Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
4. feb 2010

ivetka a čo ti povedala doki? Neodporučila nejaké lieky na podporu imunity, príp. multivitamínový sirup, probiotiká? Ja dávam teraz malému echinaceu a raz za týždeň osciloccocinum - jednu tú tubičku. Ale asi si musí len zvyknúť na tie bacily okolo a potom už bude odolný. Teplomer do uška nemám, ja mám ten na priloženie na čelo, to mu meriam keď spí, aby som ho nebudila, a digitálny mám pod pazuchu a potom klasické ortuťové - rýchlobežku a obyčajný. Kedysi som chcela kúpiť aj ten na dudlíku čo je, alebo do ucha, ale oni sú strašne nepresné. Ten na čelo je tiež len orientačný, ukazuje len na 0,5 stupňa presnosť, ale dá sa podľa toho orientovať. a aj tak potom ešte zmeriam pod pazuchami

zuzka99
4. feb 2010

ivetka a preto chcem aj začať s ním do sauny, aby som nemusela do neho pchať lieky ale nech je otužilý a odolný. lebo držať ho doma v teplúčku a dávať lieky na podporu imunity a vitamíny to nechcem. Ale všetko s mierou, zlatá stredná cesta.

zuzka99
4. feb 2010

ivka, idete? ide aj tvoj chlap? moj ide s nami, zatiaľ už sme nachystaní, ešte uvidím, či povie mladý. Ale som mu povedala, že tam budú dávať čokoládky 😀 Aj ráno keď išiel von, sme ho 3x obliekali a vyzliekali, keď bol oblečený reval, že von nechce ísť, keď sme ho vyzliekli reval, že chce ísť von a toto celé dopoludnie 😠

fialllka
4. feb 2010

ivetka: my nemame do uska, ale mam digitalnu rychlobezku a meriam len v zadocku malej ... drzi vtedy ako hluchy dvere a kolkokrat si sama teplomer donesie, ze chce zmerat teplotu alebo meria babike 😀

katka: nech sa Linduska coskoro z toho dostane 😉

bambulka: taku postel nemame a tiez chceme presne takuto kupit a poriesit ak by prislo viac navstiev a by im nestacil rozkladaci gauc v obyvke 😉

nikiarudi
4. feb 2010

ahojte, tak aj ja sa už pridávam, teda ak môžem, do spolku mamičiek z PB.. 😉

fialllka
4. feb 2010

ahoj Niki

ako sa mate? uz dobre??? 😉

a odkial netujes??? uz mate net doma?

jankabambulka
4. feb 2010

ahojte
sme späť-dokina unesená , že to mu až tak pekne skorigovali a vraj bude stačiť len jedna operácia a bude to ok. som rada ,že aj ona sa zhodla nezávisle z bratislavou len na jednej operácii už. a aj pekne spolupracoval s ňou ako doteraz nikdy. tak perfekt zmerala očká, úchylku.....
inak posteľ som kúpila v tescu-TN- možno bude aj v pb-v akcii dvojposteľ 389sk a jednoposteľ 240 sa mi marí(jednotku som nekupovala tak neviem)

kreksina
4. feb 2010

ivka
teplomer mám no je hodne nepresný. podša mojej DR je najpresnejšie merať v ritke /ak sa nedá ešte pod pazuchou/ a odrátať 0,5 a to ti nameraju presne aj digitálne aj "ortuťové"/ono to nie je už ortuť, čo do toho dávajú a dosť ťažko sa mi to striasa/ dokonca ten digi je aj s ohýbajúcim sa koncom

kreksina
4. feb 2010

janka mám len je to 2lôžková a nemám k tomu žabku-jedine by sme ti požičali aj motorček, ktorým to nafukujeme my alebo ak nemáš program pre návštevu môžu sa hrať kto najviac nafúka-ide to aj pľúcami 😀

petra5258
4. feb 2010

ahoj niki vitame ta a mas krasnu babulku ako vam to spolu ide? ivetka ja mam ten do uska ale je strasne nepresny meria aj o stupen a pol menej ako ked dam do ritky a to myslim aj po odratani, mala mala horucku a on mi ukazoval mierne zvysenie no ja neodporucam, kreksina zajtra poobede podme von cca o jednej?

petra5258
4. feb 2010

zuzi ifme do jasnej,peto tam bude lyzovat a my sa s linduskou hrat na chate a poobede pojdeme do tej tatralandie a besenovej len neviem baby do akeho bazena moze linduska ist??do vsetkych detskych?od a do kolko stupnov?neviem to najst na nete,prosim radte,moze ist aj do termalnych-nie ci?

hasleerka
4. feb 2010

niki blahoželáme ku Tamke a vitaj medzi nami mamičkami 😵 😵 😵

kaciatko68
4. feb 2010

Niki : aj my blahoželáme ku Tamke a vitaj medyi mamičkami.
Ako bolo na tom karnevale ???

miselin
4. feb 2010

Niky blahoželám k maličkej a krásnučká 😉

A hlásim, že aj Domča je už chorá, dnes ráno jej trošku tiekol soplík no a už je z toho nádcha ☹

ivka000
4. feb 2010

ahojte tak na karnevale bolo super len trochu tlačenička 🙂 Jakubko nevydržal ani cestu domov a zaspal a to spal cez obed 3 hodiny a o deviatej bol už zasa trvdý 😀

niki vitaj malá je zlatučká 😵

peťa o koľkej ideš teda na tú hudobku?

petra5258
4. feb 2010

na desiatu ak nebude tak skocime na pol hodku ku nam na kavu🙂

ivka000
4. feb 2010

ok peťa 😉

ivetka007
4. feb 2010

Zuzka, doki mi povedala, že to nie je normálne, keď je tak často chorý. Rozprávali sme sa aj o liekoch na podporu imunity, ale pre také malé deti nie je toho veľa na výber. Ak to bude pokračovať, tak by vraj bolo dobré urobiť odbery a pošle nás na alergológiu a imunológiu. Nie som z toho veľmi nadšená ☹
O tej saune uvažujem aj ja. Veď stále doňho pchať lieky sa ani mne nepáči.

Čo sa týka merania teploty, malému ju nie je možné odmerať ani v konečníku ani pod pazuchou. A o podávaní liekov ani nehovorím. Katastrofa. Preto ten ušný teplomer.

Škoda, že sme nemohli ísť na ten karneval. A čo ma hnevá, že najbližšie 2 týždne máme o "zábavu" postarané, budeme sa liečiť a doliečovať. A ak potom zase ochorieme, tak neviem, čo budeme robiť.

ivetka007
4. feb 2010

Niki, vitaj medzi nami. Máš krásne dievčatko a prajeme ti, nech si skoro zabeháte režim 😉

zuzka99
5. feb 2010

ivka, tak my sme teda z karnevalu odchádzali skoro poslední čo stále reval, že tam chce ostať. Nakoniec mu tam jedna pani dala pastelky a balónik aby konečne odišiel 😀 No a moj chlap samozrejme zase nezvládol situáciu, jačal tam po mne, že ako som ho vychovala, že takúto hanbu od nestrpí a išiel preč 😠 je to hrozný nervák, stále si myslí, že všetky deti sú dobré, len Slávko je nevychovaný a za všetko možem ja 😠

zuzka99
5. feb 2010

no a mám jednu kamarátku - psychologičku, a zrovna včera sme riešili malého, ona sa na tom len smiala a hovorila, že máme byť radi, že toto robí, že to je znak, že sa dobre vyvíja aj po psychickej stránke. takže baby, asi tie ich úlety treba len prežiť a tešiť sa že sú zdraví. len kto to vysvetlí mojmu mužovi? 😢

miselin
5. feb 2010

Zuzi môžeme si deti vymeniť, nech si trochu vytrénuje psychiku 😀 😀 😀 Mne sa malá trieska o zem a vrieska na celú hubu vždy keď odchádzame zo Včielky 😅 A o kopaní a hádzaní predmetov do rodičov už ani nehovorím a keď ju za to vydereš alebo ju vyhrešíš tak aj tak neprestane už som ju skúšala aj objať keď dostala amok ale dostala ešte väčší , ona nemá rada keď ju niekto obíma alebo si ju zoberie na kolená, alebo keď jej povieš aby ti dala pusu tak hneď krúti hlavou že nie a beží čo najďalej 😖 A v poslednej dobe mi beží za cudzími ľuďmi a chce ísť s nimi a potom bačí, keď ju nechcú zobrať no hotová pakáreň u nás 😅 A MM to tiež strašne vytáča keď stále reve, ale ja som si už nejako zvykla a už ho ukecávam na druhé a nechce ani počuť tak neviem ako by som ho ukecela 😒
No a malá má strašný soplisko ale teplotu nemá tak som ešte nešla k doki aj tak by mi nič nepredpísala keď nemá teplotu, dúfam, že zajtra zas neskončíme v nemocke ako minule 😒

jankabambulka
5. feb 2010

nestalo sa vám, žeby deti nehceli cikať ,, teda ide o to , že naša katuška sa nikde nevyčúra len na náš veľký záchodík -wc alebo len a len -výlučne!!!!! len na jej nočník . už mám na ňu nerva. aj včera o 9 h cikala a držala to do 14.45-teda pokiaľ sme neprišli domov z nemocky. tam sa pýtala o 11h , zobrala som ju na detský wc, čo tam majú a prd ričala , kričala a vystretá ako struna a nesadla si. 13.15h opäť sa pýta na wc-skúšam na nočník čo vozím v kufri(kupovaný výlučne len skrz ňu-ešte nazabehnutý ) no nie, drží a nepustí, dala som jej aj plienočku a prd-nevyčúrala sa a toto mi robí stále!!! či sme na návšteve alebo v nemocke alebo u budúcich svokrovcov!! fakt ja neviem ako ju donútiť. skúšala som vodu púšťať, sneh do ruky.... a prd

zuzka99
5. feb 2010

jani, ona sa nechce vycikať inde ako doma? Presne to robil aj Slávko, ani u našich nechcel na záchod, stále hovoril, že domov, domov, keď sa mu chcelo cikať. A keď som ho posadila na WC tak kričal, že "tento nie, zlý je". Koľkokrát sme bežali z mesta až domov, lebo do plienky nechcel, ani v meste na WC, len doma, doma. ale prešlo ho to samé, nič som nerobila. Síce nočník nosíme na každú návštevu, kde nemajú, naši si kúpili svoj aby mal u nich a už mu to nevadí, samo od seba. to sú len také detské ďalšie výtrty. Ale nenúť ju, ešte náhodou sa ti začne pocikávať, alebo bude z toho mať stres. Buď trpezlivá a to prejde.

petra5258
5. feb 2010

zuzi tvoj slavko je asi najvychovanejsie dvojrocne dieta ake poznam, mala by si to dat precitat tvojmu manzelovi 😅 , ked ste od nas odisli som bola cely den unesena ze aky bol dobrucky 🙂

zuzka99
5. feb 2010

peti dík fakt, dala som aj starému prečítať, tak pre zmenu som schytala, že čo zase o ňom píšem 😠

ivka000
5. feb 2010

zuzi s toho si nerob hlavu ja by som bola veľmi rada keby mám také poslušné a vychované dieťatko.
musíš mm posielať do včielky častejšie aby videl iné deti 😀 náš ked bude mať dva roky tak hodí o zem mňa 😀

zuzka99
5. feb 2010

rýchlo sa vyliečte, nech možeme pokračovať v kávičkovaní 😵 ja sa len modlím, aby sme aj my neochoreli. ako ste na tom?

zuzka99
5. feb 2010

ivka 😀 😀 😀 😀

no on si myslí, že to iné deti nerobia, lebo so žiadnymi nebýva. Raz ma nechal aj v obchode, malý chcel nejaké cukríky, alebo hračku, už neviem. MM sa naštval začal tam hulákať, že aká hanba, že to iné deti nerobia aby revali v obchode a nechal nás tam s plným košom nákupu, s malým a so všetkými vecami a išiel domov. Takže mne keď malý chytí záchvat vzdoru, tak to mám dvojmo, lebo okamžite to chytí aj starý 😠 a to ani nehovorím u doktorky, keď malý plače, musím ešte krotiť aj starého nerváka

ivetka007
5. feb 2010

Zuzka, aj ja súhlasím s Peťou a Ivkou, Slávko je veľmi zlatý a poslušný. To môj krpec je iné kafe...
My už takmer nespíme tretiu noc, malý má vysoké teploty. Dúfam, že mu tie ATB zaberú. Doteraz som mu ešte nedala Nurofen, fungovali sme na Paralen čípkoch, ale včera sme boli kúpiť aj Nurofen. Poobede mu zabral, v noci mi ho vygrckal.

Inak, chlapi sú niekedy hrozní. Aj môj mm chytá na malého niekedy nervy, ale on keď bol malý, bol tiež pekný čert. A že po kom je 😀