Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

adrykaa
10. jan 2010

Aj my sme teraz naposledy pouzivali imazol a sudokrem nam vtedy vobec nepomohol.My sa napr.tiez vyhybame vlhcenym obruskom doma pouzivame mydlo a vonku ked to je nevyhnutne tak aj tie,no lebo na navsteve alebo tak sa tomu neda vyhnut 😒

fialllka
10. jan 2010

sebi: aj my ked sme mali velmi zaparenu, tak pomahala len cista voda s mydlom a sudokrem ... bez vlhcenych obruskov 😉

zuzi: zvlhcujes Slavkovi v noci izbu? kvoli tomu kaslu? my sme to na jesen nerobili a co bola teraz Terezka chora, tak som vytiahla zvlhcovac, a sme jej ho pustali vzdy, ked spinkala a ten kasel jej rychlejsie ustupil ... ale myslim si,ze mu zaberu tie atb a nebude mu to stekat ... len treba asi pockat, kym zaberu ....

jarka: mala je krasna, taka okana hnedooka 🙂

kreksina
10. jan 2010

Ahojte kočky
Dík za včerajšok-dobre padne "vychádzka" po 2rokoch 😀
Zuzi na noc ulož malého do polosedu - mojej to pomáha, keď jej zatekali soplíky a možno by zabralo aj nejaké antihistaminikum len to je asi všetko na predpis. Mne dr povedala, že majú osvedčený stoptusín, no keď malá začne aj tak skončíme u dr lebo sa bojim, že jej to stečie na priedušky - len aby to nebola laring. Držím vám palce.
Na zaparenunu mi pomáha aj zinková masť- ono je aj tak najdôležitejšie udržať pokožku v suchu- pohľadaj niečo so zinkom a pantenolom a repík som oprala v Denk-mit na škvrny- no nepoúčam len so zapareninami som si užila pri mojich babách- hlavne keď sme sa vrátili z nemocnice.

zuzka99
10. jan 2010

ahoj kreksina,

dávam malému aj fenistil, to je tiež antihistaminikum, že?

Zvlhčovač pojdem hneď zajtra kúpiť, mali sme ho len požičaný, ale asi sa doma vždy zíde. Aj keď v izbe on suchý vzduch nemá, neviem. A kašle celý deň aj po stojačky, strašné.

A máte niekto nejaký typ na dobrý zvlhčovač? Lebo čo som mala požičaný, ten strašne hučal a dávala som do neho morskú soľ s vodou a to bol celý byt potom pokrytý centimetrovou bielou vrstvou a cítili sme sa tu ako v dažďovom pralese

fialllka
10. jan 2010

zuzi: my mame od aventu, dostali sme ho minuly rok na vianoce od svokrovcov, sme si vypytali rpe pripad nudze a uz sme ho nejedenkrat pouzili, ked mala bola chora aj ako babatko a mala sopliky ... ak by si chcela pozicat na noc, tak kludne dobehnite, kym nekupis 😉 nam nehuci a davame tam len prevarenu vodu odstatu, teda nie horucu
ani my nemame v izbe suchy vzduch ale toto fakt pomohlo ... aj ked sme sa tam niekedy citili ako v saune, ked sme vosli, teda vlhko tam bolo ale Terezke pomohol 😉

fenistil je antihistaminikum to je ok ... davaj mu ho 3x denne .... a daj Slavka spinkat na nejaky vankus, aby bol vyvyseny ...

jankabambulka
10. jan 2010

nám poholo pri zaparenej riťke- umyť po každom nakuknutí do plienky nuie utierať ale prikladaťž klasickú plienku -látkovú - ale fakt prikladať nie utierať a namazať imazolom

petra5258
10. jan 2010

baby chce niekto skrecka pre vase deti aj s celkom fajnou klietkou zadarmo? lebo moja neter ho dotrepala zo skolky ku svokre a ta ho nechce. inak uz mam doma peta tak je zase zabava🙂

petra5258
10. jan 2010

inak my mame zvlhcovac z nayka nejaky specialny pre deti tiez ale nie je znackovy teda ma znacku 🙂topcom a je super uplne tichy, nerobia sa pod nim mlacky a da sa nastavit tak ze ked nemas v izbe optimalnu vlhkost tak sa sam spustia stal iba 69.kriksina naval sem nejake foto 🙂

petra5258
10. jan 2010

moja linda este zaparenu ritku nemala-zazrak🙂

xsunx
10. jan 2010

fialllka: ved aj terezka je kocka a mamina ju pekne oblieka, som si ju viackrat vsimla v kostoliku 🙂

fialllka
10. jan 2010

jarka: inak ja som Maca 😉 dakujeme ... vacsinou to zdedime po nejakych detickach, teda kupim z druhej ruky 😉 a len obcas jej nieco kupim fungl nove 😉

xsunx
10. jan 2010

Maca 🙂 vsimla som si ze su to nextove vecicky, aj ja nakupujem z netu. Ved tu v PB nie je ziaden suci obchod.
aj ja kupujem niekedu aj nosene vecicky, ved ked je mamina poriadne tak to tie deti ani nestihnu znicit, vyzeraju ako nove 😵
Next ma velmi pekne veci aj H&M

fialllka
10. jan 2010

Jarka: hej hej 😉 este dobre, ze Majko nevie, co kolko stoji .... 😀 😎 toto nechava na mna, aby mala oblecko, co jej treba ... a uz aj teraz mame zasobu na jar resp. leto ... a cakam co daju do ponuky na kolekciu jar/leto 2010 aby som jej kupila aj neico nove ...
mne sa next veci velmi pacia a je to kvalita ... vobec sa to nerozgajda a nevytaha pranim ... pyzamka su u nich suprove a vydrzali nam dlhsie ako ta ista velkost cherokee ... ale aj cherokee mame nejake vecicky ... a aj hm ale to zriedka .... tie su na velkost vacise ako pisu a to nezvyknem odhadnut spravne ... doteraz sme nosili tricko velkosti 80 od hm a stale je jej dobre, aspon na dlzku len rukavy uz jej zacinaju byt kratke, tak sme tricko odlozili do skrine pre dalsie mimi 😉

xsunx
10. jan 2010

aj ja jej kupujem co to aj v Tescu ... vecicky malej su tiez moja zalezitost 🙂 ale musim pochvalit aj tatina ze ked ide na sluzobku tak jej vzdy donesie nejake oblecko z Nextu alebo C&A, H&M ...
tie cherokee sa rozgajdaju do sirky, no ale zase za tu cenu ked su zlavy to nekup 😀
a kde pozeras novu kolekciu Nextu ak sa smiem spytat?

ivka000
10. jan 2010

baby ved ste sa poriadne ani nepochválili ako bolo včera tak šup nech máme čo závidieť tie čo sme neboli 😉
idete niekto cez týždeň do včielky? ja som sa tak tešila ale asi sa tento týždeň ešte obaja úplne nevyliečime ☹

fialllka
10. jan 2010

presne tak, rozgajdaju sa do sirky ale tiez ked je neico v akcii, tak kupime ... na konci leta sme kupili 5ks body za 70 sk, takze to bolo super, sice s kratkym rukavom ale nosime ich stale pod tricka 😉
jarka: pozeram to tuto: http://www.next.co.uk/shopping/children#LID=05_03
a objednavam cez jednu maminku na mmb 😉

jankabambulka
10. jan 2010

musím oponovať na cherokee- my používame najviac NEXT,MEXX, HM, ZARA, CHEROKEE, mothercare (cca v takomto poradí)

ale

neviem či viete, že cherokee a next je to isté??? navrhujú to tí ití dizajnéri!!!! dokonca aj výroba z časti prebieha v tej istej továrni akurát v inom pavilóne!!! a je to na 100% PRAVDA-môžete mi veriť. ja zatím na cherokee ani krivé slovo povedať nemôžem . ja som kúila asi dokopy 4 veci obnosené ale už nikdy viac som si povedala i ked nikdy nehovor nikdy. nemám s tým dobré skúsenosti

dadulaa
10. jan 2010

Caute baby, vitaj kreksina 😀
Musíme niekedy to stretko zopáknuť, veď to ušlo ako voda 😉

Zuzi, mne takto malý drhol pred Vianocami a pomohli nám až ATB a vlhké zábaly na krk a v noci vysoko pod hlavou spával pri pootvorenom okne, aby ho tak nedusilo 😉

fialllka
10. jan 2010

janka: a preco mi bodynka od cherookee povolia do sirky a sa vytahaju ako tie od nextu? a pouzivam ich rovnako 😉

ja mam nastastie dobre skusenosti s kupou z druhej ruky, mam mamicky, ktore ma zasobuju, po svojich dcerkach 😉

xsunx
10. jan 2010

jankabambulka: v cherokee nakupujem zvacsa bodynka s kratkym rukavom ako fialllka a mala to ma ako tielocko pod tricko, aj overaly na spinkanie ... v akcii sa to da kupit za dobru cenu ... ale tricka co som kupila sa kazde roztiahlo do sirky, mala je skor vyssia a vyzera v tom smiesne lebo rukavy su jej este dobre ...
tricka z nextu sa mi nerozgajdalo ani jedno, neviem kde to vyrabaju a je mi to vcelku jedno ale podla mna je Next lepsi 🙂 no a Motherecare je tiez super, aj odtial mame zopar veciciek, len skoda ze pokial clovek nejde do Blavy tak tu v okoli nekupi ☹
kupujem obnosene veci z MMB a zatial som spokojna, neviem ci som mala stastie ale vyzeraju ako nove. len ked bola babatko som jej kupuvala cisto nove.
inak jankabambulka moj manzel ta pozna 🙂 je z Podhradia, taky dvojmetrovy drobec 😀

miselin
10. jan 2010

Dadulka všetko naj k meninám 😉

Ivka bolo super len to strešne rýchlo ubehlo a dúfam, že nabudúce už chýbať nebudeš 😉

Čo takto veľké stretko v stredu vo Včielke?

petra5258
10. jan 2010

my ideme urcite a myslim ze aj kreksinu natutlam na tu stredu do vcielky

petra5258
10. jan 2010

dadula a ze ta mam pozdravit od peta 🙂

dadulaa
10. jan 2010

jéj peti, díky za pozdrav 🙂

misel, dík, že si si spomenula 😉

zuzka99
10. jan 2010

dnes je daduli v kalendári? TAk sa aj my pripájame a prajeme Dadinke všetko NAJ, aby sa darilo v škole a čoskoro ste mohli tehuľkovať 😵

Inak akorát čítam Dieťa, je tam práve článok o chorobách dýchacích ciest u detí (zápal priedušiek presnejšie) a píšu, že až 90% týchto ochorení je spôsobených vírusmi a atb. sú zbytočné. a pokiaľ som sa stretla, tak slovenskí lekári vždy nasadia atb. bez bližšieho určenia (CRP, výteru). normálne ma to vytáča

fialllka
10. jan 2010

zuzi: len ti lekari sa istia aby z toho nebol zapal pluc, to je to 😒

fialllka
10. jan 2010

daduli: pridavame sa ku blahozelaniu 😉 nech sa ti dari v skole a vela zdravicka a stastia a lasky a radosti z Jakubka 😉

sebastianela
10. jan 2010

Dadulka. Aj ja sa pripájam. Všetko naj naj.
Ďakujem za rady s ritulkou.
My máme aj pár vecí z Disney,markspencer,a babyklubu. A tie sú tiež fajnové.
No a najviac máme cheroke a sú o.k.

katka.carska
10. jan 2010

Zuzi, v tej dedinke, kde sme byvali predtym detska lekarka crp-cko mala. Tu v PB ho Matukova nema, A to som si myslela, ze sme byvali na konci sveta...
Ale na druhej strane musim dodat, ze nasa abt neprepisuje vzdy-ale vtedy si dietatko musi pozvat na kontrolu o den, dva, a rozhoduje sa opat. A potom tam ma samozrejme plnu cakaren.

Nedavno som citala (ale moj mozog matersky nevie uz kde), ze do roku .... bude pri predpisovani atb povinne vysetrenie, ci naozaj ide o bakterialnu infekciu, pretoze SK je na poprednych miestach v uzivani atb. Tak snad sa dockame...

Vsetkym skore uzdravenie!

sebastianela
11. jan 2010

No tak,už som to dostala aj ja od Sebika. Ževraj je to brušná chrípka. Dokina nakazala dietu a hylak. Malý už tak nekadí a aj rituška sa mu hojí.
Zuzi,a čo tvoj malý,ešte má stále taký kašel? Navar mu aj cibuláka.
Kašlisko je sviňa. To strašne otravuje. Ani spať sa nedá.
Nech sa skoro uzdravíte.😲