno takéto decko tak ujdem z domu a sa už nikdy nevrátim 😢

miselin
9. mar 2010

Ivka mne asi pred dvoma mesiacmi už pekne papala aj sama, ale už ju to prestalo baviť a viac ju baví keď ju necháš s jedlom samú to vylievať a potom dávať zase do misky a tak dokola, takže už ju musím zase kŕmiť aby aspoň čosi zjedla a ona si to tam pri tom vylieva a aj papá sama 😒 😠

ivka000
9. mar 2010

tak u nás bola noc chvalabohu v pohode spali sme so šiestej potom si cucol mliečka a pokračovali sme do pol deviatej a skoro vôbec nekašlal teda do tej jedenástej pol dvanástej pokašliaval ale potom som už nepočula 😉 tak dúfam že to už bude len lepšie už ani tak strašne nerozpráva ale ked sa smeje tak to je vtipné aký má hrubý hlasisko 😀

a tú cibuľku mu skúsim aj ten čajík ja si pamätám nám to tiež kedysi mamina robila ale bolo to hnusné tak neviem lebo ten kalciový len vidí a už ho neni a beží sa schovať 😀

petra5258
9. mar 2010

aj mne ho robila mama a potajomky som ho vylievala do kvetinaca a ten kvet mame dodnes 😀