Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
3. mar 2009

nie sme s nimi, ale sem s nimi 😉

hasleerka
3. mar 2009

ahoj zuzi, pozerám nová fotečka ... a čo prerábate?

kkaattkkaa
3. mar 2009

Zuzka, daj pozor na adminov, ked som mala v pase len Matuska bezo mna, zmizol.
Aj tu v kniznici maju kopec kniziek s hrami-aj tie priserne drahe.
http://matusko.xf.cz/galeriaVytvorov.html

zuzka99
3. mar 2009

Kati, ďakujem, foto zmením. Tá stránka je úžasná, kto ti to robí? Sama? Aj ja by som také chcela, len nemá kto. Ja si takéto veci píšem do knižky a do slovníka. A kde ste teraz? Ste v PB? Alebo doma, alebo inde?

Hasleerka, nič neprerábame 🙂 Myslela som to tak, že malý stále rabuje kuchynskú linku a prenáša si všetko do izbičky a tam sa s tým hrá (hrnce, pokrývky, žufánky, varechy....všetko) a niekolkokrát denne to tam naukladám spať. Ale aspoň to je vždy uložené a nesadá prach 🙂

hasleerka
3. mar 2009

katka to je fakt pekné 🙂

no zuzi veru som nepochopila, moje babule na toto neboli, iba miška občas chcela misku a varechu ked videla mna, ale inak mi do linky vôbec nechodia ....

jana30
3. mar 2009

haslerka ako ti ja závidím,
moje obe decká rabovali, v skriniach aj v kuchynskej linke, teraz ju aj 5 x denne upratujem čo mi kompletne povyhadzuje veci, dneska som prišla do kuchyne a malý sa hral s fľašou oleja, no skoro som zinfarktovala keby ho bol vylial tak ma to neminie, ale včera sme boli v IKEi a kúpila som také zábrany proti otváraniu dvierok tak dneska bude mužíček montovať,
a to sme kompletne odmontovali úchytky na linke, lenže človek je tvor vynaliezavý a naučil sa asi za 2 týždne podľa nás otvárať aj bez úchytiek
a ked zbadá otvorenú skrinu v spálni už aj robí poriadky a vyhadzuje aby mi prevetral veci čo som dlho nemala oblečené, no šliak ma triafa

miselin
3. mar 2009

Zuzi ja mám túto knižku ale to je skôr pre staršie deti http://www.kniznyweb.sk/jnp/cz/citatelia/vyber_...

hasleerka
3. mar 2009

no ale neboj jani, miška tá strašne rada mastičkuje, takže akonáhle nájde krém v dosahu, mám ho všade, na deke, na stene, ale hlavne po nej 😀

zuzka99
4. mar 2009

miselin, presne tú som chcela, ale v Maxe v Žiline stála asi 900 Sk (ešte pred Vianocami).
A ako u vás vyzerajú noci? U nás je teraz strašne, malý spí nepokojne, stále sa budí a mrnčí, vzdychá, neviem či je hladný, alebo ho niečo bolí. Tak do neho lejem mlieko, on neodmietne, potom vypije aj 500 ml za noc. Tlačí sa mu stolička, tak možno z toho. Ale cez deň ho nebolí, len v noci. Už som mu aj dala Nurofen vždy nadránom.

miselin
4. mar 2009

Zuzi u nás noci už v pohode ale dneska zase buntošila, ale začala som jej dávať jesť najskôr až o tretej, tak sa to akosi naučila. Ale sa mi zdá, že jej ide tiež zub, tak je taká umrnčaná, no a včera spala poobede 2,5 hodiny, tak v noci vystrájala, ju už budem poobede budievať lebo sa 1,5 v noci hrala a stále sa mrvila.
Ja som tú knihu kupovala v akcii za 399sk ale nedala by som už za ňu toľko, sa mi až tak nepáči

zuzka99
4. mar 2009

No ja asi budem musieť tiež niečo vymyslieť s tým nočným jedením, jedával raz, teraz už sa pokazil na 2x. Ale on vačšinou sa naje okolo polnoci a vydrží do rána.

miselin
4. mar 2009

Mne to malá už začala moc skracovať, posledné dni jedla aj 3x za noc a som povedala, že skôr ako o tretej jej edám a vydrží, včera jedla až o pol piatej

zuzka99
4. mar 2009

Slávko má v tomto režim ako novorodenec, pomaly presne každé 3 hod. aj v noci. Lenže ja nedokážem ho nechať plakať od hladu. a viem, že ked mu dám, budem mať zase chvilu pokoj na spanie

kaciatko68
4. mar 2009

Zuzka a kedy naposledy večer je a koľko toho zje ?

zuzka99
4. mar 2009

Kaciatko, on zje plnú misku kaše okolo 18,30, minule k tomu ešte aj rožok aj halušky s paprikášom, potom sa okúpe a okolo 19,45 vypije 150 - 200 ml Nutrilonu, zaspí o 20,00 a okolo polnoci už reve od hladu. Skúsila som mu dať len napiť vody, ale to nechcel, vyžadoval mlieko, takže asi bude hladný. Už som aj rozmýšlala, že pozriem ten Nutrilon Good night. Len aby mu zase nebolo zle od žalúdka.

miselin
4. mar 2009

Ja som si tiež myslela, že mi plače od hladu, ale skôr to bude zo zvyku, veď už aj 6 mesačné deti prespia celú noc. No a od piatku jej skôr ako o tretej nedám a včera jedla až ráno o pol piatej, tak potom ako je možné, že zrazu vydrží až do rána? A pred tým mi jedla tiež 3x za noc. U nás je to hlavne o zvyku, lebo aj keď sa najedla pred spaním málo tak sa zobudila rovnako ako keď sa riadne napráskala. Prvé dva dni sa dosť mrvila ale potom si už zvykla a vydrží minimálne do tej tretej a dnes jedla až o pol štvrtej.

jankabambulka
4. mar 2009

ahojte
už sme doma . a máme zmenu miškovi tam vyšli 2 zúbky a bol v teplotách, tak dovča vyšitá ako obrázok. tak máme pomer miško 4ks a katka stále len dva spoďáre

dadulaa
4. mar 2009

Baby, tak si predstavte, že som bola dnes s malým 2.krát u zubára,lebo 1.krát sa len vozil v kresle a napúšťal poháriky vodou a dnes to zvládol úplne bravúrne! 🙂 Mal taký malý kazík na stoličke a išla som tam s malou dušičkou, či si to dá opraviť a on držal krásne celý čas otvorené ústa, aj keď mu chvíľku vŕtala,aj keď mu ho blombovala, akurát keď mu do neho fúkla tým vzduchom, tak sa trochu rozplakal, ale hneď prestal a držal ďalej.
Asi pomohlo aj to, že sme to mali z domu nacvičené, hrali sme sa na zubárov, takže vedel, čo ho čaká. Dostal tam vymaľovávanky a gumeného dinosaura, tak bol šťastný. Taká som bola vytešená, že sme potom nabehli do Dráčika a mohol si za to vybrať nejakú hračku. A vybral si Jojo.. 🙂

Jankabambulka, no to je škoda, že ste mali pokazenú dovču, no škoda je aj to, že nemôžeš prísť líčiť aj ty do tej včielky... 😒 snáď niekedy nabudúce. 😉

hasleerka
4. mar 2009

asi mi niečo ušlo, kde ste boli bambulka na dovolenke?

dadula vy ste boli u zubára, a kde?

kaciatko68
4. mar 2009

Zuzka, malú kojím cca o 20.30 a potom jej dám po spiačky okolo 22.00 210 ml. Nutrilonu. A potom ju kojím zasa po spiačky ráno o cca 6.00, ale myslím, že by už vydržala aj dlhšie. Skús to tak, že mu dáš fľašu po spiačky, keď pôjdete spať a uvidíš do kedy vydrží. My sme to pomaly posúvali. Najskôr jedla o 3.00 a potom som to posúvala po pol hodine. Ale vždy som mala natiahnutý budík na skorší čas, ako sa mi budila už od hladu. A tak sme sa dopracovali až k ránu.
Vraj už pre takéto detičky ani nie je dobré jesť v noci, pretože sa zaťažuje žalúdok.
Tak držím palce 🙂.

zuzka99
5. mar 2009

Kaciatko, skúsim zvýšiť dávky ked papá prvýkrát v noci a pojdem kúpiť Good night verziu a trochu mu primiešam do klasického. Dnes jedol 2x, ani neviem kolko bolo hodín, okolo pol noci a tretej. Ale dnes hrozná noc, sa zobudil, dala som mu cumeľ, lahol si, ja som si ľahla a v tej chvíli sa spustil alarm. Som už z neho nešťastná, neviem či naozaj nedýchal či čo, ale v rodine to už asi trápi len mňa ☹
Dadula, aj my sa chystáme k zubárovi v najbližších dňoch, kde ste boli? My pojdeme k Monošíkovi.

zuzka99
5. mar 2009

dadula, tak to je malý hrdina, ja tiež mám vždy po očkovaní chuť kúpiť mu hocičo, mi ho je vždy tak ľúto 🙂
KAciatko, a to si si natiahla budík a dala jej jesť aj keď ešte spala?

jana30
5. mar 2009

ahojte maminky, tak my máme teraz noci akési krásne malý prespí celú noc sám v postieľke , dnes sa zobudil až 6,20 dala som mu mliečko a ešte do 7,40 potiahol,
Zuzi ja si myslím že Slávko nie je hladný, len si vyžaduje pozornosť aj v noci, a ked mu dáš iba cumlík to nepomáha, ja som bola zásadová od začiatku a nikdy som mu v noci nedala jesť samozrejme s výnimkou ked bol maličké bábako a jedol každé tri hodiny ale moj sa dosť najedol cez deň - možno to je aj tým že slávko menej spapá cez deň tak to v noci doháňa - skús mu dať viacej cez deň - ja viem že je to ťažké keď nechce, ale možno má len nejaké blbé obdobie a prejde ho to, no mne malý spával celú noc od 2 mesiacov a potom ked sa v noci budil tak som mu nikdy nedala jest vždy som ho utíšila nejako inak, lebo som vedela že v pohode už vydží celú noc - no zo začiatku to bolo do 3,30 a postupne sa to preťahovalo až ako to je teraz skôr ako o 5,00 mu mliečko nedám, ja som toho názoru a snažím sa naučiť aj malého že v noci sa má spať a nie jesť, ja som sa totižto dosť poučila pri Katke, to som bola nočný sluha ked som za noc zarábala aj 3 x čaj a potom všetko precikané a nakoniec sme skončili na nefrologii a doktorka mi to potom striktne zakátala, a potom vo vyššom veku to bolo horšie odnaúčať
ale to som chcela napísať, že od 2 mesiacov krásne prespí celú noc a asi 2 mesiace teraz bol úplne mimo budil sa aj 5x za noc so strašným plačom no a vyzerá to tak že ho to prechádza /dúfam že som to nezakríkla / ale tento týždeň spí ukážkovo, asi ho trápili zúbky ale žiadne mu doteraz ešte nevyšli, len spodné dvojky má už také biele diasienka tak mu hádam čoskolo vylezú

jana30
5. mar 2009

ozaj my ideme dneska plávať do trenčianskych teplíc do teplučkého bazéna, tak potom napíšem ako bolo 😀 😀 😀 😀

mercy
5. mar 2009

Čaute kočky, vyzerá to tak, že opäť idem rodiť do PB k našim a chcem sa opýtať-zmenilo sa v pôrodnici niečoza posledné tri roky? neveiete, či tam aspoň zrekonštruovali WC a kúpeľne? je tam už nejaký nadštandard?

mercy
5. mar 2009

Neporadíte mi?🙂Už som tam rodila,len by som sa rada informovala

zuzka99
5. mar 2009

mercy, rozmýšlam, kedy robili tú rekonštrukciu, ale momentálne na roomingu je všetko zrekonštruované, nové WC aj kupelka, nové izby a robili aj nadštandard, len pred rokom keď som tam bola ja, to ešte nefungovalo, chýbali peniaze na dorábku. Ostatná časť okrem roomingu je samozrejme hnusná stará, ale dá sa aj tam. 🙂 Miselin tam bola asi posledná. Ale ak chceš zavolám kamoške čo tam pracuje a spýtam sa jej. Alebo kámoške čo tam rodila teraz v januári.

mercy
5. mar 2009

Zuzka, si zlatá, môj tatino je tam síce primár ale na inom oddelení a takéto veci sú mu dosť jedno, sa ma opýtal, či nevydržím na štandarde.No vydržím,ale tie záchody boli pred tromi rokmi dosť desivé...A týka sa rooming aj druhorodičiek? keď som tam bola, tak baby s druhými deťmi bolisamy bez bábätiek a nosili ich len na kojenie...Inak máš veľmi chutného synčeka🙂

jana30
5. mar 2009

mercy myslím že na rooming môžeš ísť ak chceš a ak momentálne nie jr plný, ja ako druhorodička som bola na roomingu a baby z oddelenia sa chodili sprchovať na rooming, lebo je to tam fakt pekné a už funguje aj nadšandard a ten má myslím vlastnú sprchu aj WC,

zuzka99
5. mar 2009

mercy ďakujem 😉 . Vidíš medzitým som volala s tou kamoškou a som sa neopýtala. Na rooming dávajú aj druhorodičky, pokiaľ tam je miesto. Ja som bola na izbe s treťorodičkou, chvilu, potom sme už boli každá sama, lebo sme boli len 3 na celom oddelení tak nám dali každej samej izbu. Ale kamarátka, čo tam je porodná asistentka hovorila, že nevie čo bude apríl, máj, že majú toľko tehotných na ten termín, že nevie ako ich stihnú odrodiť a kde ich uložia ☹
A neboj ak by si bola na roomingu ani nadštandard nepotrebuješ, ten je sám o sebe nadštandard teraz. Aspoň v porovnaní s ostatnými oddeleniami v nemocnici 😉 Ja som tie sa zaujímala o nadšt. izbu, lebo tam može byť a spávať aj manžel, ale nakoniec bolo super tak ako bolo.
A kde je tvoj otec primár? Ak to nie je tajné?

Jani a idete j s maťkom do bazéna? Len čo mám robiť keď hystericky reve a upokojí ho len mliečko, on sa nedá utíšiť ináč. Ale ešte budem skúšať. A už to mal tak dobre, jedol len raz okolo druhej a potom vydržal do rána. A teraz s tými stoličkami sa to pokazilo, snáď sa to vráti spať. Ale aspoň už má režim, zaspí večer do 20,00 a vstáva na minútu presne o 7,00.