Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

fialllka
12. feb 2009

miselin: my vazime 9200 g a 74 cm ... mam pocit, ze fakt papame kazdu chvilu ... jej nerobi problem sa so mnou o osmej naranajkovat ... bud ovocie a vacsinou zajeda rohlikom, o desiatej si da opat ovocie alebo susienky, pripadne ostiepky suseneho jablcka, o jedenastej sa pri uspavani dotankuje mliekom a ked sa zobudi tak sa cca hodinku a pol hra a ide obedit, polievka alebo zeleninka s maskom a ryzou a dotlaci to rozkom ... a poobede opat ovocie alebo susienka a vecer kasa a pred spanim pri uspavani opat mlieko .... 😉

mne Terezka prespala len raz 6 hodin vkuse a to na silvestra, ked sme boli u rodicov ... som sa cudovala, ze sa na sidlisku skor z toho hunbuku zobudi ale ju to vobec netankovalo .... inak 3x sa jej podarilo spat 5 hodin vkuse a inak mame tiez len tie 4 hodinky ...

miselin
12. feb 2009

To máte váhu akurát. Domča váži 6920g a 69,5cm a ovocie mi nechce vôbec jesť, ešte zje banán ale to jej musím roztlačiť do jogurtu inak ho nezje. U nás to je tak, že okolo 6 si dá 60-100ml mlieka, potom so mnou raňajkuje polku z polky rožka potom si dá polievku a ide spať, keď sa zobudí si dá druhé, potom okolo piatej zje jogurt no a okolo siedmej 160ml mlieka a potom si dá 160 ešte v noci a to je všetko

fialllka
12. feb 2009

miselin: my sme este jogurt vobec neskusali ... chcem pockat s mliecnymi vyrobkami do jedneho roka ... a zatial lmi ani dokyna nic nehovorila na mliecne ... ja som taka opozdena mamina .... my sme skusali lepok, teda muku az od 10. mesiaca a to mi lekarka spominala, ze mozem skusit uz v 8. mesiaci 😵

my tiez rano o pol siestej mame skore ranajky: MM 😉 .. davas jej na rozok aj nejaku pomazanku alebo maslo? lebo my sa zatial len suchym krmime ...
a chcela som sa opytat, kde mozem zohnat tie neslane kukuricne chrumky v PB? chceli by sme vyskusat, aby stale lne dokola nejedla susienku cu susene jablcko ...

miselin: mne Terezka poslednu dobu strajkuje a nechce jest lyzickou ... chce vsetko co sa dava rukami a sa da odhryznut ... tak ju kolkokrat klamem a poviem jej, ham roztek a otvori pusu a ja druhou rukou sup na lyzicke presnidavku 😵 ale obed lyzicou v pohode spraska, ked to musi hryzt a nei ako presnidavky len prehltat 😝

miselin: aj vy mate peknu vahu? kolko ste mali pri porode?

dadulaa
12. feb 2009

Fialllka, tak na tie neslané chrumky si pamätám, ako som ich zháňala po celej bystrici, malý ich zbožňoval, a mali ich len na Lánskej v tej cukrárni a u nás na Rozkvete v stánku so zeleninou, ale možno ich odvtedy majú aj inde v nejakom supermarkete. 🙂

miselin
12. feb 2009

Ja jej dávam na rožtek maslo a teraz jej chutí syr tak ešte jej aj ten naň dávam. Aj by som jej urobila nejakú pomazánku ale keď ona zje len trošku tak sa mi to nechce moc ani robiť. Inak jej dávam aj tie sušienky sunarka a teraz aj tie Bebe brumík lodičky tie jej strašne chutia a ešte jej vlastne dávam sem tam aj džem na ten rožtek. Ja som tie chrumky kupovala na rozkvete , ale to ti skôr Zuzka poradí tá ich tušim niekde v meste kupovala.
Inak už máme prvý rev za sebou som zvedavá ako bude spať, keď celý deň prepišťala

fialllka
12. feb 2009

aha diky babule

idem do hajan, prajem vam peknu noc a miselin nech Dominika pekne buva 😉

zuzka99
12. feb 2009

fialka, ešte majú tie neslané chrumky v obchode na Lánskej pri CVČ, čo nad nimi bolo Country. Aj som na teba myslela, že si tu dlho nebola.

DAdula, vám ako skončili tie teploty? Prešli a hotovo?

BAby, podla fotiek akosi málo detí bolo na karnevale? Ale boli ste nádherní...ak JAkubko, aj Dominička
🙂

Nebojte, ja tiež len musím malému všetko nasilu pchať, myslím, že nezje ani to čo Dominika a v týchto dňoch už vobec nič, veď ešte schudne aj to málo čo má ☹

Zajtra asi budem musieť znova k doki, dala mu penicilin a ja som naň alergická, tak mi kázala ho prísne sledovať, no a on je celý vyhádzaný, teploty ustúpili a teraz neviem či to z toho penicilínu , alebo má 6. chorobu ☹

miselin
12. feb 2009

Akurát som na teba Zuzi myslela, že ako ste na tom. No aspoň, že tie teploty sú fuč 😒 Už aby ste boli zdravý 😉 Dominička posiela Slávkovi pusu a sa už teší keď bude zdravý a pôjdete do včielky 😉

fialllka
12. feb 2009

zuzi: diky ... skocime tam po ne ... a nedaleko mame byt, tak to budeme mat tam raz dva tri 😉 ... no akosi som nestihala kona pri tej nasej buchte a mala som rozlietane obdobie 😉
zuzi: my sme uz 6.tu chorobu prekonali .... kde ma ten vysyp? a ako cca vyzera? my sme vyzerali asi takto:
http://picasaweb.google.com/macafialka/7Mesiac#...
a mali sme to hlavne na tvaricke, zadocku a oblasti genitalii a podbrusku a obcas nejaka bodecka na chrbatiku ... ale do dvoch dni bolo po nom ....
nech Slavko coskoro vyzdravie 😵

dadulaa
12. feb 2009

Zuzi, dík, pridala som zo 2 fotky z karnevalu, aby si videla, že tam bolo veľa detí. 🙂 My sme mali za 2 dni po teplotách, prešli mu postupným znižovaním sa a nič iné mu nebolo, tak sme nešli ani k doki. Myslím ,že by ste mohli mať tú 6.chorobu, ak je vysypaný na trupe a prípadne tváričke.
Miselin, Dominke prajeme, nech sa dobre vyspí bez budenia.. aj ostatným detičkám.. mne sa malý pred chvíľou zobudil na bolenie bruška, ale už zase spí. Idem aj ja... 🙂

jana30
13. feb 2009

Ahojte maminky
Slávkovi želáme skoré uzdravenie a velikánsku chuť do jedenia, 🙂
fialka ja som tie chrumky kupovala v jednotie na SNP, ale tiež ich nemajú vždy mávajú tam slané aj nesolené 😉
Inak náš malý sa napcháva už všetkým , včera sa nevedel dojesť sviečkovej s knedľou, tak strašne mu to chutilo 😀

jana30
13. feb 2009

nemyslela som jednotu na Snp ale na hlinách tam nad cestou, myslím na niečo ale píšem niečo iné ☹

fialllka
13. feb 2009

jani30: diky ... ot mam kusok od rodicov 😉

zuzka99
13. feb 2009

tak dnes som bola znova u doki, chodíme tam ako na klavír. Vraj to má parainfekčného povodu - myslím, že tak sa to volá. Z tej teploty, a vírus asi sa takto ukázal na povrch. Sme boli aj na kožnom a tá to potvrdila. Baby, vy čo ste mali tú 6. chorobu, aj ste boli u doki, alebo len ste si to sami povedali? Dnes mám piatok 13. ako vyšitý, ešteže malý chvilu spí...aj keď zasa budeme hore do polnoci, režim je fuč, nechávam ho spať ako sa mu žiada, keď je chorý, tak sa budeme trápiť znova od začiatku, keď vyzdravie

zuzka99
13. feb 2009

Jani, ja už tiež asi trochu uberiem z obmedzovania v strave, už to akosi nestíham, alebo stíham len s nervami, variť jemu iné a nám iné. Už nechce gebuziny, tak robím 2 normálne jedlá, akorát jemu nesolené a nekorenené, ale vždy iné ako nám. Radšej ten čas venujem jemu, aj tak potom chce to naše a jeho vyhodím. A kvoli dvom zjedeným lyžičkám stáť celé večery za sporákom už nechcem. JAsne že mu nedám grilovanú krkovicu, ale trocha sa posuniem dopredu. Ale ešte počkám kým bude fit...
Tie neslané chrumky asi majú v každej Jednote, ja som ich videla aj v COOP v Ščokine, na Lánskej a keď píšete, že aj na HLinách...

hasleerka
13. feb 2009

miselin, dadula detičky sú zlaté ... ja idem na karneval budúci týždeň tej staršej, majú v škole ... 🙂 jej to je už dávno ked sme my papkali tie chrumky, chodili sme na ne do ščokina do jednoty ... zuzka čo je to 6,choroba? a chytro sa vyzdravte až ťa konečne stretnem na strede ...
už som konečne bola u kámošky na rozkvete, tak sa už dostanem aj niekedy do včielky 😉

zuzka99
13. feb 2009

hasleerka, 6.choroba začína horúčkami bez iných príznakov - kašel, sopel, ..., a po pár dňoch zrazu teploty zmiznú a dieťa sa vyhádže vyrážkami a tie sú myslím nejaké 2 dni. Aspoň tak som čítala tu na MK, aj keď som to podrobne neštudovala, len tak čo mi padlo do očí...

hasleerka
13. feb 2009

no ja si pamätám že tá staršia mávala často teploty, 1-2dni sme zrážali a bolo OK, myslím že my sme nikdy vyrážky nemali ... niekedy to skončilo aj antb. ... a čo malý ako sa drží?

fialllka
13. feb 2009

zuzka: my sme boli u dokyni asi na treti den, co mala teploty Terezka a na stvrty sa nam vyhadzala a to nam dokyna aj povedala, ze asi sa vyhadze, ze sa nemame toho zlaknut ...

zuzi: ak Slavkovi idu ocne zuby, tak pri nich dost casto ta 6-ta choroba byva 😎

kkaattkkaa
13. feb 2009

Zuzka, mne sa aj zdalo, ze som ta dnes videla v nemocnici, ale doslo mi to az o par metrov dalej...nech uz ste konecne zdravi a vsetci!
6.chorobu som videla raz-minuly rok s nami v nemocnici lezalo polrocne babetko, tri dni teploty a potom vyrazky. Ono vsak muselo byt na infuziach, lebo mamicka do neho nedokazala dostat dostatocne mnozstvo tekutin - a myslim, ze taketo male deti s horuckami vzdy skoncia v nemocnici.

No a nas akurat vcera prepustili po dalsom "dovolenkovom pobyte". V utorok Matusko o siedmej normalne zaspal a o osmej sa zobudil s tym, ze sa mu neda poriadne dychat a zacal sa dusit-tak som utekala na pohotovost a rovno si nas tam nechali s laryngitidou. Nemal ani teplotu, ani kasel, proste to prislo z hodiny na hodinu - ako nas ubezpecila doktorka, pravdepodobne sa to opat po case vrati-no uz sa nevieme dockat.
Tak nam zase stoja na policke lieky-tentokrat 8 skatuliek a mne pritom vlasy dupkom, lebo jedny nalacno, druhe po jedle, dalsie dve hodiny po tych prvych... a to sme chceli ist uz za tatom domov, no teraz sa bojim aj paty z domu vystrcit, ze co sa zase stane.

Este postrehy z tunajsej nemocnice-su tam prima ludia, aj doktory aj sestricky, fakt sa snazia. Co ma ale zarazilo, bolo, ze Matus dostal v podstate dospelacku stravu, len mensie porcie, slanu, korenenu a samozrejme s mliekom. To bolo otazok, ze preco Matusko nepije mlieko-citila som sa ako odvinena, ze ho o nieco ukracujem...
Esteze tentokrat nikto nekomentoval, ze ho este stale dojcim.

kaciatko68
13. feb 2009

Zuzka, nech sa Slávko rýchlo vyzdravie. Aj ja ešte varím pre malú jedlo zvlášť, ale nevarím každý deň, ale na dva dni. A snažím sa to pomaly prispôsobovať našej strave. Teraz už konečne zjedla aj rizoto, ale také viac šťavnaté a s malými kúsočkami kuracieho mäska.
Linda asi jedáva dosť - tak napr. na desiatu zje napr. banán, jablko a mandarinku, alebo dve veľké jablká, alebo banán a polovicu presnídavky. Na obed - také jej klasické jedlo - zelenina, mäsko, cestovina, alebo ryža - cca 250 ml. Olovrant - jogurt, kaša, večera - materské mlieko + tak za 1,5 hod. 230 ml UM.
Fialka : tie torty som robila sama, ale mala to byť poschodová torta potiahnutá marcipánom a boli z toho torty dve 🙂.

zuzka99
14. feb 2009

kati, fúha, teraz som čítala v januárovom dieťati, aj v nejakom čísle predtým o laryngitíde. Je to dosť brutál. Si počula do postielky, že sa nejako dusí? Ja sa desím toho, že malý zaspí večer, ja pojdem niečo robiť po byte, alebo pozrieť TV a sa mu toto stane a nebudem to počuť. Preto chcem aby stále niekto ho mal na dosah.

Nám sa stalo to, že malý zaspal poobede keď mal teploty a zrazu sa zobudil, ale tak skor akokeby sa nevedel nadýchnuť, on tak híkal a plakal. Som to hovorila doktorke, ona že to nevyzerá na dusenie, skor na nejaký des, ešte aj v tých horúčkách, no bolo to strašné, tiež sme nevedeli či bežať na pohotovosť...ale potom sa zobudil a už bolo všetko OK. Napíš ako to prebiehalo u vás, a stihne sa vobec dobehnúť na pohotovosť? Čítala som, že pomáha čerstvý vzduch, stačí otvoriť okno dokorán a dieťa tam surovo vystrčiť.

Tiež som rozmýšlala, čo takým malým dávajú v nemocke na jedenie, keď napr. im treba ešte mixovať, neverím, že kuchár varí čo ja viem, pre 2 ročné deti zvlášť stravu. A bolo vás tam vela na kojeneckom? Bola si s malým na izbe? Či ťa dali do izby matiek?

miselin
14. feb 2009

Hašlerka ďakujeme za pochvalu 😵

miselin
14. feb 2009

Katka tdržíme palčeky nech sa to Matúškovi už nestane a nech je zdravý.
Inak s tou stravou zarazili aj mňa ešte v pôrodnici, keď nám tam varili jedlá z hrachom a dávali pomarančový džús a potom prečo tam tie deti tak strašne vrieskali po nociach

dadulaa
14. feb 2009

Hašleerka, díky za pochvalu 🙂
Keď sme boli pred rokom v nemocnici, tak ma tam tiež zarážala tá strava, dali mu presne to isté osolené a korenené mäso, čo mne, a to sme mali diétu 😒 Inak Zuzka, ja som bola s malým na izbe, myslím, že do 3 rokov môžu byť matky s deťmi na izbe, potom už zvlášť, v takej pivnici spia a to som tiež nechápala. Sprchy boli tiež o poschodie nižšie v pivnici a keď som sa chcela ísť sprchnúť, tak som musela malého nechať samého na izbe 😖 Išla som, keď spal, ale aj tak to bolo riziko, že sa zobudí a bude za mnou plakať.. 😢 Takže vyriešené to tam moc dobre nemajú, možno sa to odvtedy zmenilo. 😉
Inak maminy, krásneho Valentína! 🙂

hasleerka
14. feb 2009

aj ja nám maminkám želám krásneho Valentína, nech nás všetci stále ľúbia ... no ja som ležala s mojimi babulkami už 4x v nemocnici, s každou 2x a vždy po pol roku a každá mala rovnakú aj prvú aj druhú diagnózu, len s tým rozdielom že Miška mala o 2,5roka menej ... našťastie som ležala s nimi na izbe ... tiež sme mali laryngitídu, ale do stavu dusenia sme sa nedostali ... a zažili sme aj febrilné kŕče, to neželám ani najväčšiemu nepriateľovi ☹

inak čo sa stravy týka pri Zuzke som bola háklivejšia, piplala som sa, ale teraz už Miška papká asi od roka ako my, len my si osolíme a koreníme

miselin
14. feb 2009

Hašlerka no to si si už tiež poriadne užila s tými tvojimi babami 😲 A ja smoklím, keď musím 15 krát vstávať 😅

hasleerka
14. feb 2009

miselin, neboj to nebolo až také hrozne ... ale do roka som asi ani nevedela že mám Zuzku, takže kludne si môžeš posmokliť, lebo 15x som ja asi veru nemusela vstávať ... ona prespala od 6 týždnov celú noc, ani o zuboch sme moc nevedeli

už ste niektorá kupovali vianočné darčeky vo februári? 😀

zuzka99
14. feb 2009

hasleerka a ako sa vám prejavila laryngitída? Ja teraz keď som o nej čítala, ju vidím všade

zuzka99
14. feb 2009

hasleerka, nebodaj ty už máš nejaké? či dodatočne ku minulým vianociam? Ja mám ešte jeden v skrini, ktorý som nestihla ešte dať 😀