Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

jankabambulka
8. nov 2008

AHOjte
poslušne hlásim - mám to za A 🙂

zuzka99
8. nov 2008

janka, gratulujem.
miselin, slávko sa rozhodol držať dietu s dominikou. asi sa zalubil a chce byť tiež štíhlounký pre ňu. alebo ho ukecala.
detskú sme pozerali, je krásna, ale stráááááášne drahá. vy idete ju kupiť?

kaciatko68
8. nov 2008

Kkaattkkaa a kam chodíte cez Dedovec, či len tak na prechádzku?
My bývame na starom Dedovci skoro na samom vrchu. Prostredie je tu super ( teda akurát sa mi niekedy nechce tlačiť kočík do kopca), len keby tu bolo viac detí. Takto tu nebude mať malá žiadnych kamarátov.

kkaattkkaa
8. nov 2008

Kaciatko chodievam na zadne luky, ci ako to volate a okolo autoskoly lesom dalej. (Tam som uz aj kocik s oteckom videla).
S tymi kamaratmi by som to nevidela az tak tragicky, my sme byvali uprostred deti a nemala som medzi nimi ziadnych. Dobra kamaratka byvala o kus dalej, s miestnymi sme si nerozumeli, dokonca sme sa spolu ani nehrali.

No, nam sa nedavno odstahovali susedia s detmi, takze jediny co ostali su bezdetny par. Najblizsie dievcatko je 15 minut, a dalsia tlupa pol hodinku (dole kopcom). Ale budeme sa stahovat, predavame dom a hladame..... nechavame tym padom Častobrezie uplne bez deti.

zuzka99
9. nov 2008

katka, častobrezie je asi nejaký laz, že? A kam sa idete sťahovať? Si niekde písala, že ty si z BA a manžel z PB. ako ste sa ocitli tam? My máme chalupu tiež na lazoch, naši sú tam každý víkend, my chodíme sem - tam, ale ked bude malý chodiť a lietať po horách tak ho odtial nedostaneme. Jak rada by som išla na chvilu na dedinu, aj ked PB tak trochu je.

jankabambulka
9. nov 2008

ahojte bambulky. kedy Vám začali detičky sedieť samé?? uf, dnes nemusím variť, aká som rada. chlap je síce ešte na stavbe ale doma je ticho pred búrkou, deti sú dnes akési očapené 😀

fialllka
9. nov 2008

ahojte maminky

janka: blahozelam ku skuske ... teda klobuk dole, ze zvladas pri troch detoch a z toho dvoch dvojickach aj VS ... ja pri mojej Terezke nezvladam skoro vobec nic a to by som mala spisat zaverecnu dizertacnu pracu ... no nehrozi 😉

mne mala uz sedi sama ale sama sa este posadit nevie ... a sedi sama uz asi dva tyzdne .... aj ked niekedy sa jej stane, ze sa prekoprcne na bok ... ale najnovsie sa snazi behat po styroch, teda sa pohupuje a pri tom cuva dozadu ako taky rak 😉

zuzka: po case by ta ta dedina aj omrzela ... ja tu nikoho nemam a kocikujem sama a kazdy den len cakam, kedy manzel pride z prace ... a som rada, ked mozem ist ku nasim do PB, zmenit prostredie ... moj manzel je dost pracovne vytazeny, takze s Terezkou som vacsinou ja aj ked pride domov ale snazi sa jej venovat co najviac ... niekedy je velmi unaveny a nechce sa mu ist ku nasim, ale ja ho vzdy ukecam, ze ja som cely tyzden tu medzi styrmi stenami v uvodzovkach, ze potrebujem vypadnut a tak to pochopi .... skratka zmenit aspon na vikend prostredie ... tento vikend sme boli len od piatka do soboty obeda, lebo mal robotu v LM, tak tam utekal a ja som zatial bola s rodicmi a potom pre nas prisiel a sli sme spat do Sverepca, lebo aj tu bolo treba ist vymenit koliky na pozemku, co nam vo stvrtok zameriavali pozemok, teda vymenit drevene za zelezne, aby niekto neposunul parcelu .. bo ludia su rozny 😵 uz aby spravili tu dialnicu a na trojici zo Sverepca nebude stopka a bude sa lahsie vychadzat, lebo teraz je to o hubu ...

zuzka99
9. nov 2008

janka, som pozerala do zápiskou, úplne sám sa posadil ked mal 7 a pol. mesiaca. dovtedy sedel tak, že sa jednou rukou podopieral a ako 7,5 mesačný začal štvornožkovať a vtedy sa posadil zo 4 a sedel už stabilne sám, bez pomoci. tak ono sa to počíta až ked sa sám uplne posadí.
fialllka, ja viem, nechcela by som byť na dedine stále, len tak vypadnúť na 2 týždne. Ale už som sa dohodla so sesterkou, bude mať v máji bábo, že v lete pojdeme s deckami do čiech do domu po babke (teraz ho prerábaju na moderný) na dedinu a budeme tam gazdovať s deťmi a bez chlapov, v prírode...proste si to užijeme
slávko tiež začal tak medzi 6 - 7 mesiacom byť na 4 a len sa húpal dopredu dozadu. ak už toto robia, to sa o chvilu rozbehnú, uvidíte a už ich nezastavíte. on už lezie pomaly rýchlejšie ako ja po 2.
my už sme po obede, dnes som mala navarené hádam o 9,30, ešte asi pojde malý spať, aj on sa napapa a pojdeme von. len dufam, že nezačne liať.
tak zajtra vo včielke. miselin je asi na lánskej u rodičov, ked sa neozýva, dufam, že pojdeš a že malá už nedrží dietu, ešte sa ich nadrží v živote ako baba až až. 🙂

kaciatko68
9. nov 2008

Zuzka99 : varíš už Slávkovi strukoviny? Ja skúšam dnes červenú lúpanú šošovicu, tak uvidím, čo z toho bude a či mi to bude jesť. Dala som tam zemiačik, mrkvu, červenú šošovicu a petržlenovú vnať. Tak som na to zvedavá. Ozaj a kaše dávaš na večeru malému aké? Ja som teraz kúpila HAMI viaczrnnú a chutí jej.

Zajtra o 10.00 vo včielke to platí? A kto z Vás príde ?

Jankabambulka : malá sedí sama pekne už isto viac ako mesiac, ale posadí sa len z mierne šikmého, z roviny ešte nie.

zuzka99
9. nov 2008

kaciatko raz som robila s tou šošovicou presne ako ty, ale moc mu to nešlo. Kaše nepapá žiadne, mám kúpenú jednu HAMI tak ti ju zajtra donesiem. Včielka z mojej strany platí, my prídeme.

kaciatko68
9. nov 2008

Malej šošovica chutila, ale pridala som ešte pre jedením roztlačené uvarené žĺtko. Zjedla 250 ml. Ale nabudúce jej tam dám variť aj mäsko. Určite to bude ešte lepšie.

Zajtra do včielky prídeme.

miselin
9. nov 2008

Čaute tak som sa už konečne dostala za počítač, lebo malá bola tento víkend tak strašne dobrá, že sme sa s ňou celý víkend len hrali a hrali, nestáva sa to často tak sme to museli využiť, lebo keď je umrnčaná, tak ju musíme ignorovať, lebo inak plače raz tak 😀 Si predstavte, že na Lánskej tak dobre spala, že vstávala v noci len raz som bola normálne v šoku. Zajtra samozrejme do včielky ideme, veď akoby to bolo 😝 Zuzi tú detskú som len pozerala a na cenník som radšej ani neklikala lebo by mi asi pretočilo ciferníky a takto sa mi aj viac páči keď mi ju cena nezhnusí 😝 Dominka sa už dnes konečne rozpapkala takže som už spokojná(uvidíme do kedy 😀 ) Janka mne malá ešte sama nesedí, ale dnes už normálne asi 3 minúty sedela sama to sa jej teda ešte nestalo. Tak sa zajtra teším. A Zuzi povedz Slávkovi, že nech neblázni, že Domine sa páči taký aký je 😉

lenka1108
9. nov 2008

ahoj bystricanky...tak za tyzden som doma.a tak som sa vas chcela opytat kde presne je ta vcielka a kolko to tam stoji?plati sa rocne alebo pol rocne?aby som bola v obraze.dakujem papa

miselin
9. nov 2008

Čau Leni tá včielka je na rozkvete tam kde je osmička škola, je to vidieť aj od tejkaplnky a platí sa tam 15sk za každý vstup, ale keď ideš prvý krát tak to máš zadara

adrykaa
10. nov 2008

Ahojte ja som z PB len uz mam troch vecsiu malu a pracujem.Dufam,ze aj tak sa k vam mozem pripojit asem tam napisat 😕

miselin
10. nov 2008

Tak vitaj Adryka jasné, že sa môžš pridať 😀 A od kiaľ si z Považskej?
Zajtra si už konečne idem pre kočík tak sa už vitiešam 😀 😀 Domča je akási strašne umrnčaná , neviem či jej náhodou nejdú dalšie zúbky, lebo strašne hryzie a nejako takto to začínalo aj minule 😖 No dlho jej tá dobrota nevydržala 😀 Kedy ideme zase do včielky?

zuzka99
10. nov 2008

ahoj adrykaa, máš riadnu modelku. 😀
aj my sme objavili ďalšie zubky, asi pojdú jednotky. ja som rozmýšlala že do včielky by som šla zase v stredu. či doobeda alebo poobede je mi jedno. vo štvrtok je zatvorené a zajtra si chcem zase doma porobiť a navariť a tak. 🙂 a dať malému oddych, akorát sme sa vrátili od našich tak je rozblbnutý.

kkaattkkaa
10. nov 2008

Zuzka, Častobrezie nie su uplne lazy, je tam 6 domov, jedna rodinka sa odstahovala minuly rok, mali dve deti a cakali dvojicky, a druha s tromi detmi odisla tiez. Posledny tam ostali uz len "cakatelia"-dezdetny, zato mlady par.
Fotomapa(dufam, ze to pojde-je to ta lucka nalavo)
http://maps.google.co.uk/?ie=UTF8&t=h&ll=48.179...

A my sme to po dlhom rozmyslani vzdali tiez. Je to daleko od skolky, skoly, autobusu, ale hlavne je to pol hodinku od cesty. A my zatial nemame terenne auto, hoci nasa Skoda 100 (zevraj Luxus-ma v technicaku) tam uz dva krat vysla. Veci bolo treba preto nosit na chrbte.
Hladame preto teraz nieco "dostupnejsie". A kedze manzel vyzera tak, ze nema problem najst si robotu nikde, bude robit skoro hocico, prestahovat sa mozeme kam chceme.

Nam ta odlahlost dediny nevadi, manzel byval skoro pat rokov na Oblazoch v Kvacianskej doline, mozno to poznate-tam je sice pokoj, ale len v zime.

kkaattkkaa
10. nov 2008

Este raz ta mapa-samozrejme, ze to nie je v Irsku(chybickaaaa)

http://maps.google.co.uk/maps?f=q&hl=sk&geocode...

kkaattkkaa
10. nov 2008

do tretice:
http://matusko.xf.cz/archivClankov/castobrezie/...
je to ta lucka v strede

kaciatko68
10. nov 2008

kkaattkkaa : Teda klobúk dolu.
Ja by som tak ďaleko od dediny, alebo mesta bývať nechcela. Neviem si to vôbec predstaviť, čo by som tam napríklad teraz sama robila.
A ako od tiaľ chodiť do práce, čo deti do školy a potom keď budú chcieť deti niekam chodiť. Ja som celá nervná, keď 17 ročná dcéra behá večer po meste, do a z MONY ju radšej vozíme autom.
A také inžinierske siete na lazoch určite nie sú - a to si už vôbec neviem predstaviť ....

kaciatko68
10. nov 2008

Do včielky môžeme ísť aj v stredu, ale asi by mi to viac vyhovovalo doobeda. Keď sme prišli, malá spala do tretej, takže druhý spánok sme úplne vynechali a spí cca od 20.30 hod.

kaciatko68
10. nov 2008

majka.sibka : niekedy by sme sa mohli dohodnúť a poprechádzať sa s drobcami po Lánskej. Kam chodíte na vychádzky?

ahoj adrykaa, ja mám tiež aj jednu trochu väčšiu ( 17 ročnú) dcéru 😀

jankabambulka
11. nov 2008

ahojte babenky. hlásim sa z lazaretu. malá borka mala nádchu a nakazila všetkých naookolo tal eja som si to odchytla najviac, hrdlo, malátnosť, bolesť kĺbov a hrdla. malí soplia ako diví, no dúfam, že to rýchlo prejde. keď sme boli včera u dokiny, prišla tam jedna mamička s dvojíčkami takými čerstvými 9tt. bola to radsoť pozrieť na to -hneď sme sa s chlapom na seba pozreli a povedali si, bože aj naši boli taký vračiaci. 😵 tak som si zaspomínala... dala som sa aj s ňou do reči ale asi nepatrí do skupiny baviť sa s cudzími - i keď nás spája spoločná téma...škoda. len neviem čija 🙂
adryka aj ja mám staršiu 10ročnú dcérku - síce oproti tvojej mladšiu - ale nás spája tiež názov PB 😀 😝

zuzka99
11. nov 2008

janka, tak to je radosť ked všetci ochorejú. ja som mala dosť ked mal nádchu iba malý, aj to bolo o nervy, bojovať s ním, odsávať, kvapky dávať...to u nás boli hotové boje, revy, normálne by som sa nečudovala keby prišla sociálka s policiou.
kaciatko, nevieš náhodou ako ordinuje BAšteková na Dedovci? je to kožná a má tam súkromnú ambulanciu. chcela som isť k nej na nejakú dermabráziu či ako sa to volá. sa musím vydať do tých končín, aj do Zdravej výživy by som šla malému niečo pokúpiť

jankabambulka
11. nov 2008

ZUZI TU Máš číSLO NA KOžNô baštekovú 0918759416 a keď jej zavoláš tak ťa môže za 100sk uprednostniť, inak tam má vždy veľa ľudí a veľa vyčasovaných tak preto je lepšie objednať sa

zuzka99
11. nov 2008

jéj, janka díky moc

kaciatko68
11. nov 2008

Malá dnes trhla rekord - spala 15 min. a potom sa dokadila a bolo po dvojhodinovom spaní.

zuzka99 : Myslím si že od 8.00 do 14.00, ale nie je to isté. Ja som tam bola už dva krát, jedenkrát s malou a jedenkrát so sebou. Uprednostnila ma, ale vždy sme išli tak cca o 10.30 hod. Dokonca niektorí chodia až poobede, že je tam menej ľudí. Ale asi sa je lepšie za 100 Sk objednať.

adrykaa
11. nov 2008

Ahojte babeny ja som konkretne z jelsoveho ale neviem ci viete kde to je 🙂 Pretoze ked to niekedy poviem tak sa niektory na mna divaju a akoze to je v pb?A este by som chcela len tak medzi recou ak nahodou mate viac deti aky mate medzi nimi rozdiel?Nasa mala chodi do skolky od 2 rokov,pretoze sama sa pytala ked videla ze sa deti hraju tam na dvore a ma velmi rada deticky aj sa rada podeli a tak len neviem si to ani predstavit ako by to bolo s dvomi,pretoze jej sa treba mooooc venovat,pretoze je moc ziva.Neviem ci radsej nepockat este aspon pokial pojde do skoly .viem uplne som odbocila ale chcela by som pocut vase nazory 🙂 😉

zuzka99
11. nov 2008

adrykaa, ja síce druhé nemám, ale tiež sa o to zaujímam, aby som vedela, ako to bude najlepšie. zatial čo som povyzvedala od mamín s viac deťmi, tak ten min. 2 ročný rozdiel si nevedia vynachváliť, jedno je už samostatné, ide pomaly do školky, ešte tak nežiarli na menšie...no len niektoré zase by chceli hned aj rok po sebe, a niektoré počkajú kým pojde staršie do školy. no tak si vyber. ale všeobecne asi ten 2 - 3 ročný rozdiel. aj sa ešte zahrajú spolu, materskú máš jednu s druhou, vychováš a možeš sa venovať svojej práci 🙂
jasne, že viem kde je Jelšové, mám tam aj dosť známych. chodíme tam občas aj obzerať domčeky 🙂