Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

tajka1
1. aug 2008

nezabilo, to mala Viky este len mesiac a papiere sa vybavovali, neviem co su to dnes za ludia...Slovensky rodny list sme dostali az po 3mes.tak mi uz az odvtedy zobrala...fakt ide vsetko cez znamosti a peniaze

happysmile
1. aug 2008

Ahojte, no miselin snazli sme sa 😀 😀 😀 , my sa teraz trapime s detskym akne na tvaricke, ale dufam ze jej to rychlo zmizne. A k tym zubkom.... Lucke vysiel prvy ked mala 11 mesiacov, tak dufam, ze Emmka bude na tom podobne, lebo sa ju chystam kojit aspon tak ako Lucku. Tu som kojila 13,5 mesiaca.
miselin ja som zo SNP, teda zo Zakvasova. Tam konci autobus c.3 a aj moj mangel je zo SNP.

tajka1
1. aug 2008

ahojte, ja som prvu dcerku kojila 18mes, 14plne-co nic ine nechcela a prestala som kvoli tehu, druhu skoro rok a bol to ten najlepsi cas skoncit, jednak to mala niesla celkom slusne, to Niky trvalo mozno take dva mesiace a podruhe nam to pomohlo zbavit sa alergie na mliecnu bielkovinu.stacilo mesiac pit hypo mliecko a bol pokoj.

miselin
1. aug 2008

Aj môj muž je zo SNP on býva zase na prvej zástavke č 3 a kedy sa chystáte vrátiť na Slovensko? A aké to je keď sa ti narodí dieťatko v cudzom štáte? Nemala si z toho haluze? 😀 Ani si nemala problémy s tehotenstvom a pôrodom? Lebo mám tiež kámošku v Irsku a ona by už chcela mať baby ale sa práveže obáva toho, že ako by to zvládla 😒

happysmile
2. aug 2008

ahojte 🙂 , miselin na Slovensko chodime len na dovolenky, ale na trvalo sa tam nechystame. Lebo Lucka tu zacala chodit do skoly a nechcem ju stresovat Slovenskym skolskym systemom. Uz sme si tu za tie roky zvykli a tento rok tu planujeme kupit dom.
S ty tehotenstvom v Irsku je to hroza 😒 . Mne sa toto zdravotnictvo vobec nepaci a uzcite by som uz druhy krat nechcela zostat tehotna. Lucku som rodila na Sk, takze viem posudit rozdieli a poviem ti na plnej ciare vyhrava Slovensko.

miselin
2. aug 2008

Tak sa vám tam dobre darí, keď tam chcete aj ostať, že? Neštve ťa tam to počasie? 😖 A plánujete sa niekedy na Slovensko aj vrátiť, alebo tam už chcete ostať navždy? A Lucke sa páči v škole? 😀 😀 😀

happysmile
3. aug 2008

Lucka chce chodit do skoly aj cez prazdniny 😀 😀 😀 , tak dufam, ze jej to vydrzi co najdlhsie. a ci sa chceme vratit? ani sama neviem, zatial planujeme ostat tu pokial baby nevydu skolu, takze takych 10-15 rokov urcite zostaneme. A pocasie....? ak mam pravdu povedat, uz som si niako zvykla a nechybaju mi ani slovenske horucavy a mrazi, aj ked zalyzovat by som si isla 😉 .Tu je cely rok v podstate rovnako, ale tento rok je celkom dobre leto tak sa mozeme kupat v oceane, co je super.

miselin
3. aug 2008

😀

zuzka99
3. aug 2008

čaute baby, hlásim príchod. bolo super, ale poviem vám, som rada, že to máme za sebou. horučavy jak šlak, mám výčitky svedomia kvoli malému, sme ho asi potrápili, furt niekde ťahali po výletoch, som sa aj snažila nejak dodržiavať jeho režim, ale to sa nedá takto. ale jemu sa páčilo, ja mám asi viac nervy z toho ako on. izba super, aj penzion, aj strava. pridám fotky ked stiahneme. ak by ste nevedeli kde na dovču dám tip, vybavenie pre deti na izbách, možnosti na prechádzky s detmi aj kočíkmi, a kusok od PB. 60 km, hodka cesty. vyliezli nám tam 2 zuby, bez prolémov. neviete ako dlho to lezie? už ich má týžden len také polovylezené. ja som myslela, že to za 1 - 2 dni a oni sa nijako nehýbu.

na MK tu mám asi 3 miliony prispevkov, nebudem nič čítať, idem do postele. bože a ozik netečie nam teplá voda, to je iný brutus. ani tajke asi, že? sme sa boli u našich na SNP ospršiť, len každý den sa mi tam nechce. to zas bude nahrievania a hrncov.

dobru noc

miselin
3. aug 2008

Čauko Zuzi už sa teším na fotečky 😀

miselin
4. aug 2008

Zuzi je tam na izbe aj mikrovlnka, alebo nejaký ohrievač, vieš čo by som malej mliečko zohriala, lebo normálne si nás navnadila 😀 😀 😀 A boli ste sa tam aj niekde kúpať? Inak mne ešte nevolali ohľadom tej plavárne, ale vlastne mi tá pani vravela, že by mala volať koncom augusta tak uvidím 😝

miselin
4. aug 2008

Zuzi a cez hranice sa teraz ako chodí, kontrolovali vás alebo nie? Lebo neviem ako je to z dieťaťom, lebo vlastne je už šengen že?

zuzka99
5. aug 2008

ahoj miselin, na izbe nie je kuchynka (mikrovlnka, ohrievač) ale boli sme dohodnutí, že ked budem potrebovať možem do normálnej kuchyne. ja som si zobrala z domu rýchlovarnu konvicu a ohrievačku na detsku stravu a to stačilo. chladnička bola na izbe. kupať sme sa neboli, ale bol tam aj bazén, aj vodná nádrž. s malým sme nechceli a ja som nemohla 🙂 na hraniciach už nikto nie je, nikde sme ani nič nepotrebovali na malého, ale ja mám pre neho pre istotu pas, keby aj išiel neskor s našimi napr. do ZOO do Lešnej a tak, keby ich zastavili policajti. na policii ti malého aj na počkanie zapíšu do pasu. ak máš svoj, ja ho mám prepadnutý a už som si nerobila nový.

bože baby, ja neviem, večer som dala zase malému kašičku, iba taku čisto ryžovu, 4 mesačné bábo má zjesť na večeru 120 ml on po lyžičkách zjedol 40 ml a zase sme skoro leteli na pohotovosť. zvracal asi 4 krát, zelený jak uhorka. pred 2 týždnami to isté, vtedy som myslela že sa len uchvátil a nesadla mu, no teraz znovu. myslíte, že može mať na nu alergiu? alebo je to len ťažké na strávenie ked je zvyknutý na mm?

zuzka99
8. aug 2008

baby čo ste na dovolenkách už?

miselin
8. aug 2008

no čauko, ja som teraz bola dva dni úplne ko lebo malá mala zase to svoje hysterické bláznenie, takže som bola rada, keď som sa stihla najesť a ísť na wc. Šak keby bola platená od revania, tak sme ťažký miliardári 😝 No skrátka hrúza ☹ , ale dnes už je to v pohode ťuk ťuk ťuk

miselin
8. aug 2008

Zuzi kde sú fotky 😠

miselin
8. aug 2008

Inak už sme sa pred včerom prvý a zatiaľ aj posledný krát pretočili z bruška na chrbátik 😀 😀 😀 😀 Ale mala len pampersku nie aj tie hnusné plienky s ortopedickými gaťkámi. Dúfam, že jej ich už za dva týždne dajú konečne dolu, lebo mi jej je normálne ľúto v takých horúčavách byť taká zabalená ☹

miselin
9. aug 2008

Tak toto je len za počasie 😝

kefalinek
9. aug 2008

Ahojte babenky, ja vám píšem prvý krát,ale čítam si vás už dosť dlho.mám dcérku Sárku má 4 mesiace a 2 týždne.
Som zo SNP. Malá má už jeden zub, ale je to bočný rezák, čo sa mi zdá trošku divné.

miselin
9. aug 2008

Tak vitaj medzi nami 😀 Tak to je teda rarita, že už má zúbok tak skoro 😲 A pridaj nejaké fotečky kukneme 😉

zuzka99
9. aug 2008

čaute, ahoj kefalinek, malá bude upírka čooo? 😀 miselin, no to je fakt tvoja malá ešte musí ortopedické. tu v PB kážu v 5 mesiacoch dať dole. ja som dala skor, malý sa nemohol hýbať, potil sa v tom, asi do 4,5 m som dávala.

zajtra ideme na guláš a grilovačku na chatu, máme meninky v pondelok, že? aj moja mama aj oco aj švagor aj segrin svokor, aj moj svokor (nie žeby boli všetci Zuzany) a ideme oslavovať. a my máme ešte aj 11.8. výročie svadby. sme mali aj na svadbe samé oslavy, skoro všetci hostia mali meniny alebo narodky, tak to bolo zaujímavé.
ja idem asi spať, som ráno o 5,30 vstávala mi bolo strašne zle a chcem ešte ráno rýchlo upiecť koláč na chatu. tak sa majte zatim

tajka1
10. aug 2008

ahojte, tak hlasim prichod...boli sme u nasich v DK, bolo paradne-akurat ku koncu sa nam pokazilo pocasie, tak sme museli sobotnajsiu opekacku zrusit. Ale baby su vybehane a vcelku oddychnuta...boli sme aj na haluskach v kolibe...teda poobede sme chodievali na pivko prave do koliby, pretoze sa tam deti mozu vybehat a ta priroda naokolo je uzasna. Tak idem rychlo upratat a ked budem mat cas dohodim to foto, zatial papa

zuzka99
10. aug 2008

no ja milujem Oravu, moje najoblubenejšie miesto. každý rok sme tam chodili na Oravsku priehradu, tomu sa nevyrovná ani dovolenka pri mori.

tajka1
10. aug 2008

ja som bola spokojna, tiez sa tam rada vraciam, ta priroda je neopisatelna...a hlavne sa nasi tesia detom...ako ste sa tu mali????

zuzka99
10. aug 2008

dnes sme na chate neboli, ráno sa to zrušilo, bola kosa vonku a to je v horách tak sa nešlo, kopa blata, napršané tak možno buduci víkend.
tajka - teba sa opýtam, ty už máš deti staršie, odkedy si dávala kukuričné chrumky, tie také valčeky?

tajka1
11. aug 2008

Zuzka uzpresne neviem odkedy-mozno okolo 8mes., ale kupovala som tie nesolene a ked mam pravdu povedat mala mi na tych chrumkach vyrastla, boli dni ked jej sli zubky a nic ine nechcela papat, aspon tato mladsia. Nikolke tej tusim az okolo roka, ta nechela papat, len bola kojena. ale nemas sa coho bat, ak uz moze kukuricu, co podla mna uz aj by ste mohli, tak sa nic nedeje, je to len pufovana kukurica

miselin
12. aug 2008

Zuzi krásne fotečky, malý je zlatučký a všetko naj 😀 no ja som teraz trošku zaneprázdnená Domčou, lebo sa jej vrátila kolika a dnes nás ešte aj očkovali, tak si viete predstaviť ☹ Nuž ale čo už snáď nám to raz prejde 😒 Boli sme aj na poradni a zase pribrala len 490g tak mám hlavu v smútku ☹ Má 3 a pol mesiaca a váži 4970g no nič moc

miselin
12. aug 2008

Baby neviete mi náhodou povedať o kolkej sa chodí k tomu ortopédovi? lebo už si nepamätám či od jednej do druhej alebo od druhej do tretej 😖

tajka1
12. aug 2008

ja myslim ze od druhej do tretej

zuzka99
13. aug 2008

aj ja myslim tak, ale raz som išla tiež na 13,00 a už začínal ordinovať tak nás zobral, on je tam vždy skor