Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

majka.sibka
18. jan 2009

Zuzka ...cim skor sa vyliecte vsetci traja...viem z vlastnej skusenosti, ze to nie je sranda, ked su vsetci chori...

Taktiez sa pripajam ku gratulacii a prajem vsetko krasne malickej Linduske k prvemu rociku vsetko krasne...

dorotka
18. jan 2009

kocky aku www stranku ma vcielka? mozno by sme tam aj my vyskusali ist ked budeme u babky a bude zle pocasie

kaciatko68
18. jan 2009

Zuzka skoré uzdravenie, ďakujeme za gratulácie. Linduška má narodeniny zajtra.
Kuk foto : http://picasaweb.google.com/kaciatko69/LinduKa#

zuzka99
19. jan 2009

ty kokso, jaké náááádherné torty, si sa pochlapila. dorotka, Vcielka je www.mcvcielka.sk

jana30
19. jan 2009

ahojte, no Katuška torty si mala fakt krásne, super to si robila sama? vy máte všetko tak krásne vyzdobené /stromček, aj aranžmá na stole, aj torty / to všetko robíš sama, musíš mať na to dobrú fantáziu a vedieť zladiť veci k sebe, fakt to máte krásne a malá Linduška k tomu no nádhera, Prajeme jej všetko najlepšie k prvému rôčiku, my budeme zachvíľočku tieť oslavovať, tak som zvedavá, náš Maťko už začal chodiť, už asi týždeň cupitá sám po byte - tak to stihol do roka, 🙂
Zuzka skoré uzdravenie 😉

miselin
19. jan 2009

Týýýý Kačiatko no parádne torty 😲 😲 😲 😲 😲 Teda kráááása až by mi ich bolo ľúto zjesť 😀 Si teda riadne šikovná a pripájam sa k Janke, že musíš mať teda riadnu fantáziu, mňa by taká ani nenapadla a aj keby napadla tak by som takú aj tak nevedela upiecť 😀
Janka Maťko je šikulko keď si už tak cupitá, som zvedavá, kedy sa tá moja herečka naučí 😀 Teraz by len stála ale postaviť sa sama ešte nevie

kkaattkkaa
19. jan 2009

Kaciatko, krasne, to navrchu je marcipan ? A robila si ho sama ?
Miselin, tak som nejak citala ako Dominika, drzim palce nech sa to zlepsuje. Ale napadlo ma, ci doma nema malo podnetov-jednoducho, ci sa nenudi. Kedze vo Vcielke sa jej paci, na to by to sedelo. A co na to jej spravanie povedala vasa pediatricka ?

miselin
19. jan 2009

Katka doma toho máme až moc, len to je ten problém, že doma to už má obkukané a preto sa nudí no a vo Včielke keď sú deti tak zakaždým robia niečo iné a preto ju to tak baví, ona sa strašne rada pozerá na deti, hračky ju bavia možno tak maximálne 10 minút. Minule sme boli u mojej tety a oni majú na dome samé obrazy v kúpelke majú asi 1000 rôznych krémov a ja neviem čo ešte tak tam ani raz nezaplakala a len sa stále dívala a všetko obzerala, ona by mohla ísť robiť hlavnú kameru do tesca to by ju teda bavilo 😀

miselin
19. jan 2009

Doktorka na to nič nehovorí, lebo najprv mala skoro do šiesteho mesiaca silnú koliku, takže preto bola upišťaná no a od šiesteho mesiaca jej idú zuby takže aj preto má bláznenie. No a druhá vec je tá, že ona moc nepotrebuje spať a aj preto sa tak často budí ☹ Včera spala za celý deň len hodinu a 15 minút no to bola od siedmej hore a išla spať o pol ôsmej, no a v noci vstávala len raz okolo druhej na kŕmenie(to už je druhý krát za tento týždeň čo vstávala len raz v noci inak vstáva zakaždým minimálne 4-10krát) no a potom bola hodinu hore čo stále kvákala, jej sa teraz tá hubka nevrie, od rána do večera sa vykecáva 😀 No a dnes urobila rekord boli sme vonku až 4 hodiny dve doobeda a dve poobede a ani raz nezaplakala takže tento týždeň samé úspechy. Ale aj tak mi to vráti aj s úrokmi počítam, že už tá jej dobrota dlho trvať nebude 😒

majka.sibka
19. jan 2009

Katka pripajam sa k ostatnym: si velmi sikovna...klobuk dole...torty boli prenadherne, tvorive a krasne...fakt by som sa bala do nich zahryznut...ale chutovo museli byt este lepsie...asi mi das nejake skolenie o peceni... 😉 ..inak aj fotky mate prekrasne...Linduske este raz vsetko naj...

Miselin...urcite ti to tvoja princeznicka vrati...vsetok cas, ktory jej venujes sa na nej odrazi...a je super, ze tak rada rozprava...

kaciatko68
19. jan 2009

Ďakujem za pochvalu. Torty som robila sama, akurát mi ich manžel upečené prekrojil a ešte mi pomohol uhladiť čokoládovú polevu na boku torty - zostávali mi tam z noža stále také šmuhy, tak mi to ofénoval a bolo to v poriadku - šikovník, že ? 🙂
Inak inšpiráciu som mala z internetu - kuk : http://www.pinkcakebox.com/a mala to byť dvojposchodová marcipánová torta.
Marcipán som robila sama, ale netrúfla som si ho vygúlať, tak som z neho robila len ozdobičky. Tak som chcela bielu polevu a tá sa robila strašne zle, tak z poschodovej torty skončili dve torty. Ale snáď sa mi to raz podarí 🙂. Inak mám teraz dosť problémov so staršou dcérou, bude mať 18 a neni jej rady a hlavne sa jej nechce učiť - tak som z toho dosť nešťastná ☹. Aspoň ten drobec mi robí radosť.

kaciatko68
20. jan 2009

Dnes ideme na ročnú prehliadku, tak potom dám vedieť miery 🙂.
Zuzka, už ste na tom lepšie ?
Maminy, mali by ste prísť ochutnať tie torty. Miselin, ty más auto ? A čo tak zajtra doobeda namiesto včielky ?

zuzka99
20. jan 2009

Ja som v noci o 2,00 ležala v posteli a slintala, ako by som si dala marcipánovú tortu. 🙂 No my nemožeme ochutnať, sme chorí. Ja som bola včera v nemocke, tak mi obvodná povedala, že zápal plúc to nie je, že len bronchitída. Komplet mi vymenila všetky antibiotiká a lieky. Ale už sme na tom lepšie všetci, ešte doliečujeme, kašleme a tak. A včera ma chytili ešte aj policajti, mi chceli dať 66 EUR pokutu ale som to urevala na 3 EURA. 🙂

kaciatko68
20. jan 2009

A to za aký priestupok a kdeže zasa stáli ?

zuzka99
20. jan 2009

Som bola v nemocnici a auto som zaparkovala tam oproti pošte, alebo tomu papiernictvu. Ale to nie je problém, len som potom vychádzala odtial smerom na námestie na Lánskej, okolo školky a tam ďalej. Je to akože pešia zóna, chodí tam ale milión aut. A oni stáli schovaní medzi tými kríkmi. Bývajú tam často, ich vidávam, aj keď idem pešo s kočíkom. Ale boli v pohode a mne to prišlo ľúto, že sme chorí všetci, zle mi bolo, unavená, ešte som musela na nákup, do lekárne, celé doobedie po doktoroch, malý doma reval a ešte k tomu nemá človek ani kde zaparkovať. A ešte 1x aj pokutu. Asi tam niekde bývala aj miselin, kde stáli.
Ideme na kontrolu vo štvrtok - chlapi a ja potom v pondelok, tak ak bude všetko OK tak v stredu by sme šli do Včielky.
A to si tie ozdoby z marcipánu nejako vykrajovala, napr. formičkami čo sú na linecké a tak. Ja milujem marcipán, potom mi dáš recept si urobím aspoň ten, nejakú obrovskú guču a budem si z neho odkusovať, mňam, už sa teším 🙂

jana30
20. jan 2009

hí a to tam dávajú pokuty? veď ja tadiaľ vždy chodím z nemocnice, no to som vôbec nevedela, veď tam je len jednosmerka nie?
🙄

kaciatko68
20. jan 2009

Tu je recept http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3934 - ja som robila ten s medom a rumom. Je fakt dobrý.

kaciatko68
20. jan 2009

Miesila som ho ale ručne, farbila potravinárskou farbou - dostať v jednote a TESCU a vykrajovala formičkami.

kaciatko68
20. jan 2009

Ozaj a zabudla som na miery z poradne - 80 cm a 10120g.
Ozaj Zuzka, ako valého vyšetrovala doktorka na poradni ? Tá naša je len popočúvala, postláčala, pozrela jej do pusiny a to bolo všetko. A potom sa ešte pýtala, čo malá vie robiť.
Ale stále sa mi zdá, že sedí s takým okrúhlym chrbátikom, tak som sa pýtala k ortopédovi ( potom teda povedala, že nesedí úplne rovno). Takže tam vo štvrtok pôjdeme. Som zvedavá, čo nám povie, ale aj keby nič, tak budem spokojnejšia.

miselin
20. jan 2009

No Kačiatko ja totišto nemám vodičák od 18tich to stále odkladám a neviem kedy si ho veru urobím 😖 Keď ja najradšej chodím pešo, keď ideme s mužom autom k našim na Lánsku tak nám to trvá rovnako ako keď ideme pešo a keď ideme priamo cez kopec tak som v nemocnici za 15 minút a to idem pomaly,takže aj preto to nejak neriešim.
Dnes som bola v meste a závidím mamičkám čo nebývajú na rozkvete, v meste sú uprevené chodníky a nie sú vobec rozd..ané ako tu šak mám kočík rozheganý jak keby som s ním po lúkach chodila. Tu z chodníkov absolútne neodhrňajú sneh a všade samá puklina to už aj v horách je lepší terén ako tu 😠

miselin
20. jan 2009

Inak toľko mamičiek v Považskej a píše si nás tu len pár, nechce sa mi veriť, že nikto nechodí sem na Koníka, alebo si potom s nami asi nechcú písať ☹ Veď sa popridávajte pokecáme 😉

miselin
20. jan 2009

Učím od včera Domču hrať sa chvíľu samú v ohrádke tak je tam asi 10 minút a zatiaľ pohoda, som jej kúpila zubnú kefku, lebo sa stále hrala s veľkou kefkou, tak je teraz taká šťastná a už ju má pol hodinu v hubke 😀

miselin
20. jan 2009

Inak teraz už keď zliezol sneh tak už môžem chodiť do mesta kočíkovať ak máte niekto záujem, Domča už tie 2 hodiny vydrží v kočíku takže v pohode 😉

zuzka99
20. jan 2009

ja mám záujem, ale až budúci týždeň 🙂 miselin, podľa mňa sem chodí viac mamičiek len nepíšu, len čítajú. Kaciatko aj ja idem s malým vo štvrtok na ortopédiu, teda ak stihnem, lebo ráno ide na kontrolu k obvodnej, o 10,30 je objednaný na ročnú prehliadku na kardiologiu a ortopediu neviem či stihnem. Nevieš ako tam sú? On má ísť k Frnčovi, a myslím že štvrtok je ten detský deň. Aj naša na poradni len zmerala hlavičku, odmerali, odvážili, popočúvala, postláčala bruško, hrdlo pozrela, fontanelu, zúbky, popýtala sa čo robí, ako papa, zaočkovala a toť vsio. Ale mieery máte dobré 🙂 to zas len my sme takí krpci ☹

kkaattkkaa
20. jan 2009

Miselin, v horach nie su chodniky vobec... Od nasho domu je najblizsi asfalt vzdialeny pol hodiny(neratam asfaltovu izolaciu na streche). Dost by som obdivovala mamicku, ktora by u nas kocikovala...

miselin
20. jan 2009

No ja som myslela tie lesné cestičky pre turistov 😀 A Rozkvet je niečo podobné 😠

miselin
20. jan 2009

dominike som robila celý týždeň ten vločkový odvar lebo ju bolelo bruško a do toho som jej robila Sunar no a tak pribrala za tento týždeň, že má líčka ako také buchetky a keď sedí tak už má aj pupek 😀 😀 Normálne keď sa smeje tak sa jej tie líčka až tak ovíňajú pri pusinke no taká je srandovná 😀 😀 máme aj pár nových fotiek v albume tak kuk

majka.sibka
20. jan 2009

Kaciatko...miery mate krasne...my sme na rocnej vazili len 9670 g...teda ste aj nas predbehli...

Zuzka...aj moj svagor tam zaplatil pokutu, ti policajti sa tam tak zamaskuju, ze ich vobec nie je vidiet...nech ti tie nove lieky zaberu...a neboj aj nas Marek je krpec...

Miselin krasne fotky 🙂

zuzka99
20. jan 2009

Maji, tak to ste aj tak stále o kilo ťažší ako Slávko. Miselin a to urobíš ako vločkovú kašu? Ja mu to tiež robievam s mliekom. Ale že by potom nejako priberal sa mi nevidí

miselin
20. jan 2009

To dám variť vodu a keď zovrie tak dám variť 1 lyžicu vločiek a nechám to variť pol hodinu, potom dolejem tolko vody kolko sa vyvarilo nechám ešte raz zovrieť a precedím, no a potom jej do toho zarábam Sunar. A je to dobré keď má bábo problémy s bruškom a aj keď má zapečené tak aj vtedy. A varila som jej to týždeň no už má sem tam aj záhybky 😀 😀 Musím ju cez víkend u našich odvážiť, či už prekonala 7kg ale to pochybujem. Ak to pôjde takto ďalej tak Dominka nebude mať v roku ani 8kg lebo ona nemá kedy pribrať, ona sa myká a kope aj keď pije mliečko no a keď je ostatné tak to mám problém jej trafiť aj do úst neobsedí ani sekundu. A v noci bola zase hore od 23:00do pol jednej a ráno už o siedmej hore a spala dnes hodinu poobede. A keď som bola vonku dve hodiny tak spala 15 minút 😒