Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
17. feb 2009

Kačiatko jej rastú len líca a nič iné, aj rebierka jej vidno, ale aspoň vizerá, že sa má dobre 😀 😀

zuzka99
17. feb 2009

neboj kaciatko, to len dneska. A zase nechce spať, zaspal o 21,30. A to ráno vstal o 7,00 a cez obed spal 45 min.
Ja som malému na zajtra urobila dospelácku šošovicovo-krupovú polievku, trochu prisposobenú aby mohol aj on aj my, krupicové halušky a králika a zeleninovú omáčku a pre nás som k tým haluškám urobila kurací paprikáš.

Jani - malý vypil 180 mm a ešte sa dojedol 120 um, čo inokedy vypije len 150 um. tak neviem. asi ho to mm nezasýtilo. Ale na zajtra som si dala do mrazáku jednu nádobku, tak uvidím, lebo dnes v zápale hry nechcel kašu, tak asi preto toľko mlieka vypil.

miselin, ty máš krásne fotky, ako si robila s tou oranžovou čapičkou a žltým káčatkom?

Možno zajtra dojdeme do Včielky, uvidím ráno, ako bude, ešte si to rozmyslím, sa bojím po tej chorobe ešte labzovať medzi ľudí

zuzka99
17. feb 2009

fotky máte všetci nádherné 🙂

tak kedy na tej káve?

miselin
17. feb 2009

Zuzi dojdite sme sa už dlho nevideli 😉 Tie fotky som upravovala v programe Gimp, ak chceš ti takú urobím, len mi pošli foto
Ja môžem na kávu iba keď prestane Domča pišťať, lebo ona je momentálne moja sukňa takže všade so mnou 😒 Ale môžeme ísť niekedy aj s deckami trebárs do Del peru tam je aj hrací kútik

zuzka99
17. feb 2009

Však možeme aj s deckami, len ja ho budem naháňať po reštike a ani si nesadnem 😉 a návrh platí aj pre snažilky 🙂

Baby, je možné, aby Slávkovi išli trojky alebo 4ky zuby ked nemá 2ky? Má len jednotky a idú mu už zadné.

dadulaa
17. feb 2009

Miselin, krásne fotočky 🙂 Som rada, že si si to na zajtra rozmyslela.. 🙂 Zuzka, veru dojdi zajtra. 😉

miselin
17. feb 2009

Zuzi je to možné, niektorým deťom narastú napríklad prvé zuby očné a mojej Domči vyšli ako prvé dvojky a tiež som sa čudovala

miselin
17. feb 2009

Dadula už sa teším na zajtra 😉 A idem už do hajan aspoň raz za tento týždeň idem pred polnocou 😀

kkaattkkaa
17. feb 2009

Maminy, nemate doma nepotrebne maminkovske casopisy ?

kaciatko68
17. feb 2009

Ja sa prispôsobím podľa toho, kedy budete mať ostatné čas, ale radšej bez detí, lebo to by sme sa tam potom vôbec neporozprávali. Každá by behala s dieťaťom asi iným smerom... 🙂
Miselin, veď Mužíček s ňou nejakú hodinku vydrží a môžem ťa potom hodiť domov, aby to dlho netrvalo.
Katka, ja nemám žiadne také časopisy. Čítam internet.

jankabambulka
17. feb 2009

kačiatko- ani si nevieš predstaviť, aká by som bola šťastná keby som mala o či len o pol litra menej mliečka. viem, niektoré ma môžu za tú§ vetu odsúdiť, ale kto nezažil, tak nevie pochopiť ako sa veľa krát cítim. to, že je to obťažujúce keď musím napr.na návšteve odstrekovať, alebo keď som v škole alebo na skúške, nehovoirac o tom , že ako každá žena rada chodí do obchodu - napr. minule asi pred mesiacom sme boli v rakúsku na nákup a tam v shopingu sú super na to miestnosti to nie ako u nás. ja musím každú chvíľu behať do auta odstrekovať-ale to by sa všetko dalo akosi prežgrieť, no pripredstave, že koľkokrát v noci keď mi len rozdutkajú a hlavne katka a potom musím ísť aspoň dva .tri deci odsať, aby som nemal kŕče abolesti...
skúšala som všeličo. od zväzovania pŕs, dokonca ja spávam v podprdke, skúšala som znížiť kedysi príjem tekutín, nič nepomáhalo. tak som skúsila odialiť čas medzi odsávaním, a vieš ako to dopadlo? to že mi zatvrdli je jedna vec ale to, že dostanem točáky t.j., je mi na odpadnutie a na zvravcanie, som nervózna, niekedy sa spustí samo mliečko...
ver, kedy to šlo , rada by som keby ho bolo o trocha menej.

zuzi-ja som ti hovorila, že kočk ymi hovoria , že po skúsenosťami tvrdia, že z UM sú deti viac sýte, ale ja to riešim tak ako som Ti spomínala , že ja tam do toho dávam kašu a na noc mám osvedčenú tú DM s keksíkmi. ale napr. katuške stačí aj keď jej dám čisté mliečko a zabuva o 18h a spí do 3-4h. miško je kapitola sama o sebe-vstáva každú hodinu a pol. naozaj ma mrzí, že som ti nedala aj zamrazené. kľudne sa zajtra stav opäť.

môjmu miškovi tiež idú zúbky zvláštne. najskôr im vyšli spodné dva a teraz sa mu netlačia horné ale hneď vedľa tých spodných .. nechápem to a poviem po pravde ani neviem v akom poradí rastú

no idem spať. dobrú nocku a sladké sny

zuzka99
18. feb 2009

Kati, ja odoberám Ďieťa a kupujem občas Mamu a ja. A potom také kd ma niečo zaujme alebo si chcem prečítať - Mamina, Betynka a pod. Ale neviem, lebo ja si ich odkladám a aj som z nich strihala, napr. recepty a lepila do zošita. Ale ak chceš ti ich požičiam.

hasleerka
18. feb 2009

bambulka vôbec sa tým netráp, že by ťa niekto chcel odsúdiť, ta úplne chápem ked máš zase moc mlieka... ja som nemala nič a vadí mi ked sa so mnou niekto háda, že som sa mala viac snažiť aby som ho mala ... proste je to dané, niekto má moc a niekto nič ... tak to bolo aj v minulosti, šak dojky (tak sa to volalo) krmili aj pánom, nie? ... kto ako môže krmi

didi83
18. feb 2009

Ahojte,

02.05.2009 cakame babatko, budeme sa stahovat do PB a poprosila by som o radu, ktoreho pediatra by ste mi odporucali?

Dakujem moc

jana30
18. feb 2009

ahojte maminky,
no tak my máme za sebou prvý úraz, naša Katarínka sa tak pekne vždy hrá s Maťkom že včera mu zlomila predný zúbok, tak už máme len 5 a pol zúbka, dúfam že to je prvý aj posledný, ešteže to je mliečny a za päť rokov mu vypadne, no ale teraz vyzerá tak divno, no musíme si na neho zvyknúť, 😒 do včielky pojdem na budúci týždeň ak by ste išli, tento týždeň nemôžeme, už máme program, napíšte kedy pôjdete, zoberiem aj ja tie kupóny a kto čo bude chcieť tak si môže zobrať 😀
Haslerka o materskom mlieku ? ja mám takisto dve deti a ani pri jednom som nemala ani kvapku, a to pri tomto druhom som sa inak snažila a robila som aj nemožné, homeopatiká , čaje, tekutiny a všetko čo kto radil a po troch týždňoch snaženia som odstriekala tak 20 ml po polhodinovej snahe ždímania prsníkov, a to bolo pre mňa viacej stresujúce ako to že dávam UM a takisto mi hovoria že to bola moja chyba že som nemala mlieko, že každá žena musí mať mlieko, čo je podľa mňa blbosť, každé telo je iné 😒

jana30
18. feb 2009

ahoj didi, a kde presne sa idete sťahovať? ja ti s pediatrom neporadím, lebo s mojím nie som až taká spokojná, ale baby tu majú dobré skúsenosti, tak hádam ti poradia 😀

leninka75
18. feb 2009

ahoj didi my chodíme k Dr. Kardošovej a zatiaľ sme spokojní.

zuzka99
18. feb 2009

no ja mám toho istého ako Jana30 a som spokojná až až, takže neviem...

baby , ideme dnes do mc

zuzka99
18. feb 2009

jani, budem ťa volať teda jana30 aby si ťa niekto nemýlil s jankoubambulkou 🙂 Didi, tak sa tešíme na ďalšiu maminu do klubu, nech všetko dobre dopadne a v lete sa stretneme s kočíkmi 😉

jani30, tak to máš veselé, chudiatko malý Maťko 😢 Ale mne všetci hovoria, že si mám na takéto veci zvykať, že deti v tomto veku sú živé a skúšajú a bez úrazov sa nezaobídu. Ja sa desím každého pádu. Mne malý spadol z postele, som revala asi viac než on a ešte to všetko počula naša doktorka, lebo som s ňou zrovna telefonovala, takže som sa chvílu nesústredila na malého a bolo to. Ale našťastie nemáme vysoké postele. No a ešte v ten deň som mala ísť k nej, som sa hanbila jak koň, že si bude myslieť aká som neschopná mater ☹

hasleerka
18. feb 2009

ddi ja môžem za seba odporučiť len a len dr.Balaburovú, ale to je ťažko, 100 mamičiek 100 chutí

janka konečne zase niekto čo ma chápe, ale už som si zvykla a nevytáčam sa ... inak máš doma tiež riadnych šintrov, my sme zatiaľ mali len ruku opálenú

jankabambulka
18. feb 2009

ahojte.
presne tak jani, haškerka - to nei je absolutne o tom či má niektoveľké alebo malé did - ale či bud emliečko záleží podľa mňa od mliečnych žliaz. hovorí sa malé prsia niekedy dávajú viac mliečka ako veľké. ja mám veľké a naozaj stalo sa kedysi dávnejšie , že som z toho mala až depku lebo stále len odstrekovanie, prebaľovanie a pri fakte , že deti mi spia doobeda a poobede max 15min. či už v postieľke alebo v kočíku a nie je čas si vydýchnúť a obzvlášť pri dvoch tak to ja na porazenie niekedy a odstrekovani eberiem ako záťaž v tom momente. som šťastná, že mám liečka pre oboch ale je tu to ale.
A naozaj nech sa ani jedna netrápi keď nemôže a nestresuje dieťa, lebo ono všetko vníma - a aj ja sa učím zasa žiť s tým , že ho mám kvantum a to neodstrekujem úplne , veď potom by som dojila asi ako tá kravička z filmu slnko , seno, jahody aj za kýbeľ.
ono je toho mnoho čo by človek k tejto téme rád povedal, ale niekedy sa horšie píše ako o tm hovorí, a ťažko aj hľadať vhodné slová na vyjdrenie všetkých emócii .....
TAK HLAVU HORE DOJKY AJ NEDOJKY !!!!!! 🙂 🙂
MáME PRED SEBOU NOVý DEŇ , aj ja by som rada išla do MC ale povedala som si že po skúške z techniky by som išla aj ja aspoň raz. kedysi ste tam ktorési boi aj s chlapoma, keby ste ešte tak niekedy išli, dajte vedieť rada sa s mojím pripojím, už som ho ako si zlomila v tom

zuzka99
18. feb 2009

ja som bola s chlapom, ale on povedla, že už nepojde 🙂 ale na karneval chcel, možno na nejakú akciu pojde, ale len tak to nie ☹

hasleerka
18. feb 2009

bambulka a ty nebodaj stíhaš ešte študovať?.. 😕

zuzka99
18. feb 2009

baby, my ideme, musím ešte odhádzať auto, mám tam asi pol metra snehu 🙂 tak o chvílu

leninka75
18. feb 2009

jankabambulka a čo študuješ??? na nejakej fotke som ťa tuším videla v talári...

kaciatko68
18. feb 2009

jankabambulka - náhodou je určite super, že máš mliečka viac a môžeš kojiť dve deti. Ja prikrmujem od 2. mesiaca, ale kôli tomu, že som mala v prsníkoch cysty a v jednom sa mi cysta zväčšila pri kojení až na 6 cm. Môj gynekológ mi to prepichovať nechcel, ale pre istotu som išla ešte do PB mamológovi, a ten, že to musí na vyšetrenie a ani sa ma nepýtal a jednoducho mi to prepichol a vytiahol tekutinu. Ale bez ultrazvuku ( ako sa to má ). A výsledok - vyšetrenie sa nedalo urobiť, pretože tam bolo mlieko a keďže mi to nevytiahol úplne, tak sa tam tekutina znovu vytvorila. Kázal mi nekojiť dva dni - ja som nekojila viac, len som odsávala po troche a mlieko sa skoro stratilo - teda nie úplne. A za dva mesiace sa cysta naplnila znova. Tak potom mi ju konečne prepichol môj gynekológ pod ultrazvukom a je to OK. Na druhom prsníku sa mi cysty kojením stratili. No a ten jeden mi nestačil pre takú jedáčku, ako mám. Ale teda popri tom som pila ako dúha - teda tekutiny a kojace čaje.
Staršiu dcéru som kojila len 2,5 mesiaca, ale vtedy som toľko nepila a kojace čaje neboli. Skôr som jedla zasmažené polievky a to nejak nepomáhalo.
Ale teraz kojíme ešte stále 🙂.

kaciatko68
18. feb 2009

Babenky, tak kedy by sme išli na tú kávu a kde ? Mne je to jedno - pôjdem autom. Napíšte, ktorá by mohla a kedy a nejako sa dohodneme 🙂.
Jana30 - chudáčik Maťko, moja prvá dcéra mala celý vybitý zub a druhý si pri páde celkom zarazila. Potom jej vyšiel a zasa jej po puske dal niekto z detí v škôlke a už bolo po zube.

jankabambulka
18. feb 2009

práve som prišla od dokiny, trocha bola nahnevaná , že sme si pýtali vyšetrenie moču, ale nakoniec sme jej to jasne vyjasnili., miškovi ide 5zúbkov z toho u jednom je špička troška prezeraná akatuši idú 4 -tak aj preto sú taký jedlivý - nervavý.
inak ešte posledná veta ku kojeniu. - to je ako s vlasmi - niekto je čiernovláska a túži byť blondýnka - tak si prefarbí vlasy na blond ale nikdy to nebude prírodná blond a to zafarbenie potrvá možno 3mesiace .keď príroda dá takú farbu vlasov ako chceme je to OK ,ak nie, skúšame riešiť.a tak je to aj z mliečkom keď príroda dá je Ok ak nedá toľko skúšame hľadať odpovede otázky prečo a ako to napraviť . niekedy sa obviňujeme prečo , či ste vy pochybili alebo ako to vlstne je - ale ako sa hovorí?? 🙂 príroda je nepremožiteľná 😉 možno u niekoho zaberú tabletky, u niekoho pivo u niekho zápražky ale v podstate je to len dočasné

no hašlerka- na tvoju otázku o škole. áno mám ukončenú jednu výšku fakultu prírodných a humanitných vied odbor psychológia sociológia /zo zvedavosti, vždy ma to lákalo/ no ale prax je niečo iné ako teória. a keď som emohla ostať tehu,podala som si len tak zo srandy prihlášku na UMB Katedru techniky a technológii, záujemcov bolo cez 1400 vraj aj viac a brali len 200, tak si hovorím to nie je šanca, ale pre tú srandu.. a skončila som už ani neviem na akom mieste ale do dvesto to bolo /sa mi marí 140/ , keďže tam brali okrem skóre zo skúšok aj priemer ukončeného predchádzajúcej školy /nechcem sa chváliť - čož som mimochodom mala z vyznamenaním-na samé/, tak som sa viac menej spoliehala na to. zrazu zaplatím školné spravím skúšku jednu a ono , že hups, trojčatá... no keď už bolo zaplatené tak, že to risknem , prechádzam s odretými ušami, ale akosi idem respektíve preliezam. nedá sa to porovnať z predchádzajúcou školou , ktorú som robila ľavou zadnou. a aj teraz v sobotu mám skúšku z techniky - ale neviem skoro nič- jadrová elektáreň.-..... ty kokino , neviem ale asi pôjdem len na blink, učím sa ale nejde to do hlavy. keď sa porovnám so spolužiakmi , ktorí idú priamo do školy , tak si veľa krát kladiem otázku: dievča a ty tu čo robíš??? 😀 😀 😝 😝

leninka75
18. feb 2009

jankabambulka ty si šialená, ale v dobrom..... teda klobúk dolu, že to stíhaš...

kkaattkkaa
18. feb 2009

este dodatok k tej diskusii o MM:
stanovisko pdiatricky z 1.detskej kliniky DFNsP a LF v Bratislave:
-MM sa moze odovzdavat do laktaria len pokial ma dietatko menej ako 6 mesiacov, (cena cca 200 Sk/liter).
-po roku MM naozaj "klesa" na hodnote, ale v tomto obdobi staci dietatu mlieko v podobe kyslomliecnych vyrobkov, privarkov, ci pudingov. UM nepotrebuje.