Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

dadulaa
18. feb 2009

Fiallka, v tom paneláku mi býva kamoška, aj k nej často chodievam. Neviem ,ako sa volá Martina priezviskom, ale má 2 deti - Erik a Monika, bývajú na Rozkvete.

Zuzka, jasne, že tam zajtra môžu byť aj deti, len si radšej zober tú maminu, nech sa môžeš sústrediť. Ak mi to vyjde, išla by som aj ja podebatiť, bude celkom zaujímavá téma o dmeňovaní a pochvale detí. 🙂

miselin
18. feb 2009

Zuzi a čo idete prerábať, nechceli ste domček?

fialllka
18. feb 2009

miselin a teraz kde byvas?

zuzi: ja mam vystudovanu Prirodovedecku fakultu odbor biologia ale na doktorat som sa dala na medicinske vedy 😀 ... mam pocit, ze so mnou aj lekari inak komunikuju, ked im mnohemu rozumiem a davam trefne otazky ... aj Micudova sa tak rozprava, ze nemusi mi vsetko vysvetlovat polopate ale stacia fakty hole a ziadne zaobalovanie ...

zuzi: co si skoncila?
zuzi: super, tak to skusime aj my s tym premiestnovanim ... vraj deticky sa nemaj premiestnovat do cca 20-30 minut od zaspania, bo to este tvrdo nespia a sa lahko zobudia ....

zuzka99
18. feb 2009

Skúsim teda mame zavolať či može ísť.

fialllka 😀 skusim aj ja

jankabambulka - dnes som malému nedala mm, mám ho v mrazáku, lebo včera sa zobudil so strašným plačom o 23,30 a vypil flašu mlieka, tak neviem či bol hladný, alebo to bola náhoda, tak dnes som nedala a dám zajtra a uvidím

fialllka
18. feb 2009

zuzi: ale na vlastne riziko 😀

miselin
18. feb 2009

Fialka teraz bývam na Rozkvete ale mám tam rodičou tak sa tam niekedy stretneme, lebo tam chodím tak 2x za týždeň

miselin
18. feb 2009

rodičov nie rodičou 😖

zuzka99
18. feb 2009

Ja mám tiež Prírodovedeckú, ale geografia-kartografia. A tým, že mám doktorát, to vidím, ako ľudia potom ináč komunikujú. Aj v porodnici tie sestričky z novorodeneckého, keď to nevedeli som bola "ďalšia blbá neskúsená mamina, čo nevie kojiť, kúpať ani prebalovať" a raz mi tam ktosi volal a sa na mňa pýtal, oslovil ma titulom a zrovna to dvihla tá dotyčná sestrička...no odvtedy bola jak med, asi sa bála, že mám nejaké styky v nemocke a budem bonzovať 🙂

fialllka
18. feb 2009

miselin: ok 😉
ja sa uz tesim strasne na byt ... manzel ani nahodou ... ale ja sa tesim an to, ze spoznam maminky ... tu vo Sverepci su ale nehrozi aby sme sa stretli ... pripada mi to tu ako velkomesto v tomto smere ... len stretas ludi teda mamicky s detmi a nemate sa ani kde porozpravat, lebo tu ani porazene ihrisko nie je ...

fialllka
18. feb 2009

zuzi: a kde si studovala?

zuzka99
18. feb 2009

v BA

zuzka99
18. feb 2009

a ty?

leninka75
18. feb 2009

zuzka a čo je podľa teba malý doktorát????..... fialka, ja som tiež mala naivné predstavz, že pri malej si spíšem dizertačku, ha, ha, ha... zlaté oči!!! 😀

fialllka
18. feb 2009

zuzi: BA ... kedy si koncila? ja -2003 😉

leni: maly doktorat je RNDr. 😉

leninka75
18. feb 2009

to podľa mňa nie je malý doktorát.......... malý doktorát je PhD a veľký SCc., či ako s ato píše

zuzka99
18. feb 2009

ja normálne si neviem spomenúť, musím ísť sa pozrieť, aha, 2002

fialllka
18. feb 2009

leni: maly je RNDr. a velky je PhD. a CSc. je kandidat vied a DrSc. je doktor vied ... ale to su uz velki papalasi vo vede ... niekolko publikacii a dlhe roky zahrabany vo vede ... to uz su ti dochodcovia viac menej 😉

fialllka
18. feb 2009

aha: tak rok predo mnou .... ale ja som rocnik 79 ale na vs som sla o rok neskor ... 😉 a byvala si na druzbe?

leninka75
18. feb 2009

to mi je všetko jasné, ale titul RNDr., Ing., Mgr. ,..... a všetky tieto "základné" tituly nie sú doktoráty..... len každý sa potom inak vyslovuje: RNDr. -doktor prír. vied, Ing. - inžinier niečoho, Mgr.- magister niečoho

fialllka
18. feb 2009

leni: ja mam Mgr ako zakladny titul ... a RNDr. je nadtitul ...

fialllka
18. feb 2009

a spadam podla toho aj do inej kategorie platovej ... teda vyssie ... kym som mala len Mgr, tak som mala nizsi plat a ked si urobila RNDr., bo tam bola tiez skuska a praca podobne ako statnice a obhajoba diplomky, tak som sla s platom vyssie 😵

fialllka
18. feb 2009

babenky: predavam bundu teda sestra, neviete o niekom? blizsie info v bazariku aj s fotkami 😉

jankabambulka
18. feb 2009

ahojte. neviem či a máte za čo obdivovať tak akurát v tom , že niekedy nezabije dcéru pubertiačku 😀 😀
zuzi a ja som ťa čakala a naschváľ som odstriekala na pol piatu 😀 😀 😀
ja hovorím jedno
Nezáleži na tom, čo máš pred menom a čo za menom,ale či to uprostred stojí skutočne za niečo 😵 😵

leninka75
18. feb 2009

to si mala už dvojstupňové štúdium???........... lebo aj napr. právnici končia ako Mgr. a až po obhajobe roboty dostanú JUDr.

zuzka99
18. feb 2009

leni: základný titul bol Mgr. a potom po rigoróznej skúške a obhajobe bol RNDr. Toto sú akademické tituly a potom CSc. je vedecko-akademický (neakademický), a ten sa získava viac menej za prínos vede a roky odpracované vo výskumea počty publikovaných článkov v tých karentovaných či ako sa volajú časopisoch a pod. A ako píše fialka to majú starý dedkovia. Mladý človek to nemá kedy tie podmienky splniť

zuzka99
18. feb 2009

No to bude asi niečo ako právnici, všetci sú Mgr. a potom idú na JUDr. Inak moj krsný je CSc. možem sa ho zajtra opýtať ako to je, zajtra chcem aj tak volať sesterke (jeho dcére).
A ako to je s tými jednostupňovými a dvojst.? Ja som myslela, že 1. stupeň je bakalár, 2. VŠ typu a Mgr., Ing. a 3. stupeň - Dr. - doktori rôznych vied a pod. tak neviem ako to je

leninka75
18. feb 2009

no viete baby, kedysi sa študovalo tvrdšie a rovno ste dostali RNDr. teraz sa to robí tak aby mali univerzity čiarky do akreditácie, tak si navymýšľali takéto stupienky k dosiahnutiu rovnakého výsledku.... ale v konečnom dôsledku je to stále to isté............ a nie je pravda, že akademici sú len starí dedkovia!!!........ môj kolega má 33 a je docent, ďalší kolega sa ako 36-ročný stal profesorom,,....... je to len o tom či chceš..........a súhlasím s jankoubambulkou, že nejde o titul, ja pokiaľ nutne nemusím tak ho nepoužívam.... ENDE!!!!

zuzka99
18. feb 2009

janka, presne, ja si titul ani nikde nepíšem. Fakt, som nevedela, že čakáš, to ma mrzí a muž bol o 17,00 na Rozkvete. Som myslela, že ti vždy dám popredu vedieť a keď nie, že to neplatí.

Idem do postele, dobrú

zuzka99
18. feb 2009

leni, jasne, že to tak nie je, že starí dedkovia, len že na našej fakulte to boli starí dedkovia...

fialllka
18. feb 2009

leni: ja som mala aj Bc. aj Mgr. a posledny je RNDr. ... zuzka to dobre popisala ...

leni: ja ten titul nemam nikde napisany ... ani v OP .... sa mi nechcelo 😉 a jankabambulka to dobre napisala... nejde o titul ale o to, co ma kto v hlave a ci to vie dobre pouzivat ... ale povedzme si uprimne, kolkokrat ten titul aj pomoze ku dobrej veci ... 😉

leni: docent a aj profesor su pedagogicke tituly ... u nas na savke maju vsetci max. DrSc ... to je ten najvyssi akademicky vedecky titul ... a na skolach su zasa najvyssie Doc a Prof. .... ale vravim, kaslime na tituly 😉

aj ja idem do hajan, bru nocku 😉