Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

kaciatko68
11. nov 2008

adrykaa, ja mám 17 ročný vekový rozdiel a je to naozaj divná kombinácia novorodenec a puberťáčka. Niektoré deti vraj už vtedy hodne pomôžu, ale moja, len keď sa jej veľmi chce. Ináč má plnú hlavu frajera, oblečenia, malovania a ja som ešte aj druhý krát vydatá, tak na malú zo začiatku straaaašne žiarlila a nazvala ju votrelcom. Môj manžel je votrelec č.1 a Linda votrelec č. 2. 😅
Keby sa dalo, ja by som preferovala tiež 2-3 ročný rozdiel. Potom sa vraj už deti tak spolu nehrajú.

kaciatko68
11. nov 2008

Tu je adresa na drevené a penové hračky : http://www.peknehracky.sk/produkty/drevene-hracky/
My máme odtiaľ penové puzzle a magnetky - zvieratká a dopravné prostriedky.

fialllka
11. nov 2008

ahojte maminky

ako bolo vo vcielke?

my sme aktualizovali nas fotoalbum, tak tu mate link 😉

http://picasaweb.google.com/macafialka

su tam fotky z Terezkinho 7. mesiaca ...

babenky, ako vam spavaju deticky cez den? bo mne Terezka len max 30 minut a som z nej na prasky ... aj vonku, vcera potiahla neskutocne cez dve hodky v kociku a dnes som tajne dufala, ze to zopakuje a ona po 35 minutach oci ako sova a mama, ja som vyspata .... doma tiez tak spi kratko a ja uz neviem, ako jej ten spanok predlzit 😖 😢

adrykaa
11. nov 2008

Dik za odpovede babeny tak mi uz budeme mat asi 5 rocny rozdiel ak sa zadari 🙂 no nevadi 😉 a ake domceky tam prosim ta obzeras?ved v jelsovom je vsetko skoro rovnake 😒

tajka1
11. nov 2008

ahojte...ja mam medzi dcerkami presne 2r.a 2mes., neda sa povedat, ze je to ideal, niekedy je to dobre a niekedy je to hruza...ale ked ono je to tazke nejako idealne naplanovat. Nam sa Niky nejako nedarilo pocat, tak sme druhe nechali na prirode a vyslo to ako to vyslo. No ako pise Zuzka, vyhoda je jedna materska a potom sa clovek moze venovat praci.

miselin
11. nov 2008

Takže mi už máme dalšie dva zúbky a konečne nám dorazil aj kočík tak sme vysmiate obidve 😀 O koľkej sa ide zajtra do včielky? Mne to je úplne jedno, ale minule tá pani vravela, že do obeda sú tam menšie deti

tajka1
11. nov 2008

tak to gratulujem muselin, to je parada...uz mozete aj hryzkat 😲

miselin
11. nov 2008

Tajka díky ale hryzkať dúfam až tak za mesiac hore už má asi také 3mm a dole ešte len také čiaročky 😀 ale teším sa ako keby už mala všetky 😀

majka.sibka
11. nov 2008

fuha...kocky vy ste sa dnes cinili s tym pisanim...ja som si dala taku mini dohodu, ze najskor pozehlim a az potom sadnem za PC...

kaciatko68...budem len rada, tej prechadzke... 🙂 chodievam kde pride...ak je Marek v pohode a chce sediet v kociku, tak vybehneme do mesta...a ked sa mu nechce sediet v kociari tak sa tulame len po okoli...ale mam rada aj cestu popri vode...smer tesco... 🙂

miselin...gratulujem k zubadielkam...urcite jej budu tie ORBITKY krasne svietit v pusinke...a nasla som aj vysvetlenie na plac tvojej bambulky v MC, ona urcite plakala preto, lebo sa jej tlacili zubadielka... 🙂 chi chi chi...som ja ale riadna striga, co? 😀

adrykaa...ja mam tiez len synceka, takze velmi neporadim, ale svagrina ma medzi detmi 6 rocny rozdiel a vravela, ze to nie je prilis dobry odstup...ale kolko ludi, tolko nazorov...medzi manzelom a jeho brachom je zas 9 rocny rozdiel a oni si vzdy velmi pomahali a mali sa radi...no, co ja viem...je to diskutabilne ...my sme boli 4 surodenci, medzi prvymi 3 bol vzdy 3rocny rozdiel, akurat poslednu najmladsiu segru mala mamka po 5 rokoch a zdalo sa mi to take v pohodke, tak neviem...asi ide od povahy dietatka, od toho ako sa citis ty...

idem spinkat, tak dobru nocku vam... 😔

zuzka99
11. nov 2008

adryka, celkom tie domčeky niektoré ujdú. no ja len doplním, že ten 6 ročný rozdiel je na prd, asi najhorší, jedno novorodeniatko a prvák v škole, to je na mašlu. muž s jeho bratom sú 7 rokov a hovoril, že oni spolu nikdy neboli, jeden bol malý, druhý školák, potom jeden na strednej na intráku, druhý doma na základke, potom prvý išiel na výšku na intrák a druhý na strednú, potom sa vymenili na vojne a vlastne sa stretali občas na víkendy a sviatky a poriadne až teraz ako dospeláci 40 roční. a to už zase rodiny každí...
miselin, ten kočik je krásny čo máte. ja som malému kupila dnes gel na dasná, ked sa režú zubky a bojim sa mu ho dať. je tam tolko vedlajších účinkov, a že ked ho spapá urýchlene vyhľadať lekárskú pomoc. to mu mám ako dať do pusiny a vysvetliť aby neprehltal, ved na sliny sa mu to dostane ☹ zaspal akorát až teraz, ja nevládzem, dufam, že sa na 10,00 do včely dostaneme, keby nie tak som odpadla.
miselin má novú fotku

ešte fialllka, no s tými 30 min. spánkami to nepredlžiš. možeš sa aj pokrájať. aspon u nás to tak bolo. ked zaspal ja som ani nedýchala aby sa nezobudil a o 20 - 30 min. vysmiaty v postielke jak slniečko, ma skoro urvalo. ale teraz ked spí raz za deň potiahne aj 2 hod. takže to máš teraz blbý vek, ona ked začne vyše sa hýbať a spať len raz, uvidíš rada si schrupne aj 3 hod.

miselin
12. nov 2008

Baby ja dnes nejdem do včielky, lebo sme celú noc nespali. Keď Domča neplakala tak sa strašne prehadzovala takže som ani oka nezažmúrila. Som úplne KO a ako by to nestačilo tak ma ešte aj seklo v krížoch jak som ju stále vyťahovala z postielky.Dúfam, že ju to čoskoro prejde a v pondelok už budeme môcť ísť 🙄

kaciatko68
12. nov 2008

Ahojte maminy.
Bol niekto dnes vo včielke ?
Mne od včera večera nešiel internet - nevedela som, či idete doobeda, alebo poobede, tak sme teda nešli.

zuzka99 : my máme roztok Babydent. Nie je tam nejako veľa nežiadúcich účinkov. Ale neviem ani povedať, či pomáha.
Je tam len : Pri aplikácii na väčšie plochy sa zriedkavo pozorovala porucha krvného farbiva. Ojedinele sa môžu vyskytnúť alergické reakcie ako žihľavka, opuchy, dermatitída.

miselin: to bude isto tými zúbkami. My ale máme pre takéto prípady postielku úplne prisunutú k posteli a z postielky celú bočnú stenu preč. Takže to vyzerá ako zväčšená manželká postel. Keď bola normálne v postielke, tak sa budila, prehadzovala, zavadzali jej šteblíky a ja som ju samozrejme vyberala a skončila pri nás v posteli. Takto nám to teraz celkom vyhovuje.

zuzka99
12. nov 2008

ahojte, ja som bola, ale nikto ste neboli 😢 ale nevadí
miselin, dúfam, že si si aspoň cez deň pospala, ja som aj myslela,že asi spíte, ste mali zatiahnuté žaluzie.

dnes som sa objednala na tu abráziu ku kožnej, čaká ma 5 sedení, 1x týždenne, tak možno budem už na vianoce krásna 🙂

kaciatko68
12. nov 2008

zuzka99 : prečo Ti majú robiť abráziu ? Aj ja chcem byť krááásna 😀

miselin
12. nov 2008

No tak u nás dneska katastrofa celý deň, pospať som si nepospala ani minútu a teraz som už taká unavená, že sa mi spať ani vôbec nechce 😒 Domča dnes pišťala celý deň, na dva krát som ju obliekla, že ideme von a s totálnym revom som ju hneď musela aj vyzliecť von sme sa dostali až o pol štvrtej a aj to revala ešteže šla aj kámoška tak mi ju chvíľu nosila. No a keď konečne zaspala tak som išla rýchlo do obchodu a kúpila som jej tam tie kukuričné chrumky čo mal včera aj Slávko no a keď zase spustila tak som ju v kočíku posadila dala som jej chrumku, že čo urobí no a ona ich jedla ako kyselina, šak ich zmastila asi 5 za 10 minút, len dúfam, že jej z toho nič nebude 😖 Ale aspoň som sa šťastne bez revu dostala domov 🙂

zuzka99
12. nov 2008

kaciatko,poradila mi to moja kozmetička, chcem to na vyrovnanie pleti, aby mi nebolo vidno póry a jazvičky a tak. lebo muž mi stále vyčíta, že nemám krásnu pleť a mám tam krátery 😢
miselin, to teda nechápem, ona ich hneď začala jesť? Slávko najskor niekolko dní na ne hľadel, že čo s tým. teraz by ich zbaštil aj celý ten obrovský sáčok. ale je to dobrý úplatok, ked je mrzutý a potrebujem aby chvilu v klude sedel. ale dávam mu tak max. 3 po sebe. a zohnala si aj nesolené?

majka.sibka
12. nov 2008

my sme tiez dnes nevcielkovali...mali sme az dve navstevy, preto som drobcovi zrusila poobednajsi spanok...navsteva musela teda opustit nas bytik o siedmej, nakolko nemienil ani o minutu posunut kupkanie...teda, aj tak chceli ist uz domov... 🙂 dnes ale zaspinkal o pol hodinky skor, nez zvycajne...teda o pol osmej uz buvinkal...

a tie kukuricne chrumky...to je fakt pre deticky neuveritelna maskrta...nam ten velky sacok vydrzal tyzden...ale normalne mi ten drobusko dokaze sediet v kociku uplne kludne...

zuzka...ja som si na tvojej tvari nic nevsimla...

miselin...neboj po takom "zamracenom dni" pride taky slnieckovy den, urcite sa dnes v noci dobre vyspinka...prajem ti oddych...

kaciatko68
12. nov 2008

zuzka99 : ja som si tiež nič nevšimla, ale tiež mám taký problém, ale hnevá to skôr mňa, ako manžela - a to je o 5 rokov mladší.
Čo ten zákrok bude stáť? Ja by som sa popri tom mala dať ešte aj omladiť - no ale to by už bola pálka 😀
Ale určite by som si chcela dať spraviť žilky na nohách.

miselin
13. nov 2008

Majka díky musíš to sem písať častejšie, že bude dobre spať, lebo naozaj dobre spala dnes som k nej vstávala len 3 krát, takže to je rozdiel oproti 30razom 😀
Zuzi ona si všetko hneď pchá do hubky no a keď prišla na to že sa to dá papať tak celú cestu len vravela že mňam mňam a chrúmala o sto šesť 😀 Zarýpaná bola hádam až na prstoch na nohách. ozaj a ako ich vonku potom čistíte keď sú z toho taký zarýpaný? Ja som jej ešte tváričku neskúšala čistiť tými vlhčenými utierkami ale asi budem musieť 😖
No tak ja by som sa tiež dala skrášliť, ale to by musel muž robiť na ropných plošinách aby mi to všetko zaplatil,lebo by som potrebovala komplet celú fasádu a odsať všade kde sa len dá 😒

miselin
13. nov 2008

Ozaj Janka a tebe už malý sedia na šerblíku? Som ti kukala do albumu a už sa im aj niečo do neho podarilo vyčarovať? lebo ja tiež rozmýšlam, že by som ho už kúpila a sem tam preventívne by som ju naň posadila, ale pri jej smíkaní by som ju tam musela prilepiť, lebo by hneď padla na tú makovičku 😀

zuzka99
13. nov 2008

miselin, čo blbneš, ved máš krásnu pleť a si riadna kočka.

inak stojí to 700 Sk jedno sedenie a treba 5x. Ale ledva ma napchala aby sme to stihli ešte tento rok, od januára to bude o 100 - 200 Sk za jedno drahšie. tak ja už mám darček na vianoce vybratý. inak sa teším na víkend, pojdeme do ZA nakupovať darčeky 🙂

ja som malého skúšala na nočník, len ako ho posadím, on z neho vystúpi a ide si po svojom. tak neviem ako mu vysvetliť čo tam má robiť. svokra hovorila, že s ním mám tlačiť a tváriť sa že kakám aj ja 😀

miselin
13. nov 2008

No zuzi s tou kočkou neviem neviem, veď ja som si u teba na tváti tiež nevšimla nič podozrivé, isto máš to zväčšovacie zrkadlo, že 😠 to treba vyhodiť 😀 A moja kámoška chodila na niečo podobné k tej Baštekovej , lebo ona má pigmentové škvrny no a tak jej nabulíkala do hlavy, že to jej zmizne a nakoniec za to vyvalila okolo 5000sk a tvár stále rovnaká tak ju skoro porazilo 😒

miselin
13. nov 2008

Zuzi tie chrumky mám tiež nesolené a je tam písané, že sú bezgluténové a to je tuším , že sú bezlepkové

miselin
13. nov 2008

Obsahujú aj veľa minerálnych solí, fosfor, železo, meď a nikel, selén, kobalt, jód a abór a vlastne obsahujú aj sol ale vôbec to nieje cítiť, lebo raz som si takéto kúpila a boli slané ale tieto nie sú a sú teda bezlepkové

zuzka99
13. nov 2008

aj ja som raz išla do Bratislavy, do toho laserovo-dermatologického centra si dať odstrániť červené žilky na tvári. stálo ma to majland, niekolko tisíc a žilky ešte horšie ako predtým. potom mi kozmetička poradila pred porodom akýsi krém, že si mám dávať, lebo vraj pri porode zvyknú praskať a odvtedy ich akosi nevidno 🙂

jankabambulka
13. nov 2008

ahojky . no tak mi dávame na šerblík, len je to problém , lebo som na nich sama a tak ráno keď vstávajú skoro naraz nestíham ich dať oboch . veľmi zriedka sa stane , žeby sa nevykadili alebo nevyčúrali. ale to nie je o tom , žeby to robili oni úmyselne , to je vlastne na šikovnosti maličkých. vieš ja mám 10r. /inak je to dobré mať taký odstup, len nenávidí kočíkovanie i keď doma je to tak ak nemôže ku nim tak to má za hriech/ a borku som začala dávať na nočník v 6 m a v 8-8,5už chodila naň, na 90% som to vystihla a v 10už bolo kaka alebo ukázala na šerblík neeskôr ho po mne hádzala. no a v 11 už ani na noc nemávala plienky . potom nastal zlom presne rok sme oslavovali v novom byte-a to že sme sa presťahovali malo za následok, že sa v noci jeden týždeň počurávala, ale dokina povedala, že to je úplne ok, zahrala tam rolu psychika-ako následok sťahovania.
ešte sa vrátim k tomu odskoku. tak ja hovorím, že rodiť by mali ženy do 30r. ja to teda tak vnímam na sebe. nie že by som bola stará ale už cítim, že som bola zvyklá na niečo , určitý štandart, pokoj, zabehnutý život a toto je také roztomilé vyvalenie z koľaje. som šťastná že ich mám /veď sme nemohli/ ale je tam to ale. rodiť do tridsiatky 😀 😀 😀 . a keď je veľký odstup tak je to fakt zatiaľ OK ale bojíme sa keď príde tá origoš puberta-hvrchol čo bude a taktiež, keď už začnú behať a brať jej veci.. to už bude: maminkáááá, oni mi berú tot, maminká oni mi trhajú hento, maminkááá povec im niečo oni ma bijú.... tak uvidíme čo čas prinesie ale ona na druhej strane túžila po súrodencovi a ako mám písané v albume, my sme dostali podmienku zviera alebo súrodenec a keď sme jej povedali že bude mať súrodenca/to sme nevedeli, že až dvoch/ tak bola taká šťastná , že prvé čo povedala: UŽ aj ja budem normálna /myslela tým že nebude sama a bude mať súrodenca ako jej kámošky a spolužiaci/ a potom že ona už nechce nič na ježiška, lebo ona už dostala najväčší darček /a to dvojnásobný!!/ ona neodídedo školy bez toho aby ich nebozkala, nejde spinkať bez toho aby ich nebozkala... to vlastne bola ona kto nás doma nakazil... i napriek zákazu, že keď je chorá nesmie ku ním, neposlúchla... 😝

kaciatko68
14. nov 2008

Haló, kde ste kto ???
Dnes sa akosi všetky maminy stratili 😢

kaciatko68
14. nov 2008

jankabambulka : aj ja tvrdím, že by mali rodiť ženy do 30 rokov. Ja si už na takéhoto drobca pripadám stará ( tento rok som mala 40 rokov), som z toho dosť unavená a ten neporiadok, ktorý robí ma strááášne rozčuluje.Keď som mala 23 rokov, tak som to brala ináč a aj tehotenstvo som mala úplne bez problémov.
Najhoršie bolo pre mňa zvyknúť si na to, že som len pri sporáku a dieťati. Bez práce a ľudí okolo som si pripadala strašne nepotrebná...

zuzka99
14. nov 2008

tu sméééé.
kaciatko, ozik, prečo máš v pase iba jedno dieťa? no ja už asi do 30ky druhé nestihnem, budem mať budúci rok.
zatial mi to pri sporáku nevadí, práve ma to baví ked malému chutí.
🙂 🙂 🙂

miselin
14. nov 2008

Aj ja so už tu 😀 😀 Som akurát trošku cvičila 😝 Ja dúfam, že do tej mojej tridsiatky to ďalšie bábeno dúfam stihnem, aj keď to bude za 4 roky, lebo môj starouš sa zase nejako zaťal a o druhom ani počuť a ja tak strašne chcéééééééééém 🙂 🙂 🙂 🙂 Ale tiež som za, že čím skôr tým lepšie, lebo mi už spolu vlastne skoro 7 rokov bývame sami a už sme mali taký vegetík, tam na dovolenku, tam na večeru, keď sa mi nechcelo upratať nechala som na neskôr, keď sme boli unavený tak pekne podriemkať, no skrátka vegetík a teraz sa mi stále zdá, že nič nestíham a to je tým, že som už bola dosť zlenivená 😒