Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

petra5258
7. jan 2010

baby v akvarku su ove darceky posielajte open brain to ruzove, predava sa za 26

jankabambulka
7. jan 2010

peťa , to o čom píšeš, trocha nechápem 😀

petra5258
7. jan 2010

janka hrame akvarko na facebooku, ivka, miselin,zuzka, haslerka, ludka a kaciatko a su tam nove darceky take do akvarka 😵

kaciatko68
7. jan 2010

Ďakujeme za pochvalu fotočiek ...

jankabambulka
7. jan 2010

tak ja také nemusím
mńa to akosi neoslovilo

hasleerka
7. jan 2010

kačiatko aj ja musím fotečky pochváliť peknučké 😵

petka veru už viem, dnes mi moja dcéra poslala a ja že odkial to má a kuk veru nové ... pôjdem skúsiť poslať ... zabudla si aj na adryku

ivka000
7. jan 2010

kačiatko fotky sú nádherné malá je zlatučká 😵

katka.carska
8. jan 2010

maminy, neviete kedy je otvoreny detsky bazen na plavarni ? Je to aj cez tyzden ? A kolko je tam vody ? A co plavky ? Musia byt jednorazovky, alebo stacia plienkove plavky latkove? vdaka

fialllka
8. jan 2010

ahojte maminky

ale sa nam krasne rozsnezilo 🙂
mame novinku: s manzelom sme sa dohodli, ze Terezke dame surodenca ... mala ma vcera z nicoho nic, ked som umyvala riad chytala na prsia a hladkala brusko a ukazovala babatko ... som len na nu zirala ... lebo som jej povedala minuly tyzden, ze ked by sme mali babatko, ze by uz nemohla pit mliecko a ona ze ano, ze babo bude mliecko a ukazovala, lebo este toho vela nenarozprava ... a vcera sama od seba mi toto urobila pri umyvani riadu 😀

babenky, neviete, kde by sme kupili operadlo na sane??? 🙂

kaciatko68
8. jan 2010

Tak to gratulujem. Lepšie je detičkám, keď majú súrodencov 😉 Vonku je super, malá sa pôjde s MM sánkovať.

ivka000
8. jan 2010

fialka tak to je pekná správa a budem držať palčeky aby sa to rýchlo podarilo 😵 🙂
aj ja by som brala druhé ale mm akosi nechce ani počuť ale jakubko je ešte maličky to je pravda a ešte ho chcem tak do roka a pol kojiť tak dúfam že potom sa tí moji dvaja chlapi umúdria a bude sestrička 😀
aj ja chcem ísť von ☹ ale možno zajtra pôjdem už aspoň na chvíľu inak nás doma porazí vonku také nádherné zimné počasie a my musíme trčať doma a kukať z okna. chudáčik jakubko to nevie pochopiť prečo nemôže ísť von stále mi nosí čapice a svetríky aby sme sa obliekali ☹

zuzka99
8. jan 2010

ahojte, fialllka gratulujeme k rozhodnutiu 😵

a nakoniec sme už je aj Slávko chorý, dnes sme boli u doki, lebo strašne kašle a v noci mal 37,6 st. tak som išla a dala nám atb. Vraj dýchanie má čisté, len nosohltan a horné dych. cesty chytené, ale radšej dala atb., že aby to neprešlo na trubicu, lebo ten kašel, že už začína byť trubicový. Tak som z toho nešťastná, ja nechcem aby mal atb., ale čo už. Fialllka, ty si čo myslíš o našej doki a predpisovaniu atb.?

zuzka99
8. jan 2010

a neviete, kde v PB by mohli mať ten prístroj, ktorý do 5 min. po odbere krvy z prsta vyhodnotí či treba atb.? Má ho vobec nejaká dokt.? Ja by som si kľudne vždy aj zaplatila to vyšetrenie.

jankabambulka
8. jan 2010

zuzik-moja dokina -karasová ho má
na zajtra je zarezervovaných 8miest- chcem sa spýtať či to tedaplatí , aby somn to potvrdila -dikes za pochopenie

zuzka99
8. jan 2010

u mňa platí, teda ak sa nevyskytnú komplikácie - horúčky a pod., ale snáď nie

Jani a aj vám s tým robieva?

zuzka99
8. jan 2010

ja som s mojou dokt. spokojná, určite nebudem meniť, len rozmýšlam ako sa k tomu prístroju dostať

petra5258
8. jan 2010

jasne ze plati o osmej stojte pred kinom baby tesim sa

zuzka99
8. jan 2010

ahojte, chcela som sa poradiť, maminky moje

neviete, kedy ordinuje ortopéd (neviem meno), ale nie ten kde sa chodilo s klbikmi, ten ďalej od vchodu - pre deti? On mal jeden deň vyhradený pre deti a neviem ktorý. Potrebujem ísť s malým na 2-ročnú kontrolu v januári.

A ešte jedna otázka - je niekde v PB sauna pre deti? Alebo kde najbližšie? Asi začneme chodiť do Rajeckých ak sa nenajde nič bližšie

zuzka99
8. jan 2010

a nepridáte sa niekto v saunovaní s nami? raz týždenne by sme chodili aj do bazéna, sauny - do 37 st.

jankabambulka
8. jan 2010

misel- kedy sa stretneme??

xsunx
8. jan 2010

fialllka my sme nedavno kupili operadlo na stanici. teda tie obchody oproti lipam, nejaky cyklo obchod.
stalo asi 10 EUR 🙂
drzime palce aby sa ten Terezkin bratcek alebo sestricka podaril co najskor 😵

miselin
8. jan 2010

Kačiatko fotky sú krásne 😵

Fialka gratulujem k rozhodnutiu a nech sa bábko podarí na prvý šup 😵 😵 😵

Ja už sa tiež teším na zajtra 😵 😵 😵

Bambulka môžeme sa stretnúť pred tvojím vchodom tak trebárs o 19:45 😉

petra5258
8. jan 2010

zuzi mozno by sme sa aj pridali len neviem ci linda uz moze chodit do sauny, ten ortoped je v utorok o druhej

fialllka
8. jan 2010

ahojte maminky

diky za drzanie palcekov ... ved dame vediet, pretoze este nie som presne rozhodnuta, ci chceme vianocne babo aelbo si pockame na jarne 😀 a vo februari mam ist na prehliadku, tak isto az po nej, aby sme vedeli, ze som zdrava 😉

diky aj za radu na operadlo ... dnes som boal s malou u nasich a sme ju vytiahli na sane a sedela tam ako pat penazi, ani sa nepohla a ked sme sa s nou chceli smyknut z kopca, tak sa zviezla raz s babkou a revala ako tur ... tak sme sa prechadzali so sankami a ju tahali a hrali sa na hop hop hop a bezali ... ako v S tebou ma bavi svet 😀

zuzi: no moj nazor na atb ... neviem ako casto ich nasa lekarka predpisuje ... my sme brali od nasej len ten Pamycon a aj to len raz ... ked nam ho predpisala druhykrat, tak som sa s nou dohodla, ze jej ho dam, len ked ja uznam za vhodne, lebo sa mi zdalo, ze ked sme ho brali prvykrat, ze jej viac upchal sopliky ako uvolnil ... tak ked som jej toto povedala, tak mi hned navrhla, ze si mam v lekarni vypytat teda praskovy a ze doma si ho sama nariedim ... lebo vsak vies ako je to s nim, od nariedenia uzivat 7 dni ... tak ked som jej ho nechcela dat hned, tak sme sa takto dohodli a neprotestovala ... a doma sme to zvladli bez neho potom ....
osobne, ked bola Terezka na jesen dvakrat soplava, co aj kaslala, tak som s nou radsej sla ku lekarke, nech jej pozrie hrdlo a ci cisto dycha, bala som sa aby nedostala zapal priedusiek a taketo male dieta ti tazko povie, ze ju boli na prsiach .... ale nastastie vzdy cisto dychala a kasel mala skor suchy ako vlhky .... takze tak
teraz co ochorela medzi sviatkami, tak to sme boli u Balaburovej, zastupujucej a ta jej predpisala antibiotika hned .... ale pozrela jej do hrdla a asi nemala ani dychanie najcistejsie ... nebola som nadsena z tohok, ze bude uz taka mala brat antibiotika, ale som rada, ze ich mala ... lebo fakt nam potom zachripla, ledva rozpravala a kaslala, takze tie antibiotika boli opodstatnene a jej zabrali ....
neviem, ci som ti tymto pomohla ....
a este som chcela povedat, ze ja nechodim ku lekarke, kym mala nema kasel a horucku ... ak ma len zvysenu teplotu do 38, tak sa to snazim doma sama zvladnut a aj sople ... a uz sa stalo, ze som jej aj sama nasadila kvapky proti kaslu a zabrali, ked kaslala sucho a ju sopel v noci drazdil ... ale to bolo ked ochorela na jesen druhykrat, co som sla ku lekarke a jej povedala, ze uz som jej nasadila kalciovy sirup a fenistil a kvapky od nadchy a vtedy, co som sa s nou dohodla, ze nebudem jej davat ten pamycon ...
a teraz co bola chora, tak tiez som s nou nesla hned .... ale ked mi mala cely den vysoke horucky a aj v noci, ze to neklesalo velmi, alebo kleslo a znova vyslo, tak som sla s nou ku lekarke ale az na druhy den ...
a rozhodne som jej davala leiky na znizenie teploty az ked mala nad 38 ... ked to bolo pod, tak som nechala, nech s tym telo skusi bojovat same ...
Slavko berie ake atb? a kolkykrat?

ludka_r
8. jan 2010

Ahojte..
No Fialka, super správa... 😉 Len nech sa Vám to podarí tak rýchlo, ako nám (na jeden jediný šup 😀 ) Ale som rada, že nebudem sama. 🙂 🙂 Super
Ja som dnes prišla zo školy. Dozvedela som sa, že už v piatok mám skúšku a hneď potom v pondelok ďalšiu.. Tak mám toho veeeeľmi veľa, až sa mi chce plakať.. ☹
Ale na zajtra sa určite uvoľnim... Teším sa.. Dúfam, že si Vás s nikým nepomýlim.. 😀

sebastianela
8. jan 2010

Halo. Potrebujem poradiť. Malý mi teraz pred pol hodinou dostal takú zimnicu a teraz celý horí. Mám iba jeden paralenový čipok. Ako mu ju znížim?

sebastianela
8. jan 2010

Ako sa počíta teplota,keď mu ju odmerám digitálnym do ritky?

fialllka
8. jan 2010

sebi: ked odmeras v ritke, tak odcitaj z neho pol stupna ,... cize ak ma 38,8 v ritke, tak ma v skutocnosti 38,3

fialllka
8. jan 2010

pisni aku ma teplotu?

fialllka
8. jan 2010

a znizenie teploty ... skus mu dat vlaznu sprchu ....
aleob do caju bazovy sirup ....
alebo ptoom zabaly