Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

jankabambulka
24. apr 2009

nie tým nie

kaciatko68
24. apr 2009

A čo s týmto tu má prepánakráľa farár 😒. Ja som tiež na spovedi nebola a ani nepôjdem. Šak by farár z toho zkolaboval, čo by som mu porozprávala za 40 rokov svojho života 😀.
Zuzka, boli to fotky aj z PN. Kde je tá predajňa na SNP ?
Dúfam, že budete mať zajtra pekné počasie na oslavy. My pôjdeme v nedeľu do Žiliny, tak sa teším, že popozerám aj nejaké obchody.

zuzka99
24. apr 2009

bambulka, ty si sa sem registrovala, keď som ja rodila 🙂

zuzka99
24. apr 2009

kac, predajňa je v Dome služieb na SNP, vchod zboku od takého dreveného stánku so zeleninou

miselin
25. apr 2009

Zuzi 😀 😀 😀 Tak ja keby idem teraz na spoveď od kedy mám Dominiku tak ma rovno zatvoria buď do blázinca alebo do basy 😅 tak to radšej nejdem riskovať, no a možno ten farár tiež chodí na MK tak sa preto možno o tom rozprávali 😀 😀 A práve teraz by sa mi sem Majka šikla aspoň by sme si navzájom vyliali srdcia. Dnes idem skúsiť dať Domči polievku po týždni tak som zvedavá či spapá aspoň 2 lyžičky 😖
Zuzi prajem peknú oslavu 😉

miselin
25. apr 2009

Tak papanie polievky máme úspešne za sebou, Domča zjedla jednu lyžičku a to vtedy keď sa nedívala no a potom tradične ostatné povilievala 😖 tak ja už neviem ako by som to do nej dostala ak máte nejaký dobrý tip tak sem s ním budem vďačná za každú radu, už fakt neviem ako by som tie polievky do nej dostala a nepomáha ani keď ju nechám vyhladovať ☹

miselin
25. apr 2009

Od kedy sa môže dávať bryndza? idem dnes halušky robiť tak neviem či jej môžem dať aj trošku bryndze alebo len syrokrém i keď to aj tak asi jesť nebude keď štrajkuje 😖

kaciatko68
25. apr 2009

Miselin, prajeme Dominičke k prvým narodeninám veľa štastíčka a zdravíčka a pre maminku dobré spanie a papanie. Kedy máte oslavu? Dala si robiť tortu, alebo pečiete doma ? Potom nezabudnite fotiť a šup foto do albumu 😉.
Pozerala som do tabuliek, ale bryndza tam nie je, tak si myslím, že od roka. Ale asi by som ju zriedila s bielym jogurtom, aby to nebolo také suché.
My sa pri jedle hráme a keď sa nehrá, tak neje. Alebo skús ešte robiť polievky hustejšie, aby jej to pripomínalo druhé jedlo, ak s takým nemala problém.

miselin
25. apr 2009

Kačiatko ďakujemééé 😀
Oslavu robíme až o týždeň,len sa nevieme rozhodnúť či ju budeme robiť doma alebo na záhrade. Tortu som sa rozhodla piecť s maminou, to bude moja prvá torta 😅 tak dúfam, že sa bude dať aj jesť.
s tým papaním je to tak, že ona mi nechce ani druhé nie tak ešte polievku, a nepomáha ani hranie, ani spievanie a ani chodenie skrátka nič, aj som jej k tomu dávala ten rožtek s tým sa vždy hrala a popri tom aj papala ale teraz vôbec zje len ten rožok a na nič iné nechce ústa otvoriť a teraz keď ma vidí, že nesiem polievku alebo druhé tak začne mrnčať a to neviem prečo s tým tak razom sekla keď mi jedávala aj polievku a aj druhé. A nikdy som ju ani nenútila, keď nechcela tak som jej nedala ani som na ňu nezvýšila hlas alebo ja neviem čo ešte.Úplne razom mi to prestala jesť a ja som z toho už zrelá na prášky ☹
A aj som jej robila nakoniec tie halušky dala som tam aj syrokrém aj bryndzu a aj mliečko ale ani ich neskúsila, jak ma videla prichádzať tak zavrela ústa a sa rýchlo otočila chrbtom aby som jej nemohla lyžičku dať do úst ☹

zuzka99
25. apr 2009

ahojte, tak už sme sa vrátili, bolo super.

No tak naša malá Dominička už má 1 rôčik. Jak to letí. Aj my jej prajeme véééééla chuti do života a papania, zdravíčka, šťastíčka, lásky a aby sa skoro naučila rozprávať a povedala, prečo nechce papať... a Slávko posiela bočenku...

s tou bryndzou by to aj mňa zaujímalo, ešte som ja nedávala, ja robím halušky s nejakou omáčkou napr. zeleninovou alebo ako paprikáš detský a pod. Minulý týždeň som robila špenátové halušky so syrovou omáčkou a tie boli geniálne a rýchle. žiadne strúhanie zemiakov a pod.

miselin
25. apr 2009

Zuzi ďakujeme 😀
Hoď recept na tie halušky by som jej ich skúsim uvariť, uvidím či bude papať zajtra kuraciu polievku, no ak ani tú nezje tak to bude vážne 😖 A nechám moju mamu nech ju skúsi nakŕmiť, lebo ona ju má strašne rada keď sme u našich tak je len pri nej a keď si ju zoberiem na ruky tak začne pišťať a chce ísť hneď k nej, takto sa mi odmeňuje za všetky tie prebdené noci 😀 😝

miselin
25. apr 2009

A ako bolo na oslave?

miselin
25. apr 2009

Ty kokos akurát cvičím kondičné a zistila som, že je moja kondička v troskách, normálne musím po každej pesničke oddychovať 😅 no hanba mi 😝 😅

miselin
25. apr 2009

Šak ja by som už ani na discu nemohla ísť, šak by ma po troch pesničkách rovno odviezli 😅 😀 😀 😀

miselin
25. apr 2009

Včera ma Domča prvý krát pohladkala 😵 Vôbec nechce robiť moja, vždy strelí len facku ale ešte nikoho nepohladkala. A to som pri nej len tak ležala lebo teraz má madam novú mániu večer pri papaní, že najprv vypije polku mliečka potom sa 10 minút povála v perinách dopije zvyšok a ide spať. Tak som tam pri nej ležala a som jej vravela nech už toľko neplače a nech začne papať a spinkať a tak, lebo posledné 4 noci a aj dni boli hrozné, aj celý včerajšok len pre revala a som už večer bola strašne vyčerpaná no a keď som jej to hovorila tak sa na mňa dívala a ma pohladkala 😵 som musela hneď až pišťať a som si aj pomyslela, že to ma len tak utešila že nič také sa konať nebude 😀 A dnes keď som jej povedala nech mi urobí moja tak mi dala zase len facku 😖

dadulaa
25. apr 2009

Miselin, aj my sa pripájame, Dominke prajeme k 1. rôčku len všetko naj, naj, no hlavne veľa toho zdravíčka a veeeľa chuti do papania 😵 Kubko posiela veeeľlkú pusinku 🙂 ja by som ju dala nakŕmiť buď tej mamine alebo vášmu tatinovi, proste niekomu druhému, to by mohlo pomôcť. 😉

kaciatko68
25. apr 2009

Miselin neboj, moja tiež len občas urobí moja a medzi tým mi jednu pleští a niekedy sa bije ešte aj pri kojení 😖. No a aby som nezabudla, bije aj sama seba po hlavine.
Tak s tým jedlom teda vôbec neviem poradiť. Skús ešte pozrieť nejaké detské čajíky na podporu trávenia, detské probiotiká alebo potom by možno niečo poradila detská doktorka.
Mne našťastie obidve deti deti jedli dobre. Ale kopu detičiek je takých, čo jedia málo.

miselin
25. apr 2009

Dadula díky 😀
Uvidíme zajtra či bude chcieť od nich 😖 A ak áno tak sa tam bude asi musieť presťahovať a ju budem len navštevovať 😀 Asi by bola aj za lebo má už zo mňa asi ponorkovú nemoc 😝

Kačiatko aj moja sa bije po hlave a minule sa hrala s bábikou a si s ňou buchla do hlavy a ja som sa tomu zasmiala no a potom si ju trieskala o hlavu naschvál no je to herečka 😀
A už asi dva týždne jej dávam aj sirup od nechutenstva ale ona je všetko pekne okrem teda tej varenej stravy tej sa asi prejedla no 😕 A sa mi zdá, že aj pribrala to asi z toho chleba 😀 , veď preto som jej prestala na týždeň aj variť, lebo to bola márna snaha. Asi sa toho len prejedla veď vlastne papá varenú od 4 mesiaca tak asi potrebuje len pauzu. Horšie by bolo keby nechcela papať nič, to by som bola potom u doktorky asi každý deň 😅

zuzka99
25. apr 2009

miselin, teraz som našla, že bryndza až po 2.roku. Je to výrobok z mlieka a nie je tepelne spracovaný a plný solí, tak radšej ešte počkaj a halušky papajte s omáčkami alebo do polievky. Bude to aj menej suché pre ňu a ľahšie pojde do krku.

jankabambulka
26. apr 2009

Nadišla tá šťastná chvíľa,
Misel Domču porodila.
Vietor odvial čierne chmáry,
zostal úsmev, radosť v tvári.
Je to dobrá novina,
že sa Vám pred rokom narodila dievčina.
Nech Vám rastie v šťastí, v zdraví,
nech ju život hodne bavi.
Zdvíhame vínka pohárik,
nech má rodičov ako nik.
KEBY MOHLA DOMINIČKA
pošepla by isto aj slovíčka:
Ďakujem ti mamička,
za tie bozky na líčka.
Ďakujem ti tatík
za toľko dobrých taktík.
Ďakujem vám obom,
že som vašej lásky plodom.

jankabambulka
26. apr 2009

dievčatá svadba bola suprová - deti hoc chytili silnú nádchu od nás, tak pekne spinkali že sme sa mohli o pol deviatej vrátiť na svadbu a pobudnúť tam až do skoro pol noci a to najdôležitejšie....

MIŠKO - sa jednoducho podvihol a chodí a achodí a chodí- 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 teda pred chvíľou zaspal /lebo skrz chodenie ani zaspať nemohol/ . mnormálne vstal a chodí žiadne ako katka pár utrasených krokov a strach v očiach on normálka chodí po celom byter aj sa stočí kam potrebuje, a keď sa mu podarí padnúť vstane a ide . ale chodí smiešne s rukami nad hlavou 😀 😀
a katka ?? stale bola doteraz na tom rovnako pár krokov a stačí aj to len tak , že som musela byť oproti nej aby išla, nie ak miško ,že sa bezhlavo pustí a ide a je mu jedno či je niekto predním, vedľa neho alebo za ním.
a katuľa ako ho tak pozorovala začala nervačiť a asi žiarliť,m lebo začala potom aj ona skúšať... 🙂 🙂 🙂 ide jej to i ke´d to nie je také idté ako miško ale trocha ide a nie je to už len pár kročkov-...

fialllka
26. apr 2009

ahojte maminky

v prvom rade vsetko najlepsie Dominike ku prvemu rocku a Terezka jej posiela pusinku 😉 😵

v druhom rade vsetko naj Slavkovi ku meninkam 😉

a v poslednom rade: bambulka: blahozelame Miskovi ku prvym krocikom 😵 😵 😵 😵 a samostatnemu chodeniu ... aj moja Terezka obcas chodi s rukami nad hlavou alebo dopredu ale to len vtedy, ked sa ponahla, tak vyvazuje 😀 😀 a neboj Katka sa isto iste za nim pusti

my sme mali tuto noc hroznu ... mala do jedenastej spala ukazkovo a potom az do druhej sa budila a plakala .... neviem, ci brucho alebo zubale ju trapili alebo oboje naraz ale ja som zaspala poriadne az o druhej a bola som cely den ako vyorana mys ....
dnes sme boli v meste na zmrzke a Terezke sa strasne pacilo aj pri fontane aj na namesti pred uradom a v pesej zone, len tak si behala a nebolo mozne ju dobehnut ....

miselin: no Terezka sa obcas vypyta aj dnes opat sa vypytala cikat ale niekedy a to je cca uz zhruba tyzden sa stane, ze ju posadim na nocnik a nic ... ani sa nevycika ani nevykaka ...

babenky: chcela som sa spytat? ako vam deticky piju ked su tieto tepla? lebo mne Terezka velmi nechce aj ked si vypyta cicik aj pocas dna a trosku si vypije ale podla precuranych plienok zistujem, ze uz cikava menej ...

bambulka: a kde ste boli na svadbe?

jankabambulka
26. apr 2009

no svadba omša bola v dolnej maríkovej /checheche my sme sprišli pred iný kostol - do hornej lebo sme nevedeli ,že v dolnej je tiež kostol, lebo s cesty ho nie je vidno/dosť čo sme meškali , lebo deti spali tak sme prišli akurát odchádzali od kostola ale ako ma zbadala sesterničky-nevesta - tak podišli ku nám... tak sme sa omluvili, ale všetcia to pochopili 🙂 a hostina bola v považskom podhradí a únos nevesty bol Manín 😀 😀

jankabambulka
26. apr 2009

Jemiínenko SLávenko
zabudla som popriať na tvoje menko.

Štebotala myška v tráve,
že ty sviatok sláviš práve.
Celý život nášho Slávka,
nech obchádza každá búrka,
nech nepozná smútku tieň
to mu želáme v tento deň.
zdravie, šťastie ,pohodu,
prajeme ti za chodu
Načo nudné slová
o rok sme tu znova 😵 😵
Všetko naj naj naj a nech sa ti plnia tvoje všetky detské sníčky aj tie o ktorých ešte ani nevieš 😉

fialllka
26. apr 2009

tak potom pridaj par fotiek 😉

jankabambulka
26. apr 2009

nefotili sme akurát malého do mobilu lebo katka sa nechcela dať

miselin
26. apr 2009

Babenky ďakujeme za gratulácie 😵 😵 😵

bambulka a Miškovi blahoželáme k prvým krôčkom 😉

miselin
26. apr 2009

Fialka aj u nás bola hrozná noc tiež sme zaspali obidve až o pol druhej, no a do piatej som k nej vstávala potom ešte 2 krát a od šiestej už pišťala od znova ☹ ale dnes som jej našla vylezenú ďalšiu stoličku tak preto zase celý týždeň nespávala a cez deň stále pišťávala a keď si predstavím, že ešte 12 zubov tak mi je až ťažko ☹ Som za tento rok spala 3 hodiny v noci vkuse asi 10krát takže som už akási vyčerpaná a ešte ma tých prebdených nocí čaká veľmi veľa 😖

miselin
26. apr 2009

Myslela som tým od jej narodenia 😅

kaciatko68
26. apr 2009

jankabambulka : ale ti to básni 😉
fialllka : malá vypije za deň minimálne 2 flašky čaju po 160 ml a niekedy ešte podvečer musíme dovariť ďalší.
Aj Linduška predtým cikala do nočníka minimálne 2 - 3 x denne a teraz vôbec nechce.
My sme boli dnes v Žiline u svokrovcov. Ale ako malá začala zaspávať v postielke sama, tak mi tam vôbec nechcela spať. Takže bola hore od 8.30 hod do 19.30, keď sme sadli do auta. Chúďatko malé, už musela byť strašne unavená po celom dni. U svokrovcov nechcela zaspať ani na rukách, ani na posteli. Takže neviem, ako to budeme teraz robiť.
Kúpil sme malej v METRE takúto šmýkačku - http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5371304
Bola v akcii za 3900 Sk. Už sa teším, keď bude zložená 🙂.
Ozaj Zuzka, boli ste v Trenčíne ?