Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
30. jan 2009

Maji, včera tam nebola tá cvičitelka, ale baby hovorili, že to je pre vačšie deti, tak asi ešte chvíľu počkáme. A dosť veľa sa tam platí. Asi pojdem neskor.
Dadula, Slávko práveže nemal vobec teplotu, len keď sa zhlboka nadychoval, som počula ako mu to chrčí a občas si zakašlal, tak sme pre istotu išli k doktorke lebo som bola aj ja aj muž chorí tak aby mu to neprerástlo do priedušiek alebo nebodaj pluc. Alebo bol len zahlienený, nemal ani priedušky ani nič ešte chytené. Tak dúfam, že na oslave nebudete chýbať, to by bola smola, kvoli jedlu 🙂

zuzka99
30. jan 2009

Kaciatko dík, ked bude čas sa do toho mrknem 🙂

jankabambulka
30. jan 2009

ahojte
ani ja neviem kde sú všetky bystričanky ale tiež predpokladám, že veľa číta túto tému ale sú rozlezené aj po iných témach, jednu som stretla v aprílovkách lebo ja som sa tam kedysi pýtala tých mamičiek niečo,keďže máme rovnako "staré" deti alebo napr. ja občas ale fakt len občas skočím do mojej témy dvojíčky ale Vás čítam priebežne čiže raz za pár dní keď si nájdem chvíľku aj na seba tak si vás dočitávam ale aj keď chcem reagovať na to čo ste písali, by nebolo aktuálne. tak len čítam.

Inak prajemvšetkým oslávencom všetko naj naj naj nech sa im čo najlepšie darí v zdraví a šťastí, nech sú Vám len na potechu.....

kačiatko asi som nečítala poctivo ale z akého pudingu varíš.mám na mysli zančku? ďakujem

inak krásne fotky , ale tortičky boli fakt pecka , slinky sa zbiehali a marcipán mám aj ja najradšej z torty 😀

nutrilom my ešte nekupujeme - zatím mám mliečka ako dojná k... ak má niekto záujem dám 0,5L denne + fľašu mrazeného grátis - zn. nemáme kde dať mäso v mrazáku 😀 😀

malý býva každý druhý týždeň chorí a skoro vždy ostane na Atb. a katuška je ako rybička. v pavúkoch lietajúp ako divý a všetko s nimi lieta ....

kaciatko68
30. jan 2009

Puding robím z domáceho receptu - žĺtko, cukor, maizena, môže byť kakao a mlieko. Myslím si, že je to lepšie, ako ten kupovaný.

jankabambulka
30. jan 2009

ahá, ale žĺtko sa môže až neskôr? či nie? a aký je prosím ťa pomer.
chcela som sa ťa ešte spýtať, teda neviem či som sa ťa to už aj nepýtala , prečo nemáš albumík?

dadulaa
30. jan 2009

Malému vyskočila teplota nad 39, práve som skončila so zábalmi. Zuzka, veď práveže jemu nič iné nie je, len tie vysoké teploty 😢 Uvidím, aká bude noc, ale zajtra asi skončíme na pohotovosti, aj keď neviem, či mu tam niečo zistia.
Ja viem tiež o viacerých babách, čo túto tému iba čítajú.. Ja som sa tiež odhodlala až po určitom čase, dovtedy som len čítala.

kaciatko68
30. jan 2009

Tu je recept :
3 žĺtka, 3 polievkové lyžice práškového cukru, 1 van. cukor - dobre vymiešame, pridáme 1 polievkovú lyžicu kakaa, 3 polievkové lyžice maizeny - Gustin (kopcové), 9 dcl plnot. mlieka.
Ja to teraz robím takto : 1 žĺtko, trošku práškového cukru - vymiešam, pridám polievkovú lyžicu maizeny - znova vymiešam a potom pridám 3 dcl plnotučného mlieka.
Uvariť do husta a nechať vychladnúť. Malá ho nezje síce celý, ale my dojeme 🙂.
Žĺtok je myslím písaný od 7-8 mesiaca.

kaciatko68
30. jan 2009

Album mám tu : http://picasaweb.google.com/kaciatko69/LinduKa# a už sa mi nechce robiť ďalší a ešte upravovať veľkosť foto.

hasleerka
30. jan 2009

dadula aj moja mávala často teploty, tá staršia, my sme tak dva dni teplotovali a zrážali ... potom sme boli na alergologii a zistili že má oslabenú imunitu ... teraz je už OK ... tá menšia zatiaľ moc neteplotuje

jankabambulka
30. jan 2009

kačiatko ahá tak to som ale blbá, veď tvoj albumík som videla a nie raz aj pred vianocami ten stromček keď si sa mi zdá kupovala guľky. veď aj tortičky sa mi veľmi páčili, vidíš, to robí tá materská 😉
ďakujem za recept 🙂 vyskúšam, len aby babičke zniesli sliepky domáce vajká

kkaattkkaa
30. jan 2009

add ODRAZADLA a TROJKOLKY: ja som pri vybere vyskusala obe na sebe (nemam 50 kil, takze som splnala limit). A ta s pedalikmi vpredu mi vobec nesedela-aj Matusko na nej odmietol krutit. Islo to dost tazko. Tak vyhrala klasika odrazacia.

este otazocka-maminy, tie co pouzivate jednorazovky, ako casto prebalujete ? A podla coho spoznate, ze "uz je cas". (Asi sa pytam dost blbo, ale vobec sa v tom nevyznam, a napis na obale, vydrzia 12 hodin sa mi zda ako riadny podraz)

jankabambulka
30. jan 2009

kati ja dávam na nočník od 6m a teraz napr. vstanú a musia ísť hneď na nočník lebo bučia pokým ich nedám a do plienočky kako ani nerobia . keď potrebujú začnú bučať a krčiť pliecka a to už vieme
ale pocikať sa stane že nestihnem a mením plienky asi tak že minú 3denne ale stane sa že aj niekedy 4 ale zväčša 3 ráno poobede a na noc ael mávajú tak ciknuté tak 1-2x

zuzka99
30. jan 2009

Kati, ja miniem ráno, doobeda, poobede, podvečer a na noc - čiže tak 5 ks za 24 hod. Niekedy aj viac keď ho prebalím a hneď sa pokaká, alebo je v noci moc pocikaný, že prebalím aj v noci. Ale rátaj priemerne tých 5 ks za deň.
Dadula, dúfam, že už sa polepšilo, som čítala, že takto začína aj šiesta choroba, ale neviem ako staré deti ju možu mať. Skús pozrieť do témy o tejto chorobe. Asi bude na bábetkách.

zuzka99
30. jan 2009

Ešte, že ako spoznám že je pravý čas. Prebalujem tak pravidelne, niekedy tam má len trochu niekedy je úplne napučaná, to zistíš. Podľa toho kolko bude piť...skús každé 2 hod. a uvidíš

miselin
30. jan 2009

Kačiatko dík za link na rámčeky sú veľmi pekné 😵
Dadula aj Domča mala teraz trošku teplotu ale strašne revala tak som jej dala nurofen a do piatich minút bolo po plači tak ju asi bolia zúbky ☹
Jankabambulka ja tiež dávam Domču na nočník, ale asi len dva týždne a sem tam sa mi podarí trafiť aby sa aj vycikala ty si aj niečo pri tom hovorila aby to pochopili, že o čo vlastne ide alebo ako? Lebo Domča keď začne cikať a vtedy jej niečo poviem tak hneď prestane tak neviem 😀
Katka ja tiež miniem okolo tých 4-5 plienok ale teraz keď ju dávam na šerbel a zadarí sa mi trafiť v správny čas tak len tri

kaciatko68
30. jan 2009

My sa snažíme na nočník až teraz, ale zatiaľ nič moc. Takže denne mám minimálne 6 plienok. Viac ako 3 hodiny jej cez deň jednu plienku nenechám. A keď ideme teraz v zime von a má ju trocha mokrú, tak ju prebalím zas a keď ide spať cez deň, tak prebalujem, aj keď je to po pol hodine a je trocha mokrá.

kaciatko68
30. jan 2009

Janka, ako to zvládaš s dvojičkami ? Ja mám niekedy dosť tej jednej a muž sa jej len venuje, stále sa s ňou hrá a potom pri nej nič nespravím. A ešte ju nosí, ako nejaký klokan ☹.
Rada by som tak videla, ako sa naraz stará o dve takéto detičky.

kaciatko68
30. jan 2009

dadulaa aj mne napadla tá šiesta choroba. V januárových bábätkách ju malo viac detičiek. To som ale prvý krát čítala o takej chorobe až tu na MK. Idem vyskúšať na foto nejaké rámiky, potom hodím odkaz.

dadulaa
30. jan 2009

Baby, čítate mi myšlienky. Aj mňa napadla tá šiesta choroba, lebo ju ešte nemal, tak uvidíme zajtra, či bude mať ešte teploty a či sa vysype. Keď išiel spať, tak mu konečne klesla, ale asi nie nadlho. Inak keď bol Kubko malý, tak okolo 1 roka, tak mával pravidelne skoro každý večer mierne zvýšenú teplotu. Nikdy mu na nič neprišli, trvalo to tak rok a postupne mu zmizla. Idem trochu pospať, lebo v noci budem vstávať. 😒

jankabambulka
30. jan 2009

ako je to z dvojíčkami ??? no v prvom rade Vám poviem keby som si mala vybrať byť mono maminka alebo duo tak po skúsenostiach jednoznačne vyberám duo!!! to že sú niekedy nezvládateľný vyváži resp. preváží fakt, že keď ich vidím ako sa mojkajú , hrajú, naháňajú v pavúkoch, alebo ako miško ćumle katke prsty na nohách alebo katka chce kuskať ho do riťky keď sa pred kúpaním vyvaľujú po posteli, tak to je neopísateľné 😵 😵 😵

no je to hodne, hodne náročné. a hlavne teraz,, tieto 2dni sú neskutočne umrčaný a OBAJA! 😠 a posledné dni som bola úplne sama na nich lebo chlap bol v holandsku a hlavne malý bol chorí tak nechcú nikoho len pri mne byť a nemôžem niekedy ani na WC, musím nechať potvorené dvere aby ma na chodítkach videli. okdedy behajú v nich tak si pripadám ako u cifgáňou. bez obrusu, spodné poličky prázdne, zahdzujú a chytajú všetko čo dočiahnu. teraz majú zábavku sa zhadzovať navzájom zo šerblíkov a keď ich dám ďaleko od seba ta si dá katka ruky za hlavu a rozhúpe sa na posteli /lebo len tam jej to ide/ a hodí sa do zadu a miško zasa pre zmenu naťahuje ruky dopredu aby sa prevrátil zasa dopredu, je to niekedy s nimi prča a hlavne keď sú hladný ako čerti tak idem kŕmiť jedného tak druhý sa nakloní a chce mi zobrať lyžičku s papaníkom. kojenie som musela upraviť a nekojiť ich naraz už asi v 3m lebo už boli väčší a každý chcel mať svoj komfort a rozťahovať sa tak, musím odstrekovať a dať im to do fľaše keď bývajú v rovnakom čase hladný. výnimka je noc a ráno keďže vstávajú každý v inom čase.

jankabambulka
30. jan 2009

ci páan, kačiatko krásne si to spravila 😵 😵 😵 ael to vieš , že tam nejde ani tak o pozadie ale krásu bábätka, bez bábätka by to nebolo vončo a také úžasné !!!!máš kočičku nádhernú

čo sa týka plienok - už som vám to sa mi zdá kedysi písla , my sme začínali pri dcére v 6m /v rodine to máme tak zaužívané/ a ori dvojkách asi v 6,5 -keďže sa narodili predčasne. neviem asi tým že chodia tak skoro na šerblík tak si zvykli , lebo zo začiatku to nebolo o tom ,žeby si to oni uvedomovali , že tam cikajp ale o tom , že som vystihla, vedela som , že k%d dieťa ide hajať ciká a keď vstáva tak na 1000%bude cikať hneď -čiže žiadne dlhé preťahovanie a neskôr si zvyknu ako moji že chvíľku vydržia. a hlavne ráno je to otrava, keď je náročná noc a oni začnú vrešťaťa katka už má zvyk chytať si akože cikulkuresp. plienočku -ale to len ráno- aby sa vyčúrali a vykadili. zvykli sme si že miško kadí hneď ako vstane cca 6h a katka až na druhé sedenie na šerblíku približne 8h . potom viem že musím dať ich cca 1,5h našerblíkale to v závislosti ako sa hmíria ,oni majp také že začnú byť mrnkavý, nervózny a to viem už že je to čas., ale aj mne sa stane že sa počúrajú zo 3x za deň ale to je naozaj rôzne, keďže každé dieťa je iné tak to nemôžeš brať ako návod a čo sa týka kakania cez deň ak je viac ako to ráno tak viem že aj kˇd idú kakať tak prikrčía pliecka a takviem aj cez deň, ona ti sama dá znamenie kedy má čas, keď ju budeš sledovať a zásada 1 u nás: nikdy sa na šerblíku nehrá, zásada 2- nikdy nič nehovorím ž pokiaľ nedočpra, nedokadí-aby si ju nevytrhla z činnosti lebo ono sa zasekne a dorobí to až neskôr ale zväčša nie na šerblík ale do plienky

v žiadnom prípade to neber ako poučovanie alebo podobne takto je to u nás a naozaj nemám recept ako na to aby deti chodili na nočník. niekto odsudzuje že deti sa dávajú tak zavčassu na šerblík , ale ja tvrdím, nech ma každý má rád, my to máme v rodine zaužívané a to som z 5detí a aj chalani vedeli v roku sa pýtať na nočník a tak som to prktizovala aj ja . pri staršej boli klasika plienka výnimočne pampersky a tak si vieš predstaviť aká to bola úľava a šetrenie peniažkov a aj teraz . veˇdby som celú materskú dala len na plienočky.... takže tak, naozaj neber to ani ako návod alebo neičo nedajbože ako chválenkárstvo ale mne to naozaj takto vyhovuje, je to ako s pavúkmi každý to odsudzuje ale ja som bola tiež v pavúkoch aj moja dcéra a sme tu akurát miško by tam nemal moc byť ale ale to je na dlhšie. ale nebývajú tam dlho a mne to pomôže.

miselin
30. jan 2009

Janka dík za popis vyskúšam zajtra pri tom nerozprávať až keď sa vyciká uvidíme ako jej to pôjde.Ja som tiež nechcela pavúky a teraz som za ne rada lebo si fakt aspoň trochu oddýchnem i keď mám do obíjané nohy lebo Domča za mnou stále behá a naťahuje mi tepláky 😀 A na tom vecku nemám súkromie ani ja 😀 😀 😀 Inak ja obdivujem všetky maminy čo majú dvojčatá alebo deti do roka 😉

miselin
31. jan 2009

Dadula tak ako ste v noci dopadli? Už je Kubkovi lepšie? 🙂
Kačiatko pekne si urobila tie rámčeky 😵

dadulaa
31. jan 2009

Dobré ránko, tak v noci mu zase vyskočili teploty niečo nad 38, ale po čípku mu ustúpili a teraz ráno nemal, tak sa už len modlím, nech sa mu zas nevyšplhá, nech môžeme aspoň na chvíľočku ísť zagratulovať oslávencovi. To má narodky moja 4 ročná neterka a to by neprežila, keby jej malý neprišiel zagratulovať. Ona tam chce mať hlavne jeho, oni sú ako brat so sestrou, nedajú jeden na druhého dopustiť a strašne sa majú radi. 🙂 Miselin a ako je malej, už nemá zvýšenú teplotu?

miselin
31. jan 2009

Dadula tak hádam mu už bude dobre 😉 Domča to mala asi zo zubov, v noci sa jej moc spať nechcelo, stále tam chvíľami brblala 😖 A o siedmej už vyspatá a tu len pobehuje v pavúkoch jak keby bola nadopovaná 😀 Sa čudujem kede sa v nej berie toľko energie, kiež by som mala aspoň polovicu z tej jej 😒 Som akási neschopná už týždeň sa mi nič nechce robiť len sa tu povaľujem 🙄

dadulaa
31. jan 2009

No tak už aj naša oslávenkyňa mala v noci vysoké teploty, tak neviem, ci bude vôbec nejaká oslava.
😢 😢 Aj jej tatino teplotuje, vraj je to teraz rozšírené 😒 Ja som totálne bez energie, už dve noci som poriadne nespala, čo mu stále sledujem tú teplotu, ale ja to nejako dobehnem 🙂

miselin
31. jan 2009

Už aby bola jar a všetky epidémie za nami nech už je pokoj, ja sa tiež strašne bojím, že Domina dostane chrípku 😖 Dúfam, že nás obíde

miselin
31. jan 2009

Konečne dnes s malou pôjdem aj von lebo od utorka sme neboli a už nám z toho vyhráva obidvom. Tak tu strašne fúkalo od utorka, že malá mi normálne revala v kočíku a chvíľami až tak moc dýchala keď na ňu fúklo 😝 Aj som sa bála, aby jej nenafúkalo do očí.Tento Rozkvet to je jak krajina vetra 😠

zuzka99
31. jan 2009

Baby, videla som v tescu majú v akcii tie sedátka na WC pre deti, ja mu už asi dám to tam, a bude chodiť na velký záchod, lebo ten šerbel je za trest u nás. Neviete, či to je nejaké univerzálne na všetky wecka? Či treba zmerať priemer? 🙂 Fakt neviem, sorry za blbú otázku 🙂 On aj tak je vždy na wecku so mnou, ak ho nevezmem stojí pred dverami, trieska do nich a reve. ☹ teraz najnovšie si pomaly ešte aj na tom záchode mi chce sadnúť na kolená