Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

jankabambulka
14. jan 2010

ja neviem kde dať malých do školky . rozmýšľala som nad tou čo vy píšete alebo pri kúpalisku a nakoniec si hovorím, čo budem behať dám ich sem na rozkvet a hotovo.
inak na budúci rok v apríli ich už chcem dať, koľko dopredu treba dať prihlášku?? a zoberú ich aj v apríli??

hasleerka
14. jan 2010

bambulka záleží na škôlke či budú mať voľné miesto, tak ti vezmú ... skús sa ísť popýtať riaditeľky kedy si máš dať žiadosť .. mojej švagrinej teraz tiež vraj zoberú v marci

zuzka99
14. jan 2010

jani, myslíš ten apríl, keď budú mať 3 roky? To by som asi išla prihlásiť niekedy v septembri, keď začne šk. rok a budú vedieť koľko majú detí. A tiež v tvojom prípade by som brala Rozkvet, s dvoma cestovať kdesi do mesta. Alebo podľa toho kde pracuješ si vyber 😉

dadulaa
14. jan 2010

bambuľka, musíš si podať prihlášku do konca marca, len ty tam uvedieš, že nastúpia nie v septembri, ale až v apríli a dohodneš sa aj s riaditeľkou, aby im držali miesto 😉

xsunx
14. jan 2010

zuzi najmladsie beru dva a pol rocne, mali by sice brat az trojrocne lebo oni nie su jaslicky, ale ak sa vie dieta samo obliect, najest, pyta sa na WC .... cize je samostatne, tak zoberu aj mladsie ako trojrocne 🙂

petra5258
14. jan 2010

hasli kludne docitaj tu knihu vratis mi ju potom

sebastianela
14. jan 2010

Už mám tie pampersky. Mali tovar.
Zase ma ten moj ..... nasral.

dadulaa
14. jan 2010

bambuľka, ešte som zabudla, keď pôjdeš dať prihlášku na Rozkvete, musíš tam byť 1.marca už o piatej-pol šiestej ráno, inak nemáš šancu 😉 ja som prišla o šiestej, a to už bolo neskoro, vraj som mala prísť skôr... 😒 🙄

xsunx
14. jan 2010

dadulaa sestra ma sprdla ze ako som si dovolila dat ju na net 🙂
ze si jej hovorila ze si ju videla, som jej povedala ze som tam davala Oliviu, ze ona bola len krovie 😉

kosta123
14. jan 2010

Ahojte,potrebujem radu lebo sa v tomto vôbec nerozumiem.
Mám zmluvu na dobu určitu a to do 30.4.2010 vtedy budem v zamestnaní presne 2 roky.Už sa mi nepredlžuje.cca 5.5.2010 nastupujem na matersku,čo s tým rozdielom od 30.4.-5.5 ????
Má to nejaký vplyv na dostávanie tej lepšej materskej?? Na SR mám odpracované 3 roky spolu
Nemáte niekto takú skúsenosť?.ďakujem.

dadulaa
14. jan 2010

Jarka, vykecala jej to moja segra, nie ja, ona sem tiež chodí a dúfam, že nebola moc nahnevaná 😖 to by ma mrzelo, ak si mala z toho zle..

xsunx
14. jan 2010

ale nie dada, bola v pohode ... ani netusila aka je popularna 🙂 ale ked som jej povedala ze je oblubena ucitelka maleho, tak ju to potesilo 😉

dadulaa
14. jan 2010

tak som si vydýchla..som myslela, že bola fakt nahnevaná.. 😉

dadulaa
14. jan 2010

kosta, na materskú môžeš ísť už 6 týždňov pred pôrodom, ak na ňu ideš z práce 😉 ja som tak išla, takže by si to mala vyriešené. Odpracované máš dosť, takže by to nemal byť problém 😉

zuzka99
14. jan 2010

tak ja som dnes poobede urobila bábovku pudingovú, že budeme mať na raňajky a nestihla ani vychladnúť 😠

a kúpila som si včera super knižku v nemocnici (som bola pre zmenu zase konečne so sebou a dala mi atb., takže všetci 3 už užívame) - Hry pre najmenších od 1,5 do 3 rokov a dnes sme sa tak super zabavili, malému som urobila vláčik zo škatúl - bol nadšený, vozí zvieratká po byte, potom sa vozil na deke s mm po byte a super mi poutierali prach - odporúčam, urobili sme akvárko a kabelku pre Slávkovu sesterničku na narodeniny.... a kúpili sme si dnes 3 potravinárske farby a urobíme si plastelínu domácu zajtra.
A sú tam super nápady ako hravou formou prinútiť dieťa niečo zjesť, rôzne chlebíky, pomazánky, ovocie...
Ja som dala malému piškóty do mikroténového sáčku, valčekom ich popučil, zatiaľ som nakrájala na kocky jablko a potom sme tie kúsky hádzali do toho sáčku, Slávko s nimi potrepal a vytiahli sme obalené jablčko v piškóte a on bol celý pyšný akože upiekol koláčik 🙂

dadulaa
14. jan 2010

kosta, som sa trochu sekla - myslela som 8 týždňov, nie 6 😀

zuzka99
14. jan 2010

kosta, ja teda vobec takýmto veciam nerozumiem, ale keby to nesedelo tých 8 týždňov, nemohol by ťa doki vypísať napr. na PN o týždeň skor?

zuzka99
14. jan 2010

ja som teda bola PN celé tehotenstvo, doki ma z neho vypísal až 6 týždňov pred termínom, rovno na MD a hovoril, že tak to je najlepšie aby som neprišla o peniaze

hasleerka
14. jan 2010

no akurát som ešte chcela koste poradiť že môže ísť aj na 8 týždnov skôr ale vidím že si sa dadula už aj opravila ...

dadulaa
14. jan 2010

aj mňa napadla tá PN-ka, tak by sa to dalo spraviť.

hasleerka
14. jan 2010

zuzi tak vy ste marodikovia ... to asi do stredy nebudete fit .... som dnes vyprávala Miške ako pôjdeme za všetkými do včielky

no som práve dočítala knihu z knižnice ... teda to bol príbeh, normálne ma to šoklo ...

peti teraz sa už idem pustiť do tej tvojej nataši

zuzi a ty máš potom zase nejaké knižky ešte pre mňa???

ivka000
14. jan 2010

baby asi potrebujem radu ako ste riešili ,,prechodné,, obdobie kedy dieťa začalo chodiť za ruku alebo aspoň popri mame??? alebo je len to moje také neposlušné odvážne alebo ja neviem ako to vystihnúť? nechce byť v kočíku ani v ničom v čom by sa viezol proste chce chodiť ked sme vonku ale ked sa niekam potrebujem presunúť napr. do obchodu tak nám to trvá neuveriteľne dlho a každú minútu ho ,, zachraňujem,, z kaluže, potoka alebo dokonca sa ani psíka nebojí a je schopný prísť priamo ku hocijakému plotu.a prídem domov zúfalá a jasné obaja špinavý ako ... ja uťahaná s neustáleho nosenia lebo sa spiera ani na rukách sa mu nepáči 😖
ja už neviem všade vidím len poslušné detičky ktoré kračkajú za ručičku alebo povedla maminy len Kubko si robí čo sa mu chce. a ešte som zabudla tak za takú 1,5 hodinovú prechádzku stihne nazbierať asi tonu kamienkov 😀

zuzka99
14. jan 2010

hasly, no mám ich u našich a minule jak som ti volala, že ktoré, teraz musím pohľadať ten zoznam. Som si ho tam spísala, že aké majú. No malý už doberá atb., zajtra ich bude mať 7. deň a ja končím asi v nedeľu, mne dala na 5 dní, také menšie balenie. TAkže zo Včielkou uvidíme. Ale ideme v piatok do Tatier, tak sa musíme šetriť aby sme znova neochoreli

zuzka99
14. jan 2010

ivka, na to rada nie je 😀 to je normálka, aj my ideme do obchodu asi 100 m za 3 hodiny. 5 krokov dopredu, 10 dozadu, doboku, opačne a furt dokola...taká palička na zemi, potom sniežik, kamienok, špak, potom ide cica, havo, tak za nimi, medzitým vláčik, sanitka....

zuzka99
14. jan 2010

ale nechápem, keď mi baby hovoria, že deti im v jasličkách chodia na prechádzky pekne, popri učiteľke a s mamou potom ani za svet

zuzka99
14. jan 2010

ivka a ako malý, kašle ešte?

zuzka99
14. jan 2010

nikde nikto, idem teda preč, dobrú 😢

ivka000
14. jan 2010

zuzi tak sa liečte a ako sa volá tá knižka aj ja mám rada také nápady ale moj mm nie je taký nápaditý tak možno by ho to oslovilo 😀
...na deke sme sa vozili už niekoľko krát a aj lietadlo mal z prádlového koša a iné somariny...
nám už choroba chvalabohu pekne ustúpila ešte má trochu nádchu ale už je to ok (klop klop klop až to nezarieknem a nevráti sa to)

zuzka99
14. jan 2010

Hry pre najmenších sa to volá

ivka000
14. jan 2010

to si ma teda potešila všetci my hovoria že tak od 1,5 roka už to deti zvládajú ale tý naši chlapi sú asi moc zvedavý 😀