Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
14. jan 2009

Tak hlásim, že Domča ešte stále spí už od dvanástej a to tu sused ešte do toho poriadne vŕta. Bola akási šťastná keď sme prišli, ja budem musieť ísť do Včielky asi bývať 😀

zuzka99
14. jan 2009

A ja hlásim, že sme ešte dnes nespali a asi už ani nebudeme 🙂 A dokedy spala?

kaciatko68
14. jan 2009

Boli ste vo včielke ?

kaciatko68
14. jan 2009

Miselin, ty tam tak potichúčky pridávaš foto 🙂. Malá je zlatučká. My teraz spíme, cez obed spala len 0,5 hod a uz bola mrzutá. Tak som zvedavá, koľko bude spať teraz.

zuzka99
14. jan 2009

ja opravujem, aj malý zaspal. Vo včielke sme boli. Miselin, tak idem mrknuť nové foto. Nič nepovieš...

jana30
15. jan 2009

ahojte , musím ísť niekedy s vami aj ja do tej včielky, ale ani neviem kde na rozkvete je to, museli by ste mi to vysvetliť, a zahrajú sa vám tam deti? niekedy keď pôjdete pridám sa ku vám, ak môžem , lenže mne chodí Maťko o 11,00 spávať a včielku otvárajú kedy? asi o 10,00 či aj skôr?

miselin
15. jan 2009

Tak Domča včera spala 1,5 hodiny a potom ešte raz po 1,5 hodiny a potom od piatej do ôsmej pištala no a potom zaspala a v noci som k nej vstávala len 3 krát čo je teda za posledné obdobie obrovský úspech 😀 Dnes sa konečne naučila chodiť v pavúkoch aj dopredu tak je natešená, ale aj tak len reve 😀 Akurát ju šiel muž aj s mojím tatom voziť nech si trošku oddýchnem, lebo ja už som taká unavená, že už ani zaspať nemôžem, zakaždým keď k nej vstávam som ešte takú dobrú pol hodinu hore.
Janka moja sa tam ešte nepohrá len ju väčšinou vláčim na rukách, ale vždy keď odtiaľ prídeme, tak strašne dlho spí. A tiež mi chodí spávať okolo 10:00 ale vo Včielke sa jej vôbec ani nedriemalo a ani papať tam nechcela, jej sa tam páči 😀

miselin
15. jan 2009

Ozaj Zuzi včera som teda vyskúšala dať napiť z toho kúzelného hrnčeka a predstav si, že už mi z neho pekne pije, som bola normálne prekvapená. Mám ešte jeden ten hrnček ale od nuku ale ten sa mi moc nepáči lenže ten dostala, škoda no.

jana30
15. jan 2009

z hrnčeka? to náš Maťo ani za svet, máme ten avenťácky hneď po fľaši tam sú len také tri dierky a on sa začne hneď dusiť a vôbec to nevie prehltať, a skúšala som všeliaké tie hrnčeky asi štyri sme dostali ale nehrozí, jedine z fľašky, to Katka bola šikovnejšia, aj sa hovorí že baby sú omoc šikovnejšie, chalani sú strašne pohodlní, čo nemusia to nerobia 😀

zuzka99
15. jan 2009

Slávko už v pohode z hrnčeka, musím mu ešte dokúpiť ten náustok od 12 m čo sa používa. Má aj Babynova hrnček ale ten som ešte neskúšala, nech ho nemýlim. Jani s tými zlodejmi to je hrozné 😠 ruky odseknúť, ale keď zistia, že rádio nefunguje, možno sa poučia, aj keď takýto dementi asi ťažko. Ja som si myslela, že tú fotku čo más s malým je zo Včielky, že tam chodíte. Ale všimla som si, že to máte doma tak namalované, to vám kto robil? Včielku otvárajú od 9,00, ale my stíhame najskor o 10,00.

zuzka99
15. jan 2009

Baby na mňa leze nejaká chrípka, strašne ma všetko bolí a sa mi zdá, že mám aj teplotu. Dala som si Oscillococcinum a pred spaním si dám Coldrex, dúfam, že to zabere, lebo ma švihne 😢

miselin
15. jan 2009

Zuzi tak sa lieč, lebo v pondelok chceme ísť do včielky 😉
kačiatko už si vybrala tú autosedačku? Ja som si dnes vybrala dve ale kúpim jej asi tie od 9-36 kg, lebo šak aj tie sa dajú polohovať
http://www.slune-cz.cz/autosedacka-britax-evolv...
http://www.nej-kocarky.cz/chicco-neptune-2009/

miselin
15. jan 2009

Tá od chicca má normálne že aj isofix a to stojí len 3000kč tak sa mi to moc nechce veriť 😒

miselin
15. jan 2009

Janka táto tvoja fotka nemá chybu 😀 😀 😀 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

miselin
15. jan 2009

Janka ako často dávaš Maťka na šerblík, sa snažím učiť Domču ale neviem kedy ju tam mám posadiť, aby sa vycikala, dnes sa mi to podarilo dva krát, že sa aj vycikala ale neviem ako často za deň ju tam mám sadať, aby si tak privykla 😒

jana30
16. jan 2009

miselin, na nočník dávam Maťka keď sa mi chce, nie pri každom prebaľovaní, akosi sa mi nechce, a vystihnúť dať ho tam pred kakaním to sa mi podarilo asi 3 x , lebo on kakáva aj 5 x za deň a vôbec nie v nejakých intervaloch ale úplne hocikedy, niekedy ho prebalím a do 0,5 hodinky je znova dokadený, a vyciká sa mi do šerbla tiež len tak každý druhý krát, zo začiatku keď som ho tam dala tak on mal asi pocit že musí tlačiť tak sa skoro vždy vycikal a niekedy aj vykakal , ale čím dlhšie ho tam dávam tak je to striedmejšie, akosi mu to začína vadiť ten šerbel, musím ho teraz už zabávať na šerbli aby sa tam vycikal a zo začiatku to išlo v pohode samo, tak neviem čím to je

kaciatko68
16. jan 2009

Miselin, my sme vybrali v podstate tú istú, len ultra. Mám k tomu aj video. Budeme ju kupovať z Čiech.
http://www.ajuty.cz/shop/britax-romer-evolva-ul...

ja sa teraz bavím s tortou. Chcem spraviť dvojposchodovú s marcipánom. Tak vôbec nič nestíham ☹.

zuzka99
16. jan 2009

kaciatko a kedy máte oslavu? Zajtra? Kolkáteho je vlastne? Baby, my nechodíme na šerbel vobec, už som si aj povedala, že budem na to tvrdá a vždy to odložím, že však od zajtra. On tam totiž neobsedí ani sekundu, ešte ho ani nepokrstil. Keď ja som aj trochu lenivá, ho stále vyzliekať a skúšať ho tam dávať ked viem že nič z toho nebude ☹ No snáď nebude mať plienky ešte v škole. Inak mi veľa ľudí povedalo, aj som čítala, že na nočník deti za nič na svete, a potom rovno na veľký záchod s tou detskou doštičkou.

jana30
16. jan 2009

zuzka naša Katka na šerbel ani z svet, nohy vystrela a ani za svet som ju tam nezlomila, až keď mala rok aj 8 mesiacov začala robiť takú vec že ráno vstala a ona nechce plienku a sama si ju strhla dole, a keďže sa bála cikať po stojačky lebo to jej tieklo po nohách a mala z toho strašný strach tak sa mi naučila chodiť do perín , tam si sadla a nikde jej nič netieklo a každé ráno mi toto spravila, no Keď to bolo asi piaty krát, tak strašne som sa vytočila dostala vylágoš po holej a sadnúť na šerbel a strašne som vtedy po nej kričala v očiach som jej vydela že sa bojí, a odvtedy sa pýtala a v pohode chodila na šerbel a ani raz sa nepocikala a ani do perín už nešla, doteraz mám ten jej výraz tváre pred očami ako som po nej kričala, no ale zabralo, nasilu a tvrdo ale pomohlo, možno by som to tolerovala ešte dlho ale keď si našla zrovna periny - tak to teda nie! ona je pohodlná a ja potom budem spávať v pošvochtaných perinách? až taká tolerantná zase nie som 😉

zuzka99
16. jan 2009

som sa nasmiala, toto mi hovorila mama, že segra na šerbel ani za svet, raz ju nechala bez plienky a ona že sa tak dokadila, že všetko bolo od toho, tak mamu to už tak dopálilo, že sa nevypýtala, segre tak vynadala, že si to pametá doteraz a odvtedy akoby uťalo, už len na šerbel. Nikdy sa odvtedy nepocikala ani nepokakala. S majim tiež treba tvrdo, on počúvne len keď zvýšim hlas, vtedy poslúchne, niekedy musím na neho kričať pri prebaľovaní aby som ho vobec mohla prebaliť a obliecť.

miselin
16. jan 2009

To máte dobré, že vás aspoň vtedy poslúchnu, ja keď na to moje trdlo zvýšim hlas tak sa len usmeje a urobí si po svojom a mňa ide šlak trafiť, už som jej skúsila aj tak capnúť po ruke keď mi tu naťahovala kvet no a z toho mala ešte väčšiu srandu. Moja známa mala takú dcéru, že čím viac ju bila tým sa viacej na tom smiala a ju išlo poraziť a druhú mala zase takú, že ju len vyhrešila a pol hodinu pišťala 😀

miselin
16. jan 2009

Skoro som zabudla, že Domča dnes v noci vstávala iba raz no skoro som ráno odpadla, som tomu normálne neverila, asi ma zase pripravuje na ďalšie veľkolepé predstavenie tak asi chcela aby som sa na to vyspala 😖

miselin
16. jan 2009

Kačiatko aj ja si objednám autosedačku z Čiech šak to na niektorých stránkach vychádza aj o 2200sk lacnejšie

kaciatko68
16. jan 2009

Oslavu máme v nedeľu, ale ozdoby z marcipánu som robila včera a ešte budem dnes večer. Dve orechové torty som už upiekla dnes a naplním ich zajtra.

miselin
16. jan 2009

Vy si robíte iné starosti s tými oslavami 😲 Ja jej urobím len jednu tortu ale nebudeme robiť nejakú veľkú oslavu to až keď bude staršia

zuzka99
17. jan 2009

Baby, tak sa asi dlho neuvidíme vo Včielke, dnes som bola na pohotovosti, tak moja chrípka sa rozrástla do zápalu pľúc a som rada, že ma tam nenechali ležať. Ešte v pondelok musím na vyšetrenia, na pľúcne, k obvodnej a potom uvidíme. Horúčkujem, nemožem dýchať, ani sa pohnúť ☹
Kaciatko, gratulujem malej v predstihu, keby som sa nedostala na PC a užite si oslavy a hoď mi sem nejaké fotky 🙂 Vieš Miselin, keď to je oslava skor pre rodičov, malý sú len zmatení čo sa to deje, ale nášmu sa to ľúbi on je za každú blbosť. Tá oslava bola skor moja 🙂 Uvidíš, v apríli budeš celá na makko, že má prvé narodeninky 🙂

miselin
17. jan 2009

Júúj Zuzi rýchlo sa vylieč ☹ Ti teda teraz nezávidím a kto sa ti teraz stará o malého, ostane s tebou muž na očerke?
Vieš keď ja celkovo nerada oslavujem, ja som ani svadbu nechcela, len rodičia moc chceli tak sme nakoniec urobili ale len takú malú a aj krstiny sme robili len také malé posedenie takže možno preto, no ale veď možno uvidím 😉
Kačiatko ty pôjdeš v pondelok do Včielky? Ako dobre, že ste si vybrali rovnakú autosedačku ako ja aspoň ju vyskúšaš a mi poradíš, inak mne sa tá Britax strašne páči, ale ešte som ju na živo nevidela

zuzka99
18. jan 2009

Akorát sme sa vrátili s pohotovosti s malým, už je chorý aj on, muž je na antibiotikách od piatku, ja od soboty a Slávko od nedele. Malý chodí na celé dni k našim a len spať ho vozia domov kvoli kojeniu a jedeniu. No ja to nemám kedy ani vyležať, včera som behala so sebou, dnes s malým, zajtra zase so sebou... je to tu teraz úplne na nervy, total chaos, ☹

miselin
18. jan 2009

Zuzi ☹ ti teda nezávidí, už aby ste boli zdravý, ja rozmýšlam, že kým tie epidémie neskončia tak asi do Včielky chodiť nebudem, aspoň kým tá chrípková epidémia trošku nepoľaví, lebo sa bojím, aby ju Dominka nedostala.

miselin
18. jan 2009

Kačiatko blahoželáme Linduške k narodeninám, neviem kedy to presne má, lebo to v pase nemáš napísané tak dúfam, že sme sa moc neoneskorili s gratuláciou 😉 Ako dopadli oslavy? Už sa teším na fotky 😀 😀