Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
11. jan 2010

už som skontrolovala Nurofen

No u nás hrozné, malý sa po hod a pol zobudil s plačom, hlieny mu zatekajú a vygrcal sa. Ráno hneď urobím cibuľu s medom a citrón s cesnakom. Prosím neviete či možem nasadiť ešte Sinupret, keď má Hedelix?

A máte niekto doma merač vlhkosti vzduchu? Koľko máte vlhkosť v byte?

zuzka99
11. jan 2010

ja mám teraz v detskej 3 merače a každý ukazuje ináč 😠 mám tam malú výskumnú stanicu 🙂

a zase dotaz, boli ste si vybavovať ten zvýšený rodičovský? Vraj treba osobne oň požiadať. A týka sa to vobec všetkých, či sú nejaké výnimky?

andulkau
11. jan 2010

Janka uz som kontrolovala.Dakujem.Chvala bohu ho nemam.To je fakt hrozne ☹

Zuzka ten sinupred je vyborny.Isto mu ho daj.Je dobry na nadchu a kasel.A nedavaj hedelix.Ked uz tak moc kasle daj aj mucosolvan alebo ambrobene.

dadulaa
11. jan 2010

Zuzka, jasné, že sú, je to iba do 2 rokov veku dieťaťa. 😉 otvor mu na chvíľu okno, nech má čerstvý vzduch a daj mu ten vlhký zábal na krk, nebude tak kašľať.

fialllka
11. jan 2010

zuzka: my ked sme mali pusteny zvlhcovac tak tam bolo asi 55 .. chudacik maly ..... sestra mi vravi, ze radsej nedavaj ten sinupret,ked uz ma hedelix

zuzka: ja uz mam zvyseny rodicovsky vybaveny ale teba sa to uz netyka,elbo to je do 2 rokov veku dietata .... a manzel mi to vybavil ... bol mi po tlacivo, som ho doma vypisala, podpisala a zaneisol ho na urad ...
a este nepoberaju zvyseny rodicovsky ak pracuju maminy ....

ivetka007
11. jan 2010

Dodatočne prajeme aj my Dadule všetko najlepšie, hlavne veľa zdravia, šťastia, lásky a úspechov v školičke 😉
Zuzka, áno, o zvýšený rodičovský sa musí požiadať osobne, majú na to tlačivo. Netýka sa to všetkých, sú tam podmienky. Tvoj Slávko má už 2 rôčky a jednou z podmienok je, že zvýšený RP sa poberá do 2 rokov veku dieťaťa.

zuzka99
11. jan 2010

dík baby, andulka ja by som skúsila všetko na svete, len mu nechcem furt meniť lieky samovoľne, možno by ešte začali účinkovať. Ale ten Sinupred ráno dám

zuzka99
11. jan 2010

no fialllkin príspevok čítam teraz o tom Sinuprede, čo fčul? Dať-nedať - to otázka 😉

ivetka007
11. jan 2010

A ostatným prajeme skoré vyliečenie. Malý bol chorý v novembri - tiež kašľal, doktorka nám dala ATB a sirup Ambrobene. ATB som nebola nadšená, ale zabrali. Mali sme ich po 1x. Dúfam, že tentokrát nás choroba obíde (klop, klop).

dadulaa
11. jan 2010

ivetka, ďakujem 😵
Veru, ak raz budem mať druhé, tak rodičovský bude už o inom 😉 konečne 😵 🙂

fialllka
11. jan 2010

k tomu naroku na RP:

3. RODIČ, KTORÝ ZAČAL POBERAŤ RP V ROKU 2008 (2007) a RP POBERÁ AJ PO 1.1.2010

Aj pre rodiča, ktorý poberá RP už od roku 2008, či dokonca od roku 2009, platia aj v roku 2010 podmienky rovnaké, aké pre neho platili v rokoch 2008 a 2009.

To znamená, že nárok na RP (v základnej sume 164,22 €) mu zostáva aj po 1.1.2010, ak:

- riadne sa stará o dieťa,

- má trvalý pobyt alebo prechodný pobyt na území Slovenskej republiky,

- dieťa má trvalý pobyt alebo prechodný pobyt na území Slovenskej republiky.

Takíto rodičia majú nárok na RP (v základnej sume 164,22 €) aj v prípade, ak vykonávajú zárobkovú činnosť. Čiže môžu pracovať v pracovnom pomere, môžu podnikať – pokiaľ spĺňajú podmienku riadnej starostlivosti o dieťa.

Kedy môže takýto rodič získať zvýšenú sumu RP 256 €?

Rodič, ktorý poberá RP od roku 2008, môže získať zvýšenú sumu RP a to 256 €, pokiaľ ešte dieťa nedosiahlo dva roky veku. Musí však na UPSVaR požiadať o zvýšenie sumy na 256 €.

UPSVaR rodičovi zvýšený RP prizná vtedy, ak rodič spĺňa podmienky na priznanie zvýšeného RP podľa podmienok, platných od 1.1.2010. To znamená vtedy, ak rodič:

- na dané dieťa pred RP poberal materské (prípadne obdobnú dávku v inom členskom štáte EÚ) alebo bol v posledných 2 rokoch pred narodením dieťaťa najmenej 270 dní nemocensky poistený,

- nevykonáva zárobkovú činnosť podľa zákona platného od 1.1.2010 – čo znamená, že nesmie pracovať ani v pracovnom pomere, ani na dohodu, nesmie podnikať…

O zvýšenú sumu RP 256 € treba požiadať v čase medzi 1.1.2010 až 30.6.2010.

brisilda
11. jan 2010

zuzka ten rodicak sa tyka maminiek do 2 rokoch a ako pozeram tvoj maly uz 2 roky mal cize teba sa to zrejme netyka ☹ co sa tyka sirupu proti kaslu v ziadnom pripade mu nedavaj 2 naraz bud vysadis jeden a nasadis druhy alebo sa porad s lekarom . aj v pribalovom letaku sa pise, ze by sa sirup proti kaslu nemal kombinovat s inym na vlhky kasel treba nieco na vykasliavanie a na suchy nieco na zastavenie ja mam dobre skusenosti so sirupom stoptusin 😉 + fenistil kvapky .Co sa tyka vlahkosti bytu tak panelakove su po vatsine suche byty no u nas je vlhkost primerana nakolko v splani radiator nezapinam
jani dik za info tak teda dam na vas a na zapis pojdeme na 4 ZS 😉 o tom nurofene som citala a tiez skontrolovala 😀

hasleerka
11. jan 2010

brisilda aj ja aj moja dcéra tiež chodí na štvorku a ja som s nou spokojná

zuzka99
11. jan 2010

ten zvlhčovač sme kúpili, ukazuje vlhkosť okolo 50%, druhý mi ukazuje na meteo stanici len 31% a tretí, taký ručičkový - 56%. No a v návode je, že ideálna vlhkosť je okolo 45% 😉 tak sa smejeme, že ešte budeme musieť dokúpiť vysúšač vzduchu

zuzka99
11. jan 2010

tak asi Hedelix pošlem tahet a skúsim Sinupred

fialllka
11. jan 2010

brisilda: ja som chodila na 5ZS .. a rovnako ako pisala petra, ked som prisla na gympel, nemala som tam prvy rok problem .... ale to bolo uz daaaaaaaaaaaaaaavno 😉 vtedy bola 5.ZS najlepsia, tak neviem ako teraz ....

zuzi: rozhodne nedavaj dva sirupy naraz a rano skus cink lekarke, nech ti poradi 🙂 kolko berie ten hedelix a ako casto?

zuzka99
11. jan 2010

hedelix berie od minulého štvrtka - 3x denne, 2,5 ml

brisilda
11. jan 2010

no tak som teda rozhodnuta 😀 aspon tam je lahky pristup autom nakolko s kocikom by som sa k 5 ZS tazko dostala kedze su tam schody 😒

hasleerka
11. jan 2010

ja som tiež bola skontrolovať nurofen aj ked viem že používame pomarančový ... ale istota je istota

zuzka99
11. jan 2010

brisilda, ja sa tiež prikláňam k 4. ZŠ, tá je asi aj tebe najbližšie. A fialllka dík za bábovku recept, vyskúšame. A zajtra urobím aj medajlonky s kari omáčkou

fialllka
11. jan 2010

zuzi: to ej dobra vlhkost .... ta medzi 45-55 ...

fialllka
11. jan 2010

zuzi: vraj ten sirup, ze to je este kratko, co ho berie ... tak neviem
zuzi: a chces aj recept na to kari? ja som to robila s kuracich prs a bolo to rychle ... 😉

kaciatko68
11. jan 2010

S tým príspevkom ma len rozčúlili. Prečo len do dvoch rokov dieťaťa, túto somarinu zasa kto vymyslel ??? NO ale čo už, aj tak si nepomôžeme ... 😒

zuzka99
11. jan 2010

hej, takže vlhkosť máme OK, ale malému sa páči ako chytá tú paru keď to zapneme 🙂

ivetka007
11. jan 2010

Všetky máte doma merače vlhkosti? A Zuzka dokonca 3? My nemáme ani jeden ☹
Ja som doteraz malému Nurofen nedala, dúfam, že nám to vydrží.

zuzka99
11. jan 2010

jej fialllka ty by si mi ho dala? Ja som ho hladala na nete a nenašla. Len akorát som vytiahla z mrazáku morčacie prsia, urobím z tých

andulkau
11. jan 2010

Brisilda aj moj maly chodi na 4.A vsetko zatial v pohode.

Zuzka ak uziva ten hedelix uz tyzden obmen to na ten sinupred.Ked si si neni ista zavolaj dr.

zuzka99
11. jan 2010

kati ja som rada, že to pre mňa neplatí 😀 Nechce sa mi to vybehávať a bolo by mi ľúto, že aj tak musím do práce zrovna keď ho zvýšili a navyše by som asi tým pádom prišla o rodičák z ČR. Ale je mi ľúto kvoli tým, čo oň prišli

fialllka
11. jan 2010

zuzi: jasne ... len som sa ku tomu nedostala ale idem po knihu a uz cmarknem 😉

ivetka: my merac nemame, ale mali sme ho pri zvlhcovaci, tak tym vieme, akotu mame ale je to orientacne 😉

ivetka007
11. jan 2010

Zuzka, aj sa ti chce ísť do práce? Ja som tiež tak rozmýšľala, že dokedy budem doma. Len firma, kde som pracovala, je v konkurze a tak si budem musieť pohľadať niečo nové. Alebo druhé baby? No, dvadsať už nemám, rôčky utekajú, neviem, čo urobím ☹ ☹ ☹