Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

kaciatko68
14. júl 2009

Zuzka, ešte chodíte do Čiech kupovať Nutrilon ?

hasleerka
14. júl 2009

misel aj naša jana si dávala robiť pas a tuším ho mala zo dna na deň

zuzka99
15. júl 2009

kaciatko, ešte mám zásoby nutrilonu od minula, teda už len 2 krabice, takže v najbližšej dobe asi urobíme výlet do ČR kvoli mlieku, lebo mi dochádza aj plnotučné na varenie. Chcela by si kúpiť? A ešte som sľúbila nikiarudi tie lízatká, tak ak to tu číta a ešte ich chce nech mi dá vedieť. Ozaj, ma napadlo, naši idú v nedeľu do Zlína, by ti ich kúpili niki, chceš?
Neviem kto sa pýtal, ale na tú chatu sa ide teraz v sobotu.

miselin
15. júl 2009

Kačiatko tak paráda musím skočiť na to pasové, dúfam, že mi ho tiež urobia tak rýchlo

Hašlerka keď sa dáva robiť pas zo dňa na deň tak sa platí okolo 130 euro 😒 A to ja toľko za to nedám radšej ich potom rozflákam na dovolenke na somarinách 😅

Inak som prišla na to, že keď vám deti málo jedia tak mne začne vtedy Dominika jesť strašne veľa, za posledné dni nás ide zjesť 😀 😀 😀 Ale som strašne rada, lebo aj cítiť, že pribrala a dnes ideme na poradňu tak som zvedavá na tie jej miery. Včera sme boli na odbery a veru sme mali čo robiť aby sme ju udržali 😖

miselin
15. júl 2009

Včera sme sa išli prejsť po tej ceste ako sa ide do Včielky a malá mi ušla a bežala a bežala a bežala až dobehla ku včielke a tam potom pišťala pri dverách keď jej nikto neotváral 😀 Som sa normálne čudovala, že si zapamätala cestu keď sme tam tak dlho neboli 😒

ludka_r
15. júl 2009

Ahojte
Tak vy tu riešite dovolenky... No to sa máte... 🙂 Ja som nikdy pri mory nebola, a tááák rada by som išla... ☹ No uvidíme, raz sa nám to snáď podarí....
Tak to je super, že Dominika takto papá, daj vedieť,ako priberá.. 😉 Som zvedavá aj ja na toho našeho v auguste.... 😀

miselin
15. júl 2009

Ludka ale ona aj keď takto dobre papá tak aj tak zje toho toľko čo iné deti keď nechcú papať 😀 Ale u nás je to vzácne keď sa pri papaní nepiští a zje sa trebars celá žufanka polievky, to je u nás zázrak 🙂
A tvoj malý koľko vážil a meral na ročnej prehliadke?

miselin
15. júl 2009

Zuzi tak to my tento víkend nemôžeme lebo starouš ide do roboty ☹

hasleerka
15. júl 2009

misel ona si ho dávala robiť ako za mesiac, len ho mala tak rýchlo, čo sme boli všetci prekvapený, sa jej opýtaj

zuzi, tak my asi tiež neprídeme, bo moja mama oslavuje meninky

miselin
15. júl 2009

Ty vole Hašlerka tak to mala iné šťastie, ja som si myslela, že to si ho dávala robiť tak narýchlo 😲 Oni tam asi nemajú teraz cez leto toľko žiadostí ako pred letom,tak možno aj preto sú výnimočne taký šikovný 😲 😲

miselin
15. júl 2009

Akurát sme sa vrátili z poradne a vonku je ako v pekle no hrúza 😝 Domča váži 8250g a meria 79,5cm. Takže slížikom stále ostávame 😅 😅 Ale už konečne váži viac ako osem kíl 😵

jankabambulka
15. júl 2009

ahojte
misel - tak mi vážime ako vy 😉 🙂 a výšku? o hodne máme menšiu ☹ ale výšku máte podobnú s miškom 😉 i ke´d podľa merania novej sestričky meráme už 3m tak isto 😅

kaciatko68
15. júl 2009

Zuzka, ďakujem, chcela som, ale MM zabezpečil v práci. Dnes mu mal kúpiť kolega v práci. Keby ho náhodou nekúpil, tak Ti dám vedieť.
Dominička je drobec, ale podstatné je, že priberá. Však ona to isto dobehne 😉.
Aj my sme boli u doki v pondelok a na kožnom v útorok. Linduške sa spravil na pravej ručičke naspodu taký fľak asi 2 cm dlhý a 3mm široký - ale taký cik - cak a potom ešte fliačiky po vrchu ručičky - také rozne - teraz sú len také spigmentované. Ten spodný vyzeral, ako keby sa niekde popálila. No a nakoniec nám kožná povedala, že to bude isto z nejakej trávy, alebo buriny a že sa to časom napraví, ale môže to trvať aj pol roka. A vraj na to nemusíme dávať nič. Zasýpam jej to septonexom a občas natriem detským pantenolom. Mám pocit, že sa to trošku hojí. Tak sme hneď kosili buriny okolo domu. Niekomu že sa z toho robia aj pluzgiere.
Dnes sme boli v ZA na nákupy - 4 baby - moja mama, ja, staršia dcéra a drobec. Boli sme v Maxe. Sú tam fajn zľavy. Hlavne sme chceli topánky v Garfielde - je tam akcia 1+1. Tak si MM ( odbehol z roboty) kúpil dvoje za 1200 Sk a my s janinou dvoje za 700 Sk. Boli sme tam strašne dlho, ale je tam taký detský kútik priamo v predajni, tak sa malá pekne hrala.
Ale tesne pred Žilinou sa zasa dovracala, takže perieme poťah zo sedačky ☹.

ludka_r
16. júl 2009

Juj Miselin, tak to náš Vilko býva bežne poriadny papkáč... Najkrajší je, keď niekto je za stolom, on len pribehne, postaví sa a čaká, kedy niečo dostane... 😀 Ako taký malý havko...
Na ročnej vážil okolo 9,8 kg, takže o dosť viac, ako Dominika... Ale možno už toľko nepribral odvtedy, keď sa stále viac a viac pohybuje... 😉 Výšku neviem,akú má, lebo sestrička ho nemeriava, a my sme sa k tomu akosi nedostali... 🙂
Kaciatko, tak ste mali výletík.... no, žiadna sláva to čistenie... 😒

miselin
16. júl 2009

Bambulka nám raz namerala o 1 cm menej ako mesiac pred tým 😀 😀 😀 😀 Som sa tam rehotala, tak ju potom zmerala ešte raz 😅

Kačiatko veď to je hlavné, že priberá aj keď pomaly ale isto. Ja som tiež bola chudá keď som bola malá, ešte prvý rok na strednej som mala 49kg, a teraz sa tých kíl neviem zbaviť a ona bude asi taká istá, lebo aj doki vždy hovorí, že je dosť vysoká na tú svoju váhu 😝

Ludka veď tvoj malý mal v roku úplne ideálnu váhu a buď rada keď ti tak krásne papá, čo by sme my s Bambulkou za to dali keby nám decká takto pekne jedly 😀 😀

Ale po roku a mesiaci som to konečne prestala riešiť a konečne sa nestresujem a som ovela kľudnejšia. A už sa toľko nenervujem ani keď chytí hysteráky, sa jej začnem smiať a to ju vytočí ešte viac a aspoň rýchlejšie dobačí 😀 😀 A večer keď nechce spať tak ju nechám v pyžame nech si behá keď ju to baví a keď už je unavená tak si ide lahnúť sama a všetko pekne v kľude, keď si predstavím čo som sa kvôli týmto kravinám nanervovala tak mi je až zle, mala som to mať na háku už od začiatku a mohlo byť všetko OK

miselin
17. júl 2009

Kedy má prísť Dadulka? Som už strašne zvedavá ako sa mali, isto im vyšlo aj pekné počasie 😵

jana30
17. júl 2009

ahojte,
dlho som tu nebola, nestíham vôbec chodiť na net,
my sme sa úspešne vrátili z dovolenky, ale nedá sa to porovnať s minulým rokom, minulý rok bola pohodička, Maťulko len spinkal v kočíku a teraz sme len museli striehnuť aby nevypadol z balkóna / boli sme ubytovaní na samom vrchu 2 posch./ všade schody, a on by len uchodil, no proste celú dovču len dávať pozor na maťka, ani som si moc neoddýchla, ale hlavne že počasie nám vyšlo, mali sme celých 10 dní krásne slnečno a teplo, čvachctali sme sa celé dni, aj Maťko - ten bol ako morský živočích - vôbec sa nebál a sám si chodil do mora aj z mora, akurát sa tam celý vyhádzal na brušku, celé bruško mal samú vyrážku asi zo slnka a to som ho natierala OF 50, ale potom som mu obliekala tie celé plavky taký overal tak mu to asi po troch dňoch zmizlo, idem prihodiť nejaké foto

kaciatko68
17. júl 2009

Jana30 : krásne dovolenkové fotočky. My ideme na dovolenku vo štvrtok a tiež si myslím, že celá dovolenka bude len o dávaní pozor na Lindu a o varení. Jani a denný režim sa vám na dovolenke zmenil, alebo zostal rovnaký ako doma - jedenie, spanie ?
A kde ste boli na dovolenke. My ideme pod Split do takej malej dedinky - Sumpetar.
Jankabambulka : vy teda idete do Chorvátska, ak áno, kam teda?
Ja už mám cestovnú horúčku. Už mám aj nejaké veci pobalené v kufroch. MM sa mi smeje, či ešte pred dovolenkou niekam odchádzam: Jemu sa smeje, keď iba naloží kufre a ideme ....

zuzka99
18. júl 2009

jani, tak som sa nasmiala na tej fotke ako spinkajú cez seba, sú strašne zlatučkí a Katka je hrozná kočka. Už som po tebe aj vyhlásila pátranie, som bola u Dany a ona mi hovorila, že ste na dovči 😉

kaciatko, aj na tvojich zbalených kufroch sa rehocem. Ja mám v počítači taký zoznam vecí pre malého, ktorý používam keď niekam ideme, vždy ho len aktualizujem keď prídeme podľa toho čo chýbalo a čo bolo naviac a keď cestujeme, len si ho vytlačím, nahádžem do kufra veci podľa toho a trvá to 10 min. celé.

no ja mám zoznam a na dovču nejdeme 😢

zuzka99
18. júl 2009

kaciatko, ako s tou postieľkou? Lebo mi ideme 1.8 - 6.8. k svokrovcom na prázdniny, tak či sa mám popýtať po postielke u kamošiek, že by som ti dala moju a ja si zoženiem?

kaciatko68
18. júl 2009

Ďakujem Zuzka, ale MM zohnal od kolegu, takže ju nepotrebujeme.
Len dúfam, že mi príde golfáč, lebo ak nie tak by sme museli ešte niekde zháňať. Ale poslali ho v stredu z Čiech, tak dúfam, že príde.
Zuzi ja teraz mám zoznam, ale potravín, pretože si varíme. Dúfam, že sa vôbec zmestíme do auta 😀.

zuzka99
18. júl 2009

no kaciatko, potravín moc neber. Ja som mala pred dovolenkou urobený jedálniček na celý pobyt aby som vedela čo nakúpiť, samozrejme som pre istotu nakúpila 2x toľko aby nechýbalo. Lenže tam keď to rozvoniavalo na pláži a reštaurácie, tak sme nikdy neodolali a najedli sa tam a potom som všetky potraviny viezla domov. a to nehovorím aké nervy kým sme to narvali do auta a potom ešte spať. Veď malej nabaľ nejaké hippky, ostatné aj tak budeš musieť kupovať tam - pečivo, maslo, ovocie, zeleninu....

kaciatko68
18. júl 2009

Zuzka v tom Sumpetari nič na pláži nerozvoniava, je tam len jeden malilinký obchod a 2 reštaurácie - jedna na pláži, ale v tej sa asi moc nevarí. Takže toto nám nehrozí. A nakupovať a na trh musíme do Omišu a to nebudeme chodiť každý deň. Malej budem variť tam, ale pre nás chcem zavariť aspoň 4 druhy mäsa do pohárov. Potom k tomu urobíme len prílohu.
Tie hotové jedlá mi malá vôbec nechce jesť.

ludka_r
18. júl 2009

Jééj, cestovná horúčka... 🙂
Teda, Kaciatko, tolko vyváranie, mne by sa veru na dovolenke nechcelo... 😀 V sobotu ideme na Moravu, a ja mám veru v pláne nakúpiť Hippká a mať svätý pokoj s varením.. 😀 Maximálne tak krupicu ukuchtím... 🙂
Ako prídeme z Čiech,tak chvíľu na to svadba, som len zvedavá aké bude počasie... Pri mojom šťastí bude pršať práve ako teraz... ☹

ludka_r
18. júl 2009

Inak, Vilko mi je teraz menej, ako predtým, ale viac ma trápi, že ani chvíľu neobsedí... Musí sa stavať, vymýšľať, raz chce tú hračku raz tú....No na porazenie... 😖 Váhu má síce celkom v pohode, ale dnes sme ho merali a meria len nejakých ´74 cm.. Tak to bude asi krpec po mne... 😒

miselin
18. júl 2009

Janka krásne fotky a malý sú bohovský 😀 😀 😀

Kačiatko ja som ako ty ja tiež musím mať pobalené minimálne 4 dni pred tým a to vždy ešte aspoň 2x kufre vyhádžem a nahádžem odznovu 😅

My nakoniec k tomu moru nejdeme 😢 😢 😢 😢 😢 Lebo teraz keď u MM v robote povyhadzovali ľudí tak už budú od augusta robiť naplno takže mu už dovolenku nedajú 😠 Ale pôjdeme asi na pár dní do Podhájskej a do tej Tatralandie

Inak mám doma 2 cukety a cez týždeň budú ďalšie tak ak chcete sa stavte 😉

jankabambulka
18. júl 2009

jani , pekné fotečky
misel to mi je ľúto ☹ sakriš, neboj aj v podhajskej bude ok . tam aj aj túžim ísť kuknúť
kačiatko ty už balíš??? ty kokso aj budem asi až v útorok a stredu. teda v útorok na nákup a čosi zbaliť, stredu dobaliť a v stredu v nici alebo vo štvrtok by sme vyazili., teda ak stihneme presťahovať izby a vymaľovať ich., ak nie tak pôjdeme až na na ďalší týždeň

miselin
18. júl 2009

Bambulka aj ja som sklamaná 😢 Ale na rok už pôjdeme určite 😵
A čo presťahuvávate? Si vymieňate spálňu s deckou?

kaciatko68
18. júl 2009

jankabambulka : a kam to teda idete?

kaciatko68
18. júl 2009

miselin, nebuď sklamaná, my možno zasa na rok nepôjdeme.
ludka_r : aj moja stále vymýšľa, všade lozí, nechce sa nechať prebalovať a je taký jedoš, keď niečo čo chce nemá.