Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
23. sep 2009

misel, ja som mu dala jeden hlt pečienky teraz, keď sme sa bavili o tom železe nedávno, ale nechutí mu. Ale mali sme plnku ku kuraťu takú s pečienkou (asi vieš - klasika - pečienka, rožky, mlieko...) a tu sa išiel pozabíjať za tým. Tak ja mu chcem tu skúsiť ešte urobiť s ryžou a masom

hasleerka
23. sep 2009

no mne Zuzka pečienku nechce, ale Miške chutí ... ona ani tú pečienkovú plnku ... bambulka pevné nervy ... a dnes si bola na rodičku?

jankabambulka
23. sep 2009

hej bola ale o 15.3 na pár minút. borka kočíkovala pred školou

fialllka
23. sep 2009

zuzka: kam chodis s malym do hudobky??? mozes hodit nejake blizsie info? 😉

sebi: a este ma napadlo, vraj fenistil kvapky tiez uvolnuju tie sople, tak skus mu ich davat ... 3x denne 10 kvapiek ... a ked sa ti bude zdat, ze to je uz lepsie, tak len 2x denne ... to mi tiez poradila kamoska pediatricka ... 😉
a andulka radi dobre: nasad mu aj kalciovy sirup 😉 aby ti nahodou nedostal z tych soplov kasel ...

andulka: mne zasa radili, ze nasivin tesne pred pamyconom a nie davat medzi tym odstup ... cize kvapnut nasivin a hned aj pamycon ... tak sa v tom vyznaj, kazdy lekar radi inak 😉

viem si predstavit, ako je malemu, ze sa nemozete dojcit, my sme to mali rovnake a bolo to hrozne ... mala nevedela zaspat na obed, lebo je zvyknuta zaspat pri mlieku a to sa dusila a hnevala sa ...
inak my tiez neodsavame viac ako 3-4x denne ... hlavne sme odsavali rano, tesne pred spanim na obed, poobede, a tesne vecer pred spanim ... v noci sme nastastie len raz odsavali, ked sa nam to rozbiehalo ... a klopy klop, dnes sme sice skusali odsavat, ale nic neslo .... a aj ked som jej davala tie kvapky, tak uz jej pekne presli do hrdla, lebo som videla ako sa ksichti a ze to chutna a sa mracila ... tak snad uz nas sopliska opustaju 😉

inak ma babenky napadlo: pamycon sa moze davat len 7 dni od datumu, kedy bol vyrobeny .... cize nam to uplynie zajtra a ak bude mat nahdoou aj v piatok soplik, tak jej ho uz nemam dat?

kaciatko: kupila si v protetike nejake cizmicky? mne tam sestra dala zajednat na zajtra jedny, tak ich pojdem s malou omrknut, ze co to je zac a vyskusat 😉

hasleerka
23. sep 2009

fialka skús sa popýtať v lekárni o ten pamycon ... a na niakej stránke to baby písali o tej hudobnej, ak sa ti chce teraz listovať, možno nájdeš, kým ti odpíšu

sebastianela
24. sep 2009

Dakujem za rady babenky.😉
som aj chcela,ze pojdem dnes ku dokine, ale nejdem. V noci sa mu to uvolnilo z toho nasivinu a pamyconu, tak aj kojit sa nakoniec mohol. Uvidim aky bude priebeh dňa. Mne už to prechadza. Obcas smrknem a zakaslem, ale da sa. Ak sa mu to nepolepsi dnes, tak zajtra isto mastime pre ATB. Ide vikend, tak to bude zase. Aj chladno ma byt uz.

sebastianela
24. sep 2009

Ale ten Kalciovy mu kupim.
Jankabambulka, tak to budu iné zvítania ked pride vzdy po takej dobe.
Nie, ze budu trojky.😀

miselin
24. sep 2009

No tak u nás sa nespalo celú noc, malá do toho ešte aj koliku dostala, tak celú noc preplakala ☹ Musím ísť teraz k doki sa jej popýtať aké lieky jej môžem dávať . Nádchu má teda poriadnu ☹

sebastianela
24. sep 2009

Misel. Tak presne si viem predstavit vasu noc. Ja som ich mala za posledne 2 tyzdne hojne.
Tie sople hnusne! Strasne vela deti je chorunkych. Aj tu na lysej. To tie zmeny počasia a chladne noci. Prajem rychle odsoplenie. A pevne nervy.😔

ivka000
24. sep 2009

Zuzi žiacké nemáme 😀 a vy nebodaj ano? Neboj sa nabudúce sa osmelí my tam máme také dievčatko čo si nás ani nevšímalo a hralo sa s loptičkami a behalo, skákalo,... a minule sa už tiež pár krát pridala 🙂 To chce len čas aby sa na to zvykol.
fialllka: http://www.yamahaskola.cz/cs/predskolni-program...

my sme boli v noci 3x hore a ráno sme mali trochu soplík aj my ale to asi s tých zúbkov 😠

jankabambulka
24. sep 2009

babenky zlaté, čo si dávate na bolesť od žalúdka, dala som si algifen ale zaberie len na chvíľu... heeelllppp

sebastianela
24. sep 2009

Janka. Daj si 2 deci piva. Mne to pomaha zo vsetkeho najviac. Za hodinku budes fit. Vazne.

hasleerka
24. sep 2009

bambulka moja mama používa algifen a jej zaberá ... iné neporadím

miselin
24. sep 2009

Bambulka neviem, mne vždy zaberie algifen a potom ešte pancreolan, ale ten je skôr od trávenia 😒

My zajtra nejdeme ani na jarmok,malá je úplne KO a ja tiež 😢 A zmenili jej aj ATB lebo to čo sme boli v nedeľu na pohotovosti mala reakciu na ATB ☹ A mňa už tiež bolí hrdlo, tak zajtra mi už bude asi na 2 veci 😒 Došľaka ani na Helenských hodoch som nebola a ani na jarmok nejdem 😢

dadulaa
24. sep 2009

Bambulka, mňa bolieva žalúdok často, už som s tým bola aj u dokiho a predpísal mi akési lieky, teraz ma nenapadne ich názov, ale zaberajú a inak je dobrý ten algifen ale ja ho pijem v ampulkách nie kvapky, to lepšie zaberá a nadlho 😉
Misel, to je škoda, že nepôjdete na jarmok ☹ som myslela, že sa tam stretneme. Nasaď si hneď veeeľa vitamínov a vypi veeeľa čaju s citrónom. Dominika nech sa rýchlo uzdraví 😉

hasleerka
24. sep 2009

miselin to je škoda, že nemôžete ísť pozireť ... ako píše dadula veľa vitamínov papaj a drahého pošli nech ti skočí kúpiť aspoň ten burčiačik, ak ho lúbiš

dadula dnes som videla z dialky jednu kočku , dosť sa mi na teba podobala a videla som že jej rastie bruško, tak som sa usmievala, že ti budem blahoželať a ked prišla bližšie, tak si to nebola ty 😒

miselin
24. sep 2009

Ma to štve do prdky 😠 Celý týždeň sa teším a teraz ochoriem a aj malá 😠 Ale naši mi dnes volali, že ak bude malej už lepšie, že si ju v sobotu zoberú na celý deň tak aspoň na to sa teším 😵

sebastianela
24. sep 2009

😵tak môjmu zajkovi je už lepšie. Konečne!
Choroba ustupuje.x-)

sebastianela
24. sep 2009

Mama mi dnes kupila aj ten kalciovy a aj Pikovit. Tak liečba pokračuje.

dadulaa
24. sep 2009

hasleerka, tak to som isto nemohla byť ja, keď mala bruško 😀 ale veľa ľudí mi už povedalo, že mám v meste dvojičku 🙂

sebastianela
24. sep 2009

Misel daj si ibalgin, ak citis,ze cosi na teba leze.

sebastianela
24. sep 2009

Hneď by som išla na ten burčiak s vami.😉

kaciatko68
24. sep 2009

fialllka: chcela som pre malú čižmičky, ale v 24 mali len jedny z minulého roka, čo sa mi nejako nepáčili. Tak som brala na odskúšanie také kotníkové s kožušinou - béžovo - ružové a jedny fialové na šnurovanie aj na zips. Tie fialové jej boli úzke na nožičke, tak som teda chcela tie béžové, ale tie, čo som mala doma, mali na bolu takú trochu zošuverenú kožu. Keď som chcela druhé, tak som sa dozvedela, že má iba jedny a nevie, či ešte nejaké dostane. No skoro ma porazilo. Tak sme zatiaľ kúpili len krásne gumáčiky.

ivka000
24. sep 2009

Misel to je škoda že nejdete ☹ tak sa rýchlo vyliečte nech si môže dať Kubko rande s Dominikou na nejakom ihrisku 😀
Dada tak ked ma tam zajtra niekde uvidíš tak kludne hoď niečo po mne lebo ja chodím ako slepá 😵

fialllka
24. sep 2009

kaciatko: my sme dnes kupili cizmicky 23 ... a dohodla som sa s nou, ze ak dojdu 24 tak ich vymenime 😉 su aj na nete .... mali sme trosku problem ich zapnut, ale sme ich zapli, ked sme to povolili 😵

ivka: diky za link 😉

misel: skoro sa uzdrav ...

my sa zajtra chystame na jarmok doobeda s mamkou aj malou, ak nebude prsat a poobede s tatom a segrou, ked sa vratia z prace ... tak ak by ste nas nahodou videli, tak do nas kopnite 😀 😀

fialllka
24. sep 2009

ivka: este nikde som sa tam nedocitala, kolko to stoji, mas echo??? diky 😉 vyzera to zaujimavo a mozno by sme to skusili 😉

andulkau
24. sep 2009

My tiez pojdeme na jarmocek.Aj do mna kopnite ,lebo mam okuliare aj tak som slepa.

Fialllka ten pamycon je na 7 dni ,ale mozes ho davat aj 10-12 dni .To mi hovorila tiez na krcnom.Len musi byt v chladnicke ,ale to isto vies. 🙂

ivka000
24. sep 2009

fialllka stojí to 15 eur na mesiac a je to na 10 mesiacou. Prvá hodina je zadarmo tak môžete dojsť kuknúť napr. aj zajtra 😉

miselin
25. sep 2009

Júúj normálne vám závidím, že idete na jarmok ☹ Malej tie sople stiekli na priedušky tak kašle ako tuberák 😒 Ale našťastie nám včera zmenila doki tie ATB a dala jej také čo sú aj na dýchacie cesty aj na priedušky a aj na obličky.

Seby tak to je paráda, že už je malému konečne lepšie 😉

My dnes nepôjdeme ani von, ma tu porazí, lebo Domina už tri dni stále výska a mne ide hlavu z toho ustreliť 😠

miselin
25. sep 2009

Som zabudla ešte napísať, že malej včera aj krv z nosa tiekla, som jej dala dva krát pamycon a potom keď sme odsávali, tak sa jej pustila, tak už jej nebudem dávať ten pamycon a ani nasivin, radšej ju budem celú noc držať na rukách. Má asi po mne taký citlivý nos, lebo ja mám s týmto tiež problémy. Ja si tiež nemôžem dať kvapky do nosa, lebo ma začne z toho tak strašne bolieť nos ako keby som si tam kyselinu kvapla.