Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
3. feb 2009

Janka chudáčik Maťko ☹ Nech sa rýchlo vylieči 😉

miselin
3. feb 2009

Ufka jasné, že sa môžeš pridať 😉 A kde teraz bývate? Stretávame sa väčšinou vo Včielke to je Materské centrum na Rozkvete, ale nestretávame sa všetky, ale na jar by sme mohli dať v meste nejaké stretko 😀

kaciatko68
3. feb 2009

Janka, ja by som od strachu už isto bežala k doki. Je to dosť vysoká teplota a ešte na obed. Tak až vám to rýchlo prejde.
Ufka, jasné že môžeš.
Miselin, to stretko v meste by sa mi páčilo 😀 ( ja by som aj tak bez malej, asúpoň by som si na chvíľu oddýchla ).

dadulaa
3. feb 2009

Ufka, vitaj medzi nami 🙂 Janka, mne sa tiež tá teplota zdá vysoká a už by som letela k doki alebo aspoň zavolala, či je to normálne taká vysoká teplota. Miselin, to stretko nie je zlý nápad 🙂

zuzka99
3. feb 2009

Baby mi čítajú myšlienky, tiež som ti chcela napísať, že ak bude mať takéto horúčky do piatku čakať je strašne dlho, veď je ešte len utorok. Reakcie po očkovaní by mali vymyznúť do 48 hod. Ja by som bežala hneď ak teplota neklesne. Máš doma diazepam? Pri tak vysokej teplote ho pre istotu asi treba podať.
Ja asi do Včielky nepojdem, sa bojim choroby
☹ Baby mne malý zaspal až teraz, ešte o 23,00 reval, že sa chce hrať s pirátmi, ma porazí. Neviete či už teraz može mať obdobie vzdoru? Akýsi je trucovitý, musí mať všetko a to hneď. Nemožem isť na WC, variť, napiť sa, na počítač, vzdialiť sa, nič, nič, nič...neviem či to je normálne a treba to prežiť, či ho mám už nejako trestať za to - myslím akože sa hnevať na neho, alebo čo...ráno vstáva o 7,00 a nech sa postaví na hlavu. Ja ho do polnoci nemienim uspávať
Ufka ahoj, a možeme sa stretnúť aj skor, či nie?

zuzka99
3. feb 2009

Ja začnem asi chodiť niekam na aerobik, alebo čo, nepridáte sa niekto, nech prídem aj na iné myšlienky

miselin
3. feb 2009

Zuzi aj Domči to takto začalo vyhrávať, všetko musí mať a ak jej nevyhoviem by sa aj o zem šlahla minule som jej aj capla po holej pri prebalovaní, lebo už nevedela čo so sebou tak nech má na to vrieskanie aspoň príčinu, ale ani si to nejako nevšimla, lebo tak nervačila, že nemala kedy dávať pozor či som ju capla.

jana30
4. feb 2009

čaute, tak noc bola celkom O.K malý spal so mnou v spálni, a ráno už mal teplotu len 38,5 v konečníku tak mu pekne klesla, inak diazepam mám minule mi ho dala doki, tiež mal presne takéto vysoké teploty cca 3 dni, tak som potom s ním išla k doki, a ona nám hneď dala ATB a ako som mu dala prvú dávku tak po teplote ani stopy, tak som si vtedy hovorila že som mohla ešte počkať a prešli by mu aj samy tak teraz nechcem isť zbytočne pre ATB aj keď možno budeme nakoniec musieť ísť, a ten diazepam mu nedávam ani vtedy som mu ho nedávala, kŕče zatiaľ nemal, tak mi to príde zbytočné, 😒
Inak stretnúž by sme sa veru mohli niekde v meste, keď trochu ustane toto chorobné obdobie, teraz je strašne veľa detičiek chorých aj u doki som to videla ☹

leninka75
4. feb 2009

Ahojte babenky- bystričanky, môžem sa pridať, práve som objavila čaro modrého koníka !!! 😉 😝

kaciatko68
4. feb 2009

Zuzka, ja by som tiež išla niekam cvičiť a je mi jedno čo - len nie tae-bo, to by som nezvládla 😀. Zuzka, keď budeš na prechádzke, nepozrieš na hypernove, kedy a čo sa tam cvičí ?
Ja som bola dnes u zubára - takže založenie karty, prehliadka a balíček ústnej hygieny - odstránenie zubného kameňa, pieskovanie, leštenie a ešte nejaký gel - 3100 Sk.
Ale zasa je to vidno a mám super pocit. Dlho som u žiadneho zubára nebola - chodila som k Svitekovi, ale tam sa strašne dlho čaká a hoci kedy, aj keď som bola objednaná tam jednoducho nebol. Tak teraz som bola u Andreja Monošiho.
Ozaj, aj vy máte niekedy pocit, že by ste potrebovali všetko na sebe vymeniť, alebo opraviť 😀 ? Ja mám teraz akúsi depku a najradšej by som telesnú schránku vymenila.
Ale asi to bude aj tým, že len sedím doma ☹.

zuzka99
4. feb 2009

kaciatko, pozriem to, mám to v pláne. a tiež mám pocit že chcem všetko vymeniť, momentálne moje dieťa, ktoré nikdy nespí a len trucuje. nemáte niekto nejaký typ na knihu o výchove? dúfam, že ešte nie je neskoro na prevýchovu

kaciatko68
4. feb 2009

Leninka75 ahoj, jasné že môžeš, aspoň nás tu bude viac. A viac hláv, viac rozumu 😀
Kde v PB bývaš ?
Zuzka, naša malá má teraz celkom fajn režim. Vstáva tak od 8.30 do 9.00, cez deň jedno spanie cca od 12.30 - od hodiny a pol do dve a pol hoďky a večer ide spať cca o 20.30 a zaspí dosť rýchlo.
Keby to bolo takto stále, tak mi to vyhovuje.
Trucovitá je tiež, ale niekedy ju nechám vyrevať sa a nedostane čo chce, alebo nejde tam, kam chce. Ale to väčšinou, keď nie je muž doma 🙂, ten by ju revať nenechal.

zuzka99
4. feb 2009

akorát tiež pojdem s malým k zubárovi,ja som dohodnutá u mareka monošíka

kaciatko68
4. feb 2009

Už som myslela, že nám príde tá autosedačka a pomaly po týždni napíšu, že požadovanú variantu nemajú - skoro ma trafilo, tak ju idem objednať zasa inde.

leninka75
4. feb 2009

no kočky, tak to ste si teda vybrali asi najdrahších zubárov v PB!!!! ☹ ja som nie tak celkom z PB ale z Udiče..
chcete prevychovávať decká???? mne sa niekedy zdá, že nie ja vychovávam, ale mňa moje dieťa... ☹

kaciatko68
4. feb 2009

leninka, ja by som rada našla dobrého a lacného zubára - ale kde?
Asi tri roky dozadu som sa chcela prihlásiť, ale asi dvaja ma nechceli zobrať, že už majú dosť, tak som potom išla do ZA k manželovej zubárke. To bola hrúza - robila mi dve plomby - vyzerajú strašne, vraj aj zubný kameň - a to nebolo zasa vôbec vidno, no ale platila som len 200 Sk za plombu. Tak som si povedala, že radšej zaplatím viac, ale nech to vyzerá.
Ja som bola u Andreja.

zuzka99
4. feb 2009

leninka, aj ja. on si s nami už robí čo chce. My ideme spať kedy nám on povolí, nie kedy má on, všetko sa prisposobuje jemu, viem že je ešte malý, že sa mu treba prisposobovať, ale aby som sa nemohla ani napiť bez toho aby mi nevisel na nohaviciach a nereval... mne ide hlavne o spanie, on zaspí o 23,00, v noci ešte jedáva a cez deň nespí už tiež, alebo zaspí neskoro poobede...také niečo že malý zaspal idem si niečo prečítať to nehrozí... aj ked som tu bud reve, alebo mi trieska do počítača, teraz výnimočne sa hrá, no už sem ide ☹
s tým zubárom som dohodnutá, že prídeme, že ho povozí na kresle a sa zoznámia, aby sa potom nebál ked mu bude musieť niečo robiť, len sa bojím, že ho 2x zvezie hore dole a že 50 EUR prosím.
KAciatko tak s tou autosedačkou máte trable, a nedá sa kúpiť niekde tu hotová v obchode? Nech ju nemusíš objednávať a čakať

ufka
4. feb 2009

Ahojte kočky dakujem za milé privítanie ja PB skoro vobec nepoznám iba cesti do menocnice a nejaké úrady .rozhodla som sa íst sem koly starým rodičom.opatrovat ich a zistila som,že to bola chyba ale čo už už som tu a neviem dokedy,lebo plánujeme stavbu pre NMnV.
jasné,že sa chcem stretnút,ja som taká,že by som stále kdesy chodila predtým sme chosievali do M.C Srdiečko do Trenčína tam som bývala a teraz už 4m nič len doma.
Ozi píšete,že z prevenaru?také teplotky? to ja neviem my sme boli očkovaný prevenarom už 2x aj v 1roku a teraz aj na 2r a v pohode žiadna teplota.skús vlažnú sprchu-zábal studený.
Leninka vitaj.
prosím vás poradte mi zobral by ma nejaký zubár v Pb ked nepatrím do jeho obvodu? v Trenčíne som nemala problém a tu v nemocnici ma nechcú a ani tam v tom stredisku a k obvodnému čo patrím nechcem dá sa to riešit? alebo mám íst až do Pu?

kaciatko68
4. feb 2009

Zuzka, fotky ešte nie sú ? Ozaj a už si videla malú Sádeckú ?

ufka
4. feb 2009

zuzka podla mna prepáč to nieje normálne aby takto vyvádzal a čo ked pojde neskor ku babke na prázdnink? alebo budeš chodit d ním? Viki bola na tom podobne okolo roka a zatrhla som jej to tým,že som si ju prestaôla všímat a nechala som ju párx tak a naučila sa.poznáš knižku internetovú každe dieta sa vie naučit spat? ja som ju poslala už x maminám a všetky mi len dakovali ako sa dieta naučilo,ale je to hlavne o trpezlivosti rodičov a vydržat nechat dieta trošku poplakat. ak chceš na mail ti ju pošlem moja vikinka takto spáva od 10m od večera 19,00 do rána 06,30 bez zobudenia fakt nekecám a už bude mat 2roky a spí rovnako.

leninka75
4. feb 2009

ja viem, že zo zubármi je problém!!! monošíkovci sú síce drahí, ale zasa dobrí, aspoň "otec rodu" je!!! 😉
Zuzi, a aký má drobec celodenný režim, vieš viac hláv viac rozumu!!! 😉
Kačiatko, my sme zhodou okolností tiež minulý týždeň kupovali autosedačku, najskôr sme hľadali po internete, čo by to malo mať a aká je ponuka, nakoniec sme sa rozhodli pre Chico Key 2-3, to je od 15-36 kg., chceli sme ju vidieť na živo a tak sme boli v Detskom svete v PB - 0 bodov a potom v Linde v PU, tam mali podobnú, Lilka si ju vyskúšala a tam nám potom objednali typ aj sme si vybrali farbu a do 2 dní bola na predajni!!! 🙂

leninka75
4. feb 2009

ale som šiši..... týmto som mala začať... ĎAKUJEM VŠETKÝM ZA PRIVÍTANIE!!!!!

dadulaa
4. feb 2009

Leninka75 vitaj 🙂 Super, som rada, že sa to tu rozrastá. 😉 Ufka a do MC Včielka nechcete chodiť? Je tam fajn, deti sa pohrajú, maminy trochu pokecajú, aj dnes sme boli a bolo super.

kaciatko68
4. feb 2009

Zuzka, autosedačka sa dá kúpiť aj tu, ale o cca 1500 až 2000 Sk viac. A to sa mi zdá dosť. Tak to radšej takto, aj keď v detskom svete sa vedia prispôsobiť cene na internete - nám sa už dva krát pri kúpe stoličky na kŕmenie a ohrádky. Ale takéto autosedačky ani nemajú a ten rozdiel je veľký.
Zuzka, keď niekedy malá nechcezaspať v tom čase, ako má a nie sme na návšteve v ZA, tak ju strčím do postielky aspoň na 20 min a odídem. A ona je najskôr ticho, potom mrnčí, potom už reve, niekedy ju to aj samú prejde a keď prídem, tak potom zaspí za chvíľočku. Ale toto u iného nemusí fungovať. A zasa nejako strašne revať ju tiež nenechám, len aby vedela, že teraz sa má spať a nie robiť niečo iné.
Mne sa nejaké veci v tej knižke tiež páčia, režim musí byť, ale zaspávame na prsníku a na rukách a to vôbec nie je podľa knižky 😉.

zuzka99
4. feb 2009

Akorát zaspal, kua, ale zase na rukách.
Ja tu knihu mám už od jeho narodenia, len keď ja nemám srdce ho nechať plakať ani minútu a to je tá chyba. Napr. včera večer už o 22,16 ked nechcel zaspať, sme ho dali do postielky, samozrejme reval, už keď ju zbadal, a sme sa dohodli, že ho necháme revať do 22,20. Samozrejme som nevydržala ani to, už asi 22,18 som ho vybrala a nosila na rukách. On reval, lebo zbadal na skrini svojich pirátov, takú hračku, tak som zase makká mu ju dala, dala si ho do postele a on sa tam hral do 23,00. Teda hral, no, trieskal nás tým po hlave. Muž to nevydržal, vynadal mu, malý sa pozrel na mňa a začal sa rehotať. Potom sa pritúlil ku mne a zaspal.
Dnes asi skúsim tú knihu. Len ako, keď jemu sa proste nechce spať.
Leninka s tým režimom, moje márne pokusy o zavedenie vždy zlyhajú, lebo nie som tvrdá a zásadová. Dnes:

6,30 - vypil v posteli 90 ml mlieka a ešte zaspal
8,30 - sa zobudil, ranná hygiena
9,00 - raňajky
10,30 - desiata - mandarinka - nechcel
12,00 - obed
14,00 - zaspal

a čo bude ďalej ani srnka netuší, keď sa zobudí chodíme von, vymýšlame program aby sa unavil, o 18,00 robím kašu, 18,30 - večera, 19,00 - kúpanie, večerná hygiena a 20,00 začíname uspávať, mlieko...do noci uspávame...

ufka, myslím že sukromný zubár by ťa mohol zobrať aj bez obvodu, neviem, ja tiež nemám zatial nikoho tu. Idete stavať dom pri NMnV?

Kaciatko, Peťu som nevidela, stále sa chystám Tine zavolať, len sa bojim aby som ich nezobudila a pravdupovediac ani nestíham...ved pojdem za nimi ked začnú chodiť von aspon kočíkovať pojdeme.

Takže ste boli vo Včielke? Ja ked dám dohromady krpca a skončí chrípková hneď začneme.

Ešte k tým prázdninám, on chodí k našim cez víkendy, nie na noc, ale na celé dni a tam si ani nevšimne že som neni. Ešte večer je urazený, že sme si dovolili pre neho dojsť. Včera sme boli v Tesco na nákup a stretli sme tam segru s Jankom, on ich má strašne rád, sa s nimi zobral, že ahojte rodičia a bol s nimi. My sme si aspon dali kapučíno v klude. Potom nechcel ísť s nami domov ☹

leninka75
4. feb 2009

zuzi, to vždy si drobec vždy ráno okolo 6:30 dáva mliečko??? možno by si mohla skúsiť už aby bol hore a nezaspal. chodíš s ním von aj doobeda, ak to počasie dovolí? moja Lilka tiež mala trošku problém so spávaním a preto sme vždy doobeda chodili von a pešo, keď už vedela chodiť, to ju unavilo a rovnako aj poobede. a dokedy spí poobede?

ufka
4. feb 2009

dadulla ja by som rada,ale ani netuším kde je rozkvet. toby sme sa museli dohodnút a íst tam spolu.dá sa tam íst pešo? vystúpila by som od autobusu myslím,že niekde v centre. ešte som nešla busom.

zuzka je to o voli a ked nechceš aby to bolo tak musíš pracovat na tom aby to bolo inak. možno chlapček aj chce zaspat,ale ked nemá režim nevie ako a potom ked prejde jeho unavná doba spánku sa preberie a je skrátka hore. ked ten rituálik spravíte do tej 20,00 ako píšeš tak ho skrátka v tej postielke nechaj bude plakat 10min a potom ku nemu prídeš utíšiš,ale nevytiahneš to by bola chyba potom budeš ku nemu chodit dovtedy samozr. predlžiš intervali pokial nezaspí. Uvidíš po 3dnoch ked to zvládneš budeš prekvapená ako sa zmení. oja malá sa teší na spinkanie a sama sa vypíta hajaja a ked ju uložím prežehnáme sa a ona i zakýva a tým to hasne do 5m je tvrdá ale to je zvyka tiež sme to na začiatku nemali vobec lahké. držím palce a verím,že to dokážeš. papa

miselin
4. feb 2009

Leninka vitaj medzi nami 😉

miselin
4. feb 2009

Kačiatko dúfam, že budete mať tú autosedajdu čo najskôr až môžete ísť do Včielky. Inak mne to tiež urobili z Bábetkova s fusakom, že mi asi po 4 dňoch zavolali, že zrovna nemajú tú farbu čo som chcela 😖

miselin
4. feb 2009

Dnes sme boli vo Včielke a bolo supéééééér, sa už teším na ten karneval na budúcu stredu 😵 😵 😵