Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
16. feb 2009

A najhoršie je to, že Dominka prestane nachvíľu plakať, len keď jej pustím takú bábiku čo spieva to isté dokola a smeje sa do toho ako keď kôň erdží, no a to sa domči strašne páči a mne ide ustreliť hlavu, lebo tá bábika spieva a erdží asi v tej najviššej tónine 😖

hasleerka
16. feb 2009

miselin to je v poho, u nás fičíme stále na bambulke, šak už viem tie pesničky hádam aj naspamäť ... alebo v kuse vyspevujeme zlatú bránu, oli janko, kujem podkovičky atd ... hlavne že je Domča kludná ... inak sa na nu teším ked ju spoznám, dievčatká zbožnujem ... vyzerám ako uchyl na dievčatká, ale to len preto že moje sú tiež dievky 😀

zuzka99
16. feb 2009

hasleerka, budúci týždeň pojdem aj ja, tak ťa možem zobrať. Malý bol u holiča bohovský, sedel a hral sa s vrchnákmi od lakov a ani nevedel že ho strihajú. Išiel nakoniec mašinkou dohola, normálne ho nespoznávame, pridám foto 🙂

hasleerka
16. feb 2009

tak super Slávko ako sa držal, je z neho hviezda ... Zuzi by som rada keby si ma vyviezla, ale nechcem riskovať bez sedačky ... ved mi kočky hádam napíšu ktorým autobusom najbližšie

miselin
16. feb 2009

Hašlerka to ja jej musím tiež spievať a večer už každú pesničku spievam v inej melódii lebo už mi z nich hrabe 😀 😝 Inak je najlepšie ísť číslom 11 a hneď na prvej zástavke vystúpiť

miselin
16. feb 2009

Zuzi no Slávko je teda macher keď si to ani nevšimol 😀 😀 😀 Naša Domča by asi zošalela, lebo jej sa nikto nesmie chytiť a nedajbože ešte hlavy, šak by im aj zrkadlá praskli z toho jej vresku 😀

jankabambulka
16. feb 2009

ahojte babule
tak, dala som is inzerát, že DARUJEM liter aj viac materského mkliečka denne a dočkala som sa len invektív voči mne 🙄
len som chela ho dať, možno by niekomu to pomohlo veď denne vylievam toľko do odpadu

zuzka99
16. feb 2009

jani a čo sa stalo? Ja by som ho brala, aj som chcela sa spýtať doktorky či by ho mohol, hlavne keď bol teraz chorý. Myslíš, že to može piť?

Pridala som foto zo strihania 🙂

jankabambulka
16. feb 2009

zuzi ja som kúšala obvolať nemocky skrz detičky čo sú skôr narodené ale aj pre tie, načas narod. a maminky nemajú mliekčo ale nikde nič akurát čo mi odporučili ak mám dieťa ja stršie aby som mu varila puding z toho ale nič jej nehovorila ., aby to to dieťa zjedlo . hovorím ja mám doma len takú začínajúcu pubertiačku a oni veď to je super aj na akné i keď sa bude v tom oplachovať, bŕŕŕ.
ale zuzi spýtaj sa tak z čohosi skúsim borke puding ale nie je problém ti niečo dávať. lebo jedna kočka s tejto témy ma už na základe toho čo som to tu písala oslovila, a sľúbila som. tak ale určite dám aj tebe., spýtaj sa a určite niečo bude. netreba sa báť, stravujem sa OK - teda si myslím, nejem nič čo by nadúvalo.. veď by som ublížila aj svojím. ale keď ho máš takto chorého tak sa stav a dám ti aj zmrazené aby si mala čo najskôr /aj hneď ráno/ vysvetlím ako to správne použiť-to zmrazené ak nemáš skúsenosť.

zuzka99
16. feb 2009

jani, telefonovala som s laktačnou poradkyňou, som jej o tom povedala, tak vraj riziko pre cudzie dieťa nie je žiadne. A kľudne ho možeme piť. Ale vraj po roku je to už jedno, dieťa vraj z mm nemá nič čo sa týka výživových hodnot. Všetko čo potrebuje získáva z potravy, je to len viac-menej pre chuť, ak dieťa odmieta iné tekutiny. Tak mi povedala, možno ostatní na to majú iný názor, podľa nej kojenie a pitie mm po roku je zbytočné. Ale ja by som to aj tak skúsila, možme sa dohodnúť. By sme si preň prišli 🙂

A možeme začať diskusiu čo si o tom myslíte iné maminy. Má mm význam po roku dieťaťa?

zuzka99
16. feb 2009

jani, to nesúri, malý už je v pohode. Ja som mala tiež kopu mlieka a vylievala hektolitre do umývadla, v mraziaku len mlieko, nemali sme ani maso, ale ja som ho odstavila skor pre to, že on sám chcel. A z mrazáku všetko mlieko som po 3 mesiacoch vyhodila. On sa nekojí ani nie mesiac, takže na chuť by si ešte mohol pamatať 🙂

zuzka99
16. feb 2009

veď ja by som tak 2 dcl denne, možno aj menej. A oslovil ťa niekto z Považskej, či myslíš všeobecne na MK? Ak to nie je tajné 🙂

jankabambulka
16. feb 2009

zuzi kľudne sa stav po 8h sme už napapaní 😉 ja to dávam aj do kaše zemiakovej, aj do sviečkovej, kaše krupičné tie v krabiciach.... a najnovšie aj na puding dvojíčkam.
j si mylsím nemá výzanam až tak po 2r lebo to už je asi závislosť ale do roka a pol, mylsím je to OK

zuzka99
16. feb 2009

my by sme dosli az vecer, nechcem prist rano aj s malym aby 2jičky nahodou nieco od neho nedostali... Pridem vecer (poobede) bez maleho

miselin
16. feb 2009

Zuzi 😵 😵 😵 No je bohovský 😀
Ja mám na MM vlastný názor lebo Domči pomohlo keď som jej ho prestala dávať, do dvoch týždňov mala v poriadku všetky výsledky čo sa týka vitamínov a jeden doktor mi povedal, že keď ja sama nemám vitamíny a slabú imunitu tak kde sa to má potom zobrať v tom mlieku, takže ja MM moc neverím a to som chcela kojiť minimálne do roka a nakoniec som urobila najlepšie keď som sa na to vyprdla a prešla na UM, ale toť môj názor a viem, že väčšina s ním nesúhlasí, ale tým , že nám robili odbery každé dva týždne sa to pekne potvrdilo a aj tak keď som jej dávala MM tak som jej musela dávať ešte aj cebion a ešte aj železo, takže to kojenie aj tak nemalo význam, keď musela brať vitamínové doplnky no a v UM sú už tieto vitamíny všetky napchaté, takže to mala vlastne za jedno

jankabambulka
16. feb 2009

no ja mám dvojíčky a poviem ti , že katka nebýva vôbec chorá - musím si klopnúť a miško má problémy od narodenia. tak neviem. ja som zdravá -teda až na to , že maminka trvdí, že som stále pubiška, nie som vedomá, žeby mi niečo bolo a chlap je zdravý dokonca potápa aj pod ľadom... a miško - povedali nám že katuška sa pýtaala na svet a miško nie a preto je taký aký je - i keď ma to serinká a neskutočne lebo dostáva len to naj naj čo by som vedela mu dať od stravy po oblečenie a a

marosko
16. feb 2009

Sťahovať sa ideme do Nemecka. Manžel dostal pracovnú ponuku a keďže som na MD,deti neškolopovinné, tak ideme skúsiť.Nech sa na nás (mňa a deti) nalepí niečo z nemčiny. No už sa to začína krátiť(mali by sme ísť koncom mesiaca)tak na mňa prichádza depresia. Neviem moc nemecky, tak mám obavy,čo s deťmi v cudzom svete. Tak surfujem medzi dvoma témami aj tu. Nech som trochu v obraze.

miselin
Bývame v tých panelákoch,čo sú okolo toho prerobeného ihriska. Vchod hneď oproti vchodu kaplnky. Sme tu len dva roky a zasa ideme preč. Tak tu moc ľudí ešte nepoznám. Pár maminiek zo Včielky a niektoré(skôr z videnia) od syna zo škôlky.

miselin
16. feb 2009

Ono to stou imunitou vôbec nieje založené na tom či je bábo dojčené alebo nie. Mňa mama tiež nekojila bývala som chorá každé 2 týždne asi od 2 rokov a zakaždým ATB až do 6 tich kým mi neprišli na to, že mám alergiu na kys citrónovú a tá bola v cukríkoch, džúsoch... no skrátka skoro v každých sladkostiach a tak no a od vtedy som už chorá moc nebývala až do doby kým sme si nekúpili papagája a trvalo mi rok kým som prišla na to, že som naňho alergická a aj to až vtedy keď sme si po roku kúpili raz takého a už som bola úplne KO 😒 Ale kámoškyna malá si MM ani necucla a prvé ATB brala až v keď mala 5 rokov

fialllka
16. feb 2009

dobry vecer maminky

tak mi uz konecne buvame ....
zuzi: Slavko je suprovy ...

jankabambulka: kto sa na teba oboril, ze nechce MM? ani v nemocke? mam kamosku, ktora davala mlieko do laktacnej banky .... teda mliecnej banky ... to nechapem, ze ani v nemocke ho nechcu ... ty koki, to je o com? ved MM je pre babatka to najlepsie aspon prveho pol roka a pre nedonosencov jak by dal ... som z toho normalne vytocena 😠

ja Terezku stale kojim a mienim minimalne do roka a pol, mozno dvoch a naj by mi to ulahcila, keby sa sama odstavila ... lebo toho sa najviac desim uz teraz 😉

miselin
16. feb 2009

Júj Maroškoko tak to idete poriadne ďaleko, no možno aj mi niekam pôjdeme ak sa kríza neskludní, lebo už sú nezamestnaný naši otcovia a vyhazov hrozí aj svokre aj mužovi takže zábava, zatiaľ som jediná v rodine ktorú nemôžu prepustiť 😒

miselin
16. feb 2009

Prišiel mi nový quell raj hračiek tak začínam mať nákupnú horúčku toto sa mi strašne páči, ešteže má Domča zachvíľu narodky 😀 😵 http://www.quelle.sk/sk/q4r/home/onlinekataloge...
http://www.quelle.sk/sk/q4r/home/onlinekataloge...
http://www.quelle.sk/sk/q4r/home/onlinekataloge... - tento stolík jej asi aj kúpim
A aj túto posteľ http://www.quelle.sk/sk/q4r/home/onlinekataloge...

zuzka99
16. feb 2009

miselin, dnes som mala deň, že by som aj bola rada, keby ma prepustili 😀
Jani, ešte sa dohodneme, prídem po 16,00, keď príde muž z práce.

jankabambulka
16. feb 2009

jasné zuzik , čakám ťa

miselin
16. feb 2009

Jáááj ani si na tie odkazy neklikajte lebo to vôbec neukazuje to čo má 😠 a takú robotu som si stým dala kým som všetko našla čo som tam chcela dať 😠 😠 😠

zuzka99
16. feb 2009

šak stolík tam je, aj iné, akorát posteľ som nenašla

jankabambulka
16. feb 2009

dones si fľašku čo máš na kŕmenie napr. skrátka aby to bolo uzavreté. ja dávam po odstriekaní len a len do sterilného pohára alebo fľašky 😉

zuzka99
16. feb 2009

jasne, niečo si nachystám ešte asi mám aj vysterilizované fľašky od Kubíka

miselin
16. feb 2009

Zuzi ale to je úplne iný stolík, všetky obrázky ukázalo úplne iné ako som chcela, no škoda tak to ukážem až keď to kúpim 😀

marosko
16. feb 2009

miselin
Poraď ako skopírovať do diskusie takéto odkazy ako napr.z Quelle? Nejako sa mi to nedarí.Už som pýtala o radu aj Kačiatko.No nebola ešte od vtedy prihlásená.

A ty kde bývaš?

kaciatko68
16. feb 2009

Marosko : otvoríš si na internetovej stránke to, čo chceš aby niekto videl a okopíruješ si celú adresu stlačením kláves : Ctrl C
a potom to vložíš sem do odpovede stlačením kláves Ctrl V. Takto to môžeš vkladať do e-mailu, Wordu atď.
Dúfam, že ti to pôjde.