Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

hasleerka
24. feb 2009

daula, no moja zuzka nebola zaočkovaná, miška už je, tá to mala zadarmo, len za recept ... ale kámoška má trojročného a tá si to zaplatila, bavila sa s niakou dr. čo jej to odporučila ... inak myslím že je účinné do 5 rokov, potom sa už nemusí, lebo som chcela aj zuzku, že si zaplatím, ale nasa dr. povedala že už netreba

hasleerka
24. feb 2009

zuzi ozaj zase som ti kukala do okien či ma neuvidíš že ti zakývam, nedalo sa moc šmýkať tak sme sa len prechádzali okolo domov

zuzka99
24. feb 2009

hej, ty vieš ktoré máme okno? lebo sme doobeda čumeli z okna

kkaattkkaa
24. feb 2009

my sme Matusa dali zaockovat Prevenarom minuly rok. Teda ja som ho dala- manzel bol proti, a ani rodina nebola za. Brat, co "pracuje v obore" to skomentoval asi tak, ze pokial nie je chronicky chory, nepatri do rizikovej skupiny, on vidi vyssie riziko v samotnom ockovani ako v pripadnej pneumokokovej nakaze... ale jeden nikdy neviem. A dal mi precitat toto:
http://www.ockovanie.org/pneumokoky.html
co ma celkom vystrasilo, ale nakoniec sme to ockovanie prezili len s prebdenymi dvomi nocami. Tak neviem, co si o tom myslite ?

hasleerka
24. feb 2009

ved si povedala že ste posledný vchod, prvé poschodie s balkonom ... mali ste odostretú záclonu a máte taký veľký oranžový luster nie? 😉

hasleerka
24. feb 2009

katka my sme očkovania znášali dobre, ale po prevenari sme mali tuším trochu teploty

hasleerka
24. feb 2009

my už ideme spinkať, ahojte

miselin
24. feb 2009

Ja som tiež dala malú zaočkovať no ale ten článok Katka 😲 😲 My už tiež spíme druhý a posledný krát dneska 😀

miselin
24. feb 2009

Poradte mi čo mám melej na zajtra uveriť niečo bez mäsa. A dávate už aj bravčové alebo ešte nie? A dodržujete to že mäso 6x týždenne?

zuzka99
24. feb 2009

kati, ja si to prečítam večer v kľude 🙂 miselin ja bravčové ešte nedávam, dávam hydinu, hovadzie, teľacie a rybu. Urob jej nejaký prívarok s vajcom a zem. kašu.
hasleerka, tak to asi bolo naše okno, odhrnutá záclona, keď čumíme na autá. Luster máme taký oranžový mesiac s panáčikom 🙂

miselin
24. feb 2009

Prečo sa vlastne bravčové nedáva? Ja dávam tiež hydinu a teľacinu tá jej chutí najviac a už vlastne môžeme vyskúšať aj rybu, lebo vlastne my sme o dva mesiace popredu ako vy, že. Ešte že ťa tu Zuzi mám lebo ty máš všetko prečítané no a ja som už taká pohodlná, že sa radšej opýtam ako by som čítala 😅

miselin
24. feb 2009

Zuzi radšej to nečítaj, lebo teraz stále rozmýšlam či som urobila alebo neurobila dobre no 😖

zuzka99
24. feb 2009

miselin, bravčové sa može, no ja ho nedávam, ja ho tiež nemusím a dávala by som ho asi najmenej oproti ostatným masám. však možem ti do Včielky doniesť ukázať aké mám kuchárske knihy. Ja som mu robila teraz tú cuketu - som ju postrúhala, trocha osolila, 1/2 cesnaku (jedného strúčika), majorán, nastrúhaný syr, tarhoňu a uvarené kuracie maso a to som dala zapiecť, ešte som poliala mliekom s grahamovou múkou 😝

hasleerka
24. feb 2009

vaše aspoň jedia pekne mäso, že 6xtýždenne, to mne vôbec nehrozilo ... ale teraz bravčové lomia het. 😀

dadulaa
24. feb 2009

My sme kedysi začínali so zajačím mäsom, aj mu veľmi chutilo a vraj je zo všetkých druhov najzdravšie. Ale mala som domáceho králika naporcovaného na menšie kúsky v mraziaku a jedáva ho doteraz... 😉
Miselin, skús dať malej toho sumčeka, uvidíš, že jej bude chutiť. 🙂

zuzka99
24. feb 2009

vidíš, zabudla som, po kurati, hneď som dávala králika a jedáva ho aj teraz, mám v mrazáku ešte asi polovicu. a dávaš miselin už aj sladké obedy? napr. žemlovku, ryžový nákyp...? ja som ešte nedávala, má sladkú kašu na večeru, tak nedávam na obed

dadulaa
24. feb 2009

Jankabambulka, hovorila som s tou kamoškou zo včielky a že sa porozpráva s ostatnými, ale nemal by to byť problém. Zajtra mi dá vedieť, čo a ako.

Babule, idete zajtra do včielky? My pôjdeme.. 🙂

zuzka99
24. feb 2009

ja neviem či mám ísť, kvoli tej baktérii. Nie kvoli malému, ten je v pohode, ale ak ju ešte má, aby ste ju nedostali niekto...
Miselin, som zabudla, ja som do roka dodržiavala 6x maso a raz žltok, a po roku mi povedala dokina, že už nemusím to brať tak prísne, že už to nie je tak doležité. Tak ja teraz dávam na obed:

2x týždenne strukovinová polievka (šošovicová, fazuľová, cícerová)
1X ryba
2x vajco - on zje vždy polovicu na jeden obed, tak za týždeň zje 1 vajco

ostatné dni striedam maso, zeleninu, zemiaky, ryža, cestoviny, halušky, omáčky, prívarky a tak rozne kombinujem.

každý deň na večeru porcia ovsených vločiek do kaše, 1 porcia ovocia, 1 jogurt a zbytok dňa už podľa apetítu a jeho chuti 🙂

zuzka99
24. feb 2009

vlastne má 2x týždenne bezmasité dni, to má vajco

zuzka99
24. feb 2009

dadula, ja sa obávam, že Slávko by ešte nedokázal na divadle obsedieť. Keby trvalo do 10 sekúnd, to by sme možno zvládli 🙂

miselin
24. feb 2009

Zuzi dík 😉 Moja králika ešte nejedla lebo ja ho neznášam a preto ma to nikdy nenapadne ho kúpiť, najviac jej chutí teľacina. Ja zajtra do Včielky nejdem lebo som chorá nie moc ale tak akurát ešte mi to len začína tak aby som Vás tam náhodou nenakazila to by som nerada ☹ Tak som sa strašne tešila, že až. Včera mi už bolo celkom tak blbo ale mi to do rána prešlo po coldrexe no a od poobedia mi to začína zase ale už viac ako včera a to stále jem coldrex ☹

zuzka99
24. feb 2009

júj, miselin, si už asi unavená, preto na teba ľahko niečo lezie. ja ešte neviem čo urobím, a kto ide?

miselin
24. feb 2009

No veď to asi preto lebo som už 2 týždne moc nespala a stále som vystresovaná keď Domča stále reve, dúfam, že mi to prejde do konca týždňa ☹ A ešte aj preto lebo som sa tak tešila do Včielky 😖

zuzka99
24. feb 2009

aj ja som sa tešila 🙂 veď nabudúce. Hasleerka nepojdete doobeda von?
Robili ste niekto už deťom sójové maso? Som si kúpila granulát a neviem ako ho mám pripraviť. Asi normálne so zeleninou a ryžou. Na intráku sme to jedávali so syrokrémom a špagetami a to bolo mňam 😝

dadulaa
24. feb 2009

Hasleerka, nepôjdete ani vy do včielky?Lebo my pôjdeme..

kaciatko68
24. feb 2009

My sa chystáme na očkovanie prevenarom. Ale teraz som tam nechcela ísť kôli chorobám. No ale ten článok ma teda nepotešil ... ☹.
Včera spala malá cez deň tri hodiny a dnes hodinu - od jednej bola hore a potom bola do večera nejaká upišťaná.
Malá jedáva zatiaľ väčšinou zajačie a kuracie mäsko. Kúpila som aj teľacinu, ale bola nejaká tvrdá a to som ju varila aj 2 hodiny. Síce pekne vyzerala, ale teľa to už určite nebolo 🙂 . Bravčovinu jedla len raz a to sa pustila do nášho jedla. Zatiaľ jej varím zvlášť - nejako to neviem uvariť aj pre nás také málo slané, nekorené, bez vegety atď.... Ale pomaly to jedlo prispôsobujem nášmu jedlu.
Sójové mäso by som ešte nevarila - skôr možno sóju - ale neviem, či sa už môže.

hasleerka
25. feb 2009

dobré ráno, večer som tu už nebola .. dnes do škôlky nejde,včera som tak švihla že ma všetko dnes bolí

zuzi určite pôjdeme doobeda von, tak okolo desiatej

joj soju som za slobodnai zboznovala, len som sa toho prejedla, tak som to nejedla hádam aj 10 rokov ... ale dobrý nápad, urobiť to deťom, na zeleninke

zuzi aký to bol recep so syrokrémom a špagetami

teraz ma napadlo, vlastne som ju jedla pred 2,5 rokmi v porodnici

zuzka99
25. feb 2009

hasleerka, aj my pojdeme okolo 10,00, tak sa možme stretnúť. Ja som malému zatial robila len tofu na zelenine, s ryžou, ale vobec mu to nechutilo 😒

ten recept bol asi takýto: nechal sa napučať v horúcej vode ten granulát aj s nejakými koreninami, príp. bujónom, potom sa na oleji orestovala cibula a pridal granulát, cesnak a tavený syr, keď z toho vznikla taká omáčkovitá masa sa to nalialo na špagety (uvarené). Bolo to super,my sme to vždy urobili jeden veľký kotol, dali na chodbu, posadali okolo toho a celá chodba jedla z jedného hrnca.

hasleerka
25. feb 2009

no to môže byť dobré len ten môj by mi to nejedol ... a aká je rozdiel medzi sojou a sojový mäsom?

zuzka99
25. feb 2009

sóju asi myslela tie bôby, strukovinu, čo sa robí aj pražená a solená