Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
19. mar 2009

Dadulka ale mne zubárka nepredpísala pre ňu nič, tak neviem či to môžem ísť aj bez predpisu kúpiť. A ty od kedy čistíš malému zúbky, môžem už kúpiť Domine pastu?

zuzka99
19. mar 2009

ja som jej dnes písala, tej Lucke a vraj má čas upiecť, keby ste niekto chceli 🙂

jana30
19. mar 2009

ahojte, tak ja zdravim z Anglicka, cesta bola v pohode, maly sa vyspal cestou do Blavy a potom v lietadle riadne vymyslal, a potom zaspal az o 01.00 a to uz spal do rana asi do 6.30 no a my sme isli spat az o 04.00 tak to bolo dneska take drasticke stavanie ale prezili sme to v pohode,
je tu krasne pocasie, dneska sme sedeli cely den na vonku v kratkych rukavoch, je tu uplne nadherna jar, vsetko je tu rozkvitnute, uz sa tesim ked bude aj u nas tak pekne
Zuzi do legolandu ideme v nedelu, lebo je tu den matiek a vtedy maju akciu, matky zadara, tak usetrime asi 80 lybier co je dost,

zuzka99
19. mar 2009

miselin kúp, minimálne jej daj kefku na hranie, ja najskor malému trocha kým drží počistím a potom s ňou lieta po byte a akože si sám umýva zúbky. iba do nej hryzie a tvári sa dôležito 🙂

zuzka99
19. mar 2009

jani tak si užite, super že to maťko tak zvládol, už sa ani ja nebojím 😉

dadulaa
19. mar 2009

Zuzka a zajednala si si u nej tú meninovú? Akú ti spraví?

Miselin, ja som začala malému umývať zuby po roku, ale u nás to boli doslova boje a revy, takže moc sa mi to nedalo. 🙂 No teraz si umýva rád už sám, ja mu len dočistím. Odkedy sme boli u zubárky, čo mu vŕtala ten zub, tak sa bojí, že bude mať v zúbku zase červíčka a preto si ich drhne jak o život. 😀 Môžeš jej ich pretierať navlhčenou handričkou a keď jej vyjdú všetky, tak kefkou bez pasty, pastu by som dala až neskôr, takto nám to vravela kedysi zubárka. 😉

miselin
19. mar 2009

Zuzi ona sa hrá stále s kefkou ale ešte som jej nečistila, má kefku v ústach aspoň 3x za deň ale tú pastu jej pôjdem kúpiť hneď zajtra

fialllka
19. mar 2009

aj mne a Lucka prave ozvala 😉

dadulaa
19. mar 2009

Fialllka a spraví ti tú tortu?

fialllka
19. mar 2009

dadulaa: pisla som jej na kedy to potrebujeme a mam jej poslat nejaky navrh .... a uvidi sa ale vyzera to nadejne 😉

dadulaa
19. mar 2009

baby, tak to som veľmi rada, že som vám pomohla s tými tortami 🙂 myslím, že budete spokojné. 😉

miselin
20. mar 2009

Zuzi kúpila som včera v lekárni aj ten čaj megafyt a mali len jahodový a ten je od nadúvania a Domči veľmi chutí. a ešte som jej kúpila bylinkový od Leros.

miselin
20. mar 2009

Sme dnes aj zúbky umývali a sa jej to páči ale musím si raz ja umyť a potom jej 😀 A boli sme aj vonku a skoro nás odfúklo tak sme išli po polhodine domov ☹ Ma raz vystrie z toho Rozkveťáckeho fúkania je to tu jak v krajine vetra 😠

hasleerka
20. mar 2009

baby my používame klasickú odol jahodovú, mne inú nechcú ... inak s tými zúbkami, ja som Zuzke asi od roka umývala, ale tej pasty bolo máličko, lebo ona to papala ... od 2,5 roka si umýva sama a ja jej len dočistím, teraz má 6,5, krásne zubky, čo sme boli aj pochválený a zatiaľ iba dva trváce, ostatné ešte mliečne ... nič sme nezalievali,ani žiadne tabletky sme nejedli

ale myslím, že to bude dosť aj rodové, lebo ja mám úžasné zuby, chodím len na prehliakdy a vyčistenie kamena

zuzka99
20. mar 2009

určite je to hlavne rodové, ja len dúfam, že malý nezdedil aspoň zuby po mne, ja mám už skoro všetky zaplombované, ale muž má 37 rokov a 1 plombu 🙂 tak dúfam, že zuby budú po ňom
miselin a kde si bola v lekárni? Na Rozkvete? Ja tiež pojdem dnes asi do lekárne kúpiť pastu na ritku a biogaia, by som ti kúpila.

miselin
20. mar 2009

Ja som bola vlastne predvčerom v lekárni v nemocnici akosi som osprostela na tej materskej a už ani neviem čo bolo včera 😅 Tu na rozkvete asi ani nemajú, moc sem nechodím lebo aj keď majú tak moc predražené. Ja by som tiež chcela aby mala Dopmča zuby po mužovi lebo on má tiež zdravé a ten tvoj chlap má iný chrup 😲 že jedna plomba 😲 aj ja chcem 😵 Hašlerka tok to máš tiež super, že máš taký chrup toto je asi jediná vec ktorú ľuďom závidím 😉

miselin
20. mar 2009

Domina sa dnes prvý krát sama posadila, a tak sa poškrábala na čele, že vyzerá ako Depejrak

kkaattkkaa
20. mar 2009

maminy, o zubkoch som nacitala a prezvedela od lekarov toto:(ak by ste mali zaujem, najdem aj nejake linky)

-s dietatkom ist k zubarovi okolo 2 rokov, ked este nema ziadny problem-ja iniciativna som chcela ist este pred prvym rokom, ale pani zubarka mi vysvetlila, ze takto male deti neberie-a kedze som s nou nadmieru spokojna, inu nechcem a pockame.

-pastu pouzivat odvtedy, co je schopne dieta ju samo vypluvat-od mamiciek viem, ze je to az okolo 3.roku, este aj 6 rocne deti vacsinu pasty zjedia....

-radsej pouzivat cisto prirodnu, bez penidiel, a vytazkov z ropy-tu som videla len Weledu(ta dokonca napomaha traveniu a nic sa nestane aj keby sa zjedla, ale je draha...)

-pecatenie zubkov, co spominala Zuzka sa robi na ziadost rodica, ale stretla som sa len s pecatenim trvalych zubov-mamicky aj pribuzny vrele odporucali

-fluor v tabletkach pridavat len pri celkovom nedostatku - musi naordinovat lekar po dokladnom vysetreni. Uplne postaci fluor zo stravy, podla potreby miestna fluoridacia-robi ju zubny lekar.

-ja umyvam zubky Matuskovi bez pasty-vecer, rano po ranajkach, sladkosti nedostava(ani ich doma nedrzime), (obcas mi unikne piskotka od dedkovcov). sladime ovocim, repny cukor bezne nepouzivam ani ja, pijeme nesladeny caj a prevarenu vodu

-rada od mojej lekarky-CISTE ZUBY SA NEKAZIA ! Viem to z vlastnej skusenosti, ako skolacka som mala velke problemy so zubami, no uz na strednej skole som zistila, ze staci ich umyvat po kazdom jedle-bola to otrava, ale vysledok stal za to-ziadny kaz. A to predtam ich bolo 6-7 rocne. Skoda, ze mi to vysvetlila az nova zubarka...

hasleerka
20. mar 2009

zuzi, ja mám tiež veľa zubov poblombovaných, ale ako mi to urobila zubárka ešte na strednej, tak odvtedy mám pokoj ... možno raz za 5-6 rokov mi treba niečo porobiť, inak som fajn

hasleerka
20. mar 2009

babmbulka, ja som ta dnes asi videla, išla si do podchodu na strede s kočíkom (inak úžasný), ale aj s mužom , tak som sa ti nechcela prihovárať 🙂

miselin
20. mar 2009

no vitaj Katka kde si tolko bola? Tak teda ešte s tou pastou počkám. Aj keď jej ich teraz čistím tak asi nie moc dobre, lebo ona ich nevie vyceriť, tak jej tam len napchám tú kefku a trošku pomiglujem a jej sa to strašne páči

hasleerka
20. mar 2009

miselin my sme tiež asi tak nejak začínali 😉

miselin
20. mar 2009

Dadula ty chodíš s malým von keď tak strašne fúka?

miselin
20. mar 2009

Zuzi ako Slávko, ešte má nádchu?

dadulaa
20. mar 2009

Miselin, dnes som bola s malým v meste a som to oľutovala, čo bola taká zima a taký vetrisko. Inak nechodíme moc von,len do obchodu alebo keď tak autom. 😉

Ešte k tým zubom, myslím, že to nie je celkom tak, že keď sa pravidelne umývajú zuby, tak sa nekazia, pretože ja si odjakživa umývam pravidelne zuby, najmenej 3x za deň, a som u zubníka skoro stále, som ich zdedila po tatkovi také kazivé 😒 takže to bude aj rodom. Už sa len modlím, aby ich malý nezdedil po mne, ale po tatovi, ktorý má doteraz len 2 plomby 😉

miselin
20. mar 2009

Dadula a môžu sa kaziť aj stresom, preto sa zuby kazia väčšinou keď sa chodí do školy ja od kedy som vyšla zo školy sa mi pokazili len 2 zuby a aj to keď som bola tehotná a sladkostí jem možno aj viac ako keď som bola decko

dadulaa
20. mar 2009

ano Miselin, a ešte sa kazia aj tehotenstvom, čiže pri zmene hormonov, čo u mňa platí, lebo odvtedy sa mi kazia ešte viac ☹

miselin
20. mar 2009

Šak čo by mala byť žena celý život pekná tak po tehotenstvách je už dokatovaná úplne 😠 Ja mám zase strie od hlavy po päty som zvedavá ako budem chodiť cez leto v plavkách zase bude každý čumeť, že čo to mám na sebe ☹

miselin
20. mar 2009

Kto ide v pondelok do včielky?

jankabambulka
20. mar 2009

ahojte.
miselin - ak chlap ostane doma a v pondelok bebudem musieť do blavy, tak by som do MC išla, aj chlap mi sľúbil, že na ten prvý krát by tam išiel somnou, aby sme videli ako tu príjmu také prostredie dvojky.a potom , žeby som už chodila sama .
hasle-áno dnes naobed sme boi v meste , potrebovala som vrátiť knihy do knižnice , lebo už mi prišla druhá upomienka/pritom som tomu chlapíkovi čo tam robí hovorila, nech mi to hneď predĺži, lebo to mám knihy napísanie diplomovky.... a ocko mal včera meniny a bude mať narodky tak som bol akúpiť knihu slovník cudzích slov, lebo už prehľadal všetko a nemôže tú starú nájsť. ty kokso tot najnovšie vydanie stojí 1490sk, čo je dosť. mala si sa mi prihovoriť, ty si trdlo , ja som si vôbec nevšimla ... ja som taký dilino, aj chlap mi preto nadáva lebo koľko krát ma zdravia a ja vôbec nevidím som ako slepúch slepý