Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

dadulaa
30. sep 2009

Zuzka, veru mne malý nespával cez obed keď ešte ani 2 roky nemal, ale zas jemu chutilo jesť a na večer nebýval mrzutý až tak okolo siedmej a to už chodil spávať. Jemu to tak vyhovovalo a doteraz mi ani v škôlke nespí, aj keď vstáva o šiestej ráno 🙂 Máš 2 možnosti, čo môžeš vyskúšať: buď ho zobuď ráno najneskôr do 6.30, aby si cez obed pospal, ale nenechaj ho dlho cez deň spať max hodinku alebo druhá možnosť je že keď cez deň nespí, skús ho nejak poobede zabaviť, aby nebol mrzutý a vydržal aspoň do siedmej, napr.ísť s ním von alebo do včielky, dať mu na večeru namiesto mlieka mliečnu kašu (ak ich má rád) a v noci by teoreticky už nemal pýtať mlieko až ráno, my sme to tak robili a prespal celú noc. Inak malý dodnes pije okolo piatej-šiestej ráno mlieko, ale spí potom ďalej 😉

andulkau
30. sep 2009

BAby tak som citala tu matersku.Zas nas tie ktore rodili 2007 obislo.Ani porodne ani dobra materska. ☹

jankabambulka
30. sep 2009

ja som rodila 2008 a nedostala som ani prd a to som 12 rokov platila vkuse odvody z HPP ale súbežne aj zo SZČO a nehovorím aké dane som odvádzala!!! a nedostala som ani prd a tá čo rodila somnou dvojky ani poriadne nerobila a dostala 54tis. tak si zober tú spravodlivosť, hazli sk...í !!!! hovoria že sa chcú chrániť pred určitou menšinou. prečo to neriešili tak, kto platí odvody nech má porodné. veď tá menšina si ho určite na 99% neplatí...
ale čo už... oni tvrdia, že druhorodičky majú veci po prvom ale doteraz mi nikto nevysvetlil ako som si mala uchovať všetko po prvom a čo mám dať tomu druhému??? ale na to mi asi nikto nikdy neodpovie... 😔 😠 ☹

kaciatko68
30. sep 2009

Podľa tejto správy sa to ale netýka žiadneho roku. Pred tým som to síce čítala, že len do dvoch rokov veku dieťaťa, ale tu nič také nepíšu ... 😒
Bratislava 30. septembra (TASR) - Vláda SR dnes schválila dve úrovne rodičovské príspevku. Výška tohto príspevku by sa mala podľa návrhu rezortu práce diferencovať v závislosti od toho, či rodič pred jeho poberaním pracoval a ako dlho. Tí, čo boli zamestnaní a vzdali sa práce pre starostlivosť o dieťa, by mali od januára budúceho roka dostať od štátu 265 eur (7983,39 Sk) mesačne.

Nižší príspevok, a to 164,22 eura (4947,29 Sk), bude môcť získať rodič, ktorý pred narodením dieťaťa nepracoval a neplatil príspevky na nemocenské poistenie. Tiež bude priznaný aj osobe, ktorá bola zamestnaná iba krátkodobo či nesplnila podmienky nároku na materský príspevok.

kaciatko68
30. sep 2009

Aj moja malá do dnes pije o šiestej ráno mlieko a potom spí ďalej. Ale ona je oproti iným deťom riadny spachtoš. Ide spať večer od 20.30 do 21.00. Vstáva ráno od 8.00 do 9.00. Potom spí od 13.00 - 13.30 do 15.00 - 16.00. Jedáva dobre, akurát ráno nechce okrem mlieka nič moc jesť - teda zje kúsok rožteka. Dnes vypila šťavu z dvoch pomarančov, tak dúfam, že sa neosype.
Keď bola maličká, mali sme odsávačku do pusy, ale potom sme kúpili tú na vysávač. Je veľmi dobrá, ale tiež sa bojí a plače pri tom. Ale tú chvíľku vydržíme, lebo sa ešte nevie vysmrkať.
Dúfam, že ten príspevok je schválený do troch rokov a nie len do dvoch, ako písali pred tým. Asi by ma z toho piclo 😠 😠 😠

jankabambulka
30. sep 2009

kačiatko chcem sa spýtať: ja som 12rokov pracovala , nebrala podporu a popri práci aj 10rokov bola SZČO a odvádzala nemalé dane. ako som ostala tehu a povedala zamestnávateľovi, že čakám trojčatká /i keď nakoniec ustáli len dve/ , tak mi povedal , že budem stále na marodke s nimi a tak si mám dať výpoveď. a ked som nesúhlasila, že veď som v ochrannej, tak mi na druhý deň dali hrubé porušenie prac. disciplíny/vraj som mala doma požičaný vrták či kliešte , či ktorý parom to bol... /mala som o.i. na starosti aj sklad-MTZ/no výpoveď mi dali okamžiú ale uzávierky som musela dokončiť a aj podklady pod výplaty...a tak som ešte pár dní pracovala i ked som mala okamžité zrušenie..ale ked som to vytlkla že mám okamžité tak mi prepísali to na okamžité ale až k 30.9. NO JA SOM okolo 25. -ma odviezla sanitka, začala som hodne krvácať /vtedy sa to stalo, že som ostala len double maminka/ a tak oni mi ukončili k 30.9 ale maródku som mala až pokiaľ sa nenarodili . a chcem sa spýtať, teraz som vraj evidovaná na urade práce a budem nezamestnaná po skončení materskej ale ja asi tiež nebudem mať nárok na podporu, však?
lebo živnosť som pozastavila k 31.12.2008

dikes

andulkau
30. sep 2009

KAciatko len do dvoch rokoch potom po 2 do troch dostavas tych 164€. ☹ Kedy ma mala dva roky?Januari?
http://tvnoviny.sk/spravy/ekonomika/rodicovsky-...

jankabambulka
30. sep 2009

čiže dvojíčkovské maminky sme mimo, sú to k...y

andulkau
30. sep 2009

nie len dvojickovske ......hajlziiiiii

sebastianela
30. sep 2009

Sú to poriadny ko...i!
Čo sa nevzbúrime a nejdeme do ulíc štrajkovať! Odj...ť ich pri múre všetkých!

andulkau
30. sep 2009

sebi ty si ina tvrdacka 😀 .

sebastianela
30. sep 2009

Ja im dám kríza! K....i!
Veď nech si dajú oni minimálne mzdy a chodia MHD do parlamentu. Prašivci!😠

sebastianela
30. sep 2009

Veď v prvom rade musia byť vybudované sociálne siete, aby sa už aj nám lepšie žilo.

sebastianela
30. sep 2009

Je to tak nedomyslené,že až. Napr. môj otec poberá dôchodok 400€ a ja s malým máme 179,92 €. To čo je za systém?

sebastianela
30. sep 2009

Založíme politickú stranu MK a ideme do Volieb. Inak to nevidím.

sebastianela
30. sep 2009

Ja ale do parlamentu nebudem môcť ísť!
Veď hentoho by kleplo bez cecku.😅

sebastianela
30. sep 2009

Ja už mám misiu do troch rokov naplánovanú.
Robiť dojnú kravu 24 hodín denne.😀

hasleerka
30. sep 2009

vidím že sa tu riadne rozčulujete ... ste sa rozbehli, trvalo kým so prečítala ... a to ste počuli že vláda sa bude očkovať proti prasacej chrípke a my ostatní nemáme nárok, je na tom niečo pravda???

ivka000
30. sep 2009

chvíľu som bola preč a tu riadna vzbura ale máte pravdu ale chcem sa spýtať krátkodobo zamestnaná je koľko?

sebastianela
30. sep 2009

Áno je! Oni sú prasce, tak sa musia!
Já ich zaočkujem!
Kijanidom draselným rad radom a zadarmo!

ivka000
30. sep 2009

ja som zasa tŕpla pri tej mojej pirani a po piatom pokusaní som to vzdala tak sa rozčuloval a zaspal až o 22.00

ivka000
30. sep 2009

Sebi ty si prípad pri tebe by som sa bála teraz stáť

sebastianela
30. sep 2009

Myslím,že menej ako 280 dní. Alebo aj po škole. Ale neviem to presne.

ivka000
30. sep 2009

super tak ja od januára do oktobra budem milionárka 😀 😀 😀

sebastianela
30. sep 2009

Ivka, ty si vo vláde???
Tak sa neboj! Teba sa to netýka! Ty sa teraz obávaj tej tvojej piraňe. Sa mu tlačia zuby, preto tak zakusuje. Aj moj to robil. Ale už prestal. Som videla vzdy vs. Svatych.

adrykaa
30. sep 2009

Mozem sa spytat kde ste to nasli pre koho to plati a tak?(o tej materskej)A chcem sa este spytat ako je to s tym prispevkom pri narodeni lebo som bola na socialke cosi vybavit a pytala som sa a ta,mila"pani mi povedala nech sa ani netesim ze aj tak nan nemam narok.Tak ja som uz z toho blbec!

ivka000
30. sep 2009

ha ha ha Sebi myslela som tých 265eur rodičovského. a A tej pirane sa asi ešte dlho budem báť lebo prerezávať zuby sa mu nechystajú no ved uvidím

adrykaa prečo by sa ťa to týkať nemalo ved toto čakáš druhé nie?

adrykaa
30. sep 2009

No hej ved prave to ze druhe a ja som si myslela ze to plati az do tretieho tak ale neviem preto sa pytam 😖

ivka000
30. sep 2009

platí to do tretieho to sa neboj môžeš smelo potom ešte jedno 😉 asi ťa ,,milá,, pani nepochopila

adrykaa
30. sep 2009

no to jedno este uvidime zase vasi casom 😉 ja len tak ze aspon cosi by som dostala ked pri prvom nic 😉