Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
19. aug 2009

To je jasné, že ti aj v lekárni poradia ale načo sa pchať liekmi kým nemáš potvrdené od doktora, že ti to chýba 😉

sebastianela
19. aug 2009

Presne tak. Ak mas tušenie,že mu chýba. Poraď sa s dokinou a nech urobia rozbor.😉
baby, mojmu to chyba isto, tak vy sa nestresujte. Urcite ho ma ale malo koli mojmu mlieku.

hasleerka
19. aug 2009

sebastianela, no neviem ... mne sa tá staršia vedela spotiť pri poobednajšom spánku ked mala asi 1,5roka, som to vravila dokyni a tá že aby som sa nebála, že to sa dobre vyspí ... a nikdy nemala problémy so železom

zuzi ja by som tiež len tak nedávala železo ... radšej ho doplniť v strave

zuzka99
19. aug 2009

asi radšej teda skúsim v strave, volala som aj segre, ona je magistra v lekárni, ale už nedvíha mobil. a s tým plotom 😀 dnes sa ho teda naolizoval, ale to sa chcel dostať do školky na preliezky 🙂

hasleerka, si ma potešila s tým spotením, lebo krpec je v momente jak zaspí celý mokrý, ale ja som to dávala za vinu, že mu je teplo po mlieku čo pije na uspanie

hasleerka
19. aug 2009

zuzi teraz sa mi už nepotia, ale vtedy bola Zuzka asi taká ako tvoj malý teraz ... spinkávala na chodbe v kočiari, lebo tak som ju musela uspať ... ale ked pôjdeš k dokyni, radšej sa popýtaj, istota je istota, po hube ti nedá a budeš si aj ty istá

sebastianela
19. aug 2009

Moj býva spoteny vzdy a to spáva odkopany v bodoch kratkych.
Anemia je viditeľná už len na velmi svetlej pokožke a to má malý takisto.
Dnes som čítala na nete, že v usa chodia babence na krv v 9 mesiaci koli anemiam. Uvidim, či to bude viditeľné a či sa to upraví.
Asi budeme papať aj viac hovädzinky, kokosu a maku.

kaciatko68
19. aug 2009

To aká trstinová melasa ? - To je toto http://www.strava.sk/showdoc.do?docid=2176. To poradila doktorka ?
To by som sa asi bála dávať jesť takému malému dieťaťu.

Tu som našla obsah železa v niektorých potravinách :
ZDROJE ŽELEZA
Potravina - obsah železa
(mg/100g)

Slepačí žľtok 7,2
Kravské a kozie mlieko 0,1

Hovädzie chudé 4,1
Slepačie stehno 2,5
Kapor 1,1
Treska 0,4

Pažítka 8,9
Petržlenová vnať 5,0
Špenát 3,4
Zemiaky 1,0
Biela kapusta 0,9

Mak 17,3
Lieskové orechy 13,7
Banány 1,7
Čierne ríbezle 1,4
Jablká 0,7

Šošovica 14,7
Pšeničné kĺíčky 8,6
Lúpaná ryža 7,9
Hrach 6,3
Celozrnná pšeničná múka 3,0

Zuzka : a podľa čoho sa ti zdá, že má Slávko málo železa ? Ja by som to isto nechala na doktorku, či mu dá niečo užívať, ale určite treba používať viac potravín, kde je väčší obsah železa.
Ozaj a Valková spomínala, že tie nové Nutrilony majú zvýšený obsah železa, pretože veľmi veľa detí je chudokrvných. Tak kúpte hlavne ten nový Nutrilon.
MOja mama je magistra, robila snáď 30 rokov v lekárni a vždy ma len posielala k doktorovi a nechcela mi sama dávať nejaké lieky.
Miselin : tak skoré uzdravenie.
S tým potením je to isto pekná haluz. Tak to keď je jej teplo, napr. v lete v noci a spotí sa, tak má málo železa ??? 🙂

kaciatko68
19. aug 2009

Ešte tu je niečo o železe :
Železo zasahuje do tvorby krviniek, Je stavebnou hmotou hemoglobínu, červeného krvného farbiva. V ľudskom tele je asi 3-4 g železa, z toho 70— 80% v červených krvinkách. Jeho denná potreba je asi 12-15 mg; ťažko pracujúci potrebujú až 20 mg. Zvýšenú potrebu majú aj tehotné a pridájajúce ženy — tiež asi 20 mg denne. Nedostatok železa sa zjavuje niekedy u dievčat v puberte, preto im vtedy musíme dodávať potraviny bohaté na železo. Aj u dojčiat po 6. mesiaci sa môžu prejaviť príznaky nedostatku železa, ak sú len pridájané alebo im dávame len kravské mlieko. Mlieko totiž obsahuje len malé množstvo železa a zásoby, ktoré si dojča prinesie so sebou na svet, vystačia asi pol roka. Potom musíme dieťaťu železo dodávať v podobe ovocných a zeleninových štiav.
Najviac železa obsahujú vnútornosti, napríklad pečeň, slezina; hodne ho obsahujú aj vajcia, mak, kakao, hrach, šošovica a sušené huby. Menej železa obsahujú niektoré druhy zeleniny, ako kapusta, špenát, hlávkový šalát, zelený hrášok, kel, karfiol atď. Mlieko ho obsahuje také malé množstvo, že prakticky neprichádza do úvahy.
Ako vidíme, človek má dosť zdrojov železa v potravinách, ktoré zaručia jeho dostatočný prívod.

sebastianela
19. aug 2009

Malý mi drichme a drichme. Aj mne sa už vyzyvuje.😝

zuzka99
19. aug 2009

inak, fakt keby nás počula dokt. sa za hlavu chytá. Kedysi tu aj založila jedna baba alebo doktorka tému v zmysle, že pozor na rady z diskusií, vraj sa tu píše kopu nezmyslov a rád typu "jedna pani povedala", ale v momente tú tému baby zahrabali pod čiernu zem 🙂 všetko treba brať s rezervou a utvoriť si vlastný názor

kaciatko, on ani nemá z čoho mať železo, keď jedáva len sladké. maso vobec, ešte to ovocie zje, inak nič, no bledý je po mne a keď dnes ráno dlho spal, aj poobede, som mala pocit, že je nadmerne spavý, potí sa...

kaciatko68
19. aug 2009

Ozaj a tu som sa rozpisovala kôli tomu ubytku v Chorvátsku. Tak aspoň mu tie apartmány nakoniec vyradil z katalógu : http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/forum/viewto...

zuzka99
19. aug 2009

tak dobrúúúúúúúúúúúúúúúúúú 😵 idem hodiť sprchu a idem aj ja, žehlenie nechám na zajtra

sebastianela
19. aug 2009

To keď sa ti spotí v lete, ked je teplo, tak to je normálne nie?
Môj je mokrý a v izbe mam 21.
Ale ten zoznam s tymi hodnotami sa hodí.
Ta melasa nie je škodlivá.
Viď google-trstinová melasa.

kaciatko68
19. aug 2009

Zuzka : aj moja je asi nadmerne spavá, ale je zasa tmavšia po mužovi no a kedže jej krv brali naposledy v pôrodnici, tak ani neviem, či má všetko, čo jej treba. Však predtým Slávko pekne jedával mäsko. A keby ste to skúsili na obed ku nejakej kamoške, kde by sa s iným dieťaťom najedol. Tuto malý od susedy doma nejedol skoro nič a u nás vždy papal, čo sa dalo - aj mäsko. Tak to skús takto. Keď vyzdravieme, môžte prísť aj k nám. Druhé papáme tak o 15.30 - 16.00, keď sa zobudí.
Inak asi moc sladkého im netreba. Mám tu novú susedu s dvomi deťmi a hovorila, že tomu staršiemu - má 3 roky, nedávala skoro do 2 rokov nič sladké a nemá žiadne kazy na zúbkoch a mladší je februárový 08, tomu dávala už aj sladký čaj, sladkosti a iné a už má vraj kazy na zúbkoch.

hasleerka
19. aug 2009

zuzi dobrú a ak máš málo, zajtra ti donesiem aj moju kôpku na žehlenie 😀

ivka000
19. aug 2009

ahojte tak aj ja sa pripajam my sme maly asi od 3. mesiaca málo železa tak mu ho doktorka predpísala(maltofer) ale užívali sme menšie dávky a nie pravidelne lebo ho strašne zapekalo. potom kontrola a žiadna zmena, tak nám ho zasa predpísala ale to sme už zobrali poctivo a už to máme konečne v poriadku ale trvalo to 7 mesiacov 😢 . S tým potením to asi pravda neni lebo potil sa ked mal železa málo a potí sa aj ked to je OK. a vraj sa s toho železa kazia zúbky je to agresívne na mliečne zúbky tak som rada že sa mu to upravilo do kým sa mu nevytlačili. ešte máme síce udržiavaciu dávku ale to je len každy druhý deň a nízke dávky. určite by som ho bez predpisu nedávala.

hasleerka
19. aug 2009

aj moja Miška brala maltofer asi rok a tá sa vôbec nepotila pri spaní ...

sebastianela
19. aug 2009

Kazde dieťa je iné.
Asi to je JPP.

zuzka99
19. aug 2009

kaciatko, on od cudzích na ihrisku by aj klince pojedol. My sme to tak robili, keď tu bola švagriná, že bereme von večeru deťom a pred odchodom domov sa vonku na lavičke pred barákom navečerali, no išli sa pozabíjať, aj poháre by zjedli. Lenže čo v zime, keď sa naučí jesť len vonku, to budem v - 10 st. chodiť večerať potme na lavičku? 😀 sa bojím, že si na to zvykne a tak ho chcem naučiť jesť v kuchyni za stolom

zuzka99
19. aug 2009

baby, ešte taká otázočka a už fakt idem spať. Videla som v Púchove, že už majú zimné veci v obchodoch. Čo by tak bolo najlepšie kúpiť 2 ročnému dieťaťu? Overal? Bundu a oteplováky? Zase keď pojde cikať, nech ho nemusím z overalu celého vyzliekať... čo máte staršie deti, aké máte skúsenosti? Minulý rok som mala 2 overaly a 2 zimné bundy a nosili sme stále len jeden overal a jednu bundu, ale to bol hlavne v kočíku ešte

hasleerka
19. aug 2009

zuzi my sme mali minulý rok oteplováky a bundu ...

andulkau
19. aug 2009

Ahojte ,alle ste popisali. 😀
Mali sme pokazeny pc.Normalne ,ked mam klud po obede ,ked mala spi mi aj chybal. 😉

Misel nech sa rychlo uzdravite.

Ja beriem tiez lieky na zelezo.Ja mam chronicku anemiu ☹.A este okolo toho je viac co mi chyba.

Zuzka ano mala nevie co ju caka.Idem ju zaucat na tyzden a pol.Neviem na kolko mi ju zoberu prvy krat .Mozno na hodinku.Ale hovorim jej stale ze pojde do skolky,a ona ano deticky. 😉.Hlavne nech si zvykne ,lebo ja budem plakavat prva.Ona sa kazdeho boji.A este to jedenie. ☹

jankabambulka
20. aug 2009

andulka, ja som dala borku na 3h , povedali mi, že na hodinu sa neoplatí, lebo dieťa v tom čase zvúčšA len plače, potom druhú hodinu sa oboznamuje a tretiu sa začína hrať... najlepšie je nechať pokiaľ pôjdu deti spinkať. tak druhý deň tak tam ostala . ale vždy asi 2roky vždy ráno plakala ona nechcela tam ísť a potom už aj plakala a išla do vnútra a ani nestihla zakývať, čo s plačom už sa začala hrať 😀 😀
misel- rýchlo sa uzdravte, to mi je ľúto, to je hrôza s týmito chorobami.. dominička šup šup - nech si rýchlo OK

zuzka99
20. aug 2009

Tá kámoška tam dávala prvé dni na pol hodinu (ale to mala malá len 11 mesiacov), a celú tú pol hodinu malá ležala na koberci a plakala (ešte nevedela chodiť). A ona plakala na chodbe. No mne je do plaču, len keď si spomeniem, že raz aj my budeme musieť do školky, to ja budem revať asi ešte aj keď bude v škole. zatiaľ všetky kámošky, čo hovorili, že zaúčali deti do školky pri tom plakali asi viacej ako deti 🙂

sebastianela
20. aug 2009

S tym potenim cez noc to nemá žiaden súvis. No pri najbližšej príležitosti sa našej dokinovej predavačky opýtam, odkiaľ to má. Hladala som cez google a fakt ani prd. No neva. 😠
Chcela som este toľko. Od včera som si začala aj ja davat tu melasu a citim sa o 200% lepsie. Proste mi fakt chybalo železo.
Ani unavena som tak neni.
Hlavne, že ju mame už tri mesiace doma a dala som si ju az vcera. Kolko nervou som mohla mať ušetrených. Ach jaj.😖

sebastianela
20. aug 2009

Ja môjho do školky nedam. Taka trauma. Ak tak, tak tam budem s nim. Moj brat ako plakaval. Ked si na to spomeniem, tak aj mne je do plaču.
Ja som chodila už do jaslí, tak to bol lepší prechod. Ach jaj.
To nas ešte čakaju časy.😝

sebastianela
20. aug 2009

Nepoznáte tam z Pb Maťu Lučanovú? Rodili sme spolu.😀

zuzka99
20. aug 2009

mne je to meno známe, nevieš niečo bližšie? kde býva a tak? Možno poznám z videnia ak chodí do mesta kočíkovať. tú melasu si pamatám, brala aj kamoška v Norsku na trávenie, keď mala zápchy a pod.
seba a ako spal v noci bez tabl.?

miselin, vystúpila teplota?

jani 30 - vy ste už OK? Zase si nám zmizla ☹

ivka000
20. aug 2009

my máme dnes 10. mesiacou ale ten čas letí vy sa tu bavíte o škôlke a jasliach a ja som v tom že to je ešte daleko, ale ved ten čas tak letí, ved sa mi zdá že sme len včera prišli s miminom z nemocnice domov. za chvílu sa tu budeme baviť o vnúčatách 😀

kaciatko68
20. aug 2009

sebastianela : mzslela som, že tú melasu chceč dávať malému.
Zuzka : nemyslela som vonku, myslela som doma, keď papá niekto iný. Suseda tak chodila s malým k nám, aby sa trošku rozjedol a pomáhalo to.