Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
21. nov 2008

spal hrozne, stále sa hádzal, prevaloval, fňukal, som mu o 1,30 už dala Panadol od bolesti, som myslela, že ho bolia zuby. a potom zaspal v pohode do pol deviatej ráno. a mimochodom teraz ešte spí. už 2 hodiny. som myslela, že pojdeme ešte von, ale veď je tam totálna tma. my nemáme kedy ísť ani na prechádzku. buď leje, alebo je tma...
do včielky asi v pondelok pojdem pre zmenu a potom zas niektirý deň by ste došli na kávu ku mne.

kaciatko68
21. nov 2008

Malá spala poobede len hodinu a 15 min - takže bude spať aj poobede. Ja som experimentovala a uvarila som jej teľacinu, zelenú fazulku, jednu mrkvu pre chuť a pohanku. Bolo to dobré. Zjedla toho 250 ml. Teraz opatruje dedo a ja idem dať do poriadku kuchyňu.
To počasie je hrozné. Škoda, že tu nemáme nejaký MAX, keď je takto hnusne a tma, tak bz sme išli aspoň tam.
Aj my pôjdeme v pondelok do včielky.
miselin : prišli ti do e-mailu fotočky?

kaciatko68
21. nov 2008

Och čo to píšem, nie bz, ale by 😀 😀 😀

kaciatko68
21. nov 2008

miselin : načo ste boli na kardiológii ?
Našla som ten druh biodermy, čo mi odporúčala v lekárni na suchú pokožku : http://www.docsimon.sk/tovar/bioderma-atoderm-l...

miselin
21. nov 2008

Zuzi a keby si ho vyskúšala ráno zobudiť okolo siedmej a tak mu to nejak trošku poposúvať, lebo on to má vlastne také posunuté. No mne Konečne o 19:20 Domča zaspala po výdatnom 4 hodinovom plakaní takže som taká šťastná, že už spí. Lebo som si myslela, že mi sem aj socíálka dnes dojde, lebo stále plakala.
Kačiatko díky za fotky ešte, že si mi pripomenula, že sa mám pozrieť aj do schránky, lebo ja už mám tu moju palicu riadne vygumovanú 😖 A malej zistili taký slabý šeles tak sme boli na vyšetrení a o polroka zase 😒 No ale ak si ráno o pol deviatej počula ku vám na dedovec strašný rev tak to akurát Dominiku doktor počúval 😀

zuzka99
21. nov 2008

teraz zaspal o 21,00, takže dnes v pohode. aj náš malý má šelest 1-2 stupňa, tiež chodíme ku Karasovi raz za pol roka, teraz ideme v januári. ale zistili mu to až asi ako 3 mesačnému, dovtedy ani v porodnici, ani obvodná, aj na detskom ked ležal s hnačkami nikto nič nepočul, len som ich ja na to upozornila a žiadala kardio vyšetrenie. nie že by som bola odborník, ale slávova krstná je pediatrička v Bratislave a sa jej zdalo že má akési modré okolo pusinky, tak mi hovorila aby som s ním išla.
budúci týždeň v pondelok pojdem do včielky ráno, v utorok nemožem to idem zase na to brúsenie ku kožnej, tak potom na stredu by sme sa mohli zase dohodnúť pre zmenu zase na kávičku u nás, platí obidve? som aj rozmýšlala, že urobím mňamky pre drobcov, len neviem čo už dominička može. čo jej dávate.
zajtra ideme oslavovať Katarínu, segru, vidíš to aj kačiatko bude, to oslávime u nás 🙂 v TV je kurvahoši idem asi mrknuť na chvilu

kaciatko68
21. nov 2008

Malá zaspala až o 21.30 hod. Najhoršie je, keď si nechá kakanie na večer, potom tak rýchlo nezaspí. Ale poobede spala od 17.00 a o 18.00 som ju budila. Tiež to má také poposúvané.
Nám doktorka raz na poradni tiež hovorila, že sa jej zdá, že má šelest, ale potom už nepočula nič.

kaciatko68
21. nov 2008

Aj ja pozerám telku, ale ešte musím dovariť polievku pre nás na zajtra. To by som rada išla doobeda do mesta popozerať nejaké darčeky na vianoce. Nerada si to nechávam na poslednú chvíľu. Potom sú aj obchody dosť vykúpené.
Dcéra išla do Námorníka s frajerom a dovolila som jej tam byť do 23.30. Takže aj tak čakám na ňu kým príde domov. Inak aj ja by som šla konečne do Námorníka na nejakú dobrú mňamku 🙂 .
Ale som teda dopadla. Dcéra behá kade tade a ja sedím doma pri drobcovi ( no ale ešte dobre, že nie pri jej drobcovi 😀 😀 😀 ).

zuzka99
22. nov 2008

ako janka dopadla s vlasmi?
baby včera som kúpila malému v hypernove batáty, dnes mu chcem dať na obed ochutnať, urobím mu len batát, zelenú fazulku a králika, aby som neprebila chuť toho batátu. som zvedavá ako mu bude chutiť. surové to chutí ako mrkva.
idete von s deťmi dnes? ked nakydalo tolko snehu? už tak dlho nebol na riadnej prechádzke, som myslela, že pojdeme dnes a bojím sa aby neochorel v tej zime.

kaciatko68
22. nov 2008

Vlasy sa mi podarili rovnomerne zafarbiť tak na hnedo-orieškovo. Ani som nevedela, že viem tak farbiť vlasy 😀 😀
S deťmi treba chodiť von aj keď je zima. My tu máme teraz 0 st, takže to nie je také hrozné. Malá ide tiež s mužom von a ja idem do mesta. Len malého poriadne obleč a určite neochorie.
Potom popíšem, keď prídem z mesta.

miselin
22. nov 2008

Čauko baby ako sa vám jazdí s kočíkmi po snehu? Lebo ja som došla z vonku a som normálne zúfalá, ja neviem ako budem chodiť, keď nakydá ešte viac snehu. Neboli tu odhrnuté chodníky takže paráda.

kaciatko68
22. nov 2008

My máme český Patron : http://www.baby.patron.eu/sk/katalog/kociky-tro... - je s veľkými kolesami a kupovali sme ho hlavne kôli snehu - na Dedovci to vyzerá cez zimu dosť blbo.
Ale na leto by určite viac bodol ten s menšími aretovacími kolieskami :http://www.baby.patron.eu/sk/katalog/kociky-trojkoleso....

Inak som s ním spokojná.

miselin
22. nov 2008

No ja mám tento a žiadna sláva s ním ísť po snehu http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

kaciatko68
22. nov 2008

Inak pekný kočík. Ale ja som sa práve bála tých malých kolečiek a ešte som chcela čo najväčší vnútorný priestor. Ale na každom sa mi niečo nepáčilo. Najradšej by som si bola zložila sama nejaký kočík 😀 😀 😀 .
A teraz mám taký hojek z autosedačiek.

kaciatko68
22. nov 2008

Dnes som sa z mesta skoro nedostala autom domov. Máme ešte letné gumy. Už som myslela, že skončím úplne pod Dedovcom, ale vyhrabala som sa aspoň do polovičky a potom našťastie poodhŕňali a manžel auto nejako silou vôle dostal pred dom. A to ešte ráno vymýšlal, že pôjdeme k jeho rodičom na návštevu.

zuzka99
22. nov 2008

no ja nemám s kočíkom najmenší problém, manžel dnes išiel peši s kočíkom a malým od nás na SNP k našim, ja som šla autom, aby sme večer nešli peši a hovorí, že špičkovo išiel. on má velké nafukovacie kolesá, takže po snehu, po horách...v pohode.
kačiatko, možeš potom pozrieť tú moju autosedačku, v pondelok vo včielke napr. či by sa ti taká nehodila.

miselin
22. nov 2008

No ja som chcela hlavne kočík ktorý sa dobre ovláda aby sa dal voziť aj jednou rukou a hlavne aby bol ľahký lebo ja kým sa vyhrabem na Rozkvet do kopca a sú tu samé kľukaté chodníky. A aj tak dobre, že som ho kúpila lebo Domča mi stále plakala a nechcela ležkať na chrbte takže 5 mesiacov som vozila kočík s deckom na rukách aby si v ňom potom na 20 min. pospala 😒 Takže v tomto smere sa naň nemôžem sťažovať, no len tú zimu som nejako nedoriešila 😖 Inak Kačiatko aj tak si si trúfala ísť autom do mesta v takom počasí 😲 a čo nakúpili ste?

zuzka99
22. nov 2008

my už máme aj sane s operadlo nachystané, tak mi pojdeme najbližšie na saniach, dedo to nevydržal a už ich vytiahol malému 🙂 a batáty nič moc,ako mrkva keby ste chceli pre krpcov

miselin
22. nov 2008

Zuzi a to čo je batát ešte som to nepočula. A tebe sa ako jazdí s kočíkom po tolkom snehu? Inak dnes som dala Domči na noc aj paralen lebo je stáááášne umrnčaná, neviem či by jej mohli ísť aj ďalšie zuby veď to by ich mala už 6 takže zuby to asi nebudú i keď príznaky sú skoro rovnaké, len dúfam, že to nebude nejaká viróza.
Ozaj ako sa chodieva cez zimu s deckámi von, do koľko stupňov a chodí sa aj keď je taká moc člapanica? Nieje to vtedy tak akurát na chorobu?

zuzka99
22. nov 2008

batát je sladký zemiak.
mne sa jazdí neviem ako, dnes šoféroval kočík muž, ja som išla autom. ale on tvrdil, že je ako traktor, super, ani nevedel, že ide po snehu. viem, že s bábetkami sme mohli von do - 5 stupňov. ale oni už sú vačšie tak možno aj do viac. ale predsa, ja začnem pomalu, ešte nie je zvyknutý a mne je teraz kosa hrozná aj pri 0, tak neviem čo budeme robiť ked bude -15. ale treba sa otužovať a aklimatizovať. Ono ked je zima to ani nie je na chorobu, pokial má teplučko v kočíku, skor na chorobu je ked sa potom oteplí. teraz sú vírusy a baktérie zamrznuté 🙂
dnes sme zaspali 22,00 a to bol od 13,00 hore. a bol u našich kde mu nedali vydýchnuť celé poobedie, tak ja neviem čo s týmto nespavcom, či to mám povedať doktorke, ma vysmeje. on si vždy zdriemne v aute 3 min. pri presune a to je ako hotovo celý spánok 🙂

kaciatko68
22. nov 2008

Malá zaspala o 21.45 a spala dva krát. Ale tiež je nejaká umrnčaná. Len by stála a keď ju dáme ležať, tak sodoma gomora. Mužovi sa tiež dnes po snehu chodilo s veľkými kolesami dobre.
V meste sme kúpili akurát nohavičky 😀
Ale čo za tú cca hodinu môžem stihnúť. Dcére som pozerala kabát, tie lacnejšie - okolo 1.500 sú dosť otrasne ušité, nesedia, všelikde ťahajú. Našli sme pekné kabáty v priore na poschodí, ale za 3.600 Sk, čo sa mi zdá pre takú 17 dosť veľa. tak ešte skúsime pozrieť v LUXORE - tam šijú a aj rovno predávajú. Aj ja mám odtiaľ kabát aj sako a vyšli lacnejšie ako v obchode.

kaciatko68
22. nov 2008

Teraz tu hľadám na nete nejaké hračky pre drobču na vianoce.

zuzka99
23. nov 2008

ja už mám kúpené pre malého 2 skladačky, knižku, takú kačičku čo sa do nej vkladajú rozne tvary, odrážadlo, loptu, objednala som mu na MMB také rybičky puzzle, čo sa chytajú magnetkou, ešte chcem ten nábytok a tak nejak priebežne mu budem nakupovať. ja teraz okolo dráčika neprejdem bez povšimnutia. ozik a ešte chcem trojkolku s tou rúčkou a tatrovku a hojdacieho koňa.
baby budete robiť pre malých Mikulášov? my rozmýšlame s našimi, že by mu švagor - Janko, s kamošom urobili, len či s toho tie dietky niečo budú mať. a možno bude aj vo Včielke.

kaciatko68
23. nov 2008

Aké odrážadlo si kúpila ?

kaciatko68
23. nov 2008

Uf, neviem či zajtra prídem do včielky, ak bude takto. U nás teraz nie je vôbec posypaná a odhrnutá cesta.

kaciatko68
23. nov 2008

Pozerala som v dráčiku viaceré odrážadlá, ale nepáči sa mi, že sa volant otáča len trošku. Ako potom zatočí ?
Kamoška má také, čo sa dá volantom otočiť viac, ale také som zatiaľ nenašla.
Chcem kúpiť niež nejakú hračku, kde sa budú vkladať rôzne tvary, potom som myslela drevený vláčik, hrací klavírik s rôznymi zvukmi.
Trojkolku kúpime až na rok, alebo v lete.

zuzka99
23. nov 2008

vieš čo, odrážadlo sme kúpili vnútri v Hypernove, za 600 Sk, také obyčko, nejaká motorka to je. my sme tiež pozerali to čo ty, ale to sa nám zdá moc malé a také čudné, sme ho nechceli. moc nízko sa na ňom sedí a má malé kolieska. my možno tiež tú trojkolku až na meniny, to bude mať v apríli, tak nech nám tu nestraší celú zimu. aj tú vkladaciu kačičku sme kúpili vnutri v hypke.
a ako to robíte, kam dáte deti kým odhrniete auto? ja uvidím ráno ako bude počasie.

kaciatko68
23. nov 2008

Gumy na aute máme po víkende stále letné, takže nepôjdem nikam. To by som sa nedostala asi ani na Rozkvet, ani domov ☹ . Som na muža nahnevaná, že ich ešte nevymenil, zajtra ide na služobku, takže to nebude zas.
Dnes sme mali návštevy od obeda do večera. Už som z toho nejaká unavená.
zuzka99 - ja neodhŕňam auto, lebo je pod prístreškom a keby aj, mám doma na dôchodku obidvoch rodičov, takže zatiaľ by niekto postrážil.
No asi len dať dieťa do autosedačky v aute, ak tam samo vydrží a očistiť auto od snehu, ale ak nie, tak to teda neviem ☹ .

jankabambulka
23. nov 2008

ahojte dievčatá. dlho som tu nebola a ešte vás ani nestíham čítať. mám skúškové a v sobotu 29. mám najťažšiu z techniky. neviem či prejdem, ael myslím si , že nie. katuľke vyšielprvý zúbok v sobotu. deti sú zlééééééééé ako čerti stále plačú, vynucujú si aby som v kuse pri nich sedela. nemôžem nič robiť... boli ssssssme na neurológii v žiline, katuška je OK , vkuse chce len sedieť alebo stáť na nohách a miško má trocha zaktrivenú chrbticu a nesmie sedieť. chcú aby štvornožkovali a pritom oni nechcú ani začo. katuľku mi od piatka dusí ale až tak , že som si mylslela že zdedila po mne astmu. no to je tak v skratke všetko a po 29 vás musím dočítať , mám zaväzok
papa a pozdravujem všetky. a prajem všetko najlepšie oslávencom krotí už boli aj tí čo dovtedy budú ako katuška... 😵