Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

andulkau
25. sep 2009

Ja jej dam obdobie vzdoru. 😠 Ja uz cakam ,ze ked je starsia ,tak vysvetlujem co sa da.Dufam ,ze to neurobi ,tak skoro.

zuzka99
26. sep 2009

andulka 🙂 nechcem strašiť, ale moj to robieva často 😠

dadulaa
26. sep 2009

Andulka, aj môj to robieval keď bol menší, no našťastie z toho už vyrástol. Viackrát sa mi hodil na ulici o zem a záchvaty revu mal. To je obdobie vzdoru a musíš to len vydržať 😉

Misel, ako je malej, už lepšie?
A Slávkovi je ako?

miselin
26. sep 2009

Malá mi akosi chrchle a pokašliava, ale kašle skôr tak ako keby vykašlávala tie sople. Uvidím čo mi povie v pondelok doki, lebo ideme zase na kontrolu s obličkami tak ju hneď aj pozrie. Mňa už tiež poriadne začína bolieť hrdlo a hlava 😖

Zuzi ako je Slávkovi?

miselin
26. sep 2009

Zuzi a vie už Slávko smrkať? Ja to malú stále učím ale moc nechápe čo od nej chcem 😖

hasleerka
26. sep 2009

miselin, nič si z toho smrkania nerob, moja Miška sa to naučila až toto leto, nie a nie jej to vtrepať do tej hlavičky aj ked chápala o čo ide

miselin
26. sep 2009

Hašlerka a ja som si myslela, že to by už mohli vedieť, keď je to také jednoduché 😀 😀 Ovoňať to vie, vtedy nosom aj vyfukuje ale keď dám pred ňu vreckovku a poviem ovoňaj tak vtedy zrovna voňať nemôže 😀

Som dala malej na prst med a sa skoro otrávila 😖

zuzka99
26. sep 2009

No baby, tak sme akorát prežili 2 hodinový záchvat - najvačší doteraz. Chcel byť chorý na balkóne a aby som ho tam držala na rukách, v momente jak som ho položila na zem začal sa trieskať o zem, mlátil ma, dusil sa, ručal tak, že asi všetci susedia sa odsťahovali, až keď prišla teraz návšteva sa ukludnil a tváril ako anjelik, chudáčik. Len som zistila, že asi nechať ho vyzúriť moc nepomáha, on bude zúriť aj 2 hodiny, keby nedošiel ten švagor tak to trvá doteraz.

Inak, má strašný sopel a kašle keď mu to steká, teplotu nemá. Smrkať vie do kapesníka, ale nechce. Len keď mu poviem, že priletí osa a urobí bum do nosa, sa zlakne a vysmrká. Ale samozrejme, že odmieta všetko - smrkať, kvapky do nosa, odsávačku, lieky, čaj.... proste ani za nič neurobí to čo chcem ja.

misel, vyzdrav sa aj ty, no uvidím, možno ani na hudobnú nebudeme mocť ísť v stredu.

jankabambulka
26. sep 2009

misel- naši vypijú na osobu cca 3deci!! čo je obr máličko ale oni nechú, a to som skúšala slamky rôzne druhy pohárikov..... ale niekedy majú obdobie že vypijú aj skoro liter ale to je vtedy ak to je šťavička-džús
Hádzanie sa o zem, vzdorovitosť – kdekoľvek a kedykoľvek, scény v obchode, doktorky, pieskovisku, na návšteve, plač.. - typické príznaky obdobia prvého vzdoru.začína sa od resp. okolo 2,5r a je to uvedomenie si svojho JA. pretláčanie JA do popredia a preto v tom čase deti aj hovoria JA ŠAM, ŠAMA.... je to jeho túžba po samostatnosti...len v niektorých prípadoch sa táto hranica posúva na 2r a len maličké percento je od 1,6-2r. vtedy sa hovorí o období ... kurňa a to som asi 😀 chýbala v škole -ten termín mi vypadol 😠 skrátka chce aby všetko vlastnilo ono- a všetko si privlastňuje a preto je to obdobie aj žiarlenia ale už v tom pravom slova zmysle, že dieťa je ochotné aj capnú iné dieťa, nervačiť ak vidí, že jeho napr. maminka chytí iné dieťa na ruky... alebo niekto berie jeho hračku a napr. nemusí byť jeho ale ono ju chce ...

jankabambulka
26. sep 2009

toto obdobiue vrcholí teda medzi 2,5 -3 rokom a trvá zhruba 1rok. ale tak ako niektoré deti toto obdobie prežívajú intenzívnejšie tak iné menej a tka je to aj s tou dĺžkou.
POZOR: každé dieťa si tým prejde tak ako pubertou, dospievaním, starobou a obdobie vzdoru nie je jedno počas života !! 😀 😀

zuzka99
26. sep 2009

hej, hej, švagor mi teraz hovoril, že pošle o tomto nejaký článok, že tam je písané, že proste sa každé dieťa rodí ako egoista a v tomto období sa formuje a učí nažívať s ostatnými ľuďmi, no len sa tomu bráni a preto tie záchvaty. Teóriu by sme ovládali, ale čo s nimi v praxi? 😀 😀 😀 kua. Ja som zúrila s ním, revala, dostal na zadok a volala mm ak chce vidieť krpca živého nech príde okamžite domov 😀

jankabambulka
26. sep 2009

andulka naša profesorka hovorila: dieťa čo najviac stisni, nedovoľ aby nervačilo a hádzalo sa o zem. veľmi dôvležité je aby ťa cítilo , tvoj stisk, ono neive čo s a s ním deje ono len vie že niečo chce... skrátka obejmi ho a riadne stisni /ale nie tak , že mu kostičky zrátaš/ aby vedelo že pri ňom stojíš...
to sa mi machruje , že?? ale aj ja mám veľa krát problém. ono ťažko sa na vlastné deti aplikujú niektoré veci. ale naozaj pokojným hlasom.ja som to videla na borke . keď som bola navonok kľudná /i keď to vo vnútri vrelo/ aj ona sa rýchlo skľudnila atým pritúlením omnoho rýchlejšie. napr. sa hovorí, že keď niekam ideš a bojíš sa že nestíhaš, tieto pocity sa prenášajú podvedome na dieťa a ono ako keby "naschvál" začne byť nervavé a vzdorovité...
ono je mnoho situácii a mnoho iných riešení.. toto prosím neberte ako filozofovanie.Ďakujem

jankabambulka
26. sep 2009

zuzik presne .aj ja som o koľko krát nezvládla ale napr. borka prvučký krát dostatala na zadok ako druháčka na základnej a dvojky už aj teraz - i ked len tak symbolicky /je toho hodne, a síce teóriu sme sa učili , prax býva o hodne ťažšia , pri cudzok je to ok ale prio svojom.. tak sú emócie úplne iného rázu.....

hasleerka
26. sep 2009

miselin Zuzka vedela skoro smrkať ale Miška nechcela, tak som sa s tým netrápila, občas som jej vyfúkla

bambulka toto občas aj ja robím, že Mišenku objímem a držím kým sa neukludní

jankabambulka
26. sep 2009

nám na ukážku pustili film. matka bola zúfalá, dieťa sa jej v obchode hádzalo o zem.. skátka nervačilo, vzdorovalo a matka nevedela kam s konopy a hoc sa sanžila byť kľudná aj tak vybuchla a to dieťa ešte viac... no išla okolo cudzia žena /nepoznala ich / a milým toichým hlasom naň prehovorila a dieťa zrazu ostalo ticho i ked mietami vzlyklo, ale reagovalo na monotónny a kľudný hlas... a keď si tak človek povie, fakt keď koľko krát vidíte dieťa zúriť a niekto sa prihovorí, tak dieťa na chvíľu stíchne a to vraj má byť najľahší moment kedy dieťa pritúliť..

jankabambulka
26. sep 2009

hasl-a ako reaguje? skľudní, že?

jankabambulka
26. sep 2009

chcem sa spýtať babenky ako vám chodia odomňa maily- ide o to , že neikedy mi kamošky píšu , že buď sa im tonedá otvoriť alebo idú bez prílohy....Ďakujem

andulkau
26. sep 2009

Babulka ved ja viem ,ze je to obobie vzdoru.A ano mas pravdu vtedy treba len dieta utisit a pritulit.Ved to som robila a potom sa ukludnila.Dnes to urobila znova ,ale nevystrajala,tak ,ako vcera.Tiez odhanala babku ,mm ,Adama.A kricala len mama moja maminka.Kedysi bolo v telke tie pestunky co chodili domov na tyzden.Tak aj tam som vela veci pochytila.
Ja som nebola na to zvyknuta.Adam ked bol maly ,tak som sa na neho skaredo pozrela alebo pohrozila a hned bol ticho.Na toto bol on dobry.Ziadny cirkus.Uz budem vediet ,ze ju musim nejako zabavit ,ked si nieco v meste zaumieni.A hlavne pevne nervy. 😉

sebastianela
26. sep 2009

Tak moj Sebi je stale chory. Uz sa to lepsilo,ale zase ma tie sople. ☹

sebastianela
26. sep 2009

Asi pojdem fakt v pondelok ku dokine. Uz ani nasivin nemam, tak davam Otrivin baby care.

hasleerka
26. sep 2009

bambulka ja nemôžem otvoriť tie čo majú koncovku tuším "vin dat" alebo tak nejak

a Miška reaguje ako kedy, väčšinou sa skludní ale niekedy ju musím zavrieť do izby nech sa sama vyzúri

andulka máme to ťažké ked tie prvé deti boli ukážkové dobré

zuzka99
26. sep 2009

hmmmm, sebi, Otrivin nič moc. Skús ešte uvariť kamilky večer a položiť také teplé malému k postielke keď večer zaspí a prehoď mokrú plienku cez postel. Mne dnes segra doniesla tymiánový krém od Justu pod nos a na čelo a trochu na hrudník a chrbát, tak skúsim to, len keď on nič nechce aby som mu robila.

ivka000
26. sep 2009

ahojte však nemám ani čas na vás. Kubko je celý den upišťaný ako čertík ale zasa sa mu asi prerezáva druhý zúbok no uvidíme 😒

sebi aj mi máme trochu nádchu a používame otrivin alebo libenar to je to isté a zatiaľ nám to celkom pomáha.

o tom vzdore no neviem čo bude robiť ked bude mať tak rok a pol alebo dva ked on sa hodí o zem už teraz ked nie je po jeho 😠

miselin
26. sep 2009

No ja som Dominu skúšala vtedy aj objať ale ona má takú silu, že som dostala ešte aj výprask 😅 Ale akosi sa už pomenej plieska o zem a už koľko krát aj prestane vrieskať, keď vidí, že jej to nechcem dať,pred mesiacom to bolo ešte hrozné ale teraz sa to už lepší(uvidíme do kedy 😅 ) Jej to začalo v roku a bude trvať dúfam, že len do dvoch lebo inak ma už odvezú 😖

Seby mne sa zdá, že kvapky do nosa by sa nemali dávať dlhšie ako 7 dní, lebo potom to má opačný účinok a nos sa upcháva ešte viac. Ale neviem naisto či len 7 dní a pauza, alebo koľko dní to bolo. To mi len kedysi kámoška spomínala, ja som ešte vtedy Domču nemala tak som to moc nepočúvala 😅

hasleerka
26. sep 2009

miselin máte zase pekné foto 🙂

sebastianela
26. sep 2009

Veď to! Mne sa zdá,že jemu uz ziadne kvapky nepomahaju. Tie kamilky hned zajtra kupim a vyskusam. Uz mi to aj sused vravel.
Nos sa mu uvolni vzdy vecer, ked sa okupka.

dadulaa
26. sep 2009

Misel, som dnes bola pri Včielke s Dominikou, ty si sa asi liečila doma, nevraveli ti vaši? A už ti je lepšie?

Inak je tu na koníkovi aj téma presne na to objatie, volá sa tuším Terapia pevným objatím. Som ju kedysi čítala, keď som si nevedela dať s malým rady. 😉

sebastianela
26. sep 2009

Pomohli by Atb na tie sople?

zuzka99
26. sep 2009

sebi ja neviem, asi záleží aj na hustote sopla, ak ho má už taký žltý a zelený hustý to by malo znamenať nejaký bakteriálny zápal a vtedy na to možno aj antb sú. no fakt nechcem kecať. Ale ak má len vodový to bude nejaký vírus.

zuzka99
26. sep 2009

aj ja pojdem zajtra na kamilky 🙂 máte na Lysej lekáreň? Alebo kde to pojdeš kúpiť?