Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
2. jan 2009

akorát študujem stravu od roka, už sa teším na ďalšie papanie, že nám zase pribudli nové potraviny, čo už možeme. Len stále neviem či možem do varenia KM a či treba používať ešte dojčenskú vodu alebo už vodu z vodovodu? Na nočník stále nechce, nechce tam chvilu sedieť, ho to obmedzuje, naučil sa hovoriť NIE, tak ked niečo nechce sám si povie, je to super. A skúšame fúkať noštek, normálne už mu to ide 🙂
Ešte asi miniem čo mám Lovelu a začnem prať aj jeho veci v našom prachu na pranie, no musím tak postupne, vždy jednu vec, keby sa vyhádzal aby som vedela prečo. No začal jedávať mandarinky, sa ide zblázniť za nimi, strašne mu chutia. Som mu dala jeden mesiačik nech skúsi, no on revy, že ešte chce a zmastil ju celú. Ale žiadna reakcia tak to bude asi v pohode. Idemasi spať alebo čo, na TV sa mi nechce, recept na zajtra som si našla, tak čo. Zajtra bude mať na obed hráškovo-mrkvovú polievku a zapekanú zelenú fazulku s vajcom.

kkaattkkaa
2. jan 2009

Zuzka, k tej vode z vodovodu vodarne vyhlasili, ze splna normu aj pre dojcata, avsak pre zbytky chloru by sa do troch rokov mala prevarat. Takze je v pohode, po prevareni-aspon teda tu v PB, inde neviem.
K tomu KM mi doktorka povedala, ze do troch rokov nie, ak chcem pouzivat mlieko, mam si vybrat nejake umele. Alebo ako alternativu pouzivat jogurt ci smotanu-kyslu.
Inak to NIE je novinkou aj u nas-posledny mesiac, aj ked Matusko sa ho naucil dost neskoro. Jemu tie slovicka nejako nejdu...
A nocnicek, ... "Nehody " mavame len obcas a cez den sa nepocikava, len spanie teda nevydrzi suchy, ale pytat sa nebude. Staci ho vsak davat cikat a plienka je cely den sucha. Ked nastane bojkot nocnicka, skoro vzdy zabierie klasicke WC s vlozkou-ako velky. Ale skusali sme "davat cikat" aj gumenne zvery co pistia, s tou dierkou dole(troba do nich nasat vodu). A to zabera na 100%. Takze Matus dava cikat misku, slona, zajka... a potom on.
Ale ja som zacala s nocnickom dost skoro, a odkedy vedel sediet (asi 10 mesiacov) donho kakaval-ale na Matuskovi bolo vidno ze ide ee...

majka.sibka
2. jan 2009

miselin...tak som sa posnazila a pridala som nejake fotecky...

kaciatko68...prekrasne foto a nadherny stromcek...

zuzka...krasne narodeninove fotky...hadam uz na rok nebudeme prave cez Maruskove narodeniny chori a vymyslime nieco take mile ako ty...toto obdobie je velmi krasne, Marek nam robi radost...sice sa do polovice prerezanu hornu stolicku a obcas si poplace, pre tu bolest...obdivujem jeho chodiace vyjazdy, jeho chut komunikovat, napodobnuje zvieratka...jednoducho si vyzaduje slovicka...je krasne byt mamou...slavkovi k rocku prajem, aby bol taky podareny a sikovny aj nadalej, aby ti zuzka robil len kopu radosti, aby bol slnieckom a smejulkom...

prajem vam vsetkym krasne dnicky...a uz idem spat...dobru nocku 😔

kaciatko68
2. jan 2009

No ja som sa tak minule " utrhla " vo varení, že jej idem uvariť také normálnejšie jedlo - zapečenú brokolicu s karfiolom a mrkvičkou - dala som tam ešte petržlenovú vnať, kyslú smotanu a žĺtko a k tomu zemiakovú kašičku a zjedla mužovi nezjedla z toho nič, tak s ňou išiel o hlade von na 1 hod. a potom som skúšala ja - tak zjedla 2 lyžičky a bolo po jedení. Tak som rýchlo vytiahla z mraziaku jedlo - čo som náhodou uvarila viac - inak nemrazím, ale varím na 2 dni a to zlupla, len tak zafičalo.
Nakoniec si to muž osolil a celé to zjedol 🙂.
Takže teraz neviem, asi budem variť ešte klasiku a k tomu skúsim aspoň zemiakovú kašu. Inak kúsky zeleniny je v pohode.
Naša drobča sa zasa naučila ukazovať a čo chce, tak na to ukazuje a robí k tomu "e" .

kaciatko68
2. jan 2009

Aha čo som našla : http://www.partytown.sk/
Tak sa tu hrabem a vyberám niečo na narodeninovú párty.
Zuzka, pozri to, ak budeš mať čas, či sú tam neni nejaké premrštené ceny oproti tomu, čo si kupovala.

zuzka99
3. jan 2009

jani, našla som tvoje nové fotečky, sú nádherné. Vy máte také krásne detičky všetci vo vašej rodine. Vedľa nás býva aj Nina, to je tiež krásne dievčatko.
Kaciatko, ja som tiež pozerala túto stránku, ale prišlo mi to zbytočné všetko odtial objednávať, ked to majú v Tescu a ja som ešte nakupovala v Ščokine v papierku, tam to tiež majú. Ale nekupuj, ak chceš ti donesiem, ostali mi čapice, servítky, píšťalky, sviečky, obrus, girlandy, balóny...všetko v jednom motíve. a mám to aj tak len v šuflíku, tak ti to dám. A v čom zapekáš? Ja si idem kúpiť takú malú zapekaciu misku, lebo mám len tie velké a to je zbytočné pre neho.
maji, veď ste mali krásnu oslavu, aj napriek tomu že bol chorý. A už ste všetci v poriadku? Aj ty?

jana30
3. jan 2009

zuzi, ja som si myslela že vy bývate na Rozkvete, a vy bývate na Strede?

jana30
3. jan 2009

zuzi - krásne fotečky z oslavy aj z vianoc, celkom ti závidím že už máte oslavu za sebou, nás to čaká o mesiac a vôbec neviem čo mám chystať a čo kúpiť malému na narodky 😉

miselin
3. jan 2009

Jééj Majka krásne fotky, Marek je také usmiate slniečko 😵 😵 😵
Zuzi aj mi chceme ísť niekam na dovolenku, ja som pozerala Francúzsku rivieru cez Tiptour a je to za super cenu a je tam plná penzia a dieťa do 2 rokov zadarmo, my sme tam už boli a veľmi sa nám tam páčilo, ja by som chcela ísť hlavne na piesočnatú pláž lebo deti sa na nej uhrajú, kámoška mi vravela, že ani nevedeli, že tam majú malého, že sa len v piesku hral

jana30
3. jan 2009

my sme boli v Chorvátsku na kamiienkovej pláži a tiež sme ani nevedeli že máme deti, podľa mňa na dovolenke sa všade deti prehrajú, tam je to úplne niečo iné, aj doma je určitý režim, ktorý na dovolenke neplatí, mne sa zdalo že na tej dovolenke bolo úplne super a to sme boli súkromne na priváte ale hneď pri mori, takže bolo super, katka chodila sama do mora - no s kamošmi bolo nás tam 5 áut, ja som si to super užila a to mal Maťko 5mesiacov, a ani sme nevedeli že tam je 😀 tento rok ak to vyjde pojdeme znova

zuzka99
3. jan 2009

ja som práve v Dieťati čítala, že pre deti je z hygienického hľadiska vhodnejšia kamienková pláž, práve že tá piesková je znečistená. Tiež som povodne myslela na Taliansko, sú tam pieskové pláže. že sa zahrá, ale asi sa zahrá aj s kamienkami, bude ich hádzať do vody...ešte asi uvidíme ako to vyjde v lete 🙂 zatial nechcem nič popredu dohadovať, len tak predbežne
jani, no, bývame na Strede, v tom baráku ako Nina. Hoď mi do IP ako Danka dopadla na operácií.

miselin
3. jan 2009

Ja sa zase bojím toho, že mi bude tie kamienky chcieť jesť a ešte sa tam zadrhne 😒
Zuzi nakoniec sme skončili pri Sunáre a za tie kupóny mi nič nenos a ešte doniesiem nejaké z tej dm bonusovej knižky ak by niekto chcel ale tie sú hlavne na kozmetiku a tie plienky Babylove ak by niekto chcel

miselin
3. jan 2009

Ešte som sa nebola pozrieť na tú Včielku lebo mi boli naši voziť malú ale ja začnem chodiť až od 12 januára to je vlastne o týždeň v pondelok tak dúfam, že sa tam už konečne stretneme 😀

miselin
3. jan 2009

Kačiatko koľkáteho má Linduška narodky?

zuzka99
3. jan 2009

jáj, ja som myslela, že tie kupóny sú z DM knižky. Ja idem 12.1. práve na poradňu a očkovanie, tak to asi nestihnem. Linduška to má 19. 1.

jankabambulka
3. jan 2009

čaute babenky , krásne fotečky z vianoc 😵 😵 😵

miselin
4. jan 2009

Nie to mi prišlo z Hami som sa zaregistrovala na ich stránke a prišla mi aj vzorka mlieka celé balenie a aj príkrm mäsový a frutapura.

zuzka99
4. jan 2009

tak to jej poviem nech sa aj ona registruje, oni tú značku aj mlieko pijú aj kašičky, tak ak by jej niečo posielali by to mala dobré, sem-tam nejaká zľava...

majka.sibka
4. jan 2009

miselin...pozerala som fotecky...dominika je uz velka slecna, krasne modroocko...ako nam tie deturence rychlo rastu...

zuzka...uz sme vsetci ok...teda nasa oslava sa na tie vase nechytala, ale co ked rodicia boli mimo...jedine drobec bol zdravy...

novinky od nas...marek keca ako kecosko...velmi sa mi paci toto obdobie, nakolko mne akosi vzdy v tomto cudzom svete chybaju slovka...a konecne si teraz nepripadam ako blazonko, ktory si sam rozprava ...lebo marek reaguje 🙂 🙂 🙂

momentalne mame divoke dni, stale sme volakde na navsteve, nakolko sme mnoho veci dost dlho odkladali...aj zajtra mame vyjazd...drobec to zvlada v pohodke, ale hadam od stredy, ked posleme ocka do robotky, nastanu u nas stare zname kludne casy...mamka so synkom budu kralovat hrncom, kniham...sranda je, ze mareka akosi zacali nudit niektore hracky-ved ich dostal tolko, tak ich idem kdesi odlozit, potom ich vytiahnem...hadam z nich bude mat po case radost 😉 🙂

a uz pisem hlody, tak sa majte krasne...pa 😉

zuzka99
5. jan 2009

maji aj my sme včera polovicu hračiek zbalili, lebo už sa nedalo ani stúpiť nikam a chudiatko nemalo ani kade bežkať. a pre nás keď stúpiš na nejakú kocku alebo lego, tiež každú chvílu bolo počuť len výkriky 🙂 tak tiež ich možno po čase vytiahneme a bude mať nové hračky 🙂 inak niektoré vianočné darčeky - hračky sme ešte ani nevybalili a rovno odložili. A s oblečením bude to isté. Ja neviem kedy mu všetko poobliekam, to aby som ho aspoň 3 x denne prezliekla aby mal na sebe všetko niekedy 🙂
no my sme tiež úplne mimo režimu, - najskor Štedrý deň, potom deň u našich, ďalší deň u svokrovcov, potom všetci u nás, potom ďalšia várka u nás, oslavy trvali 3 dni, potom Silvester, Nový rok u svokrovcoch, v sobotu naši u nás, v nedelu my u našich, zajtra ešte oneskorení gratulanti malému....

miselin
5. jan 2009

Ja mám hračky tiež podkladané v detskej v cestovnej postielke, lebo toho má tiež tolko, že až 😝 Dnes dostala zase nádchu tak dúfam,že jej skoro prejde 😖 Ja mám tiež strašne veľa oblečenia šak skoro polovicu nemala ani oblečenú 😢 Už mám jednu polku postele zahádzanú oblečením čo už nepoužívame 😒 a neviem kde to budem zachvilku dávať, lebo ja som na to oblečko a hračky dosť zaťažená 😝

kaciatko68
5. jan 2009

Mamimy, krásne fotočky z vianoc a osláv. Dúfam, že aj u nás to bude nejako vyzerať 🙂.
Vymyslela som si tortu - chcela by som dvojposchodovú a ozdobenú marcipánom. Tak to teraz hľadám, ako sa to robí. Na internete sú nááádherné detské torty.
Zuzka, ďakujem za ponuku, ale veci z osláv si nechaj, použiješ na budúci rok. ja to chcem tiež tak urobiť.
Na dovolenku chceme ísť určite do Chorvátska na privát - ak sa nám nepodarí zohnať iné, tak máme kontakt na dedinu pod Splitom - už sme tam raz boli - je to tam super - pláž menšia, nebolo tam veľa ľudí a maličké kamienky. Ale keby niekto chcel, zasa tam nie je po večeroch kde chodiť, ale to aj tak my nebudeme 😀.

Ešte musím ísť pozrieť do Tesca tie girlandy atď... a podľa toho sa royhodnem, či to objednám z internetu, alebo si to kúpim v obchode.

kaciatko68
5. jan 2009

Uf, stále tu píšem y namiesto z ☹.

kaciatko68
7. jan 2009

Kde ste všetky ??? ☹

zuzka99
7. jan 2009

už som tu, čítala som si o malom Honzíkovi. Čítali ste to? Je mi strašne 😢

kaciatko68
7. jan 2009

O akom Honzíkovi a kde ?

zuzka99
7. jan 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

predtým bola o to celá diskusia, ale radšej nečítaj, je to hrozne smutné

miselin
7. jan 2009

Ja som to tiež čítala a je to hrozné si to neviem a ani nechcem predstaviť 😢

zuzka99
7. jan 2009

niektoré vety ma tam fakt zarážajú od animan, ale nikdy by som tam jej to nenapísala...ale kamoška hovorila, že jej známej sa stalo to isté, bola na práškoch a presne to brala tak isto

zuzka99
7. jan 2009

baby, neprídete do obeda na kávu? deti sa zahrajú...