Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

petra5258
21. jan 2010

dufam ze bude dobre a v pondelok sa dostaneme konecne na hudobnu a v stredu do vcielky ale velke sance tomu nedavam uvidime, baby lindulkaa ma uz osem mesiacov a este ziadne zubky kedy sli vasim malym?

ivetka007
21. jan 2010

Peti, môjmu malému vyšiel prvá zub na konci 11. mesiaca. Ostatné deti v jeho veku mali plnú pusu zubov a my nič. Netráp sa, každé bábatko je iné.
Inak, Peti, mne sa zdá, že drobci ochorejú vždy po Včielke. Malý má tiež zase soplík a prská ako capko. Ide ma poraziť. ☹

kreksina
21. jan 2010

Peti neboj, mam známu a jej malá mala rok a začali sa jej prerezávať jednotky. Hovorí sa, že tie neskoršie vydržia dlhšie.

kreksina
21. jan 2010

ivetka, vieš, že aj ja som začala mať podozrenie, že po Včielke začnú mať malé soplíky. Moja Dr mi povedala, že pokiaľ to nie sú hnisavé sople a dusivý kašel, tak je to nádcha čo nie je choroba lebo sa sliznica vyvíja a keaguje na prudké zmeny teploty v byte a vonku a že tým si buduje sliznica "imunitu"-len ma to hnevá lebo večer len počúvam kedy sa nadýchnu a či sa nedusia...

ivetka007
21. jan 2010

Kreksina, normálne rozmýšľam, či s malým chodiť do Včielky. Tie sople ma hnevajú. Ja viem, že keď začnú chodiť či už do jaslí alebo do škôlky, čaká nás to znova, ale.... Nebolo by rozumnejšie, keby sme sa dohodli, že zakaždým sa stretneme u niekoho, aby sa deti pohrali a my pokecali? Stačí hodinka-dve. Už to raz navrhla aj Peťa. Dievčence, čo vy na to?

dadulaa
21. jan 2010

baby, nedá mi nenapísať, že aj môj malý dostal asi 3x soplíky po Včielke, keď sme tam chodili ešte minulý rok, ale zakaždým, keď sme tam boli, tak nekúrili, tak asi preto. 😉

ivka000
21. jan 2010

peťa nášmu vyšiel prvý zúbok v 11 mesiacoch.
a s tou včielkou neviem ale my chytíme nádchu vždy ked mu ide zub bez ohľadu na to či sme boli vo včielke alebo nie.ale je pravda že tam niekedy chodia aj zasoplené detičky ale s tým nič neurobíme ☹ .S návštevami som za len neviem ako by sa vám chcelo trepať k nám nie je to zasa nejako ďaleko ale autobus alebo auto je nutné 😀 objednáme jeden minibus a bude chodiť po bystrici a zbierať maminy s deťmi 😀

ivka000
21. jan 2010

ale veľká vdaka za včielku vždy je tam super 😉

fialllka
21. jan 2010

ahojte maminky

jankabambulka: ja Terezke davam len troska pasty ... len tak aby sa nepovedalo a mi ju samoska spapa ... ale uz mala aj tendenciu ju vypluvat, ked ma videla rano ako si cistim zubky 😉 a zubarka mi poradila, ze staci cista voda a len obcas pasta, tak 2-3x za tyzden, nemusi byt kazdy den 😉

peti: nech ste cim skor fit ... 😉

aj ja suhlasim s navstevami u nejakej maminky s detickami, ako v kolektive ... my preto teraz nechodime do kolektivu, bo tiez sme dost haklive na usoplene deti ... a predsa, ani jedna z nas, ak by mala usoplene dietatko by nesla s nim na navstevu ku inym malym detom 😎

ivka: a vy kde byvate??

ivka000
21. jan 2010

v Moštenci 😉

fialllka
21. jan 2010

jaaaaaaaaaaaaaaaaj v dolnom ci hornom? a ako chodis do vcielky? autom?

ivka000
21. jan 2010

v Hornom. ano chodim autom 🙂

ivka000
21. jan 2010

autom je to kúsok a mohli tie čo majú auto zobrat tie čo auto nemajú a ste tu za 5-10 min. 😉

fialllka
21. jan 2010

jaaaaaaaaj, no ked sa dohodneme na nejaky den a poviem tatinkovi, nech nam necha doma autosedacku, tak nie je problem 😉
ja mam vodicak, ale teda som nemozna a nejazdim .. a to si vravim, ze uz sa ku tomu musim dokopat .... chvilu som jazdila, potom dlho nic, potom ked sme sa zoznamili s manzelom, tak som opat zacala a potom som ostala tehu a uz som sa bala .... hruza so mnou 😠 😀

ivka000
21. jan 2010

ja budem len rada aspoň sa nebudeme nudiť lebo tu sa s niekym dohodnúť je ťažké akosi tu nikto nemá čas ☹ alebo ja som taká šikulka 😎
ale ja už bežkám spať dobrú nôcku 😔

ivetka007
21. jan 2010

Ivka, ty si veru taká šikulka. Stíhaš vypekať 😉 Ja som naposledy piekla štrúdľu z lístkového cesta, nejaké kysnuté cestíčko alebo torta mi nerobí dobre 😀 😀 😀 Dám si radšej tebe upiecť 😉
My máme tiež auto a aj jazdím a máme voľné miesto pre 1 ks bábatka a maminku, tak nie je problém 😅

ivetka007
21. jan 2010

Uf, koľko hodín. Bežím búvať. Prajem vám dobrú nôcku a krásne sníčky 😔

miselin
22. jan 2010

Čaute babule, ja som tiež za s tým navštevovaním, ale kedže nemám vodičák a stále hladám výhovorky na jeho odklad tak ma musíte niekto zobrať 😅

Bambulka bola si už pre prihlášku do škôlky? Ja som včera bola a hneď ma aj odpálkovali, že si ju ani nemusím podávať, lebo majú strašne veľa žiadostí a keďže je malá aprílová tak mi tak dlho miesto držať nebudú. Jedine, že by som ju dala od septembra do jaslí a to nechcem ☹ 😠

A my sa už pýtame v plnom prúde tak som natešená a už sa niekedy pýta aj okolo desiatej a potom vydrží so suchou plienkou až do rána 😀 Ale zase nevie skoro nič povedať a zase nespáva v noci z čoho ma už ide poraziť, aby som ja ku 21 mesačnej kofe vstávala 20 krát 😠

Peti zúbky nerieš aspoň ti nemá príčinu plakať 😀 Nám vyliezli prvé v šiestich mesiacoch ale teda tie revy a nespavosť to bolo niečo strašné a mojej sestrenici malej vyliezol prvý zub až v 11 mesiacoch a potom sa jej rozbehli a mali na rovnako 😉

ivka000
22. jan 2010

misel gratulujem 😵 Dominika je šikulka neboj ona to dobehne s tým rozprávanim ešte ti to bude liezť na nervy 😀 a s tým spaním sa to vie tak okolo 2 rokov upraviť. Kamoška má malú podobnú ako ty ako mala 2 roky tak jej zrazu z ničo nič prespala celú noc (ale potom sa jej narodil druhý nespavec tak si to dlho neužila 😀 )

ivka000
22. jan 2010

ivetka ja zasa nemusím také kysnuté a také obyčajné jednoduché hrnčekové koláče a podobné nie že by som ich nemala rada ale nikdy sa mi nepodaria ako mojej mamine ☹ už som to toľko krát vzdala moj mm sa na mne smeje že dokážem neviem aké postupy, hmoty, korpusy,krémy ale obyčajný koláč mám problém upiecť 😀 neviem v čom je problém ale už som aj sprostú bábovku pokazila 😀

hasleerka
22. jan 2010

miselin ja mám zase vodíčák ale nemám auto 😀 😀 😀 tak budem chodiť spolu autobusom

petra5258
22. jan 2010

baby ked sa mala uzdravi tak musite prist konecne aj ku mne ved uz vas kolko volam, inak uz vie zamavat a barany buc vie robit ale niekedy tak trepne tou hlavickou ze ju to musi az zaboliet 😀 😀

ivka000
22. jan 2010

náš sa naučil točiť a teraz stále ked ho to napadne tak sa točí kým nespadne čo sa mu hlava točí 😀 dnes sa točil už asi 20x

ivka000
22. jan 2010

peťa ale najskôr pôjdete k nám 😀

ivka000
22. jan 2010

pomoc zasa sa točí ved mu už musí byť zle

ivka000
22. jan 2010

inak ivetka myslím ty si chcela ísť na plaváreň tak vraj cez víkend je už otvorený detský bazén a zajtra možno doobeda pôjdeme nepridá sa niekto? 😉

petra5258
22. jan 2010

joooj my by sme velmi rady ale az nemozeme aaaa a ivka to stretko u teba sprav az buduci tyzden nech mozme ist aj my prosiiim 😀

jankabambulka
22. jan 2010

júúúj ako vám bude dobre 😵 😵 . škoda , že aj my nemôžeme tiež ísť na návštevu ☹

hasleerka
22. jan 2010

peti tak baran buc si ja pamätám, hlava mi treštala od bolesti a deti sa rehotali tomu

budúci víkend ideme predsa k Linduške ... teda ja dúfam, bo Miiška dajako začína chriptať, som jej teraz večer nasadila calcium aj obom kvapkám do nosa

ivka000
22. jan 2010

tak pred chvíľou som sa dozvedela že ten detský bazén nie je na plavárni napustený pred chvíľou mi to segra hovorí bola tam dnes 😠 a to čo som písala mi hovorila segrenka a tá tam dnes volala isto ju tá tetuška kľúčiarka nepochopila 😖 tak ideme v nedeľu do toho diplomatu 😉 už sa teším 😵