Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

mercy
5. mar 2009

Hm, môj manžel príde len na pôrod a pôjde domov starať sa o staršieho syna, budeme to tam musieť potiahnuť sami🙂 nadštandard nutne nepotrebujem, aj tak je lepšie byť na izbe ešte s niekým-ja dúfam, že porodím v marci-budem mať určite plánovanú sekciu- chcela som tentoraz rodiť v Ružinove,ale môj lekár odišiel na stáž do zahraničia a či ma bude rezať doktorka ktorá ma nepozná,alebo Dr.Kutiš, ktorý mi už sekciu robil...ja naňho nedám dopustiť,podľa mňa je super🙂

mercy
5. mar 2009

A ďakujem za info, to je tam teda stokrát lepšie než to bolo.Najhoršie boli tie vécka a kúpeľne-všade krv a staré sprchy

kaciatko68
5. mar 2009

Áno Zuzka - vždy som si naťahovala budík na čas o niečo skôr, ako sa budila na hlad, keď bola maličká. A potom spala bez zobudenia.
Zuzka a nedá sa ten alarm reklamovať u výrobcu? Tie náhle úmrtia, že prestane bábo dýchať sú ale len do určitého veku. Ak sa mi dobre zdá, tak naši drobci by už mali byť za týmto obdobím. Ešte Ti to treba ? Lebo ak to nefunguje dobre, tak máš z toho zbytočné hysáky - ak teda nemá malý iný problém.

kaciatko68
5. mar 2009

Mercy, podľa mňa budeš mať lepšie rodiť tu, keď tu máš známosti, ako niekde inde. Určite sa tu o Teba postarajú lepšie.
Ja som bola na nadštandartnej izbe v Ilave po sekcii, ale bola som veľmi spokojná. Stála tam len 400 Sk. Veľmi mi pomohlo, že som tam mala WC a kúpelňu a nemusela som chodiť cez celú chodbu. To by bolo bývalo strašné ☹. A keď mi niekto chýbal, tak som si vybehla na chvíľočku, alebo ma prišli pozrieť. Takže mi spoločnosť ani nechýbala. A návštevy mi púšťali na izbu a aj dlhšie, ako boli návštevné hodiny. Muž tam býval denne aj 3 hodiny a vždy mi fajn pomohol. Ale to bola nadštandartka len pre mamičku.
Takže určite by som sa rozhodla znovu pre nadštandart ...

kaciatko68
5. mar 2009

Teda a malú som mala samozrejme od 2 dňa pri sebe.

zuzka99
5. mar 2009

kaciatko, ja by som to už aj odpojila, len si stále hovorím, že čo ak. A potom budem si hovoriť, že mala som to doma v skrini a tam to bolo na 2 veci. Ja viem, že SIDS už asi nehrozí, ale stále sa bojím, že niečo iné. Ale snáď už je tak veľký, že keby sa začal dusiť tak aspoň začne plakať, alebo inak to dať najavo. No niekedy ten alarm sposobuje asi ešte vačší stres ako keby nebol.
Dnes v noci skúsim tvoju metódu, uvidím zopár dní a potom možno skúsim zas niečo iné.

zuzka99
5. mar 2009

myslím tým metódu jedenia, že si dám budík okolo 23,30 mu dám fľašu pospiačky. A ako si potom vedela, či je hladná alebo nie? Keď si jej dala aj keď nepýtala? Možno by prespala aj bez toho.

zuzka99
5. mar 2009

miselin, kde si?

hasleerka
5. mar 2009

čaute babule, máte niektorá doma pekárničku?.. rozmýšľam že kúpim, tak potrebujem poradiť ak niektorá máte 😉

zuzka99
5. mar 2009

my nemáme, ale v téme recepty je téma domáca pekáreň, tam si radia baby ohľadom toho.

kaciatko68
5. mar 2009

hasleerka, naši majú ale ja by som to nekupovala. Bývame s rodičmi v jednom dome, našťastie so samostatným vchodom, takže takéto veci používame aj my. Mamina má bezlepkovú diétu a preto ju kupovali. Majú ju teraz od nového roka. Otec už ani pre seba nekupuje chleba, ani rožky a pečie si sám. Mne ale tie chleby moc nechutia. On ich robí podľa receptov, nie z hotovej zmesi. Známi majú TESCO pekáreň a tí si ju vychvaľujú. Ale chlieb pečú len z hotových zmesí. Najlacnejšie vychádza zmes z Lidla, ale aj tak chlieb stojí cca 27 Sk.
Takže za toľko si ho kúpim v obchode. Pečenie trvá tak cca 2 hodiny.
Ja osobne v tom žiadnu výhodu nevidím, ale sto ľudí, sto chutí ....

miselin
5. mar 2009

Ahojte 😉 Dadula Kubko je teda macher keď skoro vôbec neplakal, si viem živo predstaviť moju Domču čo by tam zviedla za predstavenie, možno by aj Oscara dostala 😀 😀

miselin
5. mar 2009

U nás bola zase hrozná noc, som 17 krát vstávala, sa jej prerezáva šestka no a samozrejme ma napadlo dať Nurofen až ráno keď vstala 😖 Ale inak bola celý deň taká dobručká, že som jej tú noc aj odpustla. Ale papala až o tej tretej. Inak mne sa tiež zdá, že vždy v noci po papaní sa ešte hodinu mrví a keď sa večer viacej napakuje tak spí horšie ako keď vypije len mliečko

jankabambulka
5. mar 2009

ahojky.
už sme doma. miško mal prehánky s teplotami - ktoé spodili dva nové zúbky. tak už máme pomer Miško 4ks a Katka stále len dva spoďáre 😀
tak ich tam naučili na ruky . že teraz skrz to len mám oči pre plač. ale viac plačú malí. ja to nechápem, že dospelí človek nedokáže pochopiť, a poslúchnuť, keď niekto povie,neželám si , aby ste mali deti na rukách a ignorujú to. ako keby som hrach hádzala na stenu

hasleerka
5. mar 2009

no mne ani nejde o to ušetriť za chleba, ale urobiť si ho kedy chcem ... len to som nevedela že treba kupovať niake zmesy ... a chcela som to aj ked by sa mi nechcelo miesiť v rukách, hodím do pekárne nech vymieša za mna 🙂

fialllka
5. mar 2009

ahojte

jankabambulka: aj mne malu naucili na ruky ale som ju od toho oducila ... a kolkokrat sa stalo, ze svokrovcov svrbili ruky a ja im vravim po dohode s manzelom, ze na ruky ju mozu vziat ale az vtedy, ked bude najhorsie .... ale itez sa stalo ze neposluchli .... teraz ma to vytaca, ked ju beru ak sa sama pekne hra v postielke alebo odtial pozera a tak skratka ked nepisti ... ale uz si zvykaju a beru ju len ked je zle 😉

haaleerka: svokrovci maju pekarnicku a len vrelo odporucam ... chlebik z nej sa neda porovnat s kupovanym a aj viac zasyti ako kupovany, staci mi jeden krajec a kupovaneho musim aspon 3 zjest aby som sa najedla 😀 ... tiez si ju kupim na bytik, sa tesim ... a svagrinka v nej robi aj cesto na pizzu, vianocku a pod. ....

dadula: Kubko je supis, ze tak zvladol zubara a u koho ste boli?

miselin: chuda Dominika ... ze sestka, to si viem predstavit ako ta stolicka boli ... my sme mali dve noci dozadu take zle ale vcera klopy klop spala supis ... zaspala o pol 9 a papala az o pol druhej a potom o piatej a budika sme mali o pol 8 ...
miselin: kolkokrat za den ti Domca spinkava? a ako dlho?

idem kuki ordinaciu 😉

miselin
5. mar 2009

Fialka som sa pomýlila nie šestka ale trojka ale je to už šiesty zub, tak preto som sa pomýlila 😅 Včera mi spala asi 1:45 no a dnes mi spala len pol hodinu. Dám ju spať o siedmej večer no a do rána keď má dobrú noc tak vstávam od 3-5 krát no a keď má bláznenie tak aj 15 a viac krát no a niekedy sa medzi tým aj hodinu v noci pohrá. Vstáva od tej šiestej do siedmej, ale väčšinou už o šiestej. A keď ju dám večer spať neskôr trebárs okolo ôsmej tak mi spí ešte horšie ako keď ju dám o siedmej 😖

jankabambulka
5. mar 2009

pridala som foto z chaty. nedivte sa prosím, že tam je ešte jedlička, ale naši tam teraz nechodia resp.chodia len ocko a brat, ale tak nanajvýš na wc, alebo si spraviť čajík, lebo chata je umiestnená na samom vrchu vleku a asi 50m na bok od neho a maminka je veľmi chorá a už nejakú tú zimu nelyžuje a inak ako po vleku sa tam nedá dostať. je tam po pás snehu a tak nemá kto jedličku obrať. keď sme prišli bola krásne zelená a keď sme odchádzali tak bola krásne žltá a ovisnutá

miselin
5. mar 2009

Jééj aj scéééém takú chatu 😵 😵 😵

dadulaa
5. mar 2009

ahojte, my sme boli u zubára až v Nemšovej, lebo je to z rodiny,tak s malým chodíme tam, ale my chodíme tu do Bystrice. Aj ja by som tam chodila,lenže je to pre mňa ďaleko, keďže chodím k zubárovi akosi často 😝 Neviem ako vám, ale mne sa tehotenstvom akosi viac začali kaziť zuby... 😒

Jankabambulka, parádna chata, aj ja takú chcem! 🙂 😵

Hasleerka, aj ja ti môžem pekárničku len odporučiť, kamoška ju má a je s ňou veľmi spokojná.

Zuzka, ja som tiež tak kedysi dávala Kubkovi v noci fľašu po spiačky, skôr než sa s plačom zobudil, a pomohlo to, neskôr som mu dávala v noci už len čajík, lebo okolo roka už asi nemôžu byť deti v noci hladné a ani to mlieko už nevyžadoval. 😉

jankabambulka
5. mar 2009

http://vachalikovcata.rajce.idnes.cz/chata_K_ze...

pekárničku mám aj ja a obyčajnú tescovú v akcii za 1200 sk a je to unikátna vec

miselin
5. mar 2009

A to Vám aj jedli, keď ešte spali? 😲 Lebo mne Dominika od narodenia ak náhodou zaspala pri fľaši tak už neťahala a tak isto ani čajík nepije keď spí, minule sa dosť mrvila tak som jej skúšala dať čaj keď spala a začala strašne revať a napila sa až po 15 minútovom plači takže ja radšej nerisklujem 😒 Mne ona nepila ani keď bola ešte malinká ja som ju krmila vždy skoro 45 minút aby aspoň niečo vypila, som ju musela stále budiť asi aj až do jedného mesiaca mi takto dlho jedávala, potom sa to skracovalo ale zase mala kolikové záchvaty počas kŕmenia takže aj tak jej to dlho trvalo a teraz má fľašu stiahnutú za 5 minút tak až taká paráda 😀

dadulaa
5. mar 2009

Miselin, ja som mu tú fľašu strčila do úst, keď sa začal trochu mrviť, ale ešte nebol prebudený, to som už vedela, že bude jesť, tak som to vystihla vždy tak, aby sa neprebral a spal potom ďalej. Po roku si už vedel vypýtať aj v noci čajík, tak som mu potom dávala už len čaj v noci, trochu sa napil a spal ďalej a mlieko až ráno. 🙂

hasleerka
5. mar 2009

jej bambulka fakt úžasná chata, nechceš nás tam zobrat? 😀 ... dík za info o pekárničke, okuknem aj tú tescovú

zuzka99
5. mar 2009

Dadula a to si mu dávala tú fľašu v spánku preto aby sa neprebral a nebol potom hore? Lebo Slávko sa najskor mrví, ja čakám či zaspí, alebo sa zobudí, potom začne revať, dám fľašu, stiahne ju a v momente spí. Takže to, že sa preberie a potom budeme napr. 2 hod. hore to nehrozí. Mám mu dať tú fľašu aj keď tvrdo spí, alebo až keď sa začne mrviť? Kaciatko, ty dávaš kedy?
Janka, ste sa teda mali supiš. A kde je tá chata, ak smieme vedieť? 🙂 som pozerala fotky a popis, že nuda prvý deň, to s 3 deťmi sa stihneš ešte aj nudiť? 🙂

zuzka99
5. mar 2009

Baby neviete či Nurofen je nejaký návykový? Malému idú stoličky a strašne zle spí a bolí ho to, len nechcem ho dopovať každú noc Nurofenom, ale zase nechcem ho ani nechať sa trápiť od bolesti. Ako to vyriešiť?

hasleerka
5. mar 2009

zuzi my tiež používame nurofen, ale len pri teplotách ... zavolaj bud svojej dr alebo do lekárne, ako často ho možeš dávat ... inak ja som kedysi mala v noci doma dáky problem, tak som volala normalne na detske ložkové aby mi poradili

jankabambulka
5. mar 2009

zuzi.nudila som sa , lebo som mala navarené z domu, veci boli vybalené a deti mali nové prostredie a behali tam v pavúkoch a obzerali. žehlenie bolo doma... tak veget.
chata je na podjavorníku

mercy
6. mar 2009

Zuzka, nurofen by sa mal dávať len keď sú teplotky.Ja si spomínam, že mne veľmi zaberal ten znecitlivujúci krémik na ďasná, len si už nepamätám,ako sa volá. Natieral som mu to tým celú noc,aj trikrát, vždy mi po tom pár hodín spal

zuzka99
6. mar 2009

Keď práve na Nurofene je písané, že od bolesti a čo poznám maminy ho pri zuboch dávajú. Ja som mu kúpila Calgel (gel na ďasná), mi ho odporučili v lekárni a keď som si doma prečítala leták, tak som sa zlakla a nedala mu to. Je tam, že možu vzniknúť opuchy na hrdle a sa bojím, že sa začne dusiť ☹ Ale dnes v noci pohoda, spal kľudne, akorát 2x jedol, ale to len vypil a spal ďalej, vobec nemrnčal zo sna ani sa nehádzal a to nemal Nurofen. A čo dávaš ty od bolesti malému?