Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

jankabambulka
5. máj 2009

iank hodne frčí u nás aj bud udusím na masle a troške vody brokolicu alebo cuketu , pridám vegeta bez glut. a zamiešam keď je to udusené do mäkka žĺtok domáci a urobím ako keby praženicu a k tomu kašu a sú gule za ušami 😀 😀

jankabambulka
5. máj 2009

inak hodne frčí u nás aj bud udusím na masle a troške vody brokolicu alebo cuketu , pridám vegeta bez glut. a zamiešam keď je to udusené do mäkka žĺtok domáci a urobím ako keby praženicu a k tomu kašu a sú gule za ušami 😀 😀

miselin
5. máj 2009

Dík bambulka dúfam, že tie gule za ušami budú aj u nás 😀 😀 😀
A tie kvasnice sú veru výborné na priberanie

miselin
5. máj 2009

Ja si pre seba kupujem aj pangamín to sú vlastne pivné kvasnice a keď máš v tele veľa vit. B tak na teba nejdú ani pijaky a ani komáre a to mám už odskúšané, lebo kým som ho neužívala tak som bola vkuse doštípaná aj 30 štipancov kuse a teraz mávam za leto možno 5 a aj to je hádam veľa

jankabambulka
5. máj 2009

ahá tak to som nevedela ale ja som mala súrodencov, že ich napchávali všeliakýmiliekmi lebo nejedli a viem že maminka varievala aj tie kvasnicové polievky ale boli chutné. a poradila mi to , keď aj ona pár krát zvádzala boj skrz papanie 😀

zuzka99
5. máj 2009

no šéfkuchárka 😀 ja robím lososa (tento víkend ho mal) tak, že deň predtým namočím do mlieka - inak kupujeme tie filety u Martáka- potom na druhý deň dám na olivovým olejom pomastený plech, pokvápem citronom, rascou posypem a na to dám plátky masla a hodím do trúby. k tomu zemiakovú kašu mal a jablkový kompót. Ale robievam mu ryby na zelenine (podusená rajčina a paprika) alebo so syrovou omáčkou:

zápražku zalejem mliekom a hodím do toho roztopiť syr, solčanku, príp. nejaké bylinky a vylejem na rybu a zapečiem.

Polievku robím aj so sušeného hrachu aj zeleného hrášku. Obe miluje. Ale asi myslíš omáčku zo zeleného hrášku? tá je suprová

zuzka99
5. máj 2009

keď písala bambulka o tej praženici, skúste nakrájať jablká na plátky a zaliať rozšľahaným vajcom (alebo palacinkovým cestom) , pocukrovať, škoricovať a zapiecť, to je tiež mňamka

zuzka99
5. máj 2009

a zítra varíte čo? Ja asi karfiolovú polievku, ešte neviem, akosi posledné dni nechce jesť. A včera na večeru som mu urobila cestoviny s grankom a maslom, a som sa modlila aby to nezjedol všetko, nech mi nechá 🙂

zuzka99
5. máj 2009

ešte ste sa pýtali na autosedačku - už som to kdesi písala, my máme Baby relax a nemožem ju nájsť na nete, že by som hodila link... tak si ju možete pozrieť osobne...má tri polohy, a zabudla som aké má kategórie, je od 0 a neviem už dokoľko, ale niekde to tu je napísané, musím v aute pozrieť

kaciatko68
5. máj 2009
kaciatko68
5. máj 2009

Zuzka a to varíš pre malého každý deň a ešte na večeru niečo iné ?
Ak bude zajtra škaredo, alebo chladno pôjdete do včielky?

kaciatko68
5. máj 2009

My by sme aj išli.

zuzka99
5. máj 2009

Ja zajtra asi nie, musím uvariť tú polievku. Varím skoro každý deň, snažím sa navariť na 2 dni, ale vždy zrovna napr. musím niečo pre nás, na druhý deň pre malého, alebo len polievku a tak, takže každý deň niečo. Na večeru kombinujme čo ostalo od obeda, a len dorobím čo ja viem prílohu, alebo včera ostali cestoviny čo mal Slávko v rajčinovej polievke, tak som mu ich dala s tým grankom...alebo urobím omáčku a jeden raz to má so zemiakom, potom k nej hodím cestovinu, alebo zeleninu a pod.

Baby, ja už neviem čo s tým naším spaním, dnes zaspal zase o 22,00 s revom, lebo chcel hrať o desiatej ešte fotbal... a to spí cez deň len raz okolo 12,00, nie neskor, síce potiahol až dve hodiny, ale veď deti v jeho veku spia aj 3 hod. aj 2x denne a on nič. To ho mám budiť ráno o 5,00? Potom by šiel spať už o 9,00 a zase do obeda by nebolo nič...

jankabambulka
5. máj 2009

hehe zuzi mi spíme tiež zle- vstáva miško od 5.30 -6h. katka medzi 6-6.30 o 8 už sa pýtajú zasa spať ale dávam ich až o 8.30 -9h vstanú za hodinu /konečne ale to asi len mesiac čo spávajú viac ako 10minôt-veď pamätáte ako mi spávali tie ich rychlovky/ o pol jednej jednej idú druhý krát spať a o 18 už sa pýtajú zasa ale posúvam im to až na 19 ale to zväčša už o 18.45 spia. v noci miško vstáva niekedy 3x niekedy aj 10 x ale konečne už len raz papá a katka to flegmoš tá sa zobudí len raz v noci a to vcucne trolinka a chrní ďalej
božinku ale keď vstávali každé 2-3h ☹ čo a cez deň spal každý v iný čas a to len tie ich 10minutovky 🙄 to bol horor a to tak trvlo skoro do roka
skúšala som ich dávať spať len 1x za deň ale nikdy viac 😠

zuzka99
5. máj 2009

dnes som mala stretko s katkou, čo má matúška a akosi sme sa obišli, ja sa nemôžem s nikým stretnúť, nikdy sa nestretneme 😀

kati a sem nechodíš už ? či už si v téme BA?

a ešte si tu aj sama píšem...dobrú noc 🙂

zuzka99
5. máj 2009

no jani, veď to ti spia 2x denne a večer o 19,00 už spia znova

zuzka99
5. máj 2009

inak ja som ešte minule chcela napísať, že keď pojdeme na ten žúr a ty nás JAni namaluješ, že to tak, že ťa tam počkáme a pojdeme spolu. nie že ty nás nalíčiš a my si pojdeme užívať, hej, aby sme sa zle nepochopili 🙂

hasleerka
6. máj 2009

zuzi vraj deti ktoré málo spia sú velmi inteligentné 🙂

miselin
6. máj 2009

Hašlerka no neviem lebo moja tomu spaniu moc nedá a vie oproti iným deťom veľmi málo. Dnes v noci som už prešla na revaciu metódu, aj keď som veľmi proti nej ale ja už to takto ďalej nevydržím. Aby som bola s ročným deckom v noci dve hodiny hore alebo potom 30krát vstávala tak to ma už teda fakt nebaví. Včera vstávala ráno o pol siedmej potom išla spať o pol dvanástej spala iba hodinu celý deň len behala ešte hodinu a pol pred večerným spaním sme boli vonku bez kočíka čo vkuse behala a zaspala o siedmej a od jednej do tretej som musela svietiť v spálni lebo inak revala a potom ma to už dožralo tak som zhasla a nechala ju revať, revala na silu asi 20 minút a potom už konečne zaspala. Ale ja už na to jej spanie nemám nervy. A teraz som ju už šlahla do postielky lebo od rána len reve a som totálne chorá do paroma a nič iné nepočúvam len ten jej rev to mi robí vždy ja naschvál, že keď mi neni dobre tak bude vkuse len revať. A to spanie má takéto úžasné už od narodenia ona mi aj ako mesačná spávala cez deň maximálne hodinu a pol a aj to len po 20 minút. A pokiaľ sa nenaučí v noci spať tak ju nechám revávať. Aj včera mi suseda vravela, že oni mali doma to isté a nechali ju dve noci revať a potom už bol kľud. Vyskúšam to týždeň a jak to nepomôže tak je potom beznádejný prípad a ja si pôjdem vybaviť dovolenku na psychiatriu

miselin
6. máj 2009

Zuzi a okoľkej ti Slávko ráno vstáva?

zuzka99
6. máj 2009

no miselin to ti verím, Slávo aspoň keď už zaspí tak spí a nebudí sa v noci. Akorát sa začne mrviť to mu strčím fľašu a spí zase tvrdo. Včera zaspal o 22,00 a vstal 7,45 ráno. A raz v noci jedol v spánku.
Ja by som ho ráno aj zobudila napr. o 6,00, lenže to by išiel spať už o 10,00 a doobeda by sme nemohli chodiť von ani do Včielky. Ale aspoň by som ho potom už nedala spať poobede a možno by bol večer o 20,00 unavený. Ako to mám urobiť? Alebo ho nechať spať ráno dokedy on chce a cez obed napr. po 45 min. zobudiť?

Inak ja tiež neznášam metódu vyplakať, ale posledné dni som tiež už nevládala večer a nechala som chvíľu plakať a som zistila, že to pomáha, on plače max. minútu a je kľud. Inokedy som hneď jak plakal ho tíšila a urobila čo chcel a neskúsila ho nechať tak. Aj minule večer nechcel spať, ja som už nevládala, tak som ho dala do postielky, on asi 30 sek. strašne reval a potom si ľahol a zaspal 🙂

miselin
6. máj 2009

Zuzi tak ho skús budiť o pol siedmej a spať ho daj okolo jedenástej aspoň to vyskúšaj.
Ja som tiež neni za tú metódu ale fakt to funguje aj Domča v noci pišťala síce 20 minút alebo koľko ale revala na silu lebo vedela, že hneď jak spustí tak pribehnem ale tomu je už koniec keď chce revať nech si reve mňa to už nebaví veď za celý týždeň spí len jednu noc dobre a to k nej vstávam aj vtedy okolo 3 krát a inak k nej vstávam od 15-30 krát a čím ďalej sa to len zhoršuje a potom sa mi nechce koľko krát sa s ňou aj hrať keď som už úplne unavená. A dnes napríklad som ju dala do pavúkov a ona tam strašne reve lebo chce behať za ruky a nie v pavúkoch a nechala som ju tam revať a do piatich minút bolo ticho a behala si v kľude po byte takže ona to už na mňa len skúša a má ma teda dobre vycvičenú. A preto sa nevie v jednom roku ani sama postaviť, ona to síce vie ale radšej bude pišťať dokedy jej nepodám ruku aby sa postavila ako madam a keď vidí, že nejdem tak bude vrieskať už naschvál aby som si takéto veci že jej nevyhoviem len tak nedovoľovala

zuzka99
6. máj 2009

tak skúšajme ich teda nechať, lebo potom príde obdobie vzdoru a bude ešte horšie 😠 proste asi musia robiť to čo povieme my a nie my robiť to čo si zmyslí krpec. Alebo myslíte, že sú ešte malí aby to pochopili? že poslúchať budú oni nás a nie naopak?

inak ja používam aj toto: www.varime-detem.cz

zuzka99
6. máj 2009

inak pred chvíľou tu bola Katka s Matúškom, ale len pri dverách, že by prišli zajtra, sa tešíme, a mne príde Matúško strašne poslušný, keby nám tak Katka dala recept 🙂

zuzka99
6. máj 2009

miselin, on už toľkokrát šiel spať o 11,00 a nič, večer aj tak nebol unavený. Raz bol unavený večer, keď zaspal ráno 10,10 a spal do 10,45. Potom zaspal o 19,00 večer.

miselin
6. máj 2009

Ja už jej kolo riti teda skákať nebudem už ju nič nebolí tak keď chce revať tak nech reve,šak to takto ďalej nejde aby som ja poslúchala ročné decko a nemohla nič iné počas dňa robiť len jej skákať kolo zadku

kaciatko68
6. máj 2009

Môj názor je, že nie sú už až taký malý a len skúšajú, čo si môžu dovoliť. Linda tiež chce, aby som sa jej stále venovala a keď ju nechám tak, tak najskôr reve a potom sa aj sama pekne hrá.
Malá spí väčšinou od 21.00 hod do 8.00 hod a cez deň od 13.00 do 15.00, niekedy aj dlhšie, ale najdlhšie ju nechám do 15.30.
Moja ale bude spáčka po tatovi. Ten by len spal ako medvedík 😉.
Tak to skúšaj a nechávaj ho spať cez deň len toľko, aby išiel večer najneskôr o 21.00 hod spať. Mne sa to zdá ešte taký akceptovateľný čas. 22 hod je už neskkoro a potom nemáš žiadne voľno.

kaciatko68
6. máj 2009

A keď sa učila malá chodiť, ona akoby vedela, že ja s ňou za ruky behať nebudem, tak to odo mňa ani nechcela. Ale keď prišiel niekto iný, tak skúšala a hneď dávala ručičku. Tak nechaj Dominiku v takej rozumnej miere poplakať a isto príde na to, že sa nič nedeje, tak bude skúšať sama.

kaciatko68
6. máj 2009

Zuzka a miselin, poslala som do e-mailu perfektné video na túto tému. Kuk

jankabambulka
6. máj 2009

ahojte
misel-pamätáš ako sme to mali my?? tiež nás takto cvičili a to raz jeden raz druhý až som skončila na infúzkach a neskôr na kyslíku.... tak a asi mesiac dozadu to chlapa nasrdilo a v noci vstával on ku nim a prestav si katka už na 3-4deń pochopila že keď zaplače tak nebude sa ku nej vstávať amiškovi to trvalo dlho a jááj to nedostal najpodstatnejšie v noci výlučne f+ašu a nie cicík lebo on ričával akonáhle nedostal podudkať, on plakával asi tak 2tt až prišiel na to že mu to nepomôže a teraz ke´D zaspí tak do polnoci je tak 2xhore ale to len tak že pohladkáme a spinká ďalej a po polnoci tak 2-3x a z toho jeden krát papáale stane sa že keď ná bolesti vstáva aj 10x a viac ale to je samozrejmé keď bolia skoro "zuby". ale cez deň to bolo až do skoro roka des -spávať len máličko 5-10 min ake´d spali 15 in tak sme chodili či sa im niečo nestalo ale ako začali chodiť tak už spia cez deň tak hodinku. i keď nie až tak úplne naraz ale aspoň pol hodinu kľud.

aj ja chcéééém videoooooo 🙂