Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
13. aug 2008

No tak dík ja som si tiež myslela, že od druhej ale som si nebola istá 😒 Bože baby ja už normálne nevládzem 😔 To moje dieťa dokáže revať aj tri hodiny bez prestávky no po jej dnešnom výkone som zrelá akurát tak na psychiatriu. Od siedmej ráno až do teraz spala asi dve hodiny a ostatné som ju mala len na rukách a revala mi stále s malými prestávkami už som normálne KO. Už som stratila nádej, že jej tá kolika raz prejde 😢

zuzka99
13. aug 2008

miselinka neboj, ja som si dnes aj poplakala, čo som už nevládala. malý má zápchu, a stršne jk tlačí tie tvrdé bobky pri tom plače, potom sa chce nosiť, kričí - stretneme sa na psyche. rezervujem 2 ložka, OK? a nespal ani 2 hod. 1 hod. do obeda a po obede 1/2 hod. neboj oni z toho vyrastú, neni to takto na vždy

miselin
13. aug 2008

No u nás to je takto od jej tretieho týždňa a potom bol na dva týždne útlm a teraz zase som úplne hotová, inak skús mu dať ten Hylak, to je aj od zápchy

miselin
13. aug 2008

A ona mi nechce byť ani v kočíku,lebo tam nič nevidí, takže keď s ňou idem von tak trištvrte cesty ju držím na rukách a potom na pol hodinu zaspí a potom zase len na ruky ☹

zuzka99
14. aug 2008

miselin, super typ, dík. on kakal včera 5x, dnes už 2x, ale len stále má tu stolicu tvrdu, tak ho to bolí. hylak mám doma. už som zabudla ako sa to dávkuje? však pozriem na letáčiku

miselin
14. aug 2008

Zuzi ja jej ho dávam 3 krát denne po 5 kvapiek, ale tvoj je už trošku starší, tak môžeš dať hádam aj viac.No a našu malú v utorok očkovali a má to teraz také tvrdé tam kde ju pichli, je to normálne alebo s ňou mám ísť k doki? Dúfam, že do toho plávania malej tá kolika prejde, lebo ja neviem ako tam s ňou potom budem chodiť 😖

zuzka99
14. aug 2008

to je ale divné, že má koliku celý deň. nemá to byť na večer a v noci, max. 2 - 3 hodky? nebolí ju niečo iné? skus jej na to pichané dať octanovu masť a gázovým štvorčekom prelepiť, alebo vínový obklad. a dala si panadol, alebo niečo od teploty a bolesti?
a ku ktorej doki chodíš?

miselin
14. aug 2008

No to sú tie lahšie formy koliky, mi reveme po každom krmení a zakaždým keď ide prdkať takže celý deň a ukludní sa to až večer okolo ôsmej. Niektorým deťom to začína práveže až večer a pištia celú noc ☹ Vidíš ten octan ma vôbec nenapadol, len teraz konečne zaspala, takže jej ho dám až za pol hodinu, keď sa zobudí. Ona je normálne jak načasovaná zaspí a presne za pol hoďky sa zobudí no hrúza a chodíme sem na Rozkvet ku Karasovej, som s ňou inak veľmi spokojná 😉

tajka1
14. aug 2008

ahojte dievcence, ako citam tak mate doma pekne trapenie...na to brusko som myslim davala sab simplex, ale suseda dava tiez nieco ine, skus zavolat dokt.nech ti nieco poradi,alebo sa skus spytat v lekarni, ved mala musi byt pekne unavena takym kricanim.to nehovorim o vas...mi uz toto mame zasebou, teraz riesim take "banalitky" ako chodit po dvoch babach ktore behaju s cukrikovymi ruckami a len utieram a utieram, udrzat to na stolicke pokial nieco nezjedia???v ziadnom pripade 🙂

miselin
14. aug 2008

Tajka, nám sab simplex zabral ale len na dva dni, no potom nám predpísala Hylak no a ten jej účinkoval asi dva týždne, skrátka na to nič neexistuje musí to len prejsť, aj stery jej už párkrát brala či nemá bacila ale nemá. A ževraj trojmesačná kolika- no jasné 😖

miselin
14. aug 2008

A ešte musí užívať aj železo, lebo je dosť anemická, takže to jej na to bruško robí ešte viac zle, možno aj preto má silnejšiu tú koliku 😒

tajka1
14. aug 2008

to zelezo ano, to sa necudujem. a nejake bylinky skusas?

dorotka
14. aug 2008

je kukam ze tu sa to dobre rozbehlo
miselin a kojis ju? ak ano skus si ty dat zobrat krv lebo kojene deti mozu byt anemicke len preto ze mamicka nema dost zeleza
a na tie koliky nam zabral babyvak fit lopta a uspavanky ale amelia mala skor tie falosne a spojene s refluxom

miselin
15. aug 2008

Tajka, na čo bylinky na tú koliku alebo na železo?
Dorotka a áno kojím ju a som aj anemická ale to vie doktorka už od pôrodu 😒 ale to železo už užíva asi od dvoch týždňov a výsledky sa jej aj tak zhoršujú, takže jej aj stále zvyšuje dávky toho železa ☹ No a ja som si tiež zvýšila dávky železa a aj tak nepomáha, no uvidím v septembri ideme na krv tak uvidím či sa jej to zlepšilo.A to sú aké tie falošné koliky?

tajka1
15. aug 2008

myslela som na to brusko, na zelezo by asi nepomohlo...uz vam je trusku lepsie?

miselin
15. aug 2008

No ani nie v noci som k nej musela 6 krát vstávať a teraz akosi zaspala ale každú chvíľu sa budí s plačom, no neviem čo by jej už na to pomohlo, aj probiotiká sme brali a aj tak nič. Muž išiel teraz kúpiť ten Sab simplex, budem jej ho chvíľu dávať a potom jej dám zase ten Hylak, lebo ten Hylak jej teda zabral ukážkovo ale už asi po troch týždňoch stratil účinok ☹ tak uvidím, lebo mi jej jej strašne ľúto, keď vidím, že ju to bolí a nemôže si ani poriadne pospať a ani sa poriadne napapať. No a snáď to prejde keď ju začnem prikrmovať 🙂

tajka1
15. aug 2008

miselin skus kupit fenikel, ale nie granulovany feniklovy caj,ale maju to normalne ako kornie v obechode, prevar vodu a potom tam hod par semienok, neviem aky ti pije mala caj, tak pripadne jej daj trosku gluk.cukru, hadam jej to trosku povoli a ak mozes, ukladaj ju na brusko, aj tak by jej to mohlo pomoct..drzim palce

miselin
15. aug 2008

Tajka ona mi cez deň inak ani nezaspí iba na brušku a feniklový čajík jej vôbec nezaberá, tak jej robím iba čisto kmínový, ten je ok. Ale teraz som jej dala Sab simplex tak zatiaľ pohoda som zvedavá dokedy jej zase bude účinkovať, keby jej zaberal aspoň týždeň tak by som bola rada, lebo potom by som jej dala zase Hylak a tak dokola až kým by jej kolika neskončila

miselin
15. aug 2008

Zuzi čítala som v jednej téme, že idete na východ, koho tam máte? Mi sa tam tiež chystáme ale až keď malá prestane plakávať, muž má babku v Trebišove

iwa000
15. aug 2008

ahojte.nasa sarka mala caste koliky u nas zaberalo ked som jej natrela brusko mastickou pri naduvani bruska pupikom.zachvilku to zabralo a vecer pred spanim som jej ho natierala nech ma me pokojnejsiu noc.

zuzka99
15. aug 2008

miselin, ideme buduci víkend na svadbu, nemáme tam nikoho, sesternica z Bratislavy sa tam vydáva, muža má z Liptovského Hrádku a zoznámili sa v drevenom kostolíku UNESCO v Žehre tak sa tam chcú zobrať. a hostina je v Spišskej Kapitule. tak preto tam.

baby a už som sa chcela opýtať - nepíšete do iných tém? nikdy som nič nečítala od vás. možno ti ešte niekto poradí miselin aj v téme kolika. ale iste si ju už čítala.

bola som so slavkom asi 5 min. von a začalo liať, super. bytčica volá

zuzka99
15. aug 2008

ozik, včera som našla ešte jednu maminu na plávanie, len sa boji že ma velké brucho 😀 nebude sama som jej povedala

a ešte došli mi kupony na zlavu na pampersky, používate niekto, by som dodala

miselin
15. aug 2008

Iwa tak nám pupík vôbec nezabral a masáže bruška pomohli len na niekoľko minút, dokonca som koľkokrát masírovala aj v noci, keď som už bola hotová a aj tak to nepomohlo, nám pomohol len Hylak ale po troch týždňoch nám prestal účinkovať. Dokonca som jej už raz prestala dávať aj moje mlieko a prešli sme na nutrilon ale zase sa to vrátilo. A už keď som bola bezradná tak som jej robila vločkový vývar a do toho som zarábala nutrilon ale to tiež pomohlo len na pár dní a za to ma tu v jednej téme aj zrušili lebo to obsahuje lepok, ale mi sme už boli celá rodina s nej taký unavený, že sme vyskúšali aj to, veď ja s mužom sme tiež na tom vyrástli, to len teraz sa z toho lepku robí také haló 😖 Ja so už vyskúšala všetko a vždy sa to vrátilo, aj stery jej už párkrát brali, či nemá bacila, ale nemá. Ja už neviem budeme to musieť len pretrpieť 😒 A od septembra som s ňou chcela začať chodiť na plávanie a asi to budeme musieť odložiť ☹

zuzka99
15. aug 2008

miselin, moj slávko mal 6 týždňov, mal hnačku a dokina nám kázala dávať vločkový vývar, tak už fakt neviem ako to s tým lepkom je

tajka1
15. aug 2008

vlockovy vyvar hadam nemoze az tak ublizit, nech si hovori ktochce co chce, ale ak to mojmu dietatu pomoct, tak ani na sekundu nevaham...neviem ako by som ti inak poradila, mi sme tiez poplakavali-Niky do 3mes. a potom prestala razom a Viky preto, lebo mala oslabenu imunitu a tazko si na vsetko zvykala

miselin
15. aug 2008

Už asi nevedia čo by zakazovali, najradšej by boli keby deti jedli sunár až kým nepôjdu do školy 😀 😀

miselin
15. aug 2008

Zuzi potom mi dáš vedieť ako zvládol malý tú cestu na východ, lebo ja som teda zvedavá či to náš malý plačko čo sa stále nudí zvládne 😉

zuzka99
17. aug 2008

ok, dam vedieť ak to prežijem hlavne ja a vrátim sa domov 🙂

hviezdickaz
18. aug 2008

ahojte,chcem sa vas spytat,rodili ste predpokladam v PB,ako to tam prebieha?Ja sa tam chystam tak do dvoch tyzdnov,a mam dost velky strach...
Miselin-neskusala si aj espumisan v kvapkach?A tiez rektalne trubicky?Mojej znamej aj toto pomohlo.A co sa tyka zeleza,davaj ho malej po obede ked sa napapa,lepsie to bude znasat...

miselin
18. aug 2008

Hviezdička, ja som rodila v PB a je tu celkom v pohode, teda doktori sú v pohode ale tie sestričky z novorodeneckého sú strašné p... s prepáčením, keď ležíš na roomingu tak tam počuješ tie detičky tak plakať až sa pomaly zachádzajú 😲 Ja som mala malú dosť pridusenú tak musela byť aj na infúziách a na izbu mi ju dali až na 4 deň, tak som chodila za ňou ja tam kde sú bábätká a sestričky mali na to nervy, lebo keď som tam bola a začalo plačkať nejaké bábo tak mu hneď museli dať cumlík, lebo ja som sa na ne stále dívala aby ich utíšili, ale keď som tam nebola tak strašne plakávali a hlavne v noci 😒 no hrúza. A strašne sú aj neochotné , na tie sestričky tam každý nadával. Ale inak pýtaj sa na rooming, si tam stále s bábätkom, máš ho pri sebe a tie izby a soc. zariadenia sú úplne nové, takže je tam aspoň pekne a čisto. A držím ti palčeky už to máš veru za pár 🙂 tak nech máš veľmi rýchli pôrod a slabulinké bolesti.
No a k tej kolike rektálna rúrka je u nás nula bodov aj som ju už zahodila a železo jej dávam hneď po papaní, ale ona už berie dosť vysoké dávky, tak aj preto jej to robí šarapatu ☹