Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

kaciatko68
20. jan 2009

Miselin, malá je už riadna kocka. Naša váha je podľa mňa aj tak nižšia, ako mala mať podľa rastových tabuliek na svoju pôrodnú váhu 3900g. Ale teraz už priberá máličko. Ja som dnes prvý krát varila malej puding podľa toho receptu, čo som tu písala ( len cukru som dala len trochu) z 3 dcl mlieka a skoro všetok ho zjedla. tak ho budem na striedačku variť s kašou a jogurtom na olovrant.
Zuzka a koľko ti toho Slávko zje za celý deň?
Ale ak sa ten vločkový vývar dáva do každého mlieka, tak za týždeň môže z toho pribrať.
Ja som ešte malej vločky nedávala. Mám na ne alergiu - a to som ich asi dva roky jedla každý deň ráno. Tak teda neviem, či ich radšej ešte malej nedávať.
Zuzka, hoď nejakú inšpiráciu, čo Slávko jedáva najradšej na obed. Neviem, čo budem zajtra variť...
A kde sú všetky mamičky z PB tiež neviem. Asi sme len my také internetové maniačky 😀

kaciatko68
20. jan 2009

Už mi to akosi divno píše. Idem už spať, som strááášne unavená.

zuzka99
21. jan 2009

Malý jedáva na raňajky 150 ml mlieka, niekedy aj niečo zje, vačšinou ale nič, desiata - ovocie (aj 3 manadarinky), obed plný tanier polievky a druhé, na olovrant dojedá buď obed ak nejedol druhé, že zaspal, na večeru nejakú kašu, robím domáce, nie tie instantné. Ale množstvá neviem, zje kolko zje. Dnes má na obed kelovú polievku a tofu na zelenine s ryžou alebo zemiakovou kašou, ešte neviem mám aj to aj to. Včera mal lososa, alebo paradajkovú omáčku s hovadzím, zapekanú zeleninu, rozne prívarky s vajcom, kuracie s brokolicou, polievky nejaké strukovinové, alebo vývar kurací, hovadzí, tekvicovú, brokolicovú, karfiolovú, zemiakovú s krúpkami, rascovú s vajcom...je toho strašne veľa, mám tolko receptov, že ani mu nestíham uvariť všetko čo by som chcela 🙂
a neviete kde sú nejaké tabulky podla porodnej váhy, kolko by mali vážiť? Viem že v roku sa má váha strojnásobiť oproti porodnej. tak to má aj kilo navyše, len vždy nejaké tabulky nájdem a potom zabudnem

zuzka99
21. jan 2009

zabudla som v rýchlosti, že na olovrant bud obed al. jogurt

miselin
21. jan 2009

Zuzi a to ti zje aj polievku aj druhé? mne má Domča problém zjesť aj tú polievku ale ja jej to vlastne robím ako keby druhé ale také redšie ako polievku 😒 Mne papá na raňajky okolo šiestej tak 140ml mlieka potom keď vstane okolo siedmej tak sa trošku pohrá a potom zje polku rožka s maslom dnes mala aj syr, potm trošku polievky a do hodiny sa dotlakuje mliekom, na olovrant jogurt s banánom a sušienkami a potom na večeru väčšinou mlieko a niekedy aj kašičku ale výnimočne moc ich papať nechce. no a potom sa v noci dotlakuje mliekom, lebo cez deň málo zje lebo nemá kedy takže asi tak

miselin
21. jan 2009

Dnes sme boli sDomčou na pizzu tu na rozkvete a bola dobručká, pišťákovala len keď si ju kamošky zobrali na ruky 😀 Naša domča je ako malé múzeum nechytať len pozerať 😀 😀

miselin
21. jan 2009

Tento týždeň spí celkom dobre, vždy sa zobudí okolo 23:00 a do jednej sa hrá a potom zaspí a zobudí sa až okolo piatej šiestej takže super. konečne od pôrodu sa aj vyspím vkuse aspoň 3-4 hodiny. Takto mi to celkom vyhovuje radšej sa s ňou budem v noci dve hodiny hrať ako vstávať každú pol hodinu až hodinu. Spím síce len nejakých 6 hodín ale vždy lepšie s jedným vstávaním ako ísť spať o desiatej a vstávať 15 krát to som potom vždy rozbitá

majka.sibka
21. jan 2009

ahoj...fuha, ked citam Zuzka, ako ti Slavko papa - normalne zasnem...Marek ma nejake cudne nejedave obdobie...som z tohto obdobia riadne mimo...druhe jest to nehrozi a polievka...maximalne 13 lyzic (detska polievkova lyzica, mensia od dospelackej...) Ja som uplne mimo, ked zacne krutit hlavenkou, ze nie nie jest...viem, ze sa mu tlacia stolicky, viem, ze sa casto kojime, ale je to tazske na moju povahu... ☹
ak mate nejaku radu sem s nou...budem vdacna...

miselin
22. jan 2009

Zuzi a to od kedy dávaš Slávkovi aj polievku a aj druhé? Lebo mne Domča ešte nechce jejsť také husté, že trebárs by som jej dala len zemiaky a mäso síce už papá veľké kúsky pekne si to požuje ale nechce husté z toho ju naťahuje, ona nechce ani pribináčika 😒

kaciatko68
22. jan 2009

Kto kupujete Nutrilon : kuk super akcia, my sme už objednali - http://www.nasimdetom.sk/6ks-nutrilon3-eazypack....
V akcii sú všetky čísla Nutrilonu.

kkaattkkaa
22. jan 2009

Zuzka,
s vahovymi grafmi som sa nestretla, ale rastove su na dieta.sk vlavo. Ale pokial ste Ok, asi to netreba kontrolovat.
a inak riadny papac! To Matusko doteraz nezje tanier polievky a druhe ! Na ako take jedenie sme nabehli az po roku-dovtedy vyhravalo mlieko.
Majka, neboj, to sa upravi, doma mame to iste, a naviac Matusko vyzera ako baculate babo aj pri tom male co zje.
Inak ked byval viac len s tatom (a nedostal mlieko)-pri nom sa trosku rozjedol, ale nemohla som byt pritomna-lebo "mliecko by vyhralo"
Drzim palce.

miselin
22. jan 2009

Ja tiež stále rozmýšlam či začať variť zvlášť polievku a zvlášť druhé ale ešte asi počkám, lebo to Domčiné papanie je tiež veľmi biedne a keď má náhodou polievku redšiu tak jej všetká vyteká z hubky lebo ona musí kvákať aj pri papaní a ešte do toho smíka takže toho papania ide viac na podbradník ako do bruška 😀

majka.sibka
22. jan 2009

katka tak dakujem 🙂 nas Marek ma niekedy dni, ked je maloco, no kojime sa stale...on by bez mna asi tiez jedol viac uvareneho...len to moje mliecko je stale najlepsie... 🙂
dnes papal normalne...ale vysla mu dalsia cas tej stolicky...tak uz tolko nestresujem...vcera ma to akosi zjedlo...pekny den vsetkym...a matusko fakt vyzera na papkaca... 😉

miselin
22. jan 2009

Kačiatko tie balóniky ste napúšťali héliom? Kde ste ho zohnali

zuzka99
23. jan 2009

Miselin, dávam polievku aj druhé od roka, akosi to tak samo prišlo, že som si všimla, že začal viac jesť tak som skúsila polievky a hrozne mu chutia. A najviac s namočeným chlebom. NIekedy zje polievku, ide spať a druhé potom.
kaciatko som pozerala ten nutráč, asi ho objednám. tak isto presne vychádza aj v ČR, hneď za hranicami. TAm v lekárni stojí 330 Kč, čo je asi 370 Sk, u nás stojí 450,-. Linduška ho tiež pije?
Katka, ja som práveže videla aj váhové tabulky, bola to taká tabulka že sa doplnila porodná váha a vyhodilo ti max. a min. hmotnosť. ešte sa doplnilo či je dievča, chlapec, bolo to super. ked som to našla a skúšala bol presne v strede intervalu

jana30
23. jan 2009

Zuzka a potrebuješ 6 ks? mne by stačili tak dve krabice, lebo mne malý pije nutrilon už len na večer tak mi jedno balenie vydrží aj mesiac, ja by som sa s niekým rozdelila na tú objednávku, lebo tam je min. 6 ks, nechcel by niekto?

zuzka99
23. jan 2009

jani, mne vydrží krabica 2 týždne a chcem mu ho dávať do troch rokov, takže ja využijem aj 2 balenia. Tak možeme objednať 2 balenia (12 ks) a 2 ks si vezmeš ty. Ale som sa tam teraz registrovala, a neviem, nikde sa ma to neopýtalo, kolkátku chcem. Ja potrebujem Nutrilon 3. Na obrázku je 2ka, tak neviem ako to vypísať. Aby nám neposlali dvojku. Vypisoval sa tam dátum narodenia, neviem či malého alebo moj, som dala malého, možno žeby podla toho poslali príslušné číslo?
A do ČR chodíme stále, tak ak to nepojde cez toto, kúpim vám Nutrilon tam.

kaciatko68
23. jan 2009

Dajte si mlieka, Nutrilon a vyhodí všetky. Mne to dnes už aj prišlo.

kaciatko68
23. jan 2009

Musíš dať ale presne do košíka číslo Nutrilonu, ktoré potrebuješ.

miselin
23. jan 2009

Zuzi už ste zdravý? kto ide v pondelok do Včielky?

zuzka99
23. jan 2009

ten Nutráč už mám objednaný, malý bol na kontrole včera, on je v poriadku, len ja som úplne hotová. už len čakám kedy zaspí, nech si možem lahnúť do postele. ja idem v pondelok so sebou na kontrolu. tak uvidím, ak budem aj ja dobrá, pojdeme v stredu. Zase aby sme vás nenakazili.
jani, teba som chcela, si písala, že malý ide spať o 11,00 a potom až večer? O kolkej? Lebo mne tiež teraz začal skoro vstávať, potom už okolo 11,00 zaspí a večer o 19,00 je totálne hotový. ledva vypije mlieko. ale nechcem ho dať spávať ešte podvečer, aby spal v noci. ale zase ho nechcem trápiť a udržiavať hore, ked je mooooc unavený

miselin
23. jan 2009

Mne tiež malá ide spať o pol jedenástej spí tak hodinu niekedy aj hodinu a pol a potom až večer o siedmej a potom sa v noci ešte hodinu až dve hrá 😒

miselin
23. jan 2009

Kačiatko prosím ťa čím si napúšťala tie balóniky?
Ja v stredu do včielky nemôžem ideme na poradňu, tak nestíham ☹ A neviem či pôjdem aj v pondelok lebo niečo na mňa lezie a chlap to teda neni 😒 Syále sa mi točí hlava a začína ma bolieť hrdlo, no zase bude zábava dúfam, že Dominka mi neochorie 😲 Zase nechce papať herečka jedna, zase musí schudnúť to čo nabrala šak sa ide v stredu vážiť tak hádam tam nebude tučná nie 😅

kaciatko68
23. jan 2009

Ale baby, všetky balóny sú dole hlavou 🙂 , sú len nafúkané.Dva na kraji boli také zvieratká - ako červík to vyzeralo a muž to nazval zdochnutý červík - keď visel dolu hlavou. Aj ja by som ich mala rada nafúkané tak, aby sa vznášali.
No aj ja som bola včera v noci hore snáď aspoň 15 x. Malá sa stále mrvila a nakoniec som si ju dala k nám, až nemusím stále vstávať. No a potom som zasa utisnutá na krajíčku a tak som si ráno pripadala, že som ani nespala.
Dnes sme boli na ortopédii s tým chrbátikom. Doktor povedal, že chrbtičku má v poriadku a vraj netreba ani cvičiť. Ale po troche cvičiť určite budeme. No a zasa hovoril o tom, že dieťa treba nechať sedieť až vtedy, keď sa samo posadí - a to buď zo štyroch, alebo bokom z ľahu. No a takisto pri chodení - žiadne pomôcky a chodiť môže až vtedy, keď sa samo postaví. A teda my s malou ani nechodíme - chodí sama popri stolíku, skrinkách stene. Inak je to celkom fajn, pretože ma nebolí chrbát.
Ale aj tak nechápem detské doktorky, prečo sa len vypytujú či sedí alebo chodí a neupozorňujú, kedy má vlastne sedieť, kedy chodiť, atď. Všetko aby si človek našiel na internete ☹ .

kkaattkkaa
23. jan 2009

Zuzka, to je presne nasa schema spanku, co si pisala. Rano vstavanie o 5-6, o 11 spat(pol hodka az hodka) a vecer o 7-8 zaspavat. Mne to tak vyhovovaalo, aspon som mala vecer pre seba a rano tak ci tak manzel vstava do prace a zobudil by nas.

o choroba prisla aj na nas-od susedov. Dostali sme opat zapal priedusiek a to aj syncek aj ja. Nastastie je to bez horucky. No minuly rok som s nim vtedy skoncila az v nemocnici a to taktiez nemal ziedne horucky.

kaciatko68
23. jan 2009

Kuk, čo som vygúglila, kedy treba ísť s dieťaťom k fyzioterapeutovi :
http://sedmikraska.mb-net.cz/view.php?cisloclan...

zuzka99
24. jan 2009

Kaciatko, toto som čítala aj niekde tu na MK, je o tom asi téma, lebo si to pametám, ale neviem presný názov témy. A to Linduška chodí popri nábytku, ale z ľahu sa nevie posadiť? Alebo aký má problém? Či len ten guľatý chrbátik?
MAlý tiež teraz aj kašle, bol u dvoch lekárov, vraj dýchanie má čisté, len asi po liekoch začal vykašliavať. Dnes ide k našim na celý deň a ja si dám Coldrex a idem si ľahnúť. KAciatko a chodíte k Frnčovi? Ja tam pojdem vo štvrtok, lebo minulý štvrtok mi tam zaspal, už bol po dvoch vyšetreniach u obvodnej a kardiologii, tak som ho nechala spať.
Miselin, vylieč sa radšej hneď ako neskoro. tak idem odviezť malého na prázdniny, pa

majka.sibka
24. jan 2009

kocky cim skor sa vyliecte...

jana30
24. jan 2009

ahojte, 😀 😀 😀
Zuzka a koľko si objednala toho nutrilonu? ja by som bola rada keby si mi dve krabice predala, 😉
a s tým spaním teraz je to hrúza v poslednej dobe vôbec nechce spávať v postieľke, ešte ked len zbadá že ho tam nesiem začne robiť nehorázne scény, ale nakoniec po 10 -15 min. plači tam zaspí ale spí tam len tak 30-40 minút tak od 11,30 - 12,00 - 12,30 no a potom poobede mi spí v kočíku aj hodinu až dve najenskôr tak do 18,00 no a potom ide v pohode spať o 20,00 - 21,00 ako kedy , ale to spanie cez obed sa strašne zhoršilo a to ho naťahujem aby vydržal aspoň do tej pol dvanástej , ked ho tam dám skôr tak tam bude hodinu vrieskať a nič, už som to skúšala a potom som si musela ísť s ním ľahnúť aby zaspal a tak v pohode ale nechcem ho učiť aby zaspával so mnou, lebo katku sme tak mali naučenú a to bolo potom nanič nemohli sme ju to vôbec odnaučiť, ☹ ☹ ☹
sa vytešujem dneska sme Maťkovi kúpili v tescu traktok k prvým narodeninám taký veľký šlapací, bol zlacnený z 96 Eur na 48 tak sme mu ho zobrali, idem skusiť ho najsť na nete a hodím link ak taký najdem 😀

jana30
24. jan 2009

už som ho našla presne takýto http://www.babyzoom.cz/Zbozi/Obrazek.aspx?Nazev...
dúfam že v tej krabici bude všetko, lebo to treba poskladať, 🙂
už sa teším ako budem v lete s ním chodiť s Maťkom na piesok, dúfam že ho to bude baviť 😀